Wyszukiwarka

Pakistan – w Dolinie Kalaszy

Pakistan – w Dolinie Kalaszy

1 Warszawa

Spotkanie na lotnisku międzynarodowym w Warszawie i przelot do Islamabadu (transfery na międzynarodowych lotniskach w Europie lub na Bliskim Wschodzie).

2 Islamabad

Przylot do Islamabadu i transfer do hotelu.

3 Swat

Czterogodzinny niezwykle widokowy przejazd do Swat. Zwiedzanie świątyń buddyjskich położonych w Dolinie Swat.
Nocleg w hotelu.

4 Chitral

Po śniadaniu wyjazd w kierunku malowniczej Doliny Chitral. Cały przejazd będzie trwał około 7 godzin, po drodze mnóstwo pięknych widoków, dodatkowa atrakcją jest przejazd przez ponad dziesięciokilometrowy tunel pod przełęczą Lowari w górach Hindukusz.
Nocleg w guesthouse w Chitral.

5 Dolina Kalaszy

Po śniadaniu przejazd do Doliny Kalaszy w górach Hindukusz, zamieszkałej przez lud o wyjątkowej kulturze i języku, wyznający starożytną, politeistyczną religię hinduistyczną. Odwiedziny w domu Bahshali, opowiadania o kulturze i zwyczajach Kalaszy.
Dziś rozpoczniemy też uczestnictwo w obchodach odbywającego się w maju, trzydniowego Festiwalu Chlim Joshi.
Nocleg w guesthouse.

6 Bomborate

Ten dzień spędzimy w zamieszkiwanej przez Kalaszy Dolinie Rumbur, gdzie będziemy się przyglądać dalszym obchodom Festiwalu Chlim Joshi. Festiwal rozpoczyna się w Rumbur, a potem wędruje do Bhamboreet i Barir. Podczas festiwalu Kalasze modlą się o bezpieczeństwo swoich domów i zwierząt, ofiarując bogom mleko, które rozlewają na polach. Podczas festiwalu będzie dużo lokalnej muzyki i tańców - będzie to niezwykle widowiskowe, bo Kalasze kochają muzykę i taniec.
Nocleg w guesthouse.

7 Bomborate

Dziś dzień odpoczynku po kilkudniowych trudach długich przejazdów. Przed południem odwiedzimy Dolinę Bomborate, a po południu znowu damy się porwać świątecznemu nastrojowi roztańczonego Festiwalu Chlim Joshi.
Nocleg w guesthouse.

8 Chirtal - Mustuj lub Parwal

Wczesnym rankiem wyruszymy do malowniczej Doliny Chirtal. Po lunchu będziemy kontynuować bogaty w przepiękne widoki przejazd do Mustuj lub Parwal. Po drodze zobaczymy m.in. najwyższy szczyt gór Hindukusz - Trich Mir.
Nocleg w guesthouse.

9 Gupies

Dziś czeka nas bardzo atrakcyjny przejazd do Gupies przez Przełęcz Shandur. Krajobrazy będą bardziej urozmaicone przez urokliwe górskie jeziora. Atrakcją będzie też położone najwyżej na świecie pole golfowe.
Nocleg w Gupies.

10 Gilgit

Przejazd Doliną Yasain i Gahkush do Gilgit.
Po drodze odwiedzimy stanowisko archeologiczne Kargah Buddha z ogromnym posągiem Buddy wykutym w skale.
Nocleg w hotelu.

11 Hunza Karimabad

Przejazd do Hunza Karimabad. W drodze luch przy punkcie widokowym z najlepszym widokiem na siedmiotysięcznik Rakaposhi. Wieczorem zatrzymamy się w jeszcze jednym punkcie widokowym, Duiker, z którego widać aż siedem siedmiotysięczników: High Peak, Golden Peak, Diran, Lady Finger, Ultat, Rakaposhi i Ultar 2. Z tego miejsca będziemy też podziwić zachód słońca.
Nocleg w hotelu w Karimbad.

12 Passu

Przejazd do Passu. Jeziora i lodowce. Przejażdżka łodzią po malowniczym Jeziorze Attah Abad. Lodowce Gulmit i Passu. Spacer wsród lodowców i gór.
Nocleg w Passu.

13 Gilgit

Wczesnym rankiem wyruszymy podziwiać niezwykłe widoki na szczyty Passu Cone. W drodze do Gilgit odwiedzimy też jedno z najsłynniejszych turystycznych miejsc w Pakistanie - wiszący most Hussaini, zwany najniebezpieczniejszym mostem świata.
Nocleg w Gilgit.

14 Beshham

Przejazd do Besham słynną Karakorum Highway. Po drodze będziemy mijać miejsce, w którym spotykają sie trzy pasma górskie, a rzeka Gilgit wpada do Indusu. Lunch w Chilas. Po lunchu wycieczka do Chilas Rock i przejazd Doliną Indusu wzdłuż rzeki Indus do Besham. Po drodze liczne punkty widokowe.
Nocleg w Besham.

15 Islamabad

Przejazd do Islamabadu. Zwiedzanie Muzeum Taxila i meczetu Szacha Faisala. Spacer po Islamabadzie. Transfer na lotnisko i wylot do Europy.

16 Warszawa

Przylot do Warszawy.

Termin/y:

10.05.2024 - 25.05.2024

Cena:
 1. 2560* USD

* cena gwarantowana przy grupie minimum 8-osobowej


Cena obejmuje:
 • zakwaterowanie (hotele, gusethousy)
 • pełne wyżywienie
 • transport na wyłączność (bus + samochody 4 x 4)
 • miejscowego przewodnika
 • opiekę polskojęzycznego pilota Adventure Club
 • wszelkie pozwolenia, permity, udział w festiwalu
 • wodę
 • zaproszenie do otrzymania wizy
Cena nie obejmuje:
 • przelotów: Warszawa/Berlin – Islamabad – Warszawa/Berlin
 •  zwyczajowych napiwków (40 USD)
 • wizy
 • napojów do posiłków
 •  ubezpieczenia
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.