Wyszukiwarka

Polinezja Francuska – w stronę raju

Polinezja Francuska – w stronę raju

1 Warszawa - Paryż - Tahiti

Przelot z Warszawy do Paryża. Spotkanie z przewodnikiem na lotnisku w Paryżu Roissy-Charles de Gaulle, wylot w kierunku Polinezji Francuskiej o godzinie 12:05 z międzylądowaniem w USA (konieczne opuszczenie samolotu i odprawa paszportowa). Po prawie 22 godzinach lotu lądujemy na Tahiti ok. godziny 21:40 (ze względu na 12h różnicy czasu, lądujemy tego samego dnia, którego wylecieliśmy). Po odebraniu bagaży przejazd taksówkami do hotelu na Tahiti późnymi godzinami wieczornymi.

2 Tahiti - Moorea

Drugi dzień zaczynamy od śniadania, a następnie udajemy się na lotnisko, gdzie o godzinie 10:30 czeka nas bardzo krótki lot w kierunku wyspy Moorea. Po wylądowaniu udajemy się do willi z basenem usytuowanej przy najpiękniejszej plaży na Moorea z widokiem na Tahiti. Czas na odpoczynek po długiej podróży i zebranie sił na dalsze przygody.

3 Moorea

O poranku wyruszamy na całodniową wycieczkę w głąb Moorea, m. in. na słynny punkt widokowy Belvédère, miejsca dawnego kultu, czy plantację ananasów. Po przerwie na lunch i krótkim odpoczynku wybieramy się w cztero godzinny trekking po dżungli na Moorea, gdzie dotrzemy do znanego ze zdjęć punktu widokowego Three Pines Lookout. Na zakończenie dnia odpoczynek w willi i czas na integrację.

4 Moorea

Poranny odpoczynek przy basenie, następnie prywatna lekcja gotowania tradycyjnego lunchu Polinezyjskiego w willi. O godzinie 17 wyruszamy busem na drugą stronę wyspy, gdzie weźmiemy udział w show związanym z kulturą polinezyjską oraz zjemy przepyszną tradycyjną kolację. (Atrakcje dodatkowo płatne na miejscu.)

5 Moorea

Ten dzień jest przeznaczony na atrakcje w wodzie. Czeka na nas wyprawa łodzią w celu poszukiwania humpbacków (nie mamy gwarancji ich zobaczenia, jak to mówią Polinezyjczycy: to nie my wybieramy, czy pływamy z nimi, lecz to one decydują, czy będą pływać z nami), dla chętnych możliwość snorkelingu z wielorybami. Następnie snorkeling z płaszczkami i rekinami rafowymi w lagunie. Przerwa na lunch, a następnie o godzinie 16:00 rejs prywatnym jachtem na zachód słońca, zobaczymy dwie zatoki Opunohu oraz zatokę Cooka (na pokładzie napoje alkoholowe i bezalkoholowe, owoce oraz sprzęt do snorkelingu).

6 Moorea

Dzień przeznaczony na odpoczynek, czas wolny w willi, a dla chętnych możliwość zorganizowania różnych atrakcji (trekking na wodospady, skutery wodne, lot helikopterem, snorkeling).

7 Moorea - Raiatea

Śniadanie o poranku i wymeldowanie się z willi, transfer na lotnisko i o godzinie 10:30 przelot na wyspę Raiatea, gdzie zakwaterujemy się w domu z basenem. Po zostawieniu bagaży udamy się na lunch do pobliskiej restauracji. Wieczorna integracja przy basenie.

8 Raiatea

Całodniowa wyprawa na “Waniliową Wyspę”, czyli wyspę Taha’a. Podczas tej wycieczki będziemy mieli okazję zobaczyć: rodzinną farmę czarnych pereł, z których słynie Polinezja Francuska, tradycyjną plantację wanilii, która według wielu jest najlepszą na całym świecie, rzemieślniczą fabrykę rumu, którego będziemy mogli skosztować oraz przepiękny “Coral Garden” Tau Tau pełen przepięknych kolorowych rybek.

9 Raiatea

Tego dnia czeka na nas całodniowa wyprawa po “Świętej Wyspie”, czyli Raiatea, która była pierwszą zamieszkałą wyspą Polinezji Francuskiej. Będziemy mieli okazję zobaczyć jedno z najważniejszych marae w całym trójkącie Polinezji marae Taputapuatea. Odwiedzimy wyspę ptaków oraz motu Nao Nao. Jeśli pogoda nam pozwoli to będziemy mieli okazję popłynąć jedyną żeglowną rzeką w Polinezji Francuskiej, czyli rzeką Faaroa. (wyprawa dodatkowo płatna na miejscu)

10 Raiatea - Bora-Bora

Śniadanie o poranku i transfer na lotnisko, gdzie o godzinie 11:10 mamy przelot na najpopularniejszą wyspę świata - Bora-Bora. Po wylądowaniu na Motu Mute przepływamy promem na wyspę główną, skąd przejeżdżamy do hotelu. Czas na relaks i integrację w hotelowym barze (możliwość snorkelingu, kajaki). Dla chętnych wycieczka na kolację w restauracji założonej przez Polaka (jeśli będzie otwarta, ponieważ obecnie jest remontowana).

11 Bora-Bora

Rano wyruszamy na całodniową wycieczkę dookoła wyspy łodzią. Po drodze podziwiamy najbardziej luksusowe i najdroższe hotele na motu, gdzie cena za noc sięga kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zatrzymujemy się w trzech pięknych miejscach na snorkeling z możliwością karmienia płaszczek i rekinów rafowych. Dwa z nich w lagunie, trzecie poza atolem na otwartym oceanie. Lunch na prywatnym motu w otoczeniu rekinów rafowych, możliwość zrobienia swojego pareo w tradycyjny sposób. (Wycieczka dodatkowo płatna na miejscu.)

12 Bora-Bora - Rangiroa

Po śniadaniu transfer do portu gdzie następnie przepływamy promem na Motu Mute skąd o 12:25 mamy lot na drugi największy atol świata - Rangiroa. Po wylądowaniu zakwaterowanie w prywatnej willi z widokiem na lagunę. Czas na relaks i odpoczynek, a dla chętnych nurkowanie lub snorkeling z delfinami w Tiputa Pass.

13 Rangiroa

Dzień przeznaczony na relaks przy hotelowej plaży, możliwy snorkeling, SUP lub kajaki po lagunie. Wycieczka rowerowa po atolu, gdzie po drodze będziemy mogli podziwiać bawiące się w falach delfiny. Dla chętnych możliwość zorganizowania nurkowania lub snorkelingu z delfinami w Tiputa Pass.

14 Rangiroa

O poranku wyruszamy na całodniową wycieczka, po godzinnym rejsie przez atol docieramy na słynne Blue Lagoon oraz Pink Sands, gdzie mamy możliwość snorkelingu. Na motu zostanie dla nas przygotowany lunch, który będziemy mogli zjeść w wodzie wraz z rekinami. Na zakończenie zatrzymamy się w “akwarium”, gdzie będziemy mogli popływać z tysiącami kolorowych ryb. Po południu czas wolny, ewentualny spacer na Tiputa Pass gdzie będziemy mogli podziwiać bawiące się w falach delfiny. O godzinie 19:00 degustacja lokalnego wina oraz rumu w winnicy.

15 Rangiroa - Tahiti

Poranny odpoczynek w lagunie, pakowanie bagażu i wymeldowanie się z willi. Udajemy się nad Tiputa Pass na pożegnanie z delfinami i o 13:25 wracamy na główną wyspę Polinezji Francuskiej, czyli Tahiti. Tutaj wypożyczamy samochody i udajemy się do hotelu z pięknym widokiem na Moorea. Wieczorem relaks przy basenie w przepięknej scenerii.

16 Tahiti

Wybieramy się w wycieczkę objazdową po Tahiti. Tego dnia w planie mamy odwiedzenie m. in.: czarnych plaży, wodospadów, pięknych punktów widokowych oraz słynny Papeete Market gdzie będziemy mogli zakupić m. in. perły i pamiątki. W przerwie na lunch udamy się do restauracji położonej w górach z przepięknym widokiem na Moorea.

17 Tahiti

Ostatni dzień przygody z Polinezją Francuską zaczniemy od pakowania i wymeldowania z hotelu (walizki zostawiamy w przechowywalni na lotnisku) Wyruszamy na dalszy ciąg wycieczki objazdowej po Tahiti podczas której odwiedzimy drugą część wyspy, czyli Tahiti Iti gdzie zobaczymy: słynną na cały świat miejscówkę surferów - Teahupo’o oraz groty Mara'a.
Późne godziny wieczorne wylot w kierunku Paryża.

18 Paryż - Warszawa

Przylot do Paryża, przesiadka na samolot do Warszawy powrót do Polski.

Termin/y:

05.10.2024 - 21.10.2024

Cena:

19.900* PLN

* cena gwarantowana dla grupy 10-osobowej


Cena obejmuje:
  • zakwaterowanie na każdej wyspie
  • atrakcje opisane w programie
  • wynajem samochodów na wyspie Tahiti wraz z paliwem
  • stałą opiekę polskiego przewodnika
Cena nie obejmuje:
  • przelotów na trasie Warszawa – Tahiti – Warszawa
  • przelotów wewnętrznych
  • ubezpieczenia
  • atrakcji zorganizowanych poza programem oraz atrakcji opłacanych na miejscu (informacje podane w programie)
  • wyżywienia oraz wydatków własnych
  • ewentualnego pierwszego noclegu w Paryżu, gdyby była taka konieczność
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.