Wyszukiwarka

UGANDA – goryle, wielka piątka i… dużo więcej

UGANDA – goryle, wielka piątka i… dużo więcej

Marzysz o Podróży Życia? Wyprawa do Ugandy oprócz samochodowych safari, podczas których zobaczysz lwy i inne dzikie zwierzęta, to również górskie wędrówki, zapierające dech w piersiach widoki i spotkania z bogatą kulturą Karamojongów. Przemierzymy bezkresne sawanny, by dotrzeć do niezwykle malowniczych Wodospadów Murchison, dorzecza Nilu i nad Jezioro Victorii oraz do Parku Narodowego Królowej Elżbiety, popłyniemy na wycieczki łodziami, by spotkać ogromne krokodyle nilowe. Odwiedzimy Nieprzenikniony Park Narodowy Bwindi, którego największą atrakcją będzie możliwość spotkania z gorylami. Spotkamy też szympansy i inne ssaki naczelne, zobaczymy lwy wspinające się po drzewach, popłyniemy kajakami nad niezwykle czyste Jezioro Bunyonyi. Odwiedzimy lokalne ludy Karamojongów i Pigmejów, poznamy ich kulturę i zwyczaje, zamieszkamy w tradycyjnym warownym osiedlu – kraalu.

To naprawdę może być Podróż Życia!

1 Warszawa lub Berlin

Spotkanie na lotnisku i wylot do Ugandy.

2 Entebbe

Przylot do Ugandy na międzynarodowe lotnisko Entebbe. Spotkanie z lokalnym pilotem i transfer do hotelu. Jazda wzdłuż brzegu Jeziora Wiktorii dostarczy nam pierwszego posmaku wrażeń, jakie czekają nas w przepięknej Ugandzie.
Nocleg w hotelu.

3 Entebbe - Wodospady Sipi

Przejazd z Entebbe na wschód Ugandy. Wyruszymy o piąej rano, by uniknąć korków w mieście i mieć cały dzień na zwiedzanie bez pośpiechu.
Przejazd autostradą Kampala - Jinja. Z Jinja udamy się na godzinna wycieczkę łodzią po Nilu który ma tam swoje źródła, wypływając z jeziora Wiktorii. Będziemy tam obserwować wodne ptaki, między innymi różne gatunki czapli, pelikany, zimorodki i wiele innych.
Następnie kilkugodzinny przejazd do Sipi, a po krótkim odpoczynku piesza wycieczka w dół wodospadów.
Nocleg w hotelu.

4 Sipi - Moroto

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Moroto na spotkanie z kulturą ludu Karamojongów, spokrewnionego z Masajami.
Wieczór spędzimy w kraalu, tradycyjnym osiedlu o charakterze twierdzy, typowym dla tej części Afryki. Przy ognisku zobaczymy pokazy tradycyjnych tańców, posłuchamy muzyki, skosztujemy lokalnych potraw.
Nocleg na campingu.

5 Moroto - Park Narodowy Kidepo Valley

Wczesnym rankiem będziemy podziwiać wschód słońca w Dolinie Karamojongów i widok pasterzy wyprowadzających swoje stada z kraalu na pastwiska.
Po śniadaniu przejazd do Doliny Kidepo. Na miejsce przybędziemy w godzinach popołudniowych. Odpoczynek przy wyjątkowym basenie wykutym w granitowych skałach zachwycającymi widokami na pełną zwierząt dolinę rzeki Narus.
W zależności od dnia tygodnia, można mieć szczęście trafienia na niezwykle barwny i widowiskowy targ, na którym mieszkańcy tej okolicy handlują zwierzętami gospodarskimi.
Nocleg w lodge.

6 Park Narodowy Kidepo

Po wczesnym śniadaniu wyruszymy na samochodowe safari po parku Kidepo Valley. Jest to jeden z najbogatszych pod względem liczby zamieszkujacych gatunków zwierząt park w Ugadzie. Żyje tu ponad 80 gatunków ssaków, w tym gatunki endemiczne, gepardy, pręgowane hieny, karakale i 465 gatunków ptaków, w tym strusie.
Po południu odwiedziny w wiosce Karamojongów i następne spotkania z ich tańcami, muzyką, strojami i zwyczajami.
Nocleg w lodge.

7 Park Narodowy Kidepo Valley - Park Narodowy Wodospadów Murchison

Po wczesnym śniadaniu przejazd na wycieczkę z przewodnikiem po Parku Narodowym Murchison Falls. Odwiedzimy rezerwat nosorożców Ziwa w Nakasongola, a następnie udamy się na górny poziom wodospadu, skąd roztacza się zachwycający widok na przełomy Nilu przeciskającego się przez wąskie wąwozy, by w końcu spłynąć imponującym wodospadem 43 metry w dół
Wieczorem przejazd na nocleg w lodge.

8 Park Narodowy Wodospadów Murchison

Po śniadaniu wyjazd na samochodowe safari po parku na spotkanie lwów, bawołów, antylop, żyraf Rotschilda, bawolców, hipopotamów, krokodyli i wielu innych gatunków zwierząt i ptaków.
Wieczorem kolacja i nocleg w lodge.

9 Park Narodowy Kibale

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Kibale przez Skarpę Alberta, będącą zachodnią odnogą Wielkiego Rowu Wschodnioafrykańskiego, z surowymi, księżycowymi krajobrazami i niesamowitymi widokami na Jezioro Alberta.
Wieczorem kolacja i nocleg w lodge.

10 Park Narodowy Kibale

Rano wyjście na poszukiwanie szympansów w pobliżu Kanyanchu. Małpy te żyją w grupach liczących około 100 osobników. Będziemy mogli obserwować, w jakich fizycznych i behawioralnych aspektach są one podobne do człowieka. Zapewne spotkamy też inne naczelne: pawiany oliwkowe, mangaby szare, gerezy czarne, rude i białe, złote małpy i inne.
Później udamy się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem do rezerwatu Bigodi (Magombe swamp), gdzie spotkamy przeróżne gatunki egzotycznych ptaków i motyli, między innymi wielkie błękitne szyszaki i dzierzyki.
Nocleg w pensjonacie.

11 Park Narodowy Królowej Elżbiety

Po śniadaniu opuścimy Park Narodowy Kibale i udamy sie do kolejnego Parku Narodowego Królowej Elżbiety. To drugi pod względem wielkości park narodowy w Ugandzie, położony u podnóża malowniczego pasma Ruwenzori, w pobliżu Jeziora George'a i Jeziora Edwarda. Ten pokryty rozległymi sawannami teren stanowi niezwykle zróżnicowany ekosystem, który zamieszkują ssaki naczelne, w tym szympansy, przedstawiciele "wielkiej piątki" i mnóstwo innych zwierząt oraz ponad 600 gatunków ptaków.
Po przyjeździe na miejsce, lunchu i krótkim odpoczynku popłyniemy na wodne safari po Kanale Kzainga łączącym Jeziora George'a i Edwarda. Będziemy zafascynowani różnorodności wodnego ptactwa, liczebnością stad ogromnych hipopotamów, słoni i krokodyli.
Powrót na kolację do lodge i nocleg.

12 Park Narodowy Królowej Elżbiety i Kanał Kazinga

Poranne samochodowe safari po równinach Kasenyi, wypatrywanie lwów, słoni, lampartów, antylop, bawołów, ogromnych świń leśnych.
Po lunchu dlaszy ciąg samochodowego safari, wycieczka do kateru wulkanu.
Wieczorem powrót do lodge, kolacja i nocleg.

13 Nieprzenikniony Park Narodowy Bwindi

Po śniadaniu wyjazd do Nieprzeniknionego Parku Narodowego Bwindi, będącego domem dla połowy żyjących na świecie przedstawicieli zagrożonego wyginięciem gatunku goryli górskich. Będzie to niezwykle widokowy przejazd, oprócz pięknych widoków będziemy też wypatrywać lwów wspinających się na drzewa.
Wieczorem przyjazd do lodge, kolacja i nocleg.

14 Nieprzenikniony Park Narodowy Bwindi

Po śniadaniu wyjście do punktu startowego trekkingu na spotkanie z gorylami. Trekking poprowadzą doświadczeni przewodnicy; w pierwszej kolejności odwiedzimy miejsce, w którym goryle były widziane poprzedniego dnia. Trekking jest dość wymagający fizycznie, ale perspektywa ekscytującego spotkania wynagradza trudy wędrówki. Dodatkową atrakcją będzie możliwość spotkania Pigmejów i wizyty w ich domach.
Kolacja i nocleg w lodge.

15 Jezioro Bunyonyi

Po śniadaniu przejazd nad Jezioro Bunyonyi i pięciogodzinny spływ kajakowy wśród malowniczych wzgórz otaczających przepiękne Jezioro Bunyonyi o niezwykle czystej wodzie. Czas na relaks i podziwianie przepięknej przyrody.
Wieczorem powrót do ośrodka wypoczynkowego, kolacja i nocleg.

16 Entebbe

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Entebbe. Po drodze postój przy równiku - czas na pamiątkowe fotografie i obserwację "eksperymentu wodnego" pokazującego zjawisko fizyczne, zachodzące tylko w tym miejscu kuli ziemskiej. Odwiedzimy też sklepy z wyrobami lokalnego rzemiosła i targ owocowy. W godzinach wieczornych wylot w drogę powrotną.

17 Warszawa lub Berlin

Przylot i zakończenie programu.

Termin/y:

02.08.2024 - 18.08.2024

10.11.2024 - 26.11.2024

Cena:

3770 USD

dopłata do pokoju jednoosobowego 420 USD


Cena obejmuje:
 • prywatny transfer z lotniska do hotelu
 • noclegi w hotelach, lodgach i campach, klimatycznych w przepięknych  miejscach, pokoje dwuosobowe
 • śniadania i kolacje
 • prywatny transport
 • opiekę Pilota Adventure Club
 • opiekę lokalnego przewodnika
 • wstępy do Parków Narodowych
 • woda mineralna podczas przejazdów
Cena nie obejmuje:
 • przelotu na trasie; Warszawa/Berlin – Entebbe  – Warszawa/Berlin
 • trekkingu do goryli (700 USD)
 • trekkingu do szympansów (200 USD)
 • ubezpieczenia
 • napojów do posiłków
 • napiwków (około 50 USD)
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.