Wyszukiwarka

Boliwia

Boliwia

1 Warszawa lub Berlin

Spotkanie na lotnisku. Wylot z przesiadką na jednym z międzynarodowych portów lotniczych.2 La Paz

Lądowanie w stolicy Boliwii, miasta założonego w 1548 roku i położonego na wysokości 3600 m n.p.m. Nocleg w hotelu w centrum La Paz.

3 La Paz

Po śniadaniu wyjście na zwiedzanie boliwijskiej stolicy. Zobaczymy między innymi: główny plac miasta - Plaza de Armas, Katedrę, Pałac Prezydencki i Bazylikę Św. Franciszka z VIII wieku z piękną rzeźbioną fasadą i barokowym wnętrzem. Następnie udamy się na słynny "Targ Czarownic", gdzie można dostać “lekarstwa” na każdą możliwą chorobę czy dolegliwość, a także zapatrzyć się w pamiątki i zobaczyć tak niezwykłe przedmioty, jak płody lam, talizmany podróżników czy zakochanych. Następnie udamy się do Doliny Księżycowej, by zobaczyć przedziwne formacje skalne. Nocleg w hotelu w La Paz.

4 Uyuni - Salar de Uyuni

Wcześnie rano po śniadaniu transfer na lotnisko w La Paz, położone na wysokości 4150 m n.p.m. w dzielnicy El Alto. Wylot do Uyuni, będącego cichym miasteczkiem na południowym zachodzie kraju. Po przyloccie na miejsce wyruszymy w podróż jeepami przez jedne z najbardziej niesamowitych krajobrazowo miejsc na świecie. Na początek zatrzymamy się przy cmentarzysku starych lokomotyw pochodzących z końca XIX i pierwszej połowy XX wieku. Następnie udamy się w kierunku Salar de Uyuni, największej pustyni solnej na świecie i zatrzymamy się przy Isla de Pescado, gdzie będziemy mogli podziwiać ogromne kaktusy 'el cardón', o wysokości nawet do 10 metrów oraz bezkresną panoramę na Salar de Uyuni. Kolacja w hotelu. Nocleg spędzimy w hotelu solnym, zbudowanym z cegiełek z soli pochodzącej z salaru.

5 Rezerwat Eduardo Alvaroa

Kolejny dzień podróży przez bezkresne, pustynne tereny Narodowego Rezerwatu Andyjskiej Fauny im. Eduardo Alvaroa. Po drodze zobaczymy przepiękne, nieziemskie krajobrazy, wielobarwne góry, majestatyczne wulkany oraz kolorowe laguny, w tym Lagunę Colorada o czerwono-koralowym odcieniu wody czy też Lagunę Blanca oraz brodzące w nich endemiczne, różowe flamingi. W czasie naszej wyprawy będziemy mieli okazję zobaczyć inne ciekawe gatunki zwierząt, takie jak zagrożone wyginięciem wikunie, lamy, alpaki, lisy andyjskie czy wiskacze. Lunch w pięknej scenerii. Zatrzymamy się na pustyni Salvadora Dali, gdzie kolory wydają się tak surrealistyczne jak na obrazach mistrza, a także przy Arbol de Piedra, kamiennym pomniku skalnym wyrzeźbionym przez wiatry i piaski, przypominającym kształtem drzewo, o wysokości 7 metrów oraz w wielu innych miejscach, gdzie natura stworzyła fantastyczne formy skalne. Nocleg i kolacja w schronisku niedaleko lagun.

6 Rezerwat Eduardo Alvaroa - Uyuni

Rano po śniadaniu wyruszymy na dalsze odkrywanie uroków płaskowyżu. Zobaczymy gorące źródła położone na wysokości ponad 4000 m n.p.m., w których temperatura wody wynosi 38 stopni. Dla chętnych możliwość gorącej kąpieli w surowej i pięknej scenerii. Następnie udamy się w dalszą podróż i zobaczymy turkusową lagunę - Laguna Verde, która choć piękna, jest bardzo toksyczna, a kolor wody zawdzięczająca występującym w niej minerałom, w tym arszenikowi. Ze wyględu na skład chemiczny, jej wody nie zamarzają nawet w temperaturze -58 stopni Celsjusza. W tle laguny zobaczymy majestatyczny, nieaktywny wulkan Lincancabur o wysokości 5920 m, leżący na granicy z Chile. Obejrzymy również Lagunę Hedionda, znajdującą się na wysokości 4532 m n.p.m., która jest domem różowych flamingów krótkodziobych. Lunch. Powrót do Uyuni przez pustynne bezdroża. Po południu czas wolny. Nocleg w hotelu w Uyuni.

7 Uyuni - La Paz

Wcześnie rano, po śniadaniu transfer na lotnisko w Uyuni i wylot do La Paz. Przylot na miejsce i transfer do hotelu. Po południu czas wolny na odpoczynek lub spacer po mieście. Będziemy mogli np. obejrzeć sklepiki oferujące lokalne rękodzieło lub wyroby z wełny alpaki. Nocleg w hotelu w La Paz.

8 Rurrenabaque - Pampa

Śniadanie i transfer na lotnisko, a następnie przelot do Rurrenabaque, kolorowego miasteczka położonego nad rzeką Beni i będącego bazą wypadową na boliwijską pampę i do dżungli. Po przylocie na miejsce, udamy się jeepami do miejscowości Santa Rosa de Yucama, skąd wyruszymy w rejs łódką na boliwijską pampę. Po drodze będziemy mieli okazję zobaczyć liczne gatunki zwierząt, w tym kajmany, krokodyle, małpy sajmiri, kapibary, żółwie, papugi, tukany, wodne huatsi i wiele innych gatunków ptaków. Kolacja i nocleg w ośrodku nad rzeką.

9 Pampa

Rano po śniadaniu udamy się na spacer po pampie w poszukiwaniu anakondy i innych węży, spotkamy również wiele innych gatunków zwierząt i ptaków. Jeśli dopisze nam szczęście zobaczymy też różowe delfiny rzeczne. Dla chętnych możliwość kąpieli w rzece z delfinami. Powrót do ośrodka na lunch. Po południu wyruszymy na dalszą eksplorację okolicy. Będziemy mieć również okazję, by łowić piranie, których można będzie potem spróbować podczas kolacji. Kolacja i nocleg w ośrodku nad rzeką.

10 Pampa - Rurrenabaque

Po śniadaniu udamy się łódką w drogę powrotną do Santa Rosa de Yacuma i stamtąd jeepami do Rurrenabaque. Wieczorem czas wolny na spacer i poznanie tropikalnego, klimatycznego miastecka. Nocleg w hotelu w Rurrenabaque.

11 Rurrenabaque - La Paz

Transfer na lotnisko, a następnie wylot do La Paz. Po południu czas wolny na odpoczynek lub spacer po mieście. Warto zobaczyć jeden z ulicznych targów, na którym sprzedawane są owoce, warzywa, kwiaty, a także wszelkie przedmioty użytkowe od butów po gwoździe. Czas wolny pozwoli nam również spokojnie przyjrzeć się życiu mieszkańców La Paz oraz ich ciekawym strojom i nakryciom głowy, a także spróbować lokalnych przysmaków. Transfer do hotelu.

12 Chacaltaya - Tiahuanaco

Dziś czeka nas andyjski „chrzest bojowy” i prawdziwa adrenalina. Takich wrażeń dostarczy nam zjazd rowerem trasą Najbardziej Niebezpieczną Drogą Świata, na której zmierzymy się z różnicą wysokości wynoszącą ponad 3500 m. Wow! Droga prowadzi z przełęczy La Cumbre (4700 m npm) do Coroico (1200 m npm), od lodowca po papuzie gaje. Po takich wrażeniach przyda nam się relaks nad basenem w kurorcie Coroico, w przepięknej tropikalnej scenerii regionu Yungas, znanego z upraw krzewu koki. Powrót do La Paz w godzinach wieczornych. Nocleg w hotelu w La Paz.

13 La Paz

Śniadanie. Transfer na lotnisko, a następnie wylot do Europy z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

14 Warszawa lub Berlin

Przylot do Warszawy lub Berlina.

Termin/y:

05.11.2022 - 18.11.2022

16.03.2023 - 29.03.2023

05.11.2023 - 18.11.2023

Cena:

2160 USD

*cena gwarantowana dla grupy minimum 6 osób

Dopłata do pokoju jednoosobowego: ok. 350 USD


Cena obejmuje:
 • Transport prywatny 4×4 w Uyuni
 • Wyprawa do dżungli, pełne wyżywienie w cenie
 • Wyprawa drogą śmierci na rowerach (lunch w cenie)
 • Bilety wstępu w cenie: Park Eduardo Avaroa, Isla Incahuasi, Rurrenabaque Park, wstęp na drogę śmierci, dolina       księzycowa
 • Polski pilot Adventure Club
 • Hotele 3* wraz ze śniadaniami, w dżungli noclegio w lodgach/bungalowach, 2 noce na Salarze noclegi w hostelach (pierwsza noc – hotel z soli, druga noc – zwykły hostel- w tych miejscach nie ma dobrych hoteli)
 • Hotel w La Paz: Qantu Hotel
 • Hotel w Uyuni: Magia de Uyuni
 • Pełne wyżywienie podczas pobytu w Salar de Uyuni
 • Transport na calej trasie
Cena nie obejmuje:
 • przelotów: Warszawa/Berlin – La Paz – Warszawa/Berlin (około 4000 PLN)
 • przelotów wewnętrznych: La Paz -Uyuni – La Paz, La Paz -Rurrenabaque-La Paz (około 600 USD)
 • dodatkowych posiłków
 • ubezpieczenia
 • zwyczajowych napiwków
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.