Wyszukiwarka

Wycieczka do Afryki – kontynent pełen możliwości

Ci, których kusi odkrywanie nowych miejsc, do Afryki mogą wracać nieustannie i ciągle znajdować coś nowego. Obojętnie czy na naszą egzotyczną wycieczkę wybierzemy się do jednego z bardziej rozreklamowanych krajów, jak Algieria, RPA czy Tanzania, czy też nasz wybór padnie na mniej uczęszczany, ale nie mniej zachwycający Madagaskar, Zanzibar czy Ghanę. Jak i kiedy powinna być zorganizowana wyprawa do Afryki?

O czym warto pomyśleć przed wycieczką do Afryki?

Jak przy każdej wyprawie, zaczynamy od sprawdzenia jaką wizę potrzebujemy i jak ją załatwić. Do niektórych krajów wcale nie będzie potrzebna, np. do RPA. Jednak większość państw jednak wizy wymaga, a nie wszystkie mają placówki dyplomatyczne w Polsce! Jeśli celem naszej wycieczki jest Senegal, trzeba się będzie udać do ambasady Francji. Za to w Dakarze bez problemu załatwimy zgodę na wjazd do Gambii.

Żeby uzyskać wizę, trzeba będzie przedstawić bilet lotniczy w obie strony, czasem jeszcze inne dokumenty. Najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty biura podróży: jego pracownicy nie tylko świetnie wiedzą, jakich dokumentów będziemy potrzebować, ale śledzą też uważnie wszystkie zmiany dotyczące ruchu turystycznego. Przypomną odpowiednio wcześnie, że już czas na kontakt z daną ambasadą, albo wręcz załatwią wszystko za nas!

Kiedy najlepiej wybrać się na wyprawę do Afryki?

Nawet jeśli świetnie znosicie upały w Polsce, słońce w Afryce potrafi być znacznie bardziej niemiłosierne. Warto to wziąć pod uwagę. Do tego różnica temperatur między dniem a nocą potrafi być spora, więc jeśli macie skłonność do przeziębień, lepiej wybrać chłodniejszą porę. To kiedy odbędzie się wasza wycieczka do Afryki, zależy od wybranego przez was miejsca. Bo poniżej równika pory roku zaczynają się odwracać. W położonej na dole kontynentu afrykańskiego Republice Południowej Afryki najchłodniej jest w lipcu (średnio poniżej 10 stopni).

Jak zadbać o zdrowie podczas naszej egzotycznej wycieczki?

Przede wszystkim trzeba się zaszczepić! To nie tylko uchroni nas przed chorobami, z którymi na co dzień nie mamy do czynienia, ale też często bywa jednym z warunków otrzymania wizy. To, na jakie choroby trzeba się zaszczepić i kiedy, powie wam lekarz medycyny podróży. Zwykle potrzeba na to 4-6 tygodni.

Pamiętajcie też o zabraniu odpowiedniego ubrania. Afryka to nie tylko upały! To także częste opady w niektórych częściach kontynentu, zatem osłona przed deszczem będzie nieodzowna. Jeśli wasza wymarzona wyprawa wiedzie was w teren, nie zapomnijcie o wygodnych butach. Ciężko się chodzi po kamieniach w klapkach. Pamiętajmy też, że wycieczki egzotyczne najkorzystniej odbywać korzystając z usług sprawdzonego i profesjonalnego organizatora. Wie on, gdzie należy pojechać, a także jakich miejsc unikać. Dostaniemy pełne wsparcie merytoryczne i mamy pewność, że odwiedzimy wszystkie najważniejsze punkty, jeśli chodzi o wycieczki. Namibia czy Etiopia – w każdym z tych państw będziemy się czuli bardziej komfortowo i bezpiecznie z organizatorem.

Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.