Wyszukiwarka

NOWA ZELANDIA

NOWA ZELANDIA

1-2 Warszawa lub Berlin - Sydney

Spotkanie na lotnisku i wylot do Auckland.

3 Auckland

Po przylocie odbiór grupy z lotniska przez lokalnego przewodnika i transfer do hotelu. W drodze zatrzymamy się na słynnym nabrzeżu miasta, żeby podziwiać spektakularny port Waitemata. Przejedziemy też przez jedną z najbogatszych dzielnic mieszkaniowych Nowej Zelandii. Będzie również okazja do zakupów w prestiżowej dzielnicy handlowej Parnell Historical Village. Po zakwaterowaniu w hotelu, wolny wieczór na odpoczynek po trudach podróży.

4 Rotorua

Po śniadaniu podróż przez „Królewskie Państwo” w kierunku Rotorua - nowozelandzkiej stolicy zjawisk geotermalnych. Rotorua słynie przede wszystkim z gorących źródeł, gejzerów oraz wulkanów błotnych. Odwiedzimy centrum miasta, które dosłownie stoi na geotermalnych źródłach, żeby poczuć prawdziwe oblicze obszaru aktywnego wulkanicznie. Zakwaterowanie. Następnie przemieścimy się do Tamaki, gdzie czekać będzie nas tradycyjne maoryskie powitanie. Zatrzymamy się w „Marae”, w domu wspólnotowym lokalnej społeczności, gdzie będziemy mieli poznać kulturę i tradycje Maorysów. Czeka nas pokaz tańców i muzyki tradycyjnej, a na zakończenie prezentacja broni i narzędzi Maorysów oraz Haka - taniec wojenny tej grupy etnicznej. Na kolację czeka nas Hangi, posiłek tradycyjnie ugotowany w piecu ziemnym. Nocleg w hotelu w Rotorua.

5 Rotorua

Rano po śniadaniu pojedziemy na odkrywanie jednego z najciekawszych parków geotermalnych na ziemi. Wai-O-Tapu powstał w wyniku aktywności wulkanicznej Nowej Zelandii. Zobaczymy gejzer Lady Knox, wytryskający regularnie co rano na wysokość od kilku do nawet 25 metrów. Popołudnie poświęcimy na odkrywanie miasta Rotorua z pięknymi ogrodami i ratuszem oraz na wyjazd nad jezioro Tarawera. Tam czeka nas chwila na kąpiele w krystalicznych wodach jeziora oraz wizyta w lesie sekwoi. Kolacja i nocleg w Rotorua.

6 Rotorua - Park Narodowy Tongariro

Opuszczamy Rotorua, mijając po drodze malownicze wulkaniczne jezioro Taupo, największe niewysychające jezioro Oceanii, którego maoryska nazwa oznacza „gdzie panuje noc”. Jedziemy w kierunku Tongariro, najstarszego parku narodowego Nowej Zelandii, założonego w 1887 roku. Tongariro to czwarty park narodowy założony na świecie i wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na jego obszarze znajdują się wciąż aktywne wulkany Ruapehu, Ngauruhoe i Tongariro. Po południu, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych wyruszymy na trekking po części słynnego szlaku „Tongarino Alpine Crossing”. Dość wymagająca trasa prowadzi przez bezustannie zmieniające się, księżycowe krajobrazy. W drodze zatrzymamy się, by podziwiać wody Jeziora Tama. Osoby spragnione jeszcze mocniejszych wrażeń będą mogły skorzystać z dodatkowo płatnej opcji lotu nad górami i nacieszyć oczy spektakularnymi widokami góry Tongariro (1968 m n.p.m.) i jej siostrzanych wulkanicznych szczytów Ngauruhoe (2291 m n.p.m.) i Ruapehu (2797 m n.p.m.). Nocleg w ośrodku turystycznym na terenie parku.

7 Park Narodowy Tongariro - Wellington

Dzisiejsza nasza trasa poprowadzi na południe, w kierunku Wellington, przez znaczony uprawami krajobraz rolniczy. Stolica kraju leży częściowo na terenach rekultywowanych w porcie i na stromych zboczach przylegających do Cieśniny Cooka. Wellington jako stolica Nowej Zelandii funkcjonuje od 1865 roku, dlatego też stanowi centrum polityczne kraju. Wybierzemy się na zwiedzanie miasta i wycieczkę na Mount Victoria, skąd rozciąga się wspaniały widok na miasto. Pozostała część dnia jest wolna i pozostaje do Państwa dyspozycji. Jedną z możliwości jest przejażdżka trolejbusem z Lambton Quay, co daje możliwość przyjrzenia się z bliska temu miastu. Welligton posiada również bogatą ofertę kulturalną - liczne muzea, wystawy i galerie zaspokoją nawet najwybredniejsze gusta wielbicieli sztuki oraz miłośników historii. Nocleg w hotelu w Wellington.

8 Wellington - Picton - Nelson - Motueka

Wczesnym rankiem opuścimy Wellington i przepłyniemy promem przez słynną cieśninę Cooka w drodze na Wyspę Południową. Trzygodzinny rejs po Marlborough Sounds - pięknej, wyludnionej sieci wysepek i kanałów, powstałych wskutek zalania łańcuchów górskich przez wody oceanu, zaprowadzi nas do małego portowego miasta Picton. Stamtąd malowniczą drogą wzdłuż wybrzeża dotrzemy do Pelorus Bridge. Trekking wśród krajobrazów, które były scenerią filmu „Hobbit”. Następnie odwiedzimy najbardziej słoneczne miasto kraju - Nelson. Później przejazd na nocleg w ośrodku turystycznym w miejscowości Motueka, lub w Nelson.

9 Motueka - Park Narodowy Abel Tasman

Wczesnym rankiem wyjazd na całodzienną wycieczkę do Parku Narodowego Abel Tasman, obejmującego ochroną zachwycające złote plaże. Rejs łodzią do Zatoki Anchorage, skąd udamy się na trekking wzdłuż wybrzeża przez soczyście zielone lasy tropikalne. Podczas kilkugodzinnej, łatwej wędrówki będzie też czas na odświeżającą kąpiel w krystalicznie czystym morzu. Przejazd na nocleg do miasteczka Westport.

10 Westport - Greymouth

Po śniadaniu wyjazd w kierunku położonego na zachodnim wybrzeżu Westport. Po drodze okazja do podziwiania spektakularnego wąwozu Buller Gorge. Na przylądku Foulwind zobaczymy kolonię fok nowozelandzkich. Następnie przejazd do Parku Narodowego Paparoa. Krótki spacer do wapiennych „Skał Naleśnikowych”, formacji skalnych zawdzięczających swą nazwę uderzającemu podobieństwu do stosów naleśników. W czasie przypływu wzburzone, kotłujące się między skałami morze zapewnia niezapomniane widowisko. Nocleg w hotelu w pobliskim mieście Greymouth lub Hokitika.

11 Hokitika - Lodowiec Fox

Rano przejazd do Hokitika. Zachodnie wybrzeże Nowej Zelandii znane jest ze złoży nefrytu – zielonego kamienia szlachetnego, który w Hokitika przetwarzany jest w piękną biżuterię. Miasto zostało założone w 1864 roku w czasie gorączki złota. Obecnie pokłady złota są na wyczerpaniu, o czym będziemy mogli się przekonać odwiedzają pobliską opuszczoną wioskę Ross ze starą kopalnią złota. Następnie zatrzymamy się na krótki spacer w Okarito Trig, skąd w bezchmurny dzień roztacza się wspaniały widok na Park Narodowy Westland, od okrytych śniegiem górskich szczytów Alp Południowych, przez bujne i wilgotne lasy, po błękitne laguny i piaszczyste plaże wybrzeża. Zobaczymy Lodowiec Josefa Franza, który wraz z sąsiadującym Lodowcem Fox są jednymi z niewielu, których czoło sięga wilgotnych lasów. Po południu udamy się na spacer nad jezioro Matheson, zwanym też „lustrzanym jeziorem” ze względu na wody, w których można się przejrzeć jak w lustrze. Właściwość ta jest zasługą ich ciemnej barwy, spowodowanej dużą zawartością substancji organicznych, z tym kwasów humusowych. Nocleg w ośrodku turystycznym w pobliżu Lodowca Fox.

12 Lodowiec Fox - Queenstown

Dzisiaj udamy się na dalsze odkrywanie uroków Parku Narodowego Westland. Czeka nas dwugodzinna wędrówka po wilgotnym lesie, aż do wzburzonego Morza Tasmana. Przez część roku mieszkają tu pingwiny grubodziobe. Następnie wyruszymy w kierunku miasta Haast, przekraczając po drodze przełęcz Haast i barierę klimatyczną Alp Południowych, dotrzemy do Wanaka - raju dla wielbicieli wspinaczki i trekkingu. W zależności od czasu i warunków pogodowych, będziemy mogli wybrać opcjonalną wycieczkę statkiem po jeziorze, lub popływać rowerami wodnymi. Dla aktywniejszych istnieje możliwość wypożyczenia roweru i przejażdżki piękną trasą rowerową wzdłuż jeziora. A spragnieni wypoczynku będą mogli po prostu zrelaksować się nad brzegiem jeziora lub w okolicznych knajpkach. Przejazd Crown Range, spektakularną alpejską trasą nad jeziorem Wakatipu przez pierwotne krajobrazy, gdzie jedyną roślinność stanowią kępy traw. Jezioro otaczają Nadzwyczajne Góry, których nazwa związana jest z faktem, iż jako jedne z dwóch pasm na kuli ziemskiej, biegną dokładnie z północy na południe. Po zakwaterowaniu w Queenstown, popołudnie wolne na fakultatywne aktywności - rafting, jazdę na skuterze wodnym, piesze wędrówki, wspinaczkę, skoki na bungee czy skoki spadochronowe. W Queenstown każdy miłośnik ekstremalnych wyzwań znajdzie coś dla siebie. Natomiast zwolennicy spokojniejszego wypoczynku mogą wybrać się na spacer nad jeziorem, pójść na zakupy lub wypłynąć w rejs po jeziorze Wakatipu zabytkowym statkiem parowym „TSS Earnslaw”. Nocleg w hotelu.

13 Milford Sound

Dziś czeka nas jeden z punktów kulminacyjnych wycieczki. Odwiedzimy Park Narodowy Fiordland, jeden z największych parków narodowych na świecie, wpisany również na listę światowego dziedzictwa. W scenerii wąskich, zalanych wodami dolin i sięgających nieba stromych omszałych zboczy, porośniętych gęsto bujnymi lasami i paprociami, czuć bezsilność człowieka wobec niezrównanych sił natury. Przejedziemy spektakularną drogą Milford Road, wijącą się po majestatycznych górach, aż do zatoki Milford Sound. W tunelu Homera możemy spotkać nestory kea, jedyne na świecie papugi górskie. Aby móc w pełni docenić niesamowitą atmosferę i spokój tego miejsca, wypłyniemy łodzią na wody fiordu, aż pod samo Morze Tasmana. Przy odrobinie szczęścia uda nam się zobaczyć żyjące tu foki, pingwiny i delfiny. Niemal pionowe ściany górskie m. in. szczytu Mitre i liczne wodospady tworzą niezwykle romantyczną scenerię. Zachwycająca fiordowa zatoka Milford Sound musi wzbudzać respekt wobec natury. Na pokładzie dostaniemy również lekki lunch. Powrót do Queenstown na nocleg w hotelu.

14 Queenstown - Dudedin

Po śniadaniu wyjazd do położonego na wschodnim wybrzeżu Południowej Wyspy miasta Dunedlin. W tym celu przejedziemy przez centralną część Półwyspu Otago, gęsto zamieszkiwanego przez liczną zwierzyną. Po południu rejs i obserwacja królewskich albatrosów, jedynej lądowej kolonii tych ptaków na świecie. Częstym widokiem są tu również kormorany i foki. Następnie wizyta w rezerwacie pingwinów żółtookich. Pod opieką lokalnego przewodnika z bliska przyjrzymy się tym zagrożonym wyginięciem ptakom. Nocleg w hotelu, w drugim co do wielkości mieście Nowej Zelandii – Dunedlin, nazywanym często „szkocką stolicą” tego państwa.

15 Dunedlin - Mount Cook

Kontynuujemy podróż po Południowej Wyspie. Pierwszy postój przy Moeraki Boulders, fascynujących, owalnych formacjach skalnych rozproszonych po plaży. Następnie opuścimy wschodnie wybrzeże i wjedziemy do regionu South Cantenbury na stepową wyżynę McKenzie, jak okiem sięgnąć porośniętą szarganymi wiatrem kępami traw. Brzeg turkusowego jeziora Pukaki jest idealnym punktem widokowym na Górę Cooka – najwyższy szczyt kraju, mierzący 3754 m n.p.m. W miarę zbliżania się do ściany Alp Południowych obserwować będziemy zmianę roślinności. W końcu dotrzemy do Parku Narodowego Mount Cook, gdzie naszym oczom ukaże się zachwycająca panorama na około 200 szczytów, których wysokość przekracza 2500 m. Park Narodowy Mount Cook zachwyca też najdłuższym lodowcem Nowej Zelandii oraz ponad 300 gatunkami roślin, w tym delikatnym jaskrem Mount Cook. Nocleg w ośrodku turystycznym na terenie parku.

16 Mount Cook - Tekapo - Christchurch

W Parku Narodowym Cooka nie brak dobrze przygotowanych, mniej lub bardziej wymagających szlaków. Rano wybierzemy się na wędrówkę po parku, a następnie czeka nas przejazd nad turkusowe jezioro Tekapo. Znad największego z trzech jezior na wyżynie MacKenzie roztacza się wspaniały widok na Alpy Południowe. Potem opuścimy tereny górzyste i przejedziemy przez żyzną równinę Cantenbury aż do Christchurch. Niegdyś jedno z najpiękniejszych miast Nowej Zelandii, obecnie wciąż w procesie odbudowy po trzęsieniu ziemi, które nawiedziło to miejsce w 2011 roku. Zwiedzimy nowe "kontenerowe" centrum handlowe oraz niesamowity Ogród Botaniczny. Christchurch jest często nazywane „miastem ogrodów” ze względu na liczne i piękne parki zieleni oraz prywatne ogrody. Nocleg w hotelu w Christchurch.

17 Christchurch - Warszawa

Po śniadaniu pożegnamy się z Krajem Długiej Białej Chmury. Transport na lotnisko na powrotny lot do kraju.

18 Warszawa lub Berlin

Przylot do Warszawy lub Berlina.

Termin/y:

30.11.2022 - 17.12.2022

Cena:

4670 NZD – cena dla 8-10 osób

5640 NZD – cena dla 4-6 osób

dopłata do pokoju jednoosobowego 690 NZD


Cena obejmuje:
 • zakwaterowanie w hotelach 2* i 3* oraz ośrodkach turystycznych na terenie Parków Narodowych (w niektórych ośrodkach wspólne łazienki)
 • posiłki – śniadania oraz kolację 4 dnia i lunch 13 dnia
 • wszystkie transfery i przejazdy lądowe i wodne
 • transfery klimatyzowanym busem
 • bilety wstępu do wszystkich atrakcji
 • opiekę pilota Adventure Club
Cena nie obejmuje:
 • przelotów: Warszawa/Berlin – Auckland – Warszawa/Berlin (ok 4500 PLN)
 • dodatkowych napojów do posiłków i napojów alkoholowych
 • wydatków osobistych
 • napiwków dla przewodnika i kierowcy
 • ubezpieczenia
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.