Wyszukiwarka

Śladami zdobywców Arktyki – Spitsbergen

Zapraszamy na przygodę życia na Spitsbergenie! 

Odkryj z nami krainę lodu! Wypij drinka w najbardziej na północ wysuniętym barze świata, zdobądź opuszczone miasta Svalbardu i poczuj się jak zdobywcy Arktyki. 

Nasza wyprawa to kwintesencja najlepszego, co Spitsbergen ma do zaoferowania, to przygoda pełna wrażeń, eksploracji terytorium niedźwiedzi polarnych, morsów arktycznych i reniferów śladami pierwszych arktycznych odkrywców. 

Będziemy przemierzać ten wymagający teren na skuterach śnieżnych, na piechotę i psimi zaprzęgami – śladami odkrywców takich jak Willem Barents, czeka nas siarczysty mróz, kilkumetrowe zaspy śniegu, temperatury spadające do -30 stopni i zapierające dech w piersiach widoki arktycznych fiordów, opuszczonych osad wielorybniczych i górniczych a jeśli szczęście nam dopisze – spotkanie z najgroźniejszym łowcą tych ziem – niedźwiedziem polarnym. Zwiedzimy Longyearbyen, kolebkę cywilizacji w arktyce, górnicze miasto Barentsburg oraz opuszczone “miasto duchów” Pyramiden. Wejdziemy do wyjątkowej jaskini lodowcowej, pokonamy dziesiątki kilometrów za kierownicą skutera śnieżnego oraz psim zaprzęgiem.

Dni będą długie i intensywne, a wieczorami będziemy wypatrywać zorzy polarnej. 

Więcej informacji tutaj: https://adventure-club.eu/wyprawa/spitsbergen-wyprawa-sladami-zdobywcow-arktyki/

Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.