Aktualności

Zapraszamy do zapoznania się z bieżącymi informacjami o wydarzeniach.
Być może podejmiesz szybką decyzję o skorzystaniu z ostatnich wolnych miejsc na najbliższe - w sensie czasowym - wyprawy.
A jeśli musisz jeszcze długo czekać na swój zaplanowany wyjazd, to już teraz zobaczysz tutaj, co właśnie robią z nami inni i być może znajdziesz inspirację do następnych planów.

Aktualności

Z utęsknieniem wypatrywaliśmy wszystkich możliwości bezpiecznego podróżowania w czasach znacznych ograniczeń, czekaliśmy na otwarcie krajów i połączeń, wykorzystując każdą nadarzającą się szansę.

Pomimo trudności jeździliśmy, dokąd to było możliwe – na Islandię, do Tanzanii. Wszystko wskazuje na to, że w październiku czeka nas prawdziwy urodzaj wypraw na różne kontynenty.

Podróżujemy w małych grupach, ale są jeszcze pojedyncze wolne miejsca, choć szybko znikają.

Zapraszamy na niedługą, ale niesamowicie piękną, siedmiodniową wyprawę do bajecznej Jordanii, nie bez racji zwanej klejnotem Bliskiego Wschodu. Szczegóły tutaj: https://adventure-club.eu/wyprawa/jordania-klejnot-bliskiego-wschodu/

Są też jeszcze wolne miejsca na wyjątkową antropologiczno-przyrodniczą wyprawę do Tanzanii na spotkanie z siedmioma plemionami zamieszkującymi ten kraj i do najsłynniejszych parków narodowych. Więcej szczegółów tutaj: https://adventure-club.eu/wyprawa/spotkania-z-kultura-tanzanii/

Dawno nie byliśmy za oceanem, najwyższy czas, by odwiedzić Amerykę. Ale to już na początku listopada. Nasza wyprawa do Meksyku jest pełna wszelkich atrakcji, jakie oferuje ten piękny i ciekawy kraj. Informacje tutaj: https://adventure-club.eu/wyprawa/wycieczka-do-meksyku-stany-indianskie-i-karaiby/

W listopadzie planujemy też od dawna wyczekiwaną, przepiękną wyprawę do Namibii, zwanej Miss Afryki. Będziemy realizować nowy, jeszcze atrakcyjniejszy program obejmujący zarówno południe, jak i północ tego przepięknego kraju i większość jego różnorodnych atrakcji. Więcej szczegółów tutaj: https://adventure-club.eu/wyprawa/wycieczki-namibia-po-drogach-i-bezdrozach-miss-afryki/

I jeszcze jedna afrykańska wyprawa – po raz trzeci w tym roku pojedziemy do Tanzanii w wersji, która ostatnio stała się u nas hitem. Na Zanzibarze oprócz spotkań z przyrodą i folklorem, odbędziemy podróż do samych siebie, praktykując jogę na rajskich plażach, medytując i uczestnicząc w warsztatach samodoskonalenia. Szczegóły tutaj: https://adventure-club.eu/wyprawa/tanznia-baobabki-na-zanzibarze/

Zapraszamy!

dowiedz się więcej

Zapraszamy na wyprawę będącą spełnienie marzeń o Dalekiej Północy – do coraz popularniejszej Islandii i znacznie rzadziej odwiedzanej przez turystów Grenlandii.

Te siedem dni w Arktyce dostarczy nam niesamowitych wrażeń i tematów do niezliczonej ilości zdjęć. Czeka nas podróż łodzią po malowniczych fiordach wśród gór lodowych, widok z bliska na cielący się lodowiec, wędrówka przepiękną Doliną Sermermiut, wpisaną na listę UNESCO, w której znajdują się pozostałości osad ludzkich sprzed ponad 4500 lat, wulkany i wodospady, a na zakończenie relaks w gorących wodach Błękitnej Laguny.

Więcej informacji: https://adventure-club.eu/wyprawa/islandia-i-grenlandia/

dowiedz się więcej

Zapraszamy na nietypową wyprawę do Tanzanii – wprawdzie nie zabraknie klasycznych atrakcji: widoków na szczyt Kilimandżaro i posmaku tej wspinaczki oraz bliskich spotkań z dziką przyrodą w najsłynniejszych parkach narodowych, jednak głównym celem naszej wyprawy jest jeszcze jedno bogactwo Tanzanii – jej różnorodność etniczna i kulturowa.

Podczas naszej wyprawy odwiedzimy aż siedem plemion, poznamy ich kulturę, zwyczaje, kuchnię i stroje, będziemy uczestniczyć w ich codziennym życiu. Oprócz najbardziej znanych Masajów będziemy gościć u ludzi z plemion Chagga, Hadzabe, Datoga, Sonjo, Iraqw i Temu.

Zapraszamy na tę wyjątkową wyprawę już w październiku!Więcej informacji tutaj: https://adventure-club.eu/wyprawa/spotkania-z-kultura-tanzanii/

dowiedz się więcej

Nasza “babska” wyprawa na Zanzibar okazała się absolutnym hitem!

Dziewczyny z pierwszej wyprawy już są na miejscu i przysyłają uśmiechnięte zdjęcia. Mnóstwo pozytywnie zakręconych Baobabek czeka na na nowe terminy.

Oto one!

Zapraszamy we wrześniu i w październiku!

Więcej informacji tutaj: https://adventure-club.eu/wyprawa/tanznia-baobabki-na-zanzibarze/

dowiedz się więcej

Jordania bez COVID otwiera się dla turystów! Wystarczy zrobić test przed wylotem – jeśli wynik negatywny, lecimy.

To wymarzony wyjazd dla tych, którzy mają szansę tylko na krótki urlop. Jordania – niewielki kraj, w którym w ciagu ośmiu dni czeka nas ogrom wrażeń.

Jordania to klejnot bliskiego wschodu. Zachwyca krajobrazami, przyjazną atmosferą i wspaniałymi zabytkami. W czasie 8 dniowej wyprawy zobaczymy najważniejsze i najbardziej unikalne atrakcje kraju – miasto nabatejczyków Petra, pustynię Wadi Rum, nurkowanie w Morzu Czerwonym i relaks nad Morzem Martwym. 

Jordania zaskakuje różnorodnością. Od kilku tysiącleci wspólną historię pisały tu największe religie judaizm, chrześcijaństwo i islam. O wpływy walczyli tu Grecy, Rzymianie, Imperium Otomańskie i wyprawy krzyżowe. Każda z nich pozostawiła tu swój ślad w zwyczajach, architekturze i kuchni. Choć pierwszą myślą jest pustynny krajobraz Jordania to przede wszystkim potężne skaliste pasma gór, kaniony i wąwozy. W żyznych dolinach od 10 tysięcy lat uprawiane są figi, winorośl, owoce cytrusowe i warzywa oraz soczewica i ciecierzyca głównym składnik pysznego hummusu.

Jordanię przemierzymy krętymi górskimi drogami i pustynnymi szosami. Na Wadi Rum autami 4×4 a nawet na grzbiecie wielbłąda. W czasie wyprawy zatrzymamy się w miejscach w których stopy stawiali Abraham i Mojżesz. Na drodze królów zobaczymy zamki Krzyżowców które miały bronić Ziemi Świętej przed Saracenami a w słynnej Petrze spędzimy 2 noce  w beduińskim obozie, żeby poczuć jej magiczną atmosferę i dotrzemy do niej mniej uczęszczanymi ścieżkami aby poczuć się jak Indiana Jones. Zapewnimy sobie dawkę adrenaliny w kanionie biblijnej rzeki Arnon. Zanurzymy się w błękitnych wodach nurkując wśród raf i wraków Morza Czerwonego. Marsjańską pustynię Wadi Rum poznamy z Beduinami którzy będą nas gościć w swoich obozach pod rozgwieżdżonym niebem. Na koniec odpoczniemy unosząc się na powierzchni Morza Martwego. Nie zabraknie też autentycznej atmosfery bliskiego wschodu, miast i wiosek, meczetów, malowniczych dróg oraz smaków i zapachów Lewantu.

Zapraszamy! Tylko 6 miejsc!

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://adventure-club.eu/wyprawa/jordania-klejnot-bliskiego-wschodu/

dowiedz się więcej
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.