Wyszukiwarka

USA – Zachodnie Wybrzeże

USA – Zachodnie Wybrzeże

Wycieczka do Zachodnich Stanów USA to wyprawa dla tych którym piękno przyrody jest szczególnie bliskie. Czekające nas tam widoki nie mają sobie równych nigdzie na ziemi. Aparaty fotograficzne rozgrzeją się nam do czerwoności. Jest to jednakże wycieczka wymagająca. Odległości w Stanach Zjednoczonych bywają ogromne, a co za tym idzie, nasze przejazdy będą często długie. Może niekoniecznie męczące, bo przewidujemy postoje , aby też coś pooglądać, posilić się i wyprostować kości.

Jest to nas program autorski, nie znajdziecie na rynku podobnej oferty. Na naszej trasie znajdą się unikalne miejsca, często omijane przez inne biura podróży. Hitem będzie park Yellowstone, rzadko znajdujący się w trasach na Zachodnie wybrzeże czy północna krawędź Wielkiego Kanionu, zdecydowanie mniej tłoczna i piękniejsza od dziko zatłoczonej południowej krawędzi. Ponadto hitami naszej wyprawy są również parki takie jak Arches, Canyonlands, Goosehead czy Valley of Fire. Imprezę prowadzi doświadczony pilot, który ukochał tę część ziemi i pokaże ją najlepiej jak tylko można. 

1 Warszawa lub Berlin - Los Angeles

Przelot do Los Angeles. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Wieczorny spacer Aleją Gwiazd w Hollywood.

2 Los Angeles - Santa Barbara

Adaptacja do zmiany czasu. Następnie wizyta w Downtown LA, Walt Disney Concert Hall i meksykańska ulica Olvera. Plaża w Santa Monica, promenada, malownicze molo. Przejazd w kierunku Santa Barbara przez Malibu. Czas na odkrywanie zakamarków miasta Santa Barbara. Stary Klasztor Misyjny, Wielki Figowiec, historyczny targ La Arcada oraz słynne molo. Nocleg w hotelu.

3 Droga nr 1 - San Francisco

Po wczesnym śniadaniu ruszamy do San Francisco wzdłuż wybrzeża, słynną drogą nr 1. Po drodze liczne postoje w punktach widokowych z cudownymi panoramami oraz przy kolonii Słoni Morskich. Przejazd przez Monterrey, słynne miasto rybnych puszek oraz przez teren Doliny Krzemowej, Mountain View i Palo Alto. Przyjazd do San Francisco. wieczorem. Spacer po przystani Pier 39 z widokiem na Alcatraz i całe miasto. Czas na kolację. Nocleg w San Francisco.

4 San Francisco

Czas na spotkania z przyrodą i potężnymi sekwojami w Muir Woods. Niektóre z drzew liczą sobie blisko 3000 lat i osiągają rozmiary kilkudziesięciu metrów. Przejazd przez most Golden Gate i city tour po San Francisco: Lombard Street, China Town, Downtown, możliwość przejażdżki starym tramwajem szynowo-linowym. Nocleg w San Francisco.

5 Yosemita

Park Narodowy Yosemite: wspaniałe wodospady, choć w tym okresie małe szanse na dużą ilośc wody i wodospady będą wyschnięte, potężne skały granitowe oraz punkt widokowy Glacier Point. Yosemite to jeden z najpięknieszych parków narodowych USA. Przejazd przez Przełęcz Tioga nad Jezioro Mono (South Tufa). Kontynuacja na północ w kierunku jeziora Tahoe wzdłuż Sierra Nevada, następnie Carson City i Reno. Nocleg w hotelu w Reno.

6 Reno - Idaho Falls lub Jackson

Przejazd z Reno do Idaho Falls lub Jackson. Dzień przeznaczony na drogę przez półpustynne ostępy Nevady i rolnicze Idaho. Celem jest dotarcie do rubieży Parku Narodowego Yellowstone.

7 Grand Teton - Yellowstone

Przejazd do Parku Narodowego Grand Teton długą doliną pełną rogacizny (jelenie, łosie). Po drodze przepiękne widoki na potężne szczyty Teton. Dalej przejazd przez Park Yellowstone, gdzie zobaczymy m.in. słynny gejzer Old Faithfull. Nocleg w hotelu okolicach Yellowstone.

8 Yellowstone

Zwiedzamy Park Yellowstone – kanion i wodospady rzeki Yellowstone, Mammoth Hot Springs, a przebijając się przez stada bizonów oczywiście wypatrujemy niedźwiedzi. Po południu wyjeżdżamy w kierunku Salt Lake City – światowej stolicy Mormonów. Odwiedzimy Centrum Religijne składające się ze świątyni i muzeum historycznego. Spacer nad brzegiem wielkiego słonego jeziora. Później przejazd w kierunku Provo. Nocleg w hotelu na trasie.

9 Arches i Canyonlands - Moab

Po śniadaniu wyjazd na południe. Zwiedzamy Park Łuków Sklanych (Arches National Park). Trekking (ok. 2 godz.) do słynnego Delicate Arch oraz do zapierającego dech Lanscape Arch (1,5 godz.). Po południu krótka wizyta w Parku Narodowym Canionlands -Szlak do Messa Arch i punkty widokowe m.in. Green River Overlook i jeszcze jedno spojrzenie na przepastne kaniony rzeki Colorado. Przejazd do hotelu w Moab.

10 Moab - San Juan River - Monument Valley - Page

Po śniadaniu ruszamy, by podziwiać jedne z najpiękniejszych widoków Utah i Arizony. Zakole Gooseneck rzeki San Juan, Park Plemienny Navajo, Monument Valley i kanion Antylopy (tu wizyta zależy od warunków pogodowych - deszcz, lub prognoza deszczu uniemożliwia zwiedzanie). Nocleg w Page.

11 Page - Lake Powell - Wielki Kanion Kolorado

Przejazd nad jezioro Powell, sztuczny zbiornik na rzece Kolorado. Rejs z niezwykłymi widokami na formacje skalne i zalane wodą kaniony. Przejazd wzdłuż rzeki Kolorado nad zakole Horseshoe Bend i dalej do Parku Narodowego Wielkiego Kanionu od strony północnej. Mniej tu ludzi, a widoki powalające na kolana. Nocleg w Kanab.

12 Bryce - Zion - Las Vegas

Dziś niezwykłe miejsca z fantastycznymi widokami. Najpierw Park Narodowy Bryce, a tam spacery szlakami bajecznie kolorowego, pełnego niesamowitych formacji skalnych kanionu. Następnie wizyta w majestatycznym Zion, którego potęga przytłoczy każdego. Spacer do krańca kanionu, warto zabrać nieprzemakalne obuwie, ponieważ część szlaku wiedzie korytem rzeki.
Przejazd do Las Vegas, wieczorny wjazd do miasta grzechu. Przed udaniem się do hotelu spacer po The Stip i odwiedziny w licznych kasynach.

13 Las Vegas - Valley Of Fire - Tama Hoovera

Przejazd do Tamy Hoovera, niezwykłej i malowniczej budowli blokującej rzekę Kolorado, następnie przez przepiękne tereny do słynnego z czerwonych skał Parku Stanowego Valley Of Fire. Wieczór w Las Vegas do samodzielnego zagospodarowania. Za efekty ewentualnego hazardu firma nie odpowiada. Nocleg w hotelu w Las Vegas.

14 Las Vegas - Mojave Dessert - Calico - Los Angeles lub Death Valley

Mamy wybór. Albo jedziemy krótszą trasą przez pustynię Mojave z odwiedzinami w opuszczonym miasteczku zwanym Calico Ghost Town do Los Angeles, albo Przejazd przez Park Narodowy Doliny Śmierci. Podziwiamy piękne krajobrazy pustyni, niesamowite, jakby przeniesione z innej planety. Sand Dunes, Furnace Creek, Badwater i Zabriskie Point. O tej porze roku, Death Valley spalona jest słońcem i niezwykle gorąca (ok 50 st C). Nocleg w hotelu w Los Angeles.

15 Los Angeles

W zależności od godziny wylotu transfer na lotnisko i wylot do Polski, lub wizyta w Universal Studios i po południu transfer i wylot do Polski.

16 Warszawa lub Berlin

Przylot do Warszawy lub Berlina.

Termin/y:

20.05.2022 - 05.06.2022

02.08.2022 - 17.08.2022

Cena:

2890 USD


Cena obejmuje:
 • Bogaty, unikalny autorski program wyjazdu przygotowany przez naszego pilota specjalnie dla tej grupy
 • Transfery wynajętym busem na całej trasie, prowadzą piloci wycieczki
 • Bilety wstępu do Parków Narodowych, Stanowych i Plemiennych Navajo
 • Opieka pilota-przewodnika z ramienia Adventure Club na całej trasie
 • Zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej z dużymi wygodnymi w pokojach dwuosobowych
 • Śniadania w hotelach lub na trasie w lokalnych restauracjach lub suchy prowiant przy wczesnych wyjazdach
Cena nie obejmuje:
 • Przelotu na trasie  Warszawa/Berlin-Los Angeles-Warszawa/Berlin (około 3500 PLN )
 • Ubezpieczenia turystycznego
 • Obiadów i kolacji (około 10 USD za posiłek dziennie)
 • Napiwków w restauracjach (standardowo i obowiązkowo doliczane do rachunków – około 15-20 %)
 • Napojów do posiłków i wydatków osobistych
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.