Wyszukiwarka

Kamerun – z wizytą u Małych Ludzi z Wielkiego Lasu

Kamerun – z wizytą u Małych Ludzi z Wielkiego Lasu

Kamarun – niezwykle ekscytujący kraj w Afryce Środkowej! Podczas tej wyprawy zachwycimy się uroczymi pejzażami, egzotyczną roślinnością i wspaniałymi górami. Największą atrakcją będą jednak spotkania z kulturą i tradycjami tego fascynującego i zróżnicowanego pod względem etnicznym kraju. Jego gościnni mieszkańcy zaproszą nas do swoich tradycyjnych wiosek, opowiedzą nam o swoich zwyczajach, zaprezentują plemienne stroje i tańce. Zwieńczeniem programu będzie spotkanie z Pigmejami, Małymi Ludźmi z Wielkiego Lasu, żyjącymi w dżungli tak, jak przed wiekami. Spędzimy kilka dni w ich wiosce, uczestnicząc w codziennym życiu. Zanurzymy się w tę niesamowitą afrykańską atmosferę, która na pewno na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.

1 Warszawa lub Berlin - Hexagone - Yaiunde

Przylot na międzynarodowe lotnisko Nsimalen-Yaoundé. Yaoundé, polityczna stolica kraju, często jest nazywana miastem siedmiu wzgórz.
Transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

2 Yaoundé - N'Gaoundere

Po śniadaniu odwiedzimy Park Zoologiczny Mefou, stanowiący połączenie parku, zoo i sierocińca dla zagrożonych gatunków zwierząt. Można zobaczyć tam między innymi goryle, mandryle i inne gatunki małp, żyjące w swoim naturalnym środowisku.
Po powrocie krótkie zwiedzanie Yaoundé, do którego jeszcze powrócimy, a wieczorem transfer na dworzec kolejowy i przejazd nocnym pociągiem, w którym zjemy kolację i spędzimy noc.

3 N'Gaoundere

Śniadanie w pociągu, przyjazd do N'Gaoundere, będącego pomostem między północą i południem kraju. Położone wśród wulkanicznych wzgórz miasto jest nazywane "wodną wieżą Kamerunu," ponieważ na jego obszarze mają swoje źródła wszystkie rzeki płynące w tym kraju.
Po lunchu pierwsza przechadzka po mieście, w okolicach meczetu Lamidat i wizyta na typowym kameruńskim targu. Wieczorem dla chętnych spotkanie z plemieniem Mboum wywodzącym się z jemeńskich nomadów, żyjącym również w Czadzie i Republice Środkowoafrykańskiej. Nocleg w hotelu.

4 N'Gaoundere - Ngan-Ha

Po wczesnym śniadaniu wycieczka do wioski plemienia Mboum - Ngan-Ha. Plemię to wyróżnia się rytuałami i tradycjami, zwanymi Mgboryanga. Wybierzemy się też nad piękne, otoczone wzgórzami i lasami Jezioro Mbalang, odwiedzimy muzeum meczetu Lamidat i sam meczet, weźmiemy udział w pokazie tradycyjnych tańców. Lunch w formie pikniku. Po powrocie do N'Gaoundere kolacja w restauracji i nocleg.

5 N'Gaoundere - Poli

Po wczesnym śniadaniu wyruszymy do Poli. Jeśli będzie to dzień targowy, po drodze zatrzymamy się w Mbé. Jadąc do Poli będziemy mijać wioski, w których mieszkają uśmiechnięci, przyjaźni ludzie, zajmujący się rolnictwem i pasterstwem. Będzie okazja do zrobienia ciekawych zdjęć.
Wieczorem przyjazd do hostelu, kolacja i nocleg.

6 Poli

Po śniadaniu udamy się do wioski Seckseba, gdzie spotkamy się z nomadami z plemienia Bororo. Po lunchu w Poli odwiedzimy inną wioskę - Mango, zamieszkałą przez plemię zwane Namchi lub Dowayo. Obejrzymy tam pokaz tradycyjnych tańców, zobaczymy, jak pracują lokalni rzemieślnicy. Wieczorem powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

7 Poli - Góry Alantika

Dziś czeka nas wczesna pobudka. Po śniadaniu wyruszymy w kierunku Wangaï, mijając po drodze Fignolé, Voko i dolinę nosorożców. Pieszo dotrzemy do wioski Librou w Górach Alantika, zamieszkałej przez plemię Koma. W programie spotkania między innymi pokaz tradycyjnych tańców.
Nocleg w namiotach.

8-9 Góry Alantika

Dwa dni spędzone w całości w Górach Alantika będa wypełnione wędrówkami po wioskach ludu Koma. Ludność ta dość późno zaczęła używać ubrań, do dziś często zasłania jedynie intymne części ciała przepaskami z liści. Odwiedzimy ich domy zbudowane z gliny, pokryte strzechą, skosztujemy lokalnego piwa Bili Bili, poznamy różne rytuały i tradycje.
Noclegi w namiotach.

10 Koïlo - N'Gaoundere

Dziś wczesnym rankiem pożegnamy się z Górami Alantika i wyruszymy z powrotem do N'Gaoundere. Po drodze zatrzymamy się na lunch w Poli, a wieczorem dotrzemy do celu.
Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

11 N'Gaoundere - Bertoua

Dziś czeka nas całodzienny przejazd do Bertoua. Po drodze w miarę możliwości zatrzymamy przy malowniczych wodospadach Vina i na lunch.
Kolacja i nocleg w hotelu.

12 Bertoua - Somalomo

Po śniadaniu przejazd do Somalomo. Po drodze będziemy obserwować różne strefy roslinności, od bujnej, soczystej zieleni po surowe skały. Postój na lunch w Messamena i na fotografowanie w wioskach ludu Bantu.
Wieczorem dopełnimy formalności związanych ze wstępem do rezerwatu Dja.
Kolacja i nocleg w pensjonacie.

13-14 Somalomo - osada Ba'aka

Po śniadaniu wyruszymy do obozowiska Pigmejów - Ba'aka. Po dwukilometrowym marszu rozbijemy namioty, a potem wyruszymy na spotkania z kulturą i przyrodą.
Kolejny dzień w całości spędzimy z Pigmejami w ich leśnej osadzie.
Noclegi w namiotach.

15 Ba'aka - Yaoundé - Hexagon

Wczesna pobudka, śniadanie i ostatnie zdjęcia z przyjaciółmi z Ba'aka, a potem przejazd do Yaoundé. Po drodze lunch w Ayos. Przed transferem na lotnisko będziemy mieli możliwość odświeżenia się przed podróżą w hotelu.
Wylot do Europy.

16 Warszawa lub Berlin

Przylot do Warszawy lub Berlina.

Termin/y:

10.11.2024 - 25.11.2024

Cena:

2468 EUR*

dopłata do pokoju jednoosobowego 350 EUR

*cena gwarantowana dla grupy minimum 8 osób


Cena obejmuje:
 • zakwaterowanie w hotelach i namiotach
 • pełne wyżywienie
 • transport minibusem wyłącznie do naszego użytku
 • bilety na pociąg
 • opiekę pilota Adventure Club
 • wszelkie pozwolenia, permity, wstępy do Parków Narodowych i Plemion
 • kucharza
 • namioty z osprzętem
Cena nie obejmuje:
 • przelotów: Warszawa lub Berlin – Yaounde i Yoaunde – Warszawa lub Berlin
 • zwyczajowych napiwków (50 EUR)
 • ubezpieczenia
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.