Wyszukiwarka

Wycieczka do Indii – co powinieneś wiedzieć przed podróżą

Indie to popularny kraj wśród podróżników. Turyści przyjeżdżają tam, aby medytować, uprawiać jogę, wspinać się w Himalajach lub pływać w oceanie. Porozmawiajmy o najważniejszych rzeczach, które musisz wiedzieć, zanim podejmiesz się wycieczki. Azja, a zwłaszcza Indie ma bowiem swoją specyfikę.

Przed wyjazdem na lotnisko

Nie zapomnij zabrać ze sobą paszportu (PPP), dokumentów podróży i vouchera. Twój paszport musi mieć posiadać wizę do Indii. Wiza jest wydawana tymczasowo i jest wyliczona na liczbę dni pobytu. Obecności odpowiednich pieczątek na wszystkich zdjęciach, to kluczowe, jeśli wycieczka do Indii ma się udać. Na lotnisku w Indiach po przylocie wypełnia się kartę imigracyjną. Pozostałą część karty po przejściu przez kontrolę paszportową należy zachować do lotu powrotnego. Podczas odprawy w Indiach (lot powrotny lub loty krajowe) lepiej jest zminimalizować objętość bagażu podręcznego, ponieważ bagaż podręczny jest sprawdzany bardzo dokładnie na indyjskich lotniskach i co najmniej trzy razy.

Informacje ogólne

Kiedy udajesz się na wyprawy egzotyczne – poznaj kraj, do którego jedziesz. Indie to republika. Stolicą jest Delhi. Indie położone są w Azji Południowej i zajmują obszar ponad 3 milionów kilometrów kwadratowych, obmywane na zachodzie wodami Morza Arabskiego i Zatoki Bengalskiej na wschodzie, a graniczą z Birmą, Bhutanem, Bangladeszem, Chinami,  Pakistanem i Nepalem.

Zwyczaje

Egzotyczne wycieczki to też poszanowanie lokalnych zwyczajów. Przed wejściem do świątyń, meczetów i gudwar (świątyń sikhijskich) konieczne jest zdjęcie butów. Turyści są zwykle traktowani uprzejmie. Odwiedzając niektóre miejsca nie noś topów, krótkich spódniczek, czy szortów. W świątyniach sikhijskich należy nosić nakrycie głowy, w meczetach kobiety powinny zakrywać głowę i ramiona, a także długie spódnice (lub spodnie).

Formalności

Szczególnie popularnym pytaniem jest kwestia szczepień, zanim odbędzie się wyprawa. Indie pod tym względem nie stawiają rygorystycznych wymagań. Nie są wymagane żadne specjalne szczepienia. W miastach i kurortach nie zagrażają ukąszenia niebezpiecznych owadów i zwierząt. Jednak wybierając się na wycieczkę, lepiej wcześniej zadbać o repelenty. Należy bezwzględnie przestrzegać wszystkich instrukcji przewodnika. Najważniejsza jest higiena.

Indie są krajem bezpiecznym, niemniej jednak w miejscach o dużym natężeniu ruchu, a zwłaszcza w dużych miastach: Delhi, Bombaju, Agrze itp., Gdzie kwitną drobne kradzieże, trzeba być ostrożnym. W dobrych hotelach 4 i 5 gwiazdkowych z reguły nie dochodzi do kradzieży, niemniej jednak zaleca się przechowywanie pieniędzy wyłącznie w sejfie. 

Co zabrać ze sobą?

Przyda ci się

1)Plecak — nie więcej niż 40 litrów + dodatkowe torba na spacery i aparat fotograficzny

2) Lekki śpiwór (600-1000 g) i / lub 1-2 prześcieradła

3) Ręcznik

4) Czołówka elektryczna

5) Ładowarki do telefonu i aparatu

6) Ubrania (nie zabieraj dużo ubrań – można tam kupić tanie, lekkie i praktyczne):

7) Środki higieniczne:

8) Leki:

– paracetamol (opcjonalnie coldrex)

– mangan w proszku lub rozcieńczony

– węgiel aktywowany

– plastry bakteriobójcze

– tabletki na biegunkę i / lub żołądek

– leki przeciwbólowe

– lecznicze (zielone, solcoseryl)

– dodatkowo możliwe: doksycyklina, enterol, enterosgel, festal, nospa.

Kiedy jechać?

Nie ma dużej różnicy, kiedy lecieć do Indii, ponieważ w kraju panują wysokie temperatury przez cały rok. Pomimo tego, że państwo rozciąga się od Himalajów po Ocean Indyjski, na całym jego terytorium panuje tropikalny klimat monsunowy. Oznacza to, że jeden sezon zostaje zastąpiony innym, nie z powodu zmian temperatury, ale zmiany kierunku wiatru. Pod względem wahań temperatur sezon w Indiach można podzielić na trzy okresy – zimę, lato i przedłużoną porę deszczową. Wysoki sezon w Indiach zaczyna się w marcu i trwa do końca czerwca. Wyjazdy do tego kraju są również bardzo częste w okresie od grudnia do lutego. Te miesiące są uważane za najlepsze, kiedy spędzić wakacje w Indiach. Najkorzystniej jest jechać z zorganizowaną grupą. Ze sprawdzonym organizatorem takich wypraw.

Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.