Wyszukiwarka

EKWADOR z GALAPAGOS

EKWADOR z GALAPAGOS

1 Warszawa lub Berlin - Quito

Wylot z przesiadką w jednym z miast europejskich. Przylot do Quito w godzinach wieczornych i transfer z lotniska do hotelu w centrum Quito. Odpoczynek po podróży i aklimatyzacja na wysokości 2800 m.n.p.m (-)

2 Otavalo, jezioro Cuicocha, wulkan Cotocachi

Rano wyruszamy w podróż malowniczą drogą przez dolinę wulkanów, których szczyty pokrywają wieczne lodowce. Miasto Otavalo jest położone u stóp wulkanu Ibambura i otoczeniu górskich jezior. Kultura Indian Quechua zachowała się tutaj wyjątkowo dobrze. Co tydzień właśnie w sobotę odbywa się tu największy w Ekwadorze tradycyjny targ który swoją historią sięga czasów inkaskich. Setki sprzedawców oferują głównie tradycyjne wyroby z wełny - poncha, szale, kapelusze. Znajdziemy tu także pieczone świnki morskie i inne lokalne dania. Po południu trekking/spacer wzdłuż brzegów jeziora Cuicocha położonego u stóp wulkanu Cotocachi. Jezioro o długości 3 km i głębokości 200 m jest wypełnione ciemną czystą wodą. W trakcie wycieczki dwa razy przetniemy linię równika. (S)

3 Quito

Dzień rozpoczniemy od wyjazdu koleją linową na wysokość niemal 4000 m.n.p.m. W pogodny dzień (szczególnie rano) rozciąga się stąd wspaniały widok na kilkumilionową aglomerację Quito i aleję wulkanów. Można stąd dostrzec szczyt Cotopaxi 5897 m.n.p.m oraz wulkany Antisana, Illinizas, a nawet przy odrobinie szczęścia Chimborazo 6310 m.n.p.m. Zaaklimatyzowane osoby mogą spróbować spaceru w kierunku szczytu wulkanu Rucu Pichincha 4784 lub półgodzinnej przejażdżki na koniach. Starówka Quito jest świetnie zachowana i świadczy o bogactwie w czasach, gdy Quito było stolicą kolonialnej prowincji. Podczas spaceru uliczkami starówki zobaczymy Plaza Grande z imponującą katedrą, Plaza San Francisco, obejrzymy pięknie zdobione wnętrza kościołów i spróbujemy miejscowych przysmaków sprzedawanych na ulicznych straganach. Dzień zakończymy na uliczce barów i restauacji przy szklance rozgrzewającego canelazo. W drodze do hotelu wjedziemy na wzgórze Panecil-lo skąd rozciąga się wieczorna panorama miasta.

4 Quito - Amazonia

Opuszczamy Quito i ruszamy w kierunku Amazonii. Po pokonaniu przełęczy na wysokości 4100 metrów, oddamy się relaksowi w malowniczych gorących źródłach, z których w widać szczyt Antisana 5704 m. Następnie z każdym kilometrem atmosfera będzie coraz gorętsza i mijając kolejne piętra roślinności zanurzymy się w końcu w tropikalnej dżungli. Po drodze skosztujemy tropikalnych owoców i przekąsek. Po dotarciu nad rzekę Napo przesiądziemy się do motorowego czółna, aby dotrzeć nim do niezwykłej lodgy nad brzegiem rzeki. Po znakomitej kolacji wieczór spędzimy słuchając odgłosów dżungli. Nocleg w bungalowach z łazienkami. (S/K)

5 Amazonia

Rano wyruszamy na spacer po dżungli, przewodnik z miejscowej społeczności indiańskiej opowie nam o zastosowaniach różnorodnych roślin i o życiu lasu tropikalnego. W drodze powrotnej odwiedzimy centrum opieki nad zwierzętami Amazonii, gdzie w warunkach naturalnych wracają do zdrowia zwierzęta odzyskane z niewoli. Po południu chętni mogą skorzystać z kąpieli w rzece lub żywiołowego spływu na dętkach. Późnym popołudniem odwiedzimy gospodarstwo lokalnych Indian, gdzie zobaczymy, jak uprawia się owoce i warzywa, spróbujemy sił strzelając z tradycyjnej dmuchawki, a na koniec zobaczymy proces przygotowywania tradycyjnego alkoholu z kukurydzy - Chicha. (S/L/K)

6 Banos

Po śniadaniu żegnamy Selvę i odpływamy czółnem ku cywilizacji. Wspinamy się drogą przebiegającą wzdłuż dolin rzecznych, aby w końcu dotrzeć do Szlaku Wodospadów, gdzie kilkanaście strumieni i rzek spada z skalnych urwisk lącząc się z rzeką Pastaza. Skalnymi ścieżkami i po wiszącym moście dotrzemy do najsłynniejszego z nich zwanego Kotłem Diabła, a do następnego, zwanego Welonem Panny Młodej pojedziemy tradycyjną kolejką linową w koszu zawieszonym na linie. Po południu dotrzemy do Banos - ekwadorskiego centrum sportów ekstremalnych, bujniemy się nad przepaścią na słynnej huśtawce na końcu Świata, aby po wypełnionym atrakcjami dniu wieczór spędzić w gorących źródłach. (S)

7 Chimborazo - Riobamba

Dzień który dosłownie zapiera dech w piersiach. Sięgający 6310 m.n.p.m Chimborazo jest nazywany przez miejscowych Indian El Taita - ojciec. Najwyższy wulkan Ekwadoru, którego ośnieżony szczyt jest punktem najbardziej oddalonym od środka Ziemi, był niegdyś uznawany za najwyższy szczyt światai. Drogą u stóp wulkanu, wśród stad wikunii, wespniemy się na wysokość 4800 metrów, skąd najtwardsi będę mogli spróbować dotrzeć do schroniska i krańców lodowca, z którego do dzisiaj miejscowi pozyskują lód do produkcji tradycyjnych lodów. Nocleg w kolonialnej Riobamba (S)

8 Nos Diabła - Guayaquil

Trasa kolejowa z Guayaquil do Quito była w swoim czasie uznawana za cud techniki, a dzisiaj jest jedną z najważniejszych atrakcji dla podróżników. Wyruszymy w podróż zabytkową trasą pociągu przez Nos Diabła, miejsce gdzie pociąg “przytulony” do skalnej ściany pokonuje urwisko, co wzbudza podziw dla ówczesnej inżynierii. Po południu dojedziemy do Guayaquil, największego miasta Ekwadoru i jego centrum finansowego i biznesowego. Zobaczymy park, gdzie zamiast gołębi będziemy mogli karmić wielkie iguany, rozsmakujemy się w świeżych owocach morza i zwiedzimy nadrzeczną promenadę. (S)

9 Galapagos - Santa Cruz

Rano wylot na wyspy Galapagos. Obserwacja gigantycznych żółwi słoniowych, iguan i tuneli lawowych. Galapagos to jedno z tych miejsc, o których każdy słyszał, ale mało kto tam był. Te niezwykłe wyspy położone są z dala od cywilizacji, gdzie natura do dziś pozwala żyć zwierzętom tak, jak przed tysiącami lat. Po przylocie na wyspę Santa Cruz udamy się do rezerwatu wielkich żółwi słoniowych - jednego z największych gatunków gadów, które można spotkać tylko na Galapagos. Zobaczymy endemityczny las escalesia, gdzie często można zobaczyć zięby Darwina oraz wulkaniczne kratery i tunele. (S)

10 Galapagos

Wyruszamy łodzią motorową na największą wyspę archipelagu - Wyspę Isabela. Jetst ona zamieszkała tylko w jednym miejscu, a jej wnętrzu znajduje się gigantyczny krater wulkanu Sierra Negra. Ponieważ zwierząt jest tu zdecydowanie więcej niż ludzi, nie boją się one człowieka i swobodnie wylegują na plażach. Po południu udamy się do stacji wylęgu żółwi, zobaczymy flamingi, a chętni będą mogli udać się na snorkling w zatoce perłowej z lwami morskimi, iguanami i płaszczkami. (S)

11 Tintoreas

Wyprawa łodzią na wyspy Tintoreas (w cenie wyprawy) lub Tunales (dopłata 30 USD). Obserwacja lwów morskich, rekinów rafowych, pingwinów, głuptaków, iguan, płaszczek, koników morskich, snorkling. (S)

12 Galapagos - Santa Cruz

Rano wycieczka rowerowa po wyspie Isabela, wzdłuż pustych plaż i pustynnych krajobrazów. Po południu powrót łodzią na Santa Cruz. (S)

13 Santa Cruz

Rano wizyta w Stacji Darwina, zajmującej się badaniem flory i fauny Galapagos, a następnie wycieczka do Las Grietas - niezwykłych basenów położonych w skalnych szczelinach i odpoczynek na plaży Alemanes, gdzie często można spotkać płaszczki i lwy morskie. Po południu wyjście na plażę Bahia Tortugas uznawaną za najpiękniejszą na Galapagos, gdzie można spotkać stada Iguan, pelikany, lwy morskie, a na jej końcu można odpocząć i wykąpać się w spokojnej wodzie. Wieczorem czas na zakup pamiątek w Santa Cruz (Osoby które mają ochotę na zwiedzenie innych wysp Galapagos bądź na dodatkowy snorkling lub nurkowanie, mogą wykorzystać ten dzień i zakupić w miejscowej agencji dodatkową wycieczkę.) (S)

14 Santa Cruz - Quito

Wylot z Galapagos do Quito. W Quito czas wolny na zakup pamiątek. Wieczór pożegnalny na starówce Quito lub w okolicy hotelu.(S)

15 Quito

Transfer na lotnisko, ostatnie spojrzenie na ośnieżone szczyty wulkanów i wylot do Polski.

16 Warszawa lub Berlin

Przylot do Warszawy lub Berlina.

Termin/y:

01.07.2024 - 16.07.2024

Cena:

3570 USD

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 550 USD


Cena obejmuje:
 • 13 noclegów, / hotele, hostele butikowe, w miastach hotele 3 stars
 • Ria Napo, dwie noce w lodge w dżungli, pełne wyżywienie
 • bus na wyłączność grupy
 • wszystkie przejazdy, taxówki, łodzi, jeepy
 • opłaty parkowe, administracyjne na Galapagos
 • wstęp do Parku Chimborazo
 • opieka przewodnika polskojęzycznego
Cena nie obejmuje:
 • przelotów: Warszawa/Berlin – Quito – Warszawa/Berlin oraz Guayaquil – Galapagos oraz Galapagos – Quito
 • posiłków nie ujęte w programie (około 200 USD)
 • zwyczajowych napiwków (50 USD)
 • ubezpieczenia
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.