Wyszukiwarka

Wycieczka do USA – co warto wiedzieć po zniesieniu wiz

Od listopada 2019 r. możemy podróżować za Wielką Wodę bez wizy. Jednak nie w każdym celu i nie na dowolny czas! Oto co warto wiedzieć, jeśli marzy nam się wycieczka do USA.  

Komu ESTA, komu wiza?

ESTA, od angielskiej nazwy Electronic System for Travel Authorization, to system elektronicznej rejestracji i zgód na wjazd do USA. Kto może z niego skorzystać? Tego typu zgody są przewidziane dla odwiedzających Stany Zjednoczone w celach turystycznych lub służbowych. Jeśli zatem wybieracie się na konferencję naukową lub zapragnęliście obejrzeć Statuę Wolności, ESTA jest dla was.

Trzeba jednak pamiętać, że do skorzystania z tej możliwości potrzebny nam będzie paszport biometryczny ważny przez co najmniej 90 dni od chwili wjazdu do USA oraz bilet powrotny. Sam proces udzielania zgody trwa około 2 dni, ale na wszelki wypadek lepiej poprosić o nią wcześniej.

Mam już zgodę, czy to wszystko?

Prawie. Bo to do urzędnika imigracyjnego na lotnisku należy ostateczna decyzja, czy was wpuścić. A do przekonania go przyda się dokładny plan podróży, rezerwacje w hotelach itd. Dlatego rozważając wycieczkę do USA i co nam do niej potrzeba, warto zdać się na biuro podróży, które załatwi za nas wszystkie dokumenty i formalności.

Do tego oferta wycieczek do USA już dawno wykracza poza utarte turystyczne miejsca jak Empire State Building w Nowym Jorku czy Wielki Kanion. Można na przykład udać się na wyprawę szlakiem różnych nurtów muzycznych, które mają swoje korzenie w Stanach Zjednoczonych, od muzyki country przez bluesa po jazz, z przystankiem na muzykę rockową. Wszystko zależy od tego, co zawiera nasza wycieczka do USA. Wiza jest łatwiejsza do uzyskania, jeśli skorzystamy z oferty biura podróży. Zorganizuje ono transport, formalności i zadba o wszelkie szczegóły, w jakie obfituje wycieczka do USA. Wielki kanion czy Nowy Jork? Każde z tych miejsce łatwiej jest zwiedzać w sposób zorganizowany.

Dodatkowa korzyść ze zorganizowanego wyjazdu jest taka, że nie musimy się martwić, czy znajdziemy miejsce w hotelu w kolejnym mieście, jak się dostać z punktu A do punktu B, czy też co znaczą te dziwne określenia w menu. Nad wycieczką czuwa pilot, który to wszystko załatwia, wyjaśnia i tłumaczy. Wy możecie się oddać podziwianiu odwiedzanych miejsc.

O czym warto pamiętać?

Ze zgodą ESTA można spędzić w USA maksymalnie 90 dni na raz. A choć obejmuje ona także cele służbowe, nie znaczy to, że możemy na jej podstawie podjąć pracę. Jeśli ktoś planuje jechać do Stanów w celach zarobkowych lub na studia, nadal musi wystąpić o wizę.

Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.