Aktualności

Zapraszamy do zapoznania się z bieżącymi informacjami o wydarzeniach.
Być może podejmiesz szybką decyzję o skorzystaniu z ostatnich wolnych miejsc na najbliższe - w sensie czasowym - wyprawy.
A jeśli musisz jeszcze długo czekać na swój zaplanowany wyjazd, to już teraz zobaczysz tutaj, co właśnie robią z nami inni i być może znajdziesz inspirację do następnych planów.

Aktualności

Jordania bez COVID otwiera się dla turystów! Wystarczy zrobić test przed wylotem – jeśli wynik negatywny, lecimy.

To wymarzony wyjazd dla tych, którzy mają szansę tylko na krótki urlop. Jordania – niewielki kraj, w którym w ciagu ośmiu dni czeka nas ogrom wrażeń.

Jordania to klejnot bliskiego wschodu. Zachwyca krajobrazami, przyjazną atmosferą i wspaniałymi zabytkami. W czasie 8 dniowej wyprawy zobaczymy najważniejsze i najbardziej unikalne atrakcje kraju – miasto nabatejczyków Petra, pustynię Wadi Rum, nurkowanie w Morzu Czerwonym i relaks nad Morzem Martwym. 

Jordania zaskakuje różnorodnością. Od kilku tysiącleci wspólną historię pisały tu największe religie judaizm, chrześcijaństwo i islam. O wpływy walczyli tu Grecy, Rzymianie, Imperium Otomańskie i wyprawy krzyżowe. Każda z nich pozostawiła tu swój ślad w zwyczajach, architekturze i kuchni. Choć pierwszą myślą jest pustynny krajobraz Jordania to przede wszystkim potężne skaliste pasma gór, kaniony i wąwozy. W żyznych dolinach od 10 tysięcy lat uprawiane są figi, winorośl, owoce cytrusowe i warzywa oraz soczewica i ciecierzyca głównym składnik pysznego hummusu.

Jordanię przemierzymy krętymi górskimi drogami i pustynnymi szosami. Na Wadi Rum autami 4×4 a nawet na grzbiecie wielbłąda. W czasie wyprawy zatrzymamy się w miejscach w których stopy stawiali Abraham i Mojżesz. Na drodze królów zobaczymy zamki Krzyżowców które miały bronić Ziemi Świętej przed Saracenami a w słynnej Petrze spędzimy 2 noce  w beduińskim obozie, żeby poczuć jej magiczną atmosferę i dotrzemy do niej mniej uczęszczanymi ścieżkami aby poczuć się jak Indiana Jones. Zapewnimy sobie dawkę adrenaliny w kanionie biblijnej rzeki Arnon. Zanurzymy się w błękitnych wodach nurkując wśród raf i wraków Morza Czerwonego. Marsjańską pustynię Wadi Rum poznamy z Beduinami którzy będą nas gościć w swoich obozach pod rozgwieżdżonym niebem. Na koniec odpoczniemy unosząc się na powierzchni Morza Martwego. Nie zabraknie też autentycznej atmosfery bliskiego wschodu, miast i wiosek, meczetów, malowniczych dróg oraz smaków i zapachów Lewantu.

Zapraszamy! Tylko 6 miejsc!

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://adventure-club.eu/wyprawa/jordania-klejnot-bliskiego-wschodu/

dowiedz się więcej

Tym razem zapraszamy Panie na wyjazd kulturowo-przyjemnościowy z elementami wysokich wibracji dla ciała i serca oraz inspiracji dla umysłu. Oferta dla kobiet gotowych na ciekawy urlop w zachwycie nad pięknem przyrody i wyspy. Kobiet Światłoczułych chętnych na fuzję smaków Zanzibaru i twórczą podróż w głąb siebie na autorskich spotkaniach z Joanną.  

Baobabki to super Babki, które łączą przyjemność wypoczynku z radością odkrywania i lekkością samopoznania. W programie czekają nas 2 godzinne dzienne praktyki z elementami jogi, praktyk uważności – Midnfulness, specjalnych oddechów, dźwięku, intuicyjnego tańca pod gwiazdami, gry na bębnach dla oceanu i spotkań tematycznych w kręgu. Nie trzeba umieć grać, tańczyć i śpiewać by się dobrze bawić 🙂

Stworzymy przestrzeń wolności, radości i pełnego przejawiania swojej kreatywności. To wszystko na spotkaniach z Joanną, które będą odbywać się na plaży, w basenie lub w oceanie, w czasie wolnym od zwiedzania. Wzmocnisz i pogłębisz kontakt z przyrodą i własną kobiecą esencją odzyskując wewnętrzne wiedzenie, twoją intuicyjną osobistą mądrością.  Baobabki to twórcze Babki. Będziemy ożywiać ciało śmiechem i karmić duszę niezwykłymi opowieściami wyspy i własnymi. Towarzyszyć nam będzie Moc Żywiołów i cykle Księżyca. Uwolnisz ze swojego życia to co stare i zbędne. Pogawędzimy o tym jak podążać za marzeniami, o odwadze i lęku, o ruszeniu do przodu w życiu, o kreatywności, o wyborach, o miłości, o mocy Żywiołów i codziennych praktykach kobiecego piękna.  

Program poprowadzi Joanna Wieczorek – autorka, podróżniczka, joginka czyli kobieta Światłoczuła. Certyfikowana Coach i instruktorka jogi kundalini z ponad 20-letnim doświadczeniem i wielu praktyk rozwoju osobistego. Ostatnie parę lat mieszkała w Afryce, a wcześniej w Warszawie i Azji. Jej niezwykłą historię osobistej przemiany (od korporacji przez meandry duchowości do autokreacji) znajdziecie w Mediach i autorskiej książce ‘ Wszystkie Barwy Słońca – historia prawdziwa własnoręcznie uszyta” (Wyd. Edipresse 2016) oraz w książce Magdy Żelazowskiej ‘Rzuć to i jedź, czyli Polki na krańcach świata” (wyd. National Geographic, 2018).

Więcej informacji: https://adventure-club.eu/wyprawa/tanznia-baobabki-na-zanzibarze/

dowiedz się więcej

Zapraszamy do magicznej Amazonii. To wyprawa do egzotycznego świata tropikalnej dżungli, gdzie drogami są rzeki, a najpopularniejszym środkiem transportu jest drewniana łódka, gdzie oszałamia bogactwo roślin i zwierząt, gdzie zdumiewają warunki, w jakich żyją ludzie wtopieni w otaczającą ich przyrodę.

My też czasem będziemy spać w domkach na drzewach i w hamakach w dżungli i łowić ryby na posiłek.

Fascynująca egzotyka i trzy kraje: Peru, Brazylia i Kolumbia.

Więcej informacji: https://adventure-club.eu/wyprawa/amazonia-fantastyczna-przygoda-w-lasach-deszczowych/

dowiedz się więcej

Szybka akcja wakacyjna, tylko 4 wolne miejsca.

MIEJSCE: Alpy Austriackie, region Dachstein, Schladming

TERMIN: 15 – 22 lipca (ewentualnie 16 – 23 lipca) – w zależności od dostępności noclegów

CENA: 2300 zł + transport ( 350 PLN ) komfortowy BUS

ILOŚĆ NOCLEGÓW W CENIE : 7

PRZYKŁADOWY PROGRAM:

I. całodzienny trekking na szczyt Sinabell 2349 m przez Schronisko Guttenberghaus z opcją wejścia ferratą (łatwiejszą lub trudniejszą)

II. całodzienny trekking przez malowniczy wąwóz Silberkarklamm, Schronisko Silberkarhütte i szczyt Grubach do jeziora Silberkarsee (Hölltalsee)

III. wjazd gondolą Reiteralm (opcja), stąd trekking przez jezioro Spiegelsee „Mirror Lake” (z widokiem na masyw Dachstein) na szczyt Rippetegg (2126 m)

IV. trekking przez schronisko Gollinghütte na Gollingwinkel

V. opcja wejścia na najwyższy szczyt Niskich Taurów – Hochgolling 2862 m (tylko z opcją spania w schronisku – nocleg dodatkowo płatny)

VI. wjazd gondolą na Dachstein i kilka opcji do wyboru:

– wejście łatwą ferratą / ubezpieczona ścieżka trekkingowa na Kleiner Gjaidstein 2734 m oraz podejście przez lodowiec (udeptana ścieżka) do schroniska Seethalerhütte

– wejście na Hoher Dachstein 2995 m, najwyższy szczyt masywu Dachstein (UWAGA ! wejście tylko ferratą, nie ma innej opcji, wymagałoby wczesniejszego przejścia kilku ferrat)

VII. ferraty szkoleniowe (dla poczatkujących) w Ramsau am Dachstein: Kali, Kala, Kalo, Heidi oraz, jeśli ferraty przypadną Wam do gustu, to inne ferraty w rejonie (np. Hias, Siega, Franzi, Sinabell)

NOCLEGI:

Apartamenty w Schladming lub Ramsau, bo to najlepsza baza wypadowa na trekkingi.

Niektóre lepsze pensjonaty (a takie staramy się wybierać) oferują kartę Sommercard Schaldming – Dachstein w ramach noclegu lub płatną ok. 7 EUR, w ramach której wjazd gondolami (w tym na Dachstein) i wejścia na basen w Schladming i Ramsau jest gratis.

Wszelkie informacje, zapisy u Martyny: https://www.facebook.com/MartynaAdrenaliner?fref=gs&__tn__=%2CdK-R-R&eid=ARBhcu_TqLdCCGVnWA63d3f0Yt8Um7ezWEEZAju_xD5VGOd21iq1NxAuMtJG3j1iWuiyweC6f6QUsn33&dti=398789943931777&hc_location=group

Będzie się działo!

dowiedz się więcej

Indie są krajem, subkontynentem, tak zróżnicowanym po względem kulturowym, geograficznym, gospodarczym, religijnym, itd., odległości pomiędzy różnymi stanami, a nawet miastami w tym samym stanie, są tak duże, że podczas dwutygodniowego pobytu w tym kraju można zaplanować zwiedzenie dwóch, maksymalnie trzech jego stanów.

Właśnie przygotowaliśmy dla Was następną wyprawę do Indii – tym razem program obejmuje Indie Południowe: Keralę i Tamilnadu.

Mieszanka doznań zmysłowych podczas podróży po Indiach przyprawi nas o zawrót głowy – widoki (równie często czarujące, romantyczne, jak i odrażające, żałosne), zapachy (słodkie jak woń jaśminu i lotosu lub odpychające, jak smród krowiego łajna) , smaki – nieprzebrane ich bogactwo, dźwięki…

Podróżowanie po Indiach uczy pokory i cierpliwości. Trzeba być przygotowanym na rozmaite niespodzianki, ale to tylko dodaje pikanterii podróżowaniu. Wszystko da się jakoś pokonać i każdy problem da się rozwiązać, jeśli tylko się tego chce. W nagrodę można dostać coś tak niezwykłego, jak odkryty przez nas niedawno i przypadkowo festiwal świątynny w keralskiej wiosce Pachaloor, który postanowiliśmy włączyć do regularnego programu podróży po Indiach Południowych.

Więcej informacji o dwutygodniowej naszej wyprawie do Indii Południowych tutaj: https://adventure-club.eu/wyprawa/indie-poludniowe-kerala-i-tamilandu/

Zapraszamy!

dowiedz się więcej
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.