Wyszukiwarka

Indie – trekking w Dolinie Kwiatów

Indie – trekking w Dolinie Kwiatów

Indie budzą wiele, często skrajnych emocji: jedni kochają ich prostotę i życie zgodnie z niezmąconym rytmem natury, inni nie mogą się odnaleźć w ich zgiełku i chaosie. Niezaprzeczalnie jednak Indie to jedna z największych antycznych cywilizacji, na której poznanie warto poświęcić nieco więcej czasu.

Park Narodowy Doliny Kwiatów został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 2005 roku, dzięki rozszerzeniu wpisu z 1988 obejmującego pobliski Park Narodowy Nanda Devi. To niezwykłe miejsce przenosi nas do baśniowego świata magicznych gór, barwnych kwiatów i nie dotkniętej ludzką ręką przyrody. To przygoda i wyzwanie dla prawdziwych podróżników i miłośników gór.

1 Warszawa lub Berlin

Spotkanie na lotnisku. Wylot do Delhi przez jeden z portów międzynarodowych.

2 Delhi

Przylot do Delhi, stolicy Indii. Transfer do hotelu. Wyjazd na kilkugodzinne zwiedzanie miasta: Qutub Minar – wspaniały zabytek, którego budowę zainicjowano w 1199 r., a w 1993 r. wpisano na listę UNESCO. Na szczególną uwagę zasługuje wysoki na 72,5 m minaret. Następnie wizyta w kaszmirskim centrum rękodzieła, gdzie będziemy mieli okazję spróbowania słynnej kaszmirskiej herbaty zwanej kahva. Po tej krótkiej przerwie skierujemy się autokarem/minibusem do świątyni Sikhów - Gurudwara Bangla Sahib. Miejsce ma podobno właściwości uzdrawiające. Powrót do hotelu Metrem Delhijskim. Kolacja i nocleg w hotelu. (D)

3 Haridwaru - Rishikeshu

Po śniadaniu transfer na stację kolejową. Przejazd dziennym pociągiem (ok 4 godz.) do Haridwaru, skąd czeka nas transfer busem/minibusem (1,5-2 godz) do położonego nieopodal Rishikeshu – miejscowości nad Gangesem słynącej z licznych ashramow i centrów medytacyjnych. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu wizyta w Ashramie Beatlesów, gdzie kultowa grupa spędziła ponad pół roku i gdzie powstało wiele piosenek zespołu. O zachodzie słońca skierujemy się nad Ganges, gdzie będziemy świadkami ceremonii aarti przy ashramie Parmarth Niketan. Kolacja i nocleg w hotelu. (HB)

4 Gharwal - (Auli*) -

Po śniadaniu przejazd do Joshimath, malowniczego górskiego regionu Gharwal. Przejazd dystansu 250 km zajmie nam ok 8 godzin. Niezwykle malownicza droga pozwala na podziwianie dziewiczej przyrody regionu. Uwaga, czeka nas wiele serpentyn i zakrętów! Kolacja i nocleg w hotelu. (HB)
* W zależności od możliwości czasowych i warunków pogodowych, możliwa będzie fakultatywna wizyta w jednym z najpiękniejszych resorów narciarskich w Indiach, miejscowości Auli, położonej na wysokości 2800m npm, skąd przy dobrej aurze widać masyw Nanda Devi, Mana Parvat i Kamat Kamet.

5 Govindghat - Ghangaria

Po wczesnym śniadaniu dwugodzinny godz przejazd do Govindghat, słynnego centrum pielgrzymkowo - trekkingowego regionu Gharwal. Tam, na wysokości ok 1800 m npm, zaczynamy 13 kilometrowy trekking do wioski Ghangaria (3028 m npm), skąd kierują się szlaki zarówno do Hemkund Sahib - miejsca pielgrzymek Sikhów, jak i do Doliny Kwiatów, która jest naszym celem. Kolacja i nocleg w Ghangaria. (HB)
W miarę możliwości przejazd lokalnym minibusem dodatkowego dystansu 3 km do wioski Pulla, skąd zaczęlibyśmy trekking.

6 Dolina Kwiatów

Dzisiaj po śniadaniu zaczynamy trekking do Parku Narodowego Doliny Kwiatów (3-7 km), położonego na wysokości 3658 m npm. Park położony jest w Himalajach, u podnóży najwyższego szczytu Indii, Nanda Devi (nie ma możliwości zobaczenia tego szczytu z Doliny Kwiatów). Nazwa Parku pochodzi od ogromnej liczby kwiatów (około 500 gatunków), kwitnących podczas krótkiego lata. Poszukiwanie błękitnych maków i pięknej brahmakali (saussurea obvallata). Czas wolny na zdjęcia, spacery, podziwianie przyrody. Podczas trekkingu lunch w formie pikniku. Powrót do Ghangharia. Kolacja i nocleg. (FB)

7 Hemkund Sahib

Po śniadaniu 7-kilometrowy trekking to Hemkund Sahib (4329 m n.p.m.) - miejsca pielgrzymkowego sikhów, poświęconego dziesiątemu wielkiemu nauczycielowi Guru Gobind Singh (1666–1708). Ze względu na wysokość trekking do sanktuarium będzie trwał kilka godzin. Podczas trekkingu lunch w formie pikniku. Po południu powrót do Ghangharia. Kolacja i nocleg. (HB)
W miarę możliwości jest opcja jest wynajęcia muła (cena do negocjacji na miejscu). Wjazd bez pilota czy lokalnego przewodnika.

8 Rudraprayang

Dzisiaj po śniadaniu czeka nas zejście do Govindghat (1828 m npm). Trasa przebiega przez malownicze masywy górskie, raz po raz przecinane przez rwące potoki. Po pokonaniu 13 km krótki odpoczynek, a następnie przejazd busem/minibusem do miejscowości Rudraprayang (ok. 5 godzin), gdzie na początku XX w. grasowała pantera-ludojad. Uwaga serpentyny! Kolacja i nocleg. (HB)

9 Rishikesh

Po śniadaniu przejazd do miejscowości Rishikesh (ok. 5 godzin). Po drodze wizyta w lokalnej wiosce. Możliwość spotkania z ludnością lokalną, poznania warunków życia codziennego i wspólne wypicie herbaty. W dobrym tonie wręczenie jest gospodarzom niewielkiego prezentu (najlepiej słodycze) Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem udział w hinduistycznej ceremonii w Rishikeshu na Triveni ghat. Kolacja i nocleg. (HB)

10 Rishikesh

Po śniadaniu uczestnictwo w ceremonii kremacji. Poznanie tajników i znaczenia tego niezwykłego rytuału. Powrót do hotelu. Po wykwaterowaniu czas wolny na zakupy i spacery. Po południu transfer na stację kolejową i przejazd wieczornym pociągiem do Delhi (ok 5 godz). Kolacja serwowana w pociągu. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg w Delhi. (HB)

11 Delhi - Warszawa lub Berlin

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Delhi i wylot w drogę powrotną przez jeden z międzynarodowych portów lotniczych. (B)
W zależności od godziny wylotu przylot na miejsce tego samego lub następnego dnia.

Termin/y:

12.08.2024 - 23.08.2024

12.08.2025 - 23.08.2025

Cena:

1630 EUR

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 390 EUR.


Cena obejmuje:
 •  zakwaterowanie: namioty z aneksem toaletowym (podczas trekkingu), jeden hotel górski w pozostałych miejscach hotele 4 gwiazdki ( rating lokalny )
 •  wyżywienie, dwa posiłki dziennie oprócz dni 1,2,10 ( tylko śniadania )
 •  bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 •  przewodnika angielskojęzycznego
 •  opiekę pilota Adventure Club
 •  przejazd pociągiem na trasie: Delhi – Haridwar – Delhi
 •  opłaty lotniskowe
Cena nie obejmuje:
 • przelotów: Warszawa/Berlin – Delhi  – Warszawa/Berlin
 • ubezpieczenia
 • zwyczajowych napiwków ok. 50 USD
 • wizy indyjskiej
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.