Wyszukiwarka

Tanzania – spotkania z kulturą

Tanzania – spotkania z kulturą

To nietypowa wyprawa. Zazwyczaj wyprawy do Tanzanii koncentrują się na zdobywaniu Kilimandżaro, safari w parkach narodowych lub odpoczynku na rajskich plażach – my oferujemy podróż do bogactwa Tanzanii, jakim jest jej różnorodność etniczna i kulturowa.

Podczas naszej wyprawy odwiedzimy aż siedem plemion, poznamy ich kulturę, zwyczaje, kuchnię i stroje, będziemy uczestniczyć w ich codziennym życiu. Oprócz najbardziej znanych Masajów będziemy gościć u ludzi z plemion Chagga, Hadzabe, Datoga, Sonjo, Iraqw i Temu.

Nie zabraknie jednak również fascynujących spotkań z dziką przyrodą w słynnych parkach Tarangire, Serengei i Ngorongoro; będziemy mieli możliwość zobaczenia szczytu Kilimandżaro, aby nasza podróż do Tanzanii była kompletna również w tradycyjnym sensie.

Zapraszamy na tę wyjątkową wyprawę!

1 Warszawa lub Berlin - Moshi

Wylot z jednego z ustalonych portów lotniczych Warszwa lub Berlin.
Przylot na lotnisko Kilimandżaro i transfer do hotelu Park View w Moshi.

2 Moshi - Marangu

Wczesnym rankiem po śniadaniu, wycieczka do wsi Marangu położonej na zboczach Kilimandżaro, gdzie mieszka grupa etniczna Chagga. Wioska słynie z wodospadu i plantacji kawy, Możliwość pływania w zależności od pogody. Odwiedzimy również bramę Parku Narodowego Kilimandżaro, gdzie wspinacze rozpoczynają swój trekking na wysokości 1870 m n.p.m.
Wizyta u ludu Chagga, wspólny posiłek oraz degustacja piwa które jest wytwarzane z bananów. Pod koniec dnia powrót do hotelu na kolację i nocleg.

3 Materuni

W ten dzień po śniadaniu, pojedziemy do kolejnej wioski o nazwie Materuni. Wioska również znajduje się na zboczach Kilimandżaro, tak więc buty turystyczne są zalecane. Widoki w tym miejscu zapierają dech w piersiach. Spacer w kierunku kolejnego wodospadu o nazwie Materuni spływającego wprost z lodowców Kili obfituje w doznania przyrodniczo estetyczne.

4 Moshi

Wyjazd do naturalnego gorącego źródła Kikuletwa położonego w szczerym polu z krystalicznie czystą wodą oraz spotkanie z pierwszymi Masajami mieszkającymi wokół źródła i innymi plemionami, które tam zamieszkają, Kąpiel w tym naturalnym źródle jest nieunikniona, ponieważ gorące źródło jest jak żadne inne na naszym szlaku.

5 Arusha

Wyjazd w kierunku Arushy oraz piesze safari w parku narodowym Arusha w towarzystwie strażników, istnieje możliwość spotkania żyraf, bawołów, zebr, małp i innych zwierząt w bardzo bliskiej odległości. Wieczorem przyjazd do hotelu w Arushy kolacja i nocleg.

6 Mto wa Mbu

Przejazd do Parku Tarangire. Park słynie z dużych stad słoni i ogromnych Baobabów. Dalsza droga w kierunku krawędzi Rowu Afrykańskiego wieczorem przyjazd do jednego z campów obok Mto wa Mbu na kolację i nocleg.

7 Jezioro Natron

Tego dnia ruszamy w kierunku jeziora Natron. Ten obszar jest zamieszkany przez plemię Masajów, Plemię, które jest bardzo znane wśród innych plemion ze względu na ich tradycyjny sposób życia, Jest to zasadowe jezioro z dużymi stadami flamingów. Po południu wycieczka korytem rzeki do wodospadów możliwość kąpieli.
Kolacja i nocleg na polu namiotowym nad jeziorem Natron. Będzie to kemping, w którym śpimy w namiotach i na materacach.

8 Park Narodowy Serengeti

Po śniadaniu ruszamy do Parku Narodowego Serengeti czyli Po śniadaniu ruszamy do Parku Narodowego Serengeti czyli sztandarowego punktu wypraw do
Tanzanii. Bezkresna równina z wieloma gatunkami zwierząt gdzie dwa razy do roku (styczeń- marzec oraz lipiec -sierpień odbywa się Wielka Migracja zwierząt w kierunku Równin Masai Mara i z powrotem. Duże prawdopodobieństwo spotkania Wielkiej Piątki czyli lwa, lamparta, bawołu, słonia, nosorożca i wielu innych zwierząt, kolacja i nocleg na kempingu Nyani. To kolejny kemping w bliskości z naturą w namiotach.

9 Park Narodowy Serengeti

Po śniadaniu ponownie zwiedzamy Serengeti, park ten liczy sobie 14763 kilometry kwadratowe i do późnego popołudnia będziemy wyglądać zwierząt. Nasza trasa prowadzi w kierunku kempingu Simba co w języku suahili znaczy lew, jest on położony na krawędzi krateru Ngorongoro tam zjemy kolację i spędzimy noc w namiotach.

10 Park Narodowy Ngorongoro

Po śniadaniu zjedziemy do krateru kaldery Ngorongoro, jest to miejsce światowego dziedzictwa położonego 180 km na zachód od Arushy. Jest to ikona Afryki. Droga prowadzi wzdłuż ścian
krateru którego krawędzie sięgają wysokości 600 m . Będziemy odkrywać ten niesamowity obszar w którym mieszka ponad 25000 dzikich zwierząt, ponieważ krater ma wystarczająco dużo
pastwisk i wody przez cały rok. Zwierzęta, które można zobaczyć w tym miejscu to czarne nosorożce, gnu, zebry , słonie, lwy, gepardy, guźce, hipopotamy, hieny, bawoły, małpy błękitne,
koczkodany, pawiany i wiele gatunków ptaków.

11 Wioski Hadzabe i Datoga

Kolejny dzień to pobyt wśród grup etnicznych zwanych Hadzabe i Datoga. Ludzie ci nadal żyją w lasach, używając zwierzęcych skór jako ubrań. Ich sposób życia polega na polowaniu na małpy i inne małe zwierzęta, Według statystyk z 2015 roku ich populacja liczyła 1200 osób. Ale do dziś pozostało ich tylko 400. Weźmiemy udział w polowaniu oraz poznamy ich zwyczaje wioskowe.
Dalej już tylko kolacja i nocleg.

12 Mto wa Mbu

Kolejny dzień to kolejne cztery plemiona którymi są: Makonde, Sandawe, Masajowie i plemię Wambugwe. W ten sposób poznamy większość grup etnicznych zamieszkujących tanzański pas Wielkich Rowów Afrykańskich. Wieczorem wracamy do cywilizacji na kolację i nocleg.

13 Moshi

W ten dzień po śniadaniu kierujemy się z powrotem w stronę do Moshi. To będzie długa droga wiodąca przez równiny Tanzanii do hotelu Parkview.

14 Moshi

To ostatni dzień czyli pakowanie odpoczynek i transfer na lotnisko przed wylotem do Polski.

Termin/y:

17.03.2024 - 30.03.2024

07.07.2024 - 20.07.2024

Cena:

3630 USD*

*cena gwarantowana dla grupy minimum 8 osób


Cena obejmuje:
 • opieka polskojęzycznego pilota Adventure Club,
 • transfery lotniskowe,
 • noclegi wg programu (hotele, lodge) z pełnym wyżywieniem (Ś,O,K),
 • opłaty za wstępy do parków narodowych i innych odwiedzanych miejsc,
 • przejazdy,
 • obsługę przez angielskojęzycznego kierowcę o bogatej wiedzy na temat dzikich zwierząt, których będziemy wypatrywać,
 • napiwki dla kierowcy i kucharza,
 • wodę pitną podczas całej wyprawy,
 • opłaty za wizyty w wioskach plemiennych.
Cena nie obejmuje:
 • przelotów międzynarodowych,
 • napojów,
 • ubezpieczenia,
 • wizy do Tanzanii (50 USD).
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.