Wyszukiwarka

Spitsbergen w pigułce

Spitsbergen w pigułce

Zapraszamy na niezwykłą przygodę na Spitsbergenie! Podczas tej sześciodniowej wyprawy wyruszymy w głąb letniej Arktyki, gdzie spotkamy renifery, lisy polarne, nieskończoną ilość ptaków oraz przy odrobinie szczęścia foki, morsy arktyczne a nawet niedźwiedzia polarnego. To terytorium pełne ekscytujących wrażeń, a my śladami pierwszych arktycznych odkrywców przemierzymy te surowe ziemie.

Doświadczymy  dnia polarnego, gdy w nocy jest pełne słońce oraz nacieszymy oczy widokami arktycznych fiordów, opuszczonych osad wielorybniczych i górniczych. 

Zwiedzimy Longyearbyen – kolebkę cywilizacji w Arktyce, wybierzemy się na treking po okolicy, zobaczymy górnicze miasto Barentsburg oraz opuszczone “miasto duchów” Pyramiden.

Dni będą długie i intensywne, a nasz program ma w sobie wszystko co na Spitsbergenie najlepsze. To wyjątkowa okazja, by poczuć ducha Arktyki i zanurzyć się w jej pięknie i surowości.

1 Warszawa - Longyearbyen

Przylot z Polski do Longyearbyen, transfer i zakwaterowanie w hotelu.
Spotkanie z przewodnikiem arktycznym, który zrobi briefing dotyczący bezpieczeństwa. Dowiemy się, jak poruszać się w trudnych warunkach, jak unikać zagrożeń, a także jak współpracować z przewodnikiem. Wartościowe informacje obejmują zasady zachowania podczas spotkania z niedźwiedziem polarnym oraz dlaczego przewodnik poza miastem zawsze ma broń pod ręką.

2 Pyramiden

Rano zaokrętujemy się na statek do Pyramiden i ruszymy malowniczą trasą w stronę tego opuszczonego miasta. Będziemy wypatrywać wielorybów oraz maskonurów. Podpłyniemy pod przepiękną Skanksbukta i okoła południa dotrzemy do Pyramiden. Po zakwaterowaniu w hotelu zwiedzimy miasto z przewodnikiem z bronią.

3 Nordenskiolbreen

Przed wypłynięciem zdążymy jeszcze odwiedzić opuszczone budynki w Pyramiden, takie jak: szkoła, centrum sportowe czy budynek administracyjny. Na statku zjemy pyszny lunch i podpłyniemy pod największy lodowiec Spitsbergenu – Nordenskiolbreen. Przed jego majestatycznymm czołem mamy największą szansę na wypatrzenie niedźwiedzia polarnego.

4 Barentsburg

Zwiedzimy Barentsburg – jedyne zamieszkałe rosyjskie miasteczko oraz po drodze podpłyniemy pod Grumantbyen - opuszczoną przed 60 laty osadę na klifie. Podpłyniemy także pod lodowiec i mamy szansę na obserwację wielorybów.

5 Longyearbyen

Spokojnie zwiedzimy Longyearbyen oraz wejdziemy na pobliski szczyt, aby nacieszyć się panoramą miasta i okolicy. Dla chętnych również psie zaprzęgi lub muzeum.

6 Longyearbyen - Warszawa

Spacer po Longyearbyen. Żegnamy Arktykę i wracamy do Polski.

Termin/y:

09.08.2024 - 14.08.2024

Cena:

9350* PLN

* cena gwarantowana dla grupy min. 12-osobowej


Cena obejmuje:
 • 5 noclegów w pokojach 2-osobowych ze śniadaniem
 • transport z i na lotnisko w Longyearbyen
 • ubezpieczenie Search & Rescue (dodatkowo zalecamy kupić standardowe ubezpieczenie podróżne)
 • opiekę przewodnika z pełnym sprzętem safety (broń, flara)
 • bilety na wszystkie statki
 • 2 x obiad na statku
 • lista rzeczy do spakowania oraz pomoc w doborze sprzętu
Cena nie obejmuje:
 • przelotu Warszawa – Longyearbyen i Longyearbyen – Warszawa
 • standardowego ubezpieczenia podróżnego
 • ewentualnego noclegu w Oslo, jeżeli loty będą tak rozłożone
 • wyżywienia poza śniadaniami (w terenie jemy liofilizaty, które razem kupujemy na miejscu, koszt ok. 90 NOK za danie, a wieczorem w knajpie hamburger i piwo to koszt ok. 300-350 NOK)
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.