Wyszukiwarka

Boliwia

Boliwia

1 Warszawa lub Berlin

Spotkanie na lotnisku. Wylot z przesiadką na jednym z międzynarodowych portów lotniczych.2 La Paz

Po śniadaniu wyjście na zwiedzanie boliwijskiej stolicy. Zobaczymy między innymi: główny plac miasta - Plaza de Armas, Katedrę, Pałac Prezydencki i Bazylikę Św. Franciszka z VIII wieku z piękną rzeźbioną fasadą i barokowym wnętrzem. Następnie udamy się na słynny "Targ Czarownic", gdzie można dostać “lekarstwa” na każdą możliwą chorobę czy dolegliwość, a także zapatrzyć się w pamiątki i zobaczyć tak niezwykłe przedmioty, jak płody lam, talizmany podróżników czy zakochanych. Następnie udamy się do Doliny Księżycowej, by zobaczyć przedziwne formacje skalne. Nocleg w hotelu w La Paz.

3 Boliwijska Droga Śmierci

Dziś czeka nas andyjski „chrzest bojowy” i prawdziwa adrenalina. Takich wrażeń dostarczy nam zjazd rowerem trasą Najbardziej Niebezpieczną Drogą Świata, na której zmierzymy się z różnicą wysokości wynoszącą ponad 3500 m. Wow! Droga prowadzi z przełęczy La Cumbre (4700 m npm) do Coroico (1200 m npm), od lodowca po papuzie gaje. Po takich wrażeniach przyda nam się relaks nad basenem w kurorcie Coroico, w przepięknej tropikalnej scenerii regionu Yungas, znanego z upraw krzewu koki. Wieczorem bierzemy z Coroico nocny autobus do Rurrenabaque.

4 Rurrenabaque - Pampa

Przyjazd do Rurrenabaque, kolorowego miasteczka położonego nad rzeką Beni i będącego bazą wypadową na boliwijską pampę i do dżungli. Po przylocie na miejsce, udamy się jeepami do miejscowości Santa Rosa de Yucama, skąd wyruszymy w rejs łódką na boliwijską pampę. Po drodze będziemy mieli okazję zobaczyć liczne gatunki zwierząt, w tym kajmany, krokodyle, małpy sajmiri, kapibary, żółwie, papugi, tukany, wodne huatsi i wiele innych gatunków ptaków. Kolacja i nocleg w ośrodku nad rzeką.

5 Pampa

Dzisiaj rano udamy się na spacer po pampie w poszukiwaniu anakondy i innych węży, spotkamy również wiele innych gatunków zwierząt i ptaków. Obiad i odpoczynek w naszej lodgy. Po południu będziemy łowić piranie w rzece. Jeśli poziom rzeki będzie wysoki, można popływać z delfinami. Kolacja. po kolacji wypływamy na nocne tropienie kajmanów.

6 Pampa

Dzisiaj rano popłyniemy łodzią w poszukiwaniu różnych małp. Po południu będzie czas na obserwację ptaków lub łowienie ryb.

7 Pampa - Rurrenabaque

Po śniadaniu znowu wsiadamy na łódkę. Będziemy wypatrywać papug oraz małp. Następnie udamy się w drogę powrotną do Santa Rosa de Yacuma i stamtąd jeepami do Rurrenabaque. Wieczorem nocny autobus do La Paz.

8 La Paz

Rano przyjazd do La Paz. Po południu czas wolny na odpoczynek lub spacer po mieście. Warto zobaczyć jeden z ulicznych targów, na którym sprzedawane są owoce, warzywa, kwiaty, a także wszelkie przedmioty użytkowe od butów po gwoździe. Czas wolny pozwoli nam również spokojnie przyjrzeć się życiu mieszkańców La Paz oraz ich ciekawym strojom i nakryciom głowy, a także spróbować lokalnych przysmaków. (Opcjonalnie - zrobienie trekkingu do laguny Charcota - to jest opcja płatna dodatkowo).

9 Uyuni - Salar de Uyuni

Dzisiaj rano wyruszymy w podróż jeepami przez jeden z najbardziej niesamowitych krajobrazowo miejsc na świecie. Na początek zatrzymamy się przy cmentarzysku starych lokomotyw pochodzących z końca XIX i pierwszej połowy XX wieku. Następnie udamy się w kierunku Salar de Uyuni, największej pustyni solnej na świecie i zatrzymamy się przy Isla de Pescado, gdzie będziemy mogli podziwiać ogromne kaktusy 'el cardón', o wysokości nawet do 10 metrów oraz bezkresną panoramę na Salar de Uyuni. Kolacja w hotelu. Nocleg spędzimy w hotelu solnym, zbudowanym z cegiełek z soli pochodzącej z salaru.

10 Uyuni

Kolejny dzień podróży przez bezkresne, pustynne tereny Narodowego Rezerwatu Andyjskiej Fauny im. Eduardo Alvaroa. Po drodze zobaczymy przepiękne, nieziemskie krajobrazy, wielobarwne góry, majestatyczne wulkany oraz kolorowe laguny, w tym Lagunę Colorada o czerwono-koralowym odcieniu wody czy też Lagunę Blanca oraz brodzące w nich endemiczne, różowe flamingi. W czasie naszej wyprawy będziemy mieli okazję zobaczyć inne ciekawe gatunki zwierząt, takie jak zagrożone wyginięciem wikunie, lamy, alpaki, lisy andyjskie czy wiskacze. Lunch w pięknej scenerii. Zatrzymamy się na pustyni Salvadora Dali, gdzie kolory wydają się tak surrealistyczne jak na obrazach mistrza, a także przy Arbol de Piedra, kamiennym pomniku skalnym wyrzeźbionym przez wiatry i piaski, przypominającym kształtem drzewo, o wysokości 7 metrów oraz w wielu innych miejscach, gdzie natura stworzyła fantastyczne formy skalne. Nocleg i kolacja w schronisku niedaleko lagun. (schronisko jest bardzo podstawowe i nie ma ogrzewania)

11 Uyuni

Rano po śniadaniu wyruszymy na dalsze odkrywanie uroków płaskowyżu. Zobaczymy gorące źródła położone na wysokości ponad 4000 m n.p.m., w których temperatura wody wynosi 38 stopni. Dla chętnych możliwość gorącej kąpieli w surowej i pięknej scenerii. Następnie udamy się w dalszą podróż i zobaczymy turkusową lagunę - Laguna Verde, która choć piękna, jest bardzo toksyczna, a kolor wody zawdzięczająca występującym w niej minerałom, w tym arszenikowi. Ze wyględu na skład chemiczny, jej wody nie zamarzają nawet w temperaturze -58 stopni Celsjusza. W tle laguny zobaczymy majestatyczny, nieaktywny wulkan Lincancabur o wysokości 5920 m, leżący na granicy z Chile. Obejrzymy również Lagunę Hedionda, znajdującą się na wysokości 4532 m n.p.m., która jest domem różowych flamingów krótkodziobych. Lunch. Powrót do Uyuni przez pustynne bezdroża. Po południu czas wolny. Nocleg w hotelu w Uyuni.

12 Uyuni - La Paz

Wcześnie rano, po śniadaniu transfer na lotnisko w Uyuni i wylot do La Paz. Wieczorny lot do La Paz.

13 Warszawa lub Berlin

Przylot do Europy.

Termin/y:

28.02.2024 - 13.03.2024

05.11.2024 - 18.11.2024

Cena:

2740 USD

*cena gwarantowana dla grupy minimum 6 osób

Dopłata do pokoju jednoosobowego: ok. 350 USD


Cena obejmuje:
 • T
 • Transport prywatny 4×4 w Uyuni
 • Wyprawa do dżungli, pełne wyżywienie w cenie
 • Wyprawa drogą śmierci na rowerach (lunch w cenie)
 • Bilety wstępu w cenie: Park Eduardo Avaroa, Isla Incahuasi, Rurrenabaque Park, wstęp na drogę śmierci, dolina księżycowa
 • Przewodnik w języku angielskim (oprócz Uyuni, tam pilot będzie sprawował rolę przewodnika)
 • Polski pilot
 • Hotele 3* wraz ze śniadaniami, w dżungli noclegi w lodgach/ bungalowach, 2 noce na Salarze noclegi w hostelach (pierwsza noc – hotel z soli, druga noc – zwykły hostel w tych miejscach nie ma dobrych hoteli), pokoje dwuosobowe
 • Wyżywienie podczas pobytu w Salar de Uyuni
 • Transfery z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko
Cena nie obejmuje:
 • Napojów, telefonu, prania etc.
 • NapiwkĻw dla kierowców, przewodników lub innych członków ekipy
 • Obiado-kolacji (cena za posiłek w dobrej restauracji  ok. 10$)
 • Przelotów międzynarodowych
 • Ubezpieczenia
 • Prowizji pobieranej przez banki podczas płacenia przelewem za wycieczkę
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.