Wyszukiwarka

Kirgistan – w krainie nomadów

Kirgistan – w krainie nomadów

1 Warszawa - Biszkek

Wylot z Warszawy do Bishkeku z tranzytem międzynarodowym.

2 Biszkek

Przylot do stolicy Kirgistanu. Transfer do hotelu. Po południu krótkie zwiedzanie miasta: Plac Ala-Too, Plac Zwycięstwa, sklep z rękodziełem. Kolacja. Nocleg w hotelu w Bishkek. (O, K)

3 Bishkek Burana - Bosteri - Issyk Kul

Po śniadaniu transfer nad jezioro Issyk Kul, otoczone niebiańskimi górami. Jest to drugie co do wielkości jezioro obszarów górskich na świecie (1608 m npm). Jezioro nazywane „perłą Azji Środkowej”. Ze względu na słoną wodę jezioro Issyk Kul posiada właściwości lecznicze. Na trasie do jeziora zwiedzimy Wieżę Burana (minaret z XI w.) i cmentarzystko Balbans (kamiennych wojowników). Po lunchu udamy się na jezioro. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w pensjonacie.
(Ś, O, K)

4 Bosteri - Kara Kol

Po śniadaniu skierujemy się w stronę miasta Karakol. Po drodze zrobimy krótką przerwę, aby obejrzeć starożytne kamienne inskrypcje – petroglify. Niektóre z nich datowane są na 800 rok p.n.e. Następnie będziemy kontynuować podróż podróż wzdłuż północnego brzegu jeziora. Przy dobrej widoczności będzie można podziwiać panoramę majestatycznego masywu Tienshan wyrastającego nad południowym brzegiem Issyk Kul. Po przyjeżdzie do Karakol odwiedzimy zbudowany w chińskim stylu meczet Dungan oraz stary drewniany kościół prawosławny. Nocleg w pensjonacie.
(Ś, O, K)

5 Karakol - Ak Suu

Dzisiaj po śniadaniu wyruszymy do malowniczej doliny Ak-suu, gdzie czeka nas spacer pośród dzikiej przyrody regionu Tienshan oraz obiad w formie pikniku. Następnie odwiedzimy gorące źródła Ak-Suu, gdzie będzie można skorzystać z ich właściwości leczniczych. Temperatura w niektórych basenach przekracza 40C. Powrót do Karakol. Nocleg w pensjonacie.
(Ś, O, K)

6 Karakol - Jeti Oguz - Kochkor

Po śniadaniu wybierzemy sie do wąwozu Jety-Oguz (30km), który rozciąga się przez 40 km tworząc niezwykłe formacje skalne (“Złamane Serce”, “Siedem Byków”). Związane są z nimi liczne legendy i opowieści. Wąwóz przecina malowniczy potok, a jego zbocza porastaja świerki pasma Tienshan. Chętni będą mogli podejść na punkt widokowy (20 minut), skąd rozpościera się zapierająca dech w piersiach panorama na okolicę. Nocleg w jutrach – tradycyjnych domach „filcowych” lokalnych nomadów. Możliwość skosztowania lokalnego napoju produkowanego z mleka klaczy – kumysu.
(Ś, O, K)

7 Jeti Oguz – Bokonbaeva – Kochkor

Dzisiaj pojedziemy do wioski Kochkor. Tym razem będziemy się poruszać południowym brzegiem jeziora Issyk Kul. To świetna okazja, aby zobaczyć całe jezioro ze wszystkimi jego atrakcjami. Zatrzymamy się w wiosce Bokonbaeva, gdzie spotykamy miejscowego myśliwego polującego z orłami. W ten sposób poluje się tutaj na zające i lisy (tradycyjny sposób polowania nomadów). W wiosce Kochkorka spotkamy się rodziną, która pokaże, jak powstają typowe kirgiskie wełniane dywany. Współnie z nimi będzie można nawet skomponować własny dywan. Nocleg w domu u lokalnej rodziny.
(Ś, O, K)

8 Kochkor – Tash Rabat

Po śniadaniu transfer do Tash Rabat Caravanserai na Wielkim Jedwabnym Szlaku (Kamienny Zamek z XIV wieku). Tash Rabat znajduje się w samym sercu Gór Tien Szan i zbudowano z kamiennych bloków na wysokości 3200 m n.p.m. Budynek jest wyjątkowy. Liczy 31 pokoi, a ściany mają grubość 1 metra. Znajdują się w nim także podziemne cele więzienne, w których dawniej zamykano złodziei. Wieczorem tradycyjny obiad, a noc spędzimy w jurtach w pobliżu Tash Rabat Caravanserai.
(Ś, O, K)

9 Tash Rabat – Kazarman

Po bardzo wczesnym śniadaniu czeka nas malowniczy, lecz długi przejazd do niewielkiej wioski Kazarman. Nieopodal Kazarman znajduje sie kopalnia złota Makmal. Nocleg w pensjonacie.
(Ś, O, K)

10 Kazarman – Osh

Po śniadaniu skierujemy się do drugiej (nieoficjalnej) stolicy Kirgistanu – Osh. Po drodze zatrzymamy się z mieście Uzgen, którego okolice słyną z uprawy specjalnego gatunku brązowego ryżu. Odwiedzimy bazar spożywczy oraz historyczny minaret. Podczas obiadu spróbujemy lokalnego smakołyku – pilawu z Uzgen. Wolny wieczór w Osh. Nocleg w pensjonacie.
(Ś, O, K)

11 Osh

Dzisiaj czeka nas całodzienne zwiedzanie Osh. Po śniadaniu skierujemy się na barwny lokalny bazar oraz do Parku Alisher Navoi. Po obiedzie odwiedzimy kompleks UNESCO – Świętą Górę Sulejmana, niezwykłe miejsce kultu I pielgrzymek, popularne już w czasach poprzedzających narodziny islamu. Odwiedzimy Muzeum Jedwabnego Szlaku oraz położony nieopodal park Alymbek Datka. Nocleg w pensjonacie.
(Ś, O, K)

12 Osh - Biszkek

Po śniadaniu przelot do Bishkeku. Wizyta na lokalnym bazarze rękodzieła. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Wieczorem kolacja pożegnalna w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu.
(Ś, O, K)

13 Biszkek - Warszawa*

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Polski* przez jeden z międzynarodowych portów lotniczych.
(Ś)

*termin powrotu do Polski jest uzależniony od godziny wylotu z Bishkeku i czasu oczekiwania w porcie tranzytowym.

Termin/y:

11.08.2024 - 23.08.2024

Cena:

1970* USD

*  cena gwarantowana dla grupy minimum 8-osobowej

dopłata do pokoju 1-osobowego 350 USD


Cena obejmuje:
  • wszystkie noclegi wag programu: hotele, guesthousy, prywatne kwatery lub jurty
  • pełne wyżywienie
  • wstępy do wszystkich atrakcji
  • prywatny transport
  • opiekę lokalnego i polskiego przewodnika Adventure Club
  • bilet lotniczy Osh – Biszkek
Cena nie obejmuje:
  • przelotów: Warszawa/Berlin – Biszkek – Warszawa/Berlin
  • zwyczajowych napiwków (ok. 30 USD)
  • napojów
  • ubezpieczenia
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.