Wyszukiwarka

Przystanek Alaska

Przystanek Alaska

1 Warszawa - Anchorage

Spotkanie na lotnisku i przelot z przesiadką (prawdopodobnie dwukrotną) na Alaskę do miejscowości Anchorag.

Docieramy do miejscowości Anchorage, to największe miasto Alaski, położone między ośnieżonymi górami Chugach a Zatoką Cooka. To tutaj zacznie się nasza przygoda. To tutaj jest nasz pierwszy przystanek Alaska. Aby poczuć czekającą na nas przygodę, wyprawimy się na punkt widokowy Woronzof. Będziemy mieć szansę, obserwować jak lądują i stratują hydroplany z jeziora Hood, jest to największe na świecie lotnisko tego typu.

Kolacja w centrum miasta. (Program tego dnia dostosowany do godziny przylotu). Nocleg w Anchorage.

2 Talkeetna

Opuszczamy Anchorage i ruszamy w kierunku miasteczka Talkeetna, to właśnie ta miejscowość była inspiracją twórców serialu „Przystanek Alaka'. Jednak zanim tam dojedziemy czekają nas niesamowite krajobrazy.
Pamiętajmy że Alaska została odkupiona od Rosjan w 1867, więc nie powinna nas zdziwić mała osada z cerkwią św Mikołaja, gdzie szanse mamy spotkać prawosławnych Atabasków - rdzennych mieszkańców tych ziem.
Po przekroczeniu mostu na rzece Kink, zatrzymamy się nad jeziorem Reflection, gdzie czeka nas krótki spacer, tutaj mamy również szansę na pierwszą obserwacje dzikich łosi.
Pomalutku docieramy do Talkeetna, to tutaj rozpętała się gorączka złota. Miasteczko zachowało ducha tamtych czasów i jest bardzo popularne wśród turystów. Mamy czas odwiedzić liczne puby, restauracje i sklepy z pamiątkami. Mamy szansę poczuć się jak serialowy Dr Joes z kultowego serialu „Alaska”, choć sam serial był kręcony w stanie Waszyngton. Nocleg w Talkeetna lub w okolicy.

Wycieczka fakultatywna: Wycieczka fakultatywna: Pamiętajmy że nad nami rozpościera się najwyższy szczyt Ameryki Północnej Denali 6194 m npm. Naszym oczom ukaże się spektakularna panorama pasma gór Alaska. Dla chętnych fakultatywnie / dodatkowo płatny/ ok 90 minutowy przelot widokowy nad pasmem Daneli z lądowaniem na lodowcu. Zobaczysz Wielki Wąwóz Lodowca Ruth , ośnieżone szczyty, błękitne jeziorka i rzeki z spływającą wodą z lodowców oraz lodospady od ok 495 usd z lądowaniem na lodowcu (ceny na rok 2024).

3 Park Narodowy Denali

Rano ruszamy w kierunku Park Narodowy Denali. Po tym jak dojedziemy do parku od razu przesiadamy się do specjalnego wycieczkowego busa i z lokalnym przewodnikiem będziemy wypatrywać dziką przyrodę, podróżując doliną wśród gór Alaska Range. Jest to największy park narodowy w USA z 64 parków, w tym niezwykłym otoczeniu dzikiej przyrody mamy szansę spotkać dziko żyjące zwierzęta. Mamy dużą szansę „ustrzelić” obiektywem tzw wielką piątkę Alaski czyli: łosia, karibu, kozice Dall, niedźwiedzia Grizzly i wilka. W cieniu majestatycznej góry Danali - McKinley, będziemy podziwiać góry, lodowce ale także krajobrazy tundry i tajgi.
Kolacja
Nocleg w okolicy parku.

4 Fairbanks

Ruszamy w kierunku miejscowości Fairbinks, kolejnego ikonicznego miasteczka Alaski. Jednak zanim tam dotrzemy czeka nas kilka przygód. Spacer fragmentem Szlaku Stampede. Przez wiele lat zapomniana droga górników poszukujących złota, stała się znów popularna dzięki filmowi „Into the Wild” (polski tytuł „Wszystko za życie”) w reż Seana Penna, a jest adoptacją biograficznej książki pod tym samym tytułem, opowiadającym historie Christophera McCandlessa, mieszkającego wśród dzikiej przyrody w porzuconym szkolnym busie.
Docieramy do miasteczka Fairbinks, założonego na początku XX wieku przez poszukiwaczy złota. Tutaj zobaczymy oryginalny autobus Christophera czyli "Bus 142”, w bardzo ciekawym Muzeum Północy (Museum of the North). Nocleg.

5 Przełęcz Thompsona - Valdez

Dziś czeka nas długi, ale niezmiernie malowniczy przejazd do miejscowości Valdez, leżącym nad Zatoką Księcia Williama. Trasa wiedzie fragmentami wzdłóż słynnego Ropociągu Trans-Alaska. Ruszymy wzdłuż rzeki Delta, przetniemy pasmo gór Alaska. Będziemy zatrzymywać się na punktach widokowych. Po południu ukaże się nam malownicze, pokryte śniegiem szczyty górskie w Parku Narodowym Wrangell Św Eliasza. A przed samą miejscowością Valdez, przekroczymy Przełęcz Thompsona, która zawsze zachwyca swoimi widokami. Jesteśmy w górach Czugach. Czekają na nas także pkt widokowe przy wodospadach.

6 Valdez - Zatoka Księcia Williama

Rano wybierzemy się w ok 5 godzinny rejs po Zatoce Księcia Williama w okolice lodowca Columbia, z widokiem na góry Chugach. W czasie rejsu odwiedzimy stary port Vledez, zniszczonego podczas trzęsienia ziemi. Odkryjemy świat skuty lodem zmierzając w kierunku lodowca Columbią. Mamy szansę także obserwować dzikie zwierzęta tym razem będą to humbaki czyli wieloryby, orki, lwy morskie, foki, wydry i inne. Po powrocie do miasteczka ogrzejemy się ciepłą zupą.
Nocleg w miasteczku Valdez.

7 Palmer

Wracamy w kierunku miejscowości Palmer. Ale zanim tam dotrzemy czeka nas dzień, kiedy nie raz chwycimy za aparat. Trasa Glenn Higway jest uważana za jedną z najbardziej malowniczych tras, położona pomiędzy dwoma pasmami górskimi Chugach i Talkeetna. Czeka nas także podziwianie doliny rzeki Matansuka jak i lodowca o tej samej nazwie. Z lokalnym przewodnikiem w specjalnych strojach wybierzemy się na sam lodowiec, jest to prosty trening trwający około dwóch godzin. Będzie to nie zapomniane przeżycie. Nocleg w Palmer.

8 Seward - Kenai

Wcześnie rano wybierzemy się w relaksującą ok 4 godzinną podróż pociągiem Alaska Railroad do miasteczka Seward. Ta trasa widokowa jest uważana w wielu rankingach za najbardziej malowniczą trasę kolejową. Stąd wyruszymy do malowniczego Parku Narodowego Fiordów Kenai, gdzie czeka nas spacer pod czoło lodowca Exit. Po południu ruszamy wzdłuż szmaragdowego jeziora i rzeki Kenai a także widoku na kolejny lodowiec Skilak, po drodze punkty widokowe i szansę na zobaczenie niedźwiedzia czarnego. Przejazd do miasteczka Kenai, na nocleg.

9 Kenai - Homer

Rano ruszamy do stolicy połowu halibuta, rybackiego i bardzo klimatycznego miasteczka Homer. Wyruszamy w kolejny rejs po Oceanie aby podziwiać dziką przyrodę półwyspu Kenai. Odwiedzimy lokalny browar a na kolacje koniecznie musimy skosztować świeżego, prosto z Oceny Halibuta. Odwiedzimy także malownicze dzikie plaże. Nocleg w Homer.

10 Ninilichik - Anchorage

Wracamy w kierunku Anchorage. Po drodze zatrzymamy się w wiosce Ninilichik, gdzie zaskoczy nas przepiękna cerkiew z złotymi kopułami. Mieszkają tutaj potomkowie rdzennych mieszkańców Alutetów i Alutiiq oraz Rosjan osiadłych w XIX wieku. Czeka nas wjazd kolejką górską Alyeski Aeriel Tram na punkt widokowy, tutaj czas wolny na krótkie spacer lub delektowanie się widokami. Dojazd do Anchorage. Nocleg w Palmer.

11 Park Narodowy Katami

Ten dzień jest przeznaczony na ekscytującą wycieczkę fakultatywną: obserwacja niedźwiedzi łapiących łososie.
Aby się do wodospadów dostać musimy pokonać dystans 300 km samolotem, innej drogi w tę dziką krainę nie ma, miejsce leży na terenie Parku Narodowego Katami. Dla turystów przygotowano liczne tarasy widokowe gdzie bezpiecznie można się ekscytować niesamowitym widokiem dzikich niedźwiedzi i robić setki zdjęć.

Uwaga zapis na tę wycieczkę z powodu małej ilości miejsc powinien dokonać się w dniu zapisywania na wyjazd. Koszt ok 1350 USD za osobę. Cena 2024 roku

Dla osób nie biorących udziału w wycieczce fakultatywnej będzie to dzień odpoczynku, zakupów, odwiedzin w muzeach w Anchorage. Nocleg w Palmer.

12 Anchorage

Czas wolny na ostanie zakupy i wylot do Polski.

13 Warszawa

Przylot do Polski.

Termin/y:

01.07.2024 - 13.07.2024

12.07.2024 - 23.07.2024

14.07.2025 - 26.07.2025

Cena:

4250 USD* na wyprawę w roku 2024

4500 USD* za wyprawę w roku 2025

* cena gwarantowana dla grupy min. 8-osobowej

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 1300 USD


Cena obejmuje:
 • 11 NOCLEGÓW w motelach, hotelach, ale także w klimatycznych  domkach (możliwość łazienki na 2-3 pokoje)
 • 11 śniadań, w motelach ale także w cafeteriach lub w formie prowiantu
 • Bus na całej trasie, opłaty drogowe, parkingi
 • Wstępy do parków narodowych, muzeów wymienionych w programie
 • Zwiedzanie parku Denali – specjalnym busem z lokalnym przewodnikiem
 • Rejs po Zatoce Księcia Williama
 • Spacer z lokalnym przewodnikiem po lodowcu Matansuka wraz z ekwipunkiem
 • Pociąg Alaska Railroad
 • Rejs w Homer
 • Opiekę Pilota Adventure Club

Kolejka górska Aeriel Tram

Cena nie obejmuje:
 • Biletów lotniczych Warszawa – Anchoage i Anchorage – Warszawa
 • Wyżywienia oprócz śniadań
 • Napiwków dla lokalnych przewodników, obsługi łódek
 • Wycieczek fakultatywnych (naprawdę warto za nie dopłacić)
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.