Wyszukiwarka

Tadżykistan – u stóp Pamiru i Hindukuszu

Tadżykistan – u stóp Pamiru i Hindukuszu

1 Warszawa - Duszanbe

Spotkanie na międzynarodowym lotnisku w Warszawie. Przelot do Duszanbe przez jeden z międzynarodowych portów lotniczych w Europie lub w Azji. W Duszanbe transfer do hotelu i zakwaterowanie. Po lunchu rozpoczniemy zwiedzanie miasta od Tadżyckiego Muzeum Narodowego Starożytności, w którym znajduje się słynny posąg Buddy w Nirwanie.
Nocleg w hotelu.

2 Duszanbe - Kalai Khumb

Po śniadaniu przejazd w niezwykle malowniczej scenerii w kierunku Pamiru do miasteczka Kalai Khumb. Będziemy poruszać się wzdłuż granicy z Afganistanem z widokiem na spektakularne klify i przepływającą u ich stóp rzekę.
Nocleg w pensjonacie w Kalai Khumb.

3 Kalai Khumb - Khorog

Po śniadaniu wyruszymy drogą wiodącą wzdłuż majestatycznej rzeki Amu-Daria (Panj). Na drugim jej brzegu będzie widać Afganistan. W końcu dotrzemy do niewielkiego miasteczka Khorog - stolicy autonomicznego regionu Górnego Badakhshanu. Miasteczko leży na wysokości 2000 m n.p.m. nad rzeką Gunt, która kilka kilometrów dalej wpada do Panj.
Nocleg w pensjonacie.

4 Khorog - Ishkashim - Langar

Rano odwiedzimy słynne gorące źródła mineralne Garm Chashma. Następnie udamy się do Ishkasim, miasteczka położonego u wrót Korytarza Wahańskiego. Następnie będziemy kontynuować przejazd na północ podziwiając zapierające dech w piersiach widoki na pasma górskie Pamir i Hindukusz i sześciotysięczniki. Odwiedzimy też afgański targ (jeśli będzie otwarty) oraz położoną przy Jedwabnym Szlaku twierdzę Kahkaha w Namadgut, a także buddyjską stupę w Vrang, święte gorące źródła Bibi Fatima Zahra oraz ruiny twierdzy Yamchun z IV-III w. p.n.e.
Nocleg w Langar.

5 Langar - Khargush - Murghab

Dzień zaczniemy od zwiedzenia miejsca, w którym znajdują się zabytkowe petroglify - ponad 600 rysunków wyrytych w skałach przez ludzi w czasach prehistorycznych.
Następnie przejazd do Khargush, gdzie ma swe źródła Amu-Daria. Po przekroczeniu przełęczy Khargush (4344 m) i Nayza-Tash (4137 m), zjedziemy do Murghab, a potem do Gulnara, gdzie zatrzymamy się na nocleg.

6 Murghab – Cheshtebe – Toktomush

Wczesnym rankiem przejazd do Cheshtebe, gdzie będziemy mieli okazję na relaksującą kąpiel. Po lunchu wyruszymy w dalszą drogę do Toktomush, gdzie zatrzymamy się na nocleg.

7 Toktomush – Rang Kul – Jezioro Karakul

Rano wysłuchamy krótkiego koncertu muzyki kirgiskiej w wykonaniu lokalnych muzyków. Następnie przejazd do Doliny Rang Kul, gdzie spotkamy kirgiskich nomadów, którzy zajmują się hodowlą jaków. Zobaczymy ich przy codziennych zajęciach i sami będziemy mogli spróbować wydolić te ogromne "krowy". Następnie wyruszymy w dalszą drogę obfitującą w zapierające dech w piersiach widoki na lodowce i górskie szczyty, która zaprowadzi nas aż na Przełęcz Ak-Baital (Przełęcz Białego Konia) położoną na wysokości 4655 m n.p.m. Było to najwyżej położone przejście graniczne w dawnym Związku Radzieckim.
Nocleg w Sadat.

8 Jezioro Kara Kul - Murghab

Po śniadaniu spacer brzegiem Jeziora Kara Kul, znad którego można zobaczyć Pik Lenina - liczący ponad 7000 m, jeden z najwyższych szczytów Pamiru. Zanim powrócimy do Murghab, weźmiemy udział w pokazie kulinarnym przygotowanym przez kirgiskie kobiety.
W drodze do Murghab zatrzymamy się w Dolinie Pshart. Być może będziemy mieli możliwość przejażdżki doliną na wielbłądach lub konno.
W Murghab wybierzemy się na przechadzkę po miasteczku.
Nocleg w Gulnara.

9 Murghab - Bulun - Yashil Kul - Khorog

Dziś czeka nas droga powrotna do Khorog, tym razem w niezwykle malowniczej scenerii przez Bulun Khul i Yashil Kul.
Lunch w formie pikniku i "chwile dla fotografów."
Nocleg w Khorog.

10 Khorog – Gizev – Rushan

Przejazd z Khorog do Gizev i krótki, kilkukilometrowy trek.
Następnie przejazd do Rushan i nocleg.

11 Rushan - Kulyab

Przejazd do Kulyab. Dzień wolny.
Nocleg.

12 Kulyab - Khulbuk - Duszanbe

Rano odwiedzimy zabytkowe miasto Khulbuk, które w IX - XII w. było jednym z największych miast w Azji Środkowej.
Następnie przejazd do Duszanbe. Zakupy pamiątek na targu.
Nocleg w Duszanbe.

13 Dzuszanbe - Jezioro Iskanderkul

Celem naszej ostatniej wycieczki podczas tej wyprawy będzie przepiękne Jezioro Iskanderkul położone malowniczo w górach Fan na wyskości ponad 2500 m n.p.m. Droga nad jezioro prowadzi przez Przełęcz Anzob (3372 m n.p.m.), z której roztacza się panoramiczny widok na okolicę. Po opuszczeniu przełęczy udamy się na spacer do 40-metrowego wodospadu, a potem wrócimy do Duszanbe.
Pożegnalna kolacja i nocleg.

14 Duszanbe - Warszawa

Transfer na lotnisko i lot powrotny do Warszawy.

Termin/y:

14.07.2024 - 29.07.2024

Cena:

1990 USD*

* cena gwarantowana dla grupy min. 8-osobowej

Dopłata do pokoju jednoosobowego tam, gdzie jest taka możliwość 350 USD


Cena obejmuje:
 • wszystkie noclegi: hotele, pensjonasty, jurty, „homestaye”
 • pełne wyżywienie
 • wstępy i permity do wszystkich atrakcji
 • opiekę doświadczonego miejscowego przewodnika
 • opiekę polskojęzycznego pilota Adventure Club
 • prywatny transport, samochody 4 x 4
 • butelkę wody mineralnej podczas podróży
Cena nie obejmuje:
 • wizy 
 • ubezpieczenia
 • biletów lotniczych (Warszawa – Duszanbe – Warszawa)
 • napiwków (100 USD)
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.