Wyszukiwarka

Wybrzeże Kości Słoniowej – wśród plemion Afryki Zachodniej

Wybrzeże Kości Słoniowej – wśród plemion Afryki Zachodniej

1 Warszawa - Abidjan

Przylot do stolicy Abidjan i transfer do hotelu.

2 Abidjan - Yamoussoukro

Po śniadaniu przejazd do Banco, uroczego miasteczka nad rzeką o tej samej nazwie. na pewno zauważymy ludzi piorących w niej ubrania. Następnie udamy się w dalszą drogę do Yamoussoukro. Zwiedzanie miasta.
Nocleg w hotelu.

3 Yamoussoukro - Zenoula - Daloa

Pierwszy dzień spotkania z tradycyjnymi tańcami ludu Guere. Zaouli to jeden z popularniejszych tradycyjnych tańców w tej części kraju. Będzie to niezwykle widowiskowe przedstawienie.
Następnie przejazd do Daoli.
Nocleg w hotelu.

4 Daola - Man

Po śniadaniu przejazd do Man i poznawanie jego licznych atrakcji. Jedną z nich jest zapierający dech w piersiach widok ze wzgórza. Spotkamy się też z mieszkańcami tej okolicy.
Nocleg w hotelu.

5 Man - Dirounzon - Man

Wczesnym rankiem udamy się do zagubionej w głębi lasu wioski, w której będziemy świadkami wyjątkowego tańca młodych dziewcząt ku czci świętego węża. Będzie to zupełnie wyjątkowe, zachwycające widowisko.
Po południu powrót do Man na nocleg.

6 Man - Goudefouma - Odienne

Po śniadaniu wyruszymy na dalszą eksplorację kraju. W Goudefouma zobaczymy pokaz masek myśliwskiego plemienia Yacouba. Jest to autentyczna wioska, w której będziemy mogli porozmawiać z jej mieszkańcami, poznać ich codzienne życie i zwyczaje, posłuchać śpiewów kobiet i obejrzeć pokaz tańców odbywanym ku czci przodków, których mają przypominać rytualne maski.
Po pokazie przejazd do Odienne.
Nocleg w hotelu.

7 Odienne - Bunjali - Nianfoin - Korohgo

Dziś wyruszymy na tereny, na których będziemy mogli spotkać koczownicze plemię Fulan. Po spotkaniu będziemy kontynuować przejazd na północ aż dotrzemy do zabytkowej wioski Niafouin z dobrze zachowaną świątynią animistyczną i innymi obiektami kultu religijnego.
Nocleg w hotelu w Korohgo.

8 Korohgo

Dziś poświęcimy cały dzień na zwiedzanie wspaniałej stolicy północnej części kraju. Spotkamy się z ludźmi z plemienia Senoufo i obejrzymy pokaz tańca inicjacyjnego Boloye. Odwiedzimy też targ sztuki oraz lokalny targ z innymi artykułami.
Nocleg w hotelu.

9 Korohgo - Kong

Przejazd do Kong, miasta, w którym znajdują się najważniejsze dla tej części Afryki meczety. Odwiedzimy ich wnętrza i poznamy ich historię. Zanim jednak tam dotrzemy, odwiedzimy po drodze ciekawą fulańską wioskę.
Nocleg w hotelu.

10 Kong - Bouake

Dziś wyruszymy z północy z powrotem ku centrum kraju. W drodze zajrzymy do małej i ładnej wioski zamieszkałej przez ludzi trudniących się garncarstwem. Obejrzymy ich przy pracy, będziemy mieli okazję porozmawiać, a na koniec zwiedzania odwiedzimy sklep, w którym można kupić ich wyroby.
Nocleg w hotelu.

11 Bouake - Tiassale

Rankiem wyjazd z hotelu na pokaz tradycyjnych tańców Goly. Ten rytualny taniec ten jest wykonywany przez lokalną ludność dla odpędzenia chorób i zapewnienia dobrych plonów oraz zdrowia.
Po pokazie przejazd do Tiassale, gdzie zwiedzimy plantację kakao.
Nocleg w hotelu.

12 Tiassale - Bassam

Po wczesnym śniadaniu wyjazd nad jezioro N'zi, gdzie będziemy mogli obserwować mieszkające tam hipopotamy. Następnie przejazd do Bassam - zabytkowego miasta, który jest ostatnim punktem naszej podróży po Wybrzeżu Kości Słoniowej.
Zwiedzanie miasta i nocleg hotelu.

13 Bassam - Abidżan

Transfer na lotnisko i wylot do Europy.

Termin/y:

15.04.2024 - 27.04.2024

10.11.2024 - 22.11.2024

Cena:

2870 EUR*

*cena gwarantowana dla grupy min. 8-osobowej

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 480 EUR

Uwaga! Wymagane szczepienie przeciw żółtej febrze


Cena obejmuje:
  • wszystkie noclegi wg programu: hotele
  • wyżywienie (2 posiłki dziennie – śniadania i kolacje)
  • wstępy do wszystkich atrakcji
  • prywatny transport
  • opiekę lokalnego i polskiego przewodnika Adventure Club
Cena nie obejmuje:
  • ubezpieczenia
  • biletu lotniczego na trasie: Warszawa – Abidjan – Warszawa 
  • napiwków (75 euro)
  • napojów 
  • wizy 75 euro
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.