Wyszukiwarka

PERU

PERU

1 Przylot do Limy

Spotkanie na lotnisku i wylot do Peru. Po wylądowaniu pojedziemy do naszego hotelu. W zależności od godziny przylotu, będziemy mieli możliwość zwiedzenia nowoczesnej części Limy, która mieści się zaraz obok wybrzeża Pacyfiku oraz spróbowania niektórych typowych peruwiańskich dań w wybranych restauracjach.

2 Lima - City Tour – Paracas

Dzisiaj będziemy zwiedzać Limę - stolicę Peru. Zobaczymy takie miejsca jak: Plaza San Martin, Plaza Mayor (główny plac), pałac rządowy, ratusz, katedrę ze szczątkami ciała Francisco Pizarro, Katakumby San Francisco oraz Plaza Murillo. Następnie ruszymy na południe południa, słynna autostradą Panamericana do miejscowości Paracas. Podczas tej podróży będziemy mogli podziwiać niezwykłe krajobrazy, które są ozdobą tej legendarnej drogi. Przyjazd do hotelu w Paracas. Końcówka dnia to czas wolny na wypoczynek lub spacer po plaży Paracas.

3 Paracas- Wyspy Ballestas – Nazca

Dzisiaj popłyniemy łodzią, aby zwiedzić Wyspy Ballestas. Są one często nazywane małym Galapagos, ponieważ bardzo je przypominają. Ballestas są domem dla lwów morskich, pelikanów, kormoranów i pingwinów. Te wyspy to jedno z najpiękniejszych miejsc peruwiańskiego wybrzeża, o czym przekonamy się podczas zwiedzania. W południe będziemy kontynuować naszą wycieczkę po Peru, jadąc w kierunku miejscowości Nazca. Po drodze będziemy mieli możliwość zwiedzenia Oazy Huacachina zunjdującej się w pobliżu miasta Ica. Następnie czeka nas lot nad tajemniczymi liniami Nazca. W przypadku późnego przyjazdu do Nazca lot odbędzie się następnego dnia.

4 Nazca – Arequipa

Po śniadaniu w hotelu będziemy kontynuować naszą podróż, udając się w kierunku kolonialnego miasta Arequipa. Jeśli lot nad liniami Nazca nie odbył się poprzedniego dnia, to odbędzie się on dzisiaj po śniadaniu. Podróż z Nazca do Arequipy będzie trwała mniej więcej dziesięć godzin - w dalszym ciągu będziemy kontynuować jazdę autostradą Panamericana. Przyjazd do Arequipy oraz zakwaterowanie w hotelu.

5 Arequipa – City Tour

Śniadanie w hotelu. Dzień poświęcony na zwiedzanie miasta. Arequipa jest bardzo przyjemnym i relaksującym etapem podróży. Położona na wysokości 2325 m n.p.m. stwarza możliwość aklimatyzacji przed podróżą w wyżej położone rejony Peru. Arequipa jest również drugim obok Limy największy miastem w Peru. Z Arequipy można podziwiać trzy wulkany : El Misti, Chachani oraz Pichu Pichu (odpowiednio 5825 m, 6075 m oraz 5664 m). Widok na te trzy wulkany jest naprawdę niezwykły. Arequipa została założona w 1540. Jest miastem kolonialnym, którego główne gmachy są zbudowane z białej skały pochodzenia wulkanicznego. Dzisiaj będziemy zwiedzać między innymi : Katedrę, Klasztor Św. Katarzyny, kościół de la Compania oraz krużganki, Casona Tristan del Pozo, Plaza San Francisco, główny plac oraz typowy targ San Camilo.

6 Arequipa- Chivay

Wcześnie rano wyruszymy w około czterogodzinną krajobrazową podróż do Kanionu Colca, drugiego najgłębszego kanionu na świecie (3400m). Po drodze miniemy kilka rezerwatów przyrody, siedliska wikunii, lam oraz alpaki. Najwyższy punkt naszej wycieczki będzie położony na wysokości 4910 m n.p.m. Zatrzymamy się tam, żeby podziwiać widoki na wulkany i góry. Możliwość krótkiego trekkingu. Noc spędzimy w miasteczku Chivay, będziemy mieli również możliwość skorzystania z ciepłych wód (Aguas Calientes). Wyżywienie w cenie: śniadanie.

7 Chivay – Cruz del Condor – transfer Chivay- Puno

Wcześnie rano wyruszymy w kierunku Cruz del Condor (Krzyża Kondorów), skąd roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki na kanion. Będziemy podziwiać kondory, które najczęściej można spotkać w tej części kanionu. Następnie będziemy kontynuować naszą podróż wzdłuż kanionu Colca zwiedzając po drodze tradycyjne wioski Maca i Yanque. Po południu wyruszymy w kierunku miasta Puno, które jest bazą wypadową w okolice Jeziora Titicaca.

8 Puno - Wyspy Uros – Wyspa Taquile – Puno

Po śniadaniu udamy się w niezapomnianą wycieczkę w kierunku zbudowanych z trzciny, pływających wysp Uros. Następnie będziemy kontynuować naszą podróż w stronę wysp Taquile, które są znane z rzemiosła, w szczególności z ciekawych technik tkania materiałów. Kilkukilometrowy spacer i podziwianie niezwykłych widoków na jezioro Titicaca oraz na pasmo ośnieżonych gór. Po południu powrót do Puno.

9 Puno – Cusco

Dzień przeznaczony na transfer autobusem turystycznym w kierunku Cusco. Podczas przejazdu zatrzymamy się w kilku miejscach takich jak Pukara, gdzie rozwinęła się jedna z cywilizacji starszych od cywilizacji Inków. Następny postój w la Raya (4335m), najwyższym ze wszystkich przystanków podczas naszej podróży. Kolejny przystanek to miasto Andahuaylillas, gdzie zwiedzimy kościół San Pedro de Andahuaylillas znany ze swojej niesamowitej Kaplicy Sykstyńskiej. Po drodze zatrzymamy się też na obiad w formie bufetu ze znakomitą tradycyjną kuchnią peruwiańską.

10 Cusco – City Tour

Poranek wolny - możliwość zaaklimatyzowania się oraz rozpoczęcia zwiedzania poprzedniej stolicy imperium Inków. Następnie razem będziemy poznawać Cusco, gdzie zwiedzimy między innymi: główny plac, katedrę oraz świątynię Słońca. Następnie wyjedziemy z miasta w kierunku sanktuariów Inków - Kenko, Tambomachay, Puca Pucara oraz imponującej fortecy Sacsayhuman wybudowanej w strategicznym miejscu na wzgórzu z widokiem na Cusco. Po zwiedzaniu miasta powrót do hotelu i czas wolny.

11 Cusco – Ollantaytambo – Valle Sagrado (Święta Dolina Inków) - Aguas Calientes

Dzisiejszy dzień poświęcimy na odkrywanie Świętej Doliny Inków, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć wieś Pisac z kolorowymi, indiańskimi targami. Po południu zwiedzimy Ollantaytambo, uroczy inkaski kompleks pełniący funkcję administracyjną, rolniczą oraz religijną. Wieczorem wsiądziemy do pociągu do Aguas Calientes.

12 Machu Picchu - Cusco

Prawdopodobnie najbardziej oczekiwany z dni podczas Państwa podróży. Po śniadaniu autobus zabierze nas aż do bram Zaginionego Miasta Inków. Będziemy mieli okazję zwiedzać jeden z cudów świata przez około trzy godziny wraz z naszym przewodnikiem, który będzie nam przybliżał historię tego tajemniczego miasta pośród magicznej scenerii. Nocleg w Aguas Calientes.

13 Tęczowa Góra

Dzisiaj po śniadaniu wyruszamy w stronę legendarnych tęczowych gór. Po 3 godzinach docieramy do małej wioski Cusipata, skąd zaczynamy nasz półtora godzinny trekking do punktu widokowego na wysokości 5080m n.p.m. Przez całą drogę będziemy mieli niezwykłe widoki na ośnieżone szczyty górskie oraz zapoznamy się z lokalnymi mieszkańcami tego regionu. Jeśli ktoś nie będziecie się czuł na siłach, żeby iść - można wziąć konia za odpłatą (około 100zł). Zejście z punktu widokowego zajmie nam około godziny. Stąd łapiemy autobus do Cusco, gdzie dotrzemy w godzinach wieczornych.

14 Cuzco - Puerto Maldonado - Cayman Lodge

Rankiem przelot samolotem w kierunku Puerto Maldonado Tour Sachavacayoc/Colpa Chuncho. Tu czeka nas dwugodzinny rejs łódkami do naszego lodge. Posiłek na statku. Na miejscu powitalny drink, zakwaterowanie w pokojach. Nocne odkrywanie życia mieszkańców dżungli.

15 Tour Sachavacayoc/Colpa Chuncho

Po śniadaniu rozpoczynamy marsz w głąb dżungli. Odkrywamy różne rośliny medyczne, przeróżne zwierzęta: małpy, ptaki, papugi, węże, leniwce etc. Dochodzimy do jeziora Sachavacayoc, lunch w formie pikniku. Możliwość łowienia ryb z przewodnikiem, pływania, podziwiania przyrody. Powrót do naszego Lodge, chwila na odpoczynek, podziwianie zachodu słońca. Polowanie na kajmany oraz węże. Wieczorna kolacja.

16 Puerto Maldonado - Lima

Śniadanie rano. Powrót do Puerto Maldonado, podziwianie wschodu słońca. Transfer na lotnisko. Lot do Limy.

17-18 Lima – Warszawa lub Berlin

Śniadanie w hotelu oraz transfer na lotnisko. Wylot w drogę powrotną i przylot do Warszawy lub Berlina.

Termin/y:

23.06.2024 - 10.07.2024

19.10.2024 - 04.11.2024

Cena:

3200* USD

*cena gwarantowana dla grupy minimum 8 osób

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 450 USD


Cena obejmuje:

▪   przeloty lokalne: Cusco – Puerto Maldonada – Lima

▪   prywatny transport

▪   bilety wstępu do wszystkich atrakcji permity do parków oraz wszelkich atrakcji

▪   transport prywatnym busem oraz przejazd lokalnymi środkami transportu na trasie: Puno – Cusco oraz Chivay – Puno

▪   Hotele 3 stars wraz z śniadaniami

▪   opiekę pilota Adventure Club

▪   transport wodny Lago Titicaca

▪   przejazd pociągiem na trasie: Ollantaytambo – Aguas Callientes – Ollantaytambo

Cena nie obejmuje:

▪   przelotów: Warszawa/Berlin – Lima – Warszawa/Berlin

▪   obiadów i kolacji (około 5 – 8 USD dziennie)

▪   napojów do posiłków

▪   ubezpieczenia (około 200 PLN)

▪   lot nad Nazca (100 USD)

Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.