Wyszukiwarka

Oman – cuda Orientu

Oman – cuda Orientu

1 Warszawa - Muscat

Spotkanie na lotnisku i przelot do Muscat - stolicy Omanu. Transfer do hotelu, wieczorem program zależnie od godziny przylotu. Kolacja. Nocleg w Muscat.

2 Muscat

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie stolicy Sułtanatu Omanu od imponującego Wielkiego Meczetu Sułtana Qaboosa. Meczet położony w ogrodach, jest przykładem współczesnej architektury Islamu.
Odwiedzimy wybrzeże portowe w starej części Mutrach. Podziwiać możemy tu meczet Mutrach z charakterystyczną niebieską kopułą. Niebywałą atrakcją jest słynny Souqe, czyli targ w starej części miasta. Czas wolny na zakupy.
Po południu spacer wokół reprezentacyjnego pałacu Al Alam, podziwiać będziemy XVI wieczną fortecę Al Mirani Fort i Al Jalali, wybudowane przez Portugalczyków.
Następnie przejazd do kolejnej współczesnej budowli ufundowanej przez Sułtana Qaboosa czyli Royal Opera House Muscat, jest to najnowocześniejsza - multimedialna scena, goszcząca największych artystów nie tylko operowych, ale także teatralnych czy muzycznych. Opera zachwyca zarówno od zewnątrz jak i od środka. Architekci inspirowali się tradycyjną architekturą kraju.
Czas na kawę w eksluzywnym centrum handlowym przy operze lub odwiedziny w perfumerii. Oman słynie w produkcji eksluzywnych perfum, w których wyczuć można zmysłowe nuty orientu
Powrót do hotelu na odpoczynek przy basenem, a wieczorem przejazd przez nocny Muscat. Czas wolny na promenadzie pełnej restauracji.

3 Barka

Po śniadaniu ruszamy w kierunku miasta Barka. Odwiedzimy targ rybny, gdzie rybacy wystawiają swoje połowy. Niezliczone gatunki ryb, skorupiaków i muszli. Przyglądniemy się tradycyjnej aukcji ryb, na której miejscowi licytują połowy, cały spektakl odbywa się na naszych oczach.
Chwilę później wyruszymy łodzią w kierunku wysp Daymaniyat, które są rezerwatem przyrody. Na tych dziewięciu wyspach, otoczonych rafą koralową, swoje miejsca lęgowe mają aż trzy gatunki żółwi morskich. W czasie snurkowania podziwiać będziemy wiele rodzajów miękkiego i twardego korala, żółwie, płaszczki, ławice ryb a czasem nawet rekiny czarnopłetwe lub rekiny młoty.
W czasie wyprawy dostępne będą napoje, przekąski, lunch w formie BBQ oraz sprzęt do snurkowania.
Wieczorem powrót do hotelu, czas wolny.

4 Fort Nakhal - Al Hamra

Śniadanie i wymeldowanie z hotelu. Przejazd w kierunku gór Hadżar.
Pierwszy przystanek to galeria sztuki Alia Gallery, należącej do artystki Alia Al Farsi. Artystka w swoich obrazach inspiruje się mieszkańcami i krajobrazami Omanu.
Kolejny przystanek to Fort Nakhal, położony w oazie pełnej palm daktylowych. Początki Fortu sięgają jeszcze VII wieku, jednak obecną formę przyjął w XVII wieku. Jest to typowy dla Omanu przykład rezydencji obronnej.
Dalsza podróż prowadzi do Al Hamra, ukaże się nam majestat gór Hadżar - gór skalistych, czekają na nas przełęcze i niesamowite widoki. Zjedziemy do Kanionu Węży (nazwa nadana przez turystów) czyli do Wadi Bimah. Malownicze klify, oczka wodne które okresowo wysychają. Dla łowców adrenaliny jest tu sporo wyzwań, my jednak potraktujemy to miejsce na spokojnie.
Okolice te zamieszkuje plemię Al Abra. Sama wioska położona jest niezwykle malowniczo u podnóża majestatycznych gór Hadżar na skraju zielonej Oazy pełnej palm daktylowych, nawadnianej przez tradycyjny system irygacyjny. Najstarsze domy wykonane z cegły mułowej, mają nawet 300/400 lat. Zajrzymy do tradycyjnego domu - dziś muzeum Bait Al Safah.
Kolacja i nocleg w okolicy Al Hamra.

5 Misfat al Abrijin - Sab Bani Chamis - Nizwa

Dzień zaczniemy od położonej tarasowo, pięknej górskiej miejscowości - Misfat al Abrijin.
Czeka nas spacer po ogrodach z której słynie miejscowość. Następnie nasze samochody 4x4 zaczną się wspinać w kierunku słynnego Wielkiego Kanionu, który przyciąga coraz więcej amatorów górskich wędrówek. My wybierzemy się prostym szlakiem około 3,5 do 4,5 godzin do wioski Sab Bani Chamis. Po drodze będziemy rozkoszować się górskimi widokami. Tego dnia mamy zaplanowany prosty piknik w górach.
Późnym popołudniem dotrzemy do jednego z najstarszych miast Omanu - Nizwa nad którym góruje monumentalny Fort. Klimatyczne wąskie uliczki starego miasta, kryją kawiarnie, restauracje i małe butikowe hotele. Tutaj spędzimy noc. Kolacja.

6 Nizwa - Jabreen

Piątkowy dzień jest bardzo ważny nie tylko w Nizwa, ale całej górskiej okolicy. Tutaj regularnie od XVII wieku odbywa się targ. Ściągają na niego całe rodziny z pobliskich górskich wiosek, z terenów pustyni Wahiba. Kobiety w tradycyjnych strojach, mężczyżni w swoich dis-zdaszach. Od wieków to samo przedstawienie , tylko tego dnia odbywa się „kozi targ”. Dlatego w piątkowy ranek odwiedzimy Souqe, zaglądniemy do części ze zwierzętami, sklepów z daktylami, malowniczej sekcji targu z przyprawami i wreszcie skosztujemy miejscowego przysmaku Halwa.
Poczujemy zapach słynnej omańskiej żywicy - kadzidła, które można zakupić jako prezent. Sama żywica wykorzystywana jest także w tradycyjnej medycynie na półwyspie arabskim.
Po lunchu ruszamy aby zwiedzić okolicę. Mamy do zobaczenia dwa forty w Bahla z XII wieku, wybudowane przez plemię Banu Nebhan, kontrolujące handel kadzidłami. Niegdyś to miasto okalał mur o długości 13 km, do dziś widoczne są jego fragmenty.
Nieopodal znajduję się zamek w Jabreen z 55 komnatami z XVI wieku. To co nas tu urzeknie to zachowane zdobienia budynku, w tym malowidła na sufitach. Dawniej Jabreen było ośrodkiem nauki. Oprócz koranu studiowano tu także matematykę, medycynę czy astrologię. Stąd przepiękna komnata „Słońca i księżyca”.
Późnym popołudniem wracamy na nocleg do Nizwa.

7 Wahiba Sands

Rano wyruszamy w kierunku pustyni Wahiba Sands, wyróżniającej się niesamowitymi diunami czyli wydmami. Następnie naszymi samochodami z napędem na 4 koła dotrzemy do pustynnego obozu. Stąd wyruszamy na zachód słońca i małe rajd safari po pustyni. Zachodzące słońce za wydmami to niezapomniany widok. Wieczorem kolacja z atrakcjami przygotowaną przez miejscowych beduinów.

8 Wadi Bani Khalid - Sur

Leniwy poranek lub pobudka na wschód słońca, to zależy od Was.
Fakultatywnie można wybrać się na lot balonem ok 60 min- cena 80 OMR (ok 220USD) lub przejażdżkę na wielbłądzie 10 OMR ok 30 min. Śniadanie i wymeldowanie.
Odwiedzimy dom Beduinów, gdzie napijemy się kawy i spróbujemy daktyli. Dalej przez pustynię ruszamy do Wadi Bani Khalid, okrzykniętego najpiękniejszą doliną w całym Omanie. Relaks i możliwość kąpieli, dla dobrych pływaków możliwość wpłynięcia w niesamowicie malowniczy kanion z wodospadami. Po południu przejazd do Sur, położonym prawie w miejscu gdzie zatoka Omańska styka się z Oceanem. Zameldujemy się w hotelu nad zatoką.
Po południu czas wolny na plaży. Kolacja w hotelu. Nad ranem fakultatywnie możliwość wyprawy na jedną z plaż rezerwatu aby podglądać przy odrobinie szczęścia żółwice składające jaja lub małe żółwiki pędzące do morza zaraz po wykluciu.

9 Hawiyat Nam - Muscat

Śniadanie, czas wolny na plażowanie. Około południa wyruszymy wzdłuż wybrzeża w kierunku Muscatu. Sur to dawne ważne miasto portowe. Produkuje się tu charakterystyczne łodzie Daw. Odwiedzimy jedną z pozostałych tzw. „stoczni”. Po drodze zatrzymamy się w jeszcze jednym niesamowitym miejscu z możliwością kąpieli w Hawiyat Nam, leju kresowym gdzie słodka woda miesza się z słoną. Późnym popołudniem dojazd do Muscat. Zameldowanie w hotelu i czas wolny

10 Muscat - Warszawa

Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Termin/y:

24.11.2024 - 03.12.2024

Cena:

9600 PLN *

* cena gwarantowana dla grupy min. 8-osobowej

Dopłata do pokoju jednoosobowego 550 USD


Cena obejmuje:
 • Wszystkie noclegi odpowiedniki minimum *** (hotel 4* z basenem, hotele butikowe, domki lub namioty na pustyni z klimatyzacją i prywatną łazienką)
 • Wyżywienie: 9 śniadań, 7 lunchów/kolacji (wg. opisu)
 • Transport dzień 1,2,3 i 10 minivany/bus
  Dzień 4-9 wygodne samochody 4×4 z omańskimi kierowcami (4 osoby plus kierowca) zazwyczaj toyota land cruiser
 • Wstępy do wszystkich atrakcji wymienionych w programie, parków narodowych
 • Wyprawę na snurkowanie w dniu 3 z wyczartowaną łodzią wyłącznie dla grupy
 • Opiekę polskiego pilota – przewodnika ADVENTURE CLUB
 • Podstawowe ubezpieczenie
Cena nie obejmuje:
 • Biletów lotniczych Warszawa – Muscat i Muscat – Warszawa
 • Pozostałych posiłków
 • Zwyczajowych napiwków hotele, kierowcy (ok 40-50 USD/os)
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.