Wyszukiwarka

Tajlandia – wieczne lato w tropikach

Tajlandia – wieczne lato w tropikach

1 Warszawa lub Berlin

Wylot do Bangkoku.

2 Bangkok

Przylot do Bangkoku . Prosto z lotniska udamy się do hotelu w Bangkoku (transfer z lotniska zajmie nam około 1 godziny). Zakwaterowanie.
Wieczorem obejrzymy rewię transwestytów Calypso Show. W Tajlandii nie bez powodu mówi się , że najpiękniejsze kobiety to mężczyźni. Po spektaklu odwiedzimy China Town. Będzie to świetna okazja, aby skosztować specjałów tajskiej kuchni oraz poznać koloryt tego magicznego miejsca. Opcjonalna kolacja w restauracji, w której jeden ze swoich odcinków nakręcił Przemek Kossakowski. Powrót do hotelu tuk tukiem (dodatkowo płatne).

3 Bangkok

Zaraz po śniadaniu, około godz. 7.00 wyruszymy z hotelu na zwiedzanie. Odwiedzimy Wat Po – jest to najstarsza buddyjska świątynia królewska w Bangkoku. Wat Po słynie z ogromnego posągu leżącego Buddy. Następnie udamy się do Wat Phra Kheo, gdzie będziemy podziwiać niezwykłą statuę Szmaragdowego Buddy. Potem skierujemy Pałacu, który od lat zachwyca turystów swoją architekturą. Następnie odbędziemy rejs łodzią długorufową po rzece Chao Praya oraz po sieci kanałów prawobrzeżnej części miasta. Z perspektywy pokładu łodzi miasto i życie jego mieszkańców prezentuje się bardzo egzotycznie. Przesiądziemy się do taksówki wodnej i popłyniemyę z dzielnicy Ratanakosin do centrum miasta, skąd kolejką naziemną podjedziemy zobaczyć najwyższy budynek w Bangkoku – Mahanakhon - na szczycie którego znajduje się taras widokowy oraz szklana podłoga. Powrót do hotelu kolejką naziemną.

4 Bangkok - Khao Sok

Po śniadaniu przelot do Surat Thani. Następnie odwiedzimy jeden z najpiękniejszych zakątków w Tajlandii- Park Narodowy Khao Sok. Jest to niesamowite miejsce, położone w południowej części Tajlandii. Na powierzchni 738,74 metrów kwadratowych znaleźć możemy prawdziwą mieszankę kolorów i krajobrazów: ogromne góry i doliny, jeziora, groty oraz jeden z najstarszych na świecie lasów tropikalnych.
Wylot z Bangkoku w godzinach wczesno porannych (około 07:00- 7:30). Transfer na przystań. Transfer łodzią do hotelu. Lunch. Czas wolny (możliwość skorzystania z kąpieli, kajaków, elektryczność działa w hotelu od godziny 18:00). O godzinie 17:00 przejażdżka na zachód słońca. Powrót do hotelu. Kolacja. Czas wolny.

5 Khao Sok – Nakhon Sri Tammarat

Pobudka wcześnie rano – o godzinie 6:30. Rozkoszowanie się pięknem otaczającej nas przyrody, śpiewem ptaków, wschodem słońca - przejażdżka łodzią po jeziorze. Powrót do hotelu. Śniadanie 7:00. Check out o 9:00. Transfer łodzią na przystań. Następnie zmienimy środek transportu, przesiądziemy się do samochodu. Transfer do prowincji Nakhon Sri Tammarat. Zakwaterowanie. Czas wolny

6-7 Nakhon Sri Tammarat

Śniadanie. Czas wolny.

8 Nakhon Sri Tammarat – Phatthalung

Śniadanie. Wykwaterowanie o godzinie 12:00. Transfer do miejscowości Phatthalung, gdzie znajduje się największe naturalne jezioro w Tajlandii. Zakwaterowanie w hotelu. Lunch/kolacja dodatkowo płatne – hotel posiada wyśmienitą restauracje, która serwuje dania charakterystyczne dla południowych części Tajlandii (można skosztować sałatek przyrządzonych na bazie lili wodnych, lub małych rybek które odławia się w jeziorze Phra Lookbe, czy tez deseru na bazie taro Sakoo (tapioca balls).

9 Phatthalung

Wcześnie (około 6:00) rano wyruszymy na przejażdżkę łodzią po jeziorze. Podczas rejsu zobaczymy wioski rybackie „yo”– składające się z wielkich kwadratowych sieci, które zamocowane są na bambusowych żerdziach. Sieci zanurza się w wodzie, a następnie podnosi i wyciąga na powierzchnię wody.
Jezioro słynie też z ogromnych plantacji lilii wodnych oraz zielonych wysepek, których zielone trawy są źródłem pożywienia dla bawołów wodnych. Z całą pewnością pływające w jeziorze będą nam towarzyszyły podczas naszego rejsu. Powrót do hotelu. Śniadanie. Krótki odpoczynek w hotelu. Następnie pojedziemy na Bamboo Market (Bamboo Market odbywa się tylko w soboty) oraz do zobaczymy lokalny market nad jeziorem Thale Noy, które słynie z przedmiotów wyplatanych z trzciny. Powrót do hotelu. Opcjonalna kolacja.

10 Phatthalung- Trang

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu o godzinie 12. Transfer do miejscowości Trang, które słynie z chińskich wpływów. Symbolem tego są restauracje które serwują na śniadania różnorodne chińskie pierożki Dim Sum (z mięsem lub krewetkami).
Kolejnym symbolem Trangu są tuk tuki, które różnią się od tych co widzieliśmy w Bangkoku. Tuk tuki przypominają swym kształtem głowę żaby, a ich rodowód sięga lat 50 zeszłego wieku kiedy to sprowadzono je z Japonii. Z biegiem czasu zastąpiono je nowszymi modelami rodzimej produkcji, natomiast w Trangu zachowały się stanowiąc lokalną atrakcję.
Zakwaterowanie w hotelu. Popołudniu przejażdżka po mieście tuk tukiem- zobaczymy lokalną świątynie oraz zatrzymamy się na lokalnym rynku, gdzie będzie okazja by zjeść kolację (dodatkowo płatne).

11 Trang- Koh Lipe

Śniadanie w restauracji serwującej Dim Sum (dodatkowo płatne). Transfer na przystań. Transfer szybką łodzią motorową na jedną z najpiękniejszych tajskich wysp - Koh Lipe. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny.

12 - 13 Koh Lipe

Śniadanie. Czas wolny.

14 Koh Lipe - Bangkok - Warszawa/Berlin

Śniadanie. Transfer na przystań. Transfer na lotnisko w Hat Yai. Przelot do Bangkoku, a następnie do Europy.

Termin/y:

15.10.2024 - 28.10.2024

15.10.2025 - 28.10.2025

Cena:

1765 USD

dopłata do pokoju jednoosobowego 379 USD


Cena obejmuje:
  • zakwaterowanie w hotelach i resortach 3* i 4*
  • śniadania
  • transport prywatnym busem
  • opiekę przewodnika/pilota Adventure Club
  • przewodnik tajski, tam gdzie jest wymagany
Cena nie obejmuje:
  • biletu lotniczego: Warszawa/Berlin – Bangkok – Warszawa/Berlin (około 4000 PLN)
  • biletu lotniczego: Bangkok – Surat Thani oraz Trang – Bangkok (razem bilety około 300 USD)
  • ubezpieczenia
  • napiwków
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.