Wyszukiwarka

Kirgistan – w krainie nomadów

Kirgistan – w krainie nomadów

1 - 2 Warszawa lub Berlin - Biszkek

Powitanie na lotnisku Manas. Zakwaterowanie w hotelu w Biszkeku. Śniadanie w hotelu. Odprawa. Po śniadaniu rozpoczynamy naszą wycieczkę po mieście Biszkek. Odwiedzimy serce miasta, plac Ala-Too, gdzie znajduje się Państwowe Muzeum Historyczne. Po zwiedzaniu muzeum możemy wybrać się na spacer po Oak Park, jednym z ulubionych miejsc miejscowej ludności. Biszkek jest znany jako najbardziej zielone miasto w Azji Środkowej dzięki niezliczonym parkom i alejkom, które czynią miasto doskonałym miejscem do życia. Po obiedzie będziemy mieli czas na zwiedzanie lokalnego bazaru Osh. Tutaj można docenić kreatywność i talent lokalnych rzemieślników. Wchodząc na targ, zanurzaamy się w prawdziwej orientalnej atmosferze: to niekończący się strumień ludzi, ogrmony wybór towarów i kolorów. Wieczorem udamy się do jednej z najlepszych restauracji w Biszkeku, gdzie będzie można skosztować pysznych dań kuchni kirgiskiej. Nocleg w hotelu. (BLD)

3 Bishkek - Issyk Kul

Po śniadaniu transfer nad jezioro Issyk Kul, otoczone niebiańskimi górami. Jest to drugie co do wielkości jezioro obszarów górskich na świecie (1608 m npm). Jezioro nazywane „perłą Azji Środkowej”. Ze względu na słoną wodę jezioro Issyk Kul posiada właściwości lecznicze. Na trasie do jeziora zwiedzimy Wieżę Burana (minaret z XI w.) i skansen Balbans (kamiennych wojowników). Po tradycyjnym lunchu udamy się na jezioro. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w pensjonacie. (BLD)

4 Issyk Kul - Karakol

Dzień rozpoczniemy od śniadania o 8 rano. Następnie podróż do miasta Karakol. Po drodze zrobimy krótką przerwę, aby obejrzeć starożytne kamienne inskrypcje (datowane na 800 rok p.n.e.). Te petroglify zostały stworzone ponad 2000 lat temu przez szamanów. Następnie będziemy kontynuować podróż podróż wzdłuż północnego brzegu jeziora do miasta Karakol. Odwiedzimy tam meczet Dungan. Jedną z ciekawostek jest fakt, że został zbudowany w stylu chińskim bez użycia ani jednego metalowego gwoździa. Po wizycie w meczecie odwiedzimy stary drewniany kościół prawosławny. Nocleg w pensjonacie. (BLD)

5 Karakol - Jeti Oguz

Dzisiaj wybierzemy się na wycieczkę do wąwozu Jeti Oguz. Słynie z czerwonych formacji skalnych zwanych Siedmioma Bykami - Jeti Oguz. Zobaczymy także Górę Złamanych Serc. Zrobimy tam tyle zdjęć, ile będziemy chcieli Chętni będą mogli podejść na szczyt góry (20 minut), aby zobaczyć panoramiczny widok na wąwóz. W wąwozie znajdują się jurty, a ich mieszkańcy mogą zaoferować orzeźwiający kumys. Jest to narodowy napój wytwarzany ze sfermentowanego mleka klaczy, łagodnie alkoholowy. Kolacja i nocleg w filcowych domach koczowników - jurtach. (BLD)

6 Jeti Oguz - Kochkor

Dzisiaj pojedziemy do wioski Kochkor. Tym razem będziemy się poruszać południowym brzegiem jeziora Issyk Kul. To świetna okazja, aby zobaczyć całe jezioro ze wszystkimi jego atrakcjami. Zatrzymamy się w wiosce Bokonbaeva, gdzie spotykamy miejscowego myśliwego polującego z orłami. W ten sposób poluje się tutaj na zające i lisy (tradycyjny sposób polowania nomadów). W wiosce Kochkorka spotkamy się rodziną, która pokaże, jak powstają typowe kirgiskie wełniane dywany. Współnie z nimi będzie można nawet skomponować własny dywan. Nocleg w domu. (BLD)

7 Kochkor - Tash Rabat

Po śniadaniu transfer do Tash Rabat Caravanserai na Wielkim Jedwabnym Szlaku (Kamienny Zamek z XIV wieku). Tash Rabat znajduje się w samym sercu Gór Tien Szan i zbudowano z kamiennych bloków na wysokości 3200 m n.p.m. Budynek jest wyjątkowy. Liczy 31 pokoi, a ściany mają grubość 1 metra. Znajdują się w nim także podziemne cele więzienne, w których dawniej zamykano złodziei. Wieczorem tradycyjny obiad, a noc spędzimy w jurtach w pobliżu Tash Rabat Caravanserai. (BLD)

8 Tash Rabat - Son Kul

Po śniadaniu zaczynamy naszą podróż do drugiego co do wielkości jeziora w Kirgistanie - jeziora Son Kul. To otoczone górami jezioro jest najwyżej położonym jeziorem w Kirgistanie 3013 m n.p.m. Kirgizi przyjeżdżają do tego wspaniałego regionu z rodzinami na odpoczynek i relaks. Pasterze z regionu Naryn przyjbywają nad jezioro, by wypasać tam swoje trzody. Po naszym przyjeździe nad jezioro będziemy odkrywać atrakcje okolicy jeziora i cieszyć się jego dziewiczą naturą. Kolacja i nocleg w składanych domach koczowników - jurtach. (BLD)

9 Jezioro Son Kul

Dzień w okolicy Son-Kul, gdzie będziemy mogli zapoznać się z życiem prawdziwego koczownika, odwiedzając nomadów mieszkających w jurtach wraz z rodzinami lub spotykając ich na pastwiskach ze stadami. Będziemymieli okazję spróbować świeżego kumysu (sfermentowane mleko klaczy, typowy napój kirgiski). Dla zainteresowanych możliwość przejażdżki konnej konno po płaskowyżu (płatne). Nocleg ponownie w jutrach.

10 Jezioro Son-Kul - Kochkor - Park Narodowy Chon Kemin

Po śniadaniu wyjazd do Chon Kemin. Dolina jest wyjątkowym naturalnym środowiskiem najprzeróżniejszej fauny i flory. Obfituje w piękne i urozmaicone krajobrazy, od stepów po lodowce. Park Narodowy zajmuje powierzchnię 500 hektarów, i rozciąga się na wysokości od 1400 do 2800 m. Znajdują się w nim bardzo ciekawe wioski - idealne miejsce do poznawania lokalnego wiejskiego życia. Nasza trasa biegnie wysoko w góry, jej część pokonamy konno przez górski las. Z óry będziemy podziwiać panoramę wąwozu. Kolacja i nocleg w lokalnym pensjonacie. (BLD)

11 Chon-Kemin - wąwóz Kegety i wodospad - Biszkek

Po śniadaniu wyjazd do wąwozu Kegety. Wąwóz Kegety to miejsce pełne licznych strumieni, łąk i lasów świerkowych. Jeden ze strumieni tworzy szczególnie piękne wodospady, będące jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w wąwozie Kegety. Wodospady mają 20 metrów wysokości i znajdują się zaledwie 100 metrów od głównej drogi prowadzącej przez wąwóz. Powrót do Biszkeku. Pożegnalna kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu. (BLD)

12 Biszkek - Warszawa lub Berlin

Rano transfer na lotnisko. Wylot powrotny.

Termin/y:

31.07.2022 - 11.08.2022

Cena:

1510 USD


Cena obejmuje:
  • zakwaterowanie w pensjonatach, hotelach i  jurtach
  •  wyżywienie wg programu – 3 posiłki dziennie
  •  bilety wstępu
  •  przewodnika angielskojęzycznego
  •  opiekę pilota Adventure Club
  •  transport + samochody 4 x 4
Cena nie obejmuje:
  • przelotów: Warszawa/Berlin – Biszkek – Warszawa/Berlin (około 1600 – 2000 PLN)
  •  zwyczajowych napiwków
  •  alkoholu
  •  ubezpieczenia
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.