Wyszukiwarka

Nigeria

Nigeria

1 Warszawa/Berlin - Lagos

Przylot na międzynarodowe lotnisko w Lagos. Transfer do hotelu i nocleg.

2 Lagos - Abeokuta

Śniadanie w hotelu. Wczesnym rankiem, aby uniknąć dużego ruchu, wyjazd w kierunku Abeoukty, świętego miejsca ludu Yoruba. W jej centrum znajduje się góra, będąca najpopularniejszym miejscem turystycznym w Nigerii. Jej nazwa w języku Yoruba oznacza "Miejsce pod skałą".
Odwiedzimy tu również centralny targ i starówkę.
Nocleg w hotelu.

3 Abeokuta - Id=badan - Oshogbo

Po śniadaniu wyjazd do Oshogbo, jednego z najważniejszych centrów duchowych ludu Yoruba. Po drodze zatrzymamy się w Ilesa Kingdom i jeśli będzie taka możliwość, zwiedzimy Pałac Królewski, będący ciekawym przykładem klasycznej architektury Yoruba. W Oshogbo dowiemy się więcej na temat religii Yoruba i zwiedzimy Święty Gaj ora Światynię bogini Oshun. We współczesnej świątyni Orisha spotkamy miejscowego kapłana, który opowie nam o tym, jak religia Yoruba przetrwała pomimo ekspansji chrześcijaństwa i islamu.
Po intensywnym dniu odpoczynek przy drinkach na tarasie w pobliżu hotelu.
Kolacja i nocleg w hotelu.

4 Oshogbo - Ilorin

Po śniadaniu w hotelu przejazd do Ilorin, pierwszego dużego miasta muzułmańskiego, które odwiedzimy podczas naszej wycieczki. Miasto, w którym widoczne są wpływy wielu kultur wśród których dominuje islam, jest zamieszkałe przez plemiona Yoruba, Hausa i Fulan. Oprócz egzotycznej atmosfery można tu podziwiać ciekawe przykłady islamskiej architektury, na przykłąd Meczet Centralny lub Pałac Emira. Ilorin słynie też z ceramiki - znajduje się tu najwięcej warsztatów garncarskich w Nigerii.
Kolacja i nocleg w w hotelu.

5 Ilorin - Jebba - Kontagora

Po wcesnym śniadaniu udamy się na zwiedzanie starówki w Ilorin. Przeprawimy się na drugi brzeg rzeki Niger, gdzie zjemy lunch i odwiedzimy dzielnicę rybacką nad brzegiem rzeki. Miejsce to ma ciekawą historię, która niestety zakończyła się tragicznie dla szkockiego podróżnika Mungo Parka, którego pomylono z arabskim handlarzem niewolnikami.
Po południu przejazd do emiratu Kontagora.
Nocleg w hotelu.

6 Kontagora - Kamberi - Zuru

Po śniadaniu przejazd do terytorium plemiennego Kamberi. Wizyta w rezerwacie Kamberi, gdzie poznamy kulturę tego ludu. Kamberi wyznają religię animistyczną, mają zwyczaj przyozdabiania ciał tatuażami i kolczykami. Poznamy też ich typową architekturę, odwiedzimy targ i spotkamy się z miejscowym klanem, a przewodnik opowie nam wiele faktów i ciekawostek z życia tych ludzi i odpowie na pytania.
Kolacja w formie pikniku.
Nocleg w hotelu.

7 Zuru - Rijau - Dukku - Zuru

Dziś, w dzień targowy będziemy mogli spotkać w mieście wielu ludzi z tradycyjnymi tatuażami i piętnami, będącymi sposobem ozdabiania ciał. Po wizycie na targu wyruszymy na terytorium plemienne Dukkawa, gdzie spotkamy się z miejscowymi ludźmi. Będziemy mieli okazję porównania i zauważenia różnic w ich sposobach przyozdabiania ciał i zwyczajach. Lokalny przewodnik opowie nam o kulturze i codziennym życiu ludu Dukkawa, które toczy się tak, jak przed laty, jakby nie docierała tu nowoczesność. Ciekawa jest również ich architektura - wędrując z jednej osady do następnej zobaczymy szałasy i spichrze budowane w tradycyjnym stylu Dukkawa.
Lunch i nocleg w hotelu.

8 Zuru- Zaria

Po śniadaniu opuścimy nigeryjską "plemienną wyspę" i wyruszymy na terytorium Hausa w krainie emiratów. W porze lunchowej zatrzymamy się na piknik, a po południu dotrzemy do Zarii. Po drodze będziemy mieli okazję podziwiać przykłady regionalnej architektury.
Nocleg w hotelu.

9 Zaria - Kano

Po śniadaniu wyruszymy pieszo na zwiedzanie Emiratu Zaria. W Nigerii znajduje się siedem emiratów, a Zaria jest najprawdopodobniej tym najbardziej tradycyjnym. Zwiedzimy Pałac Emira, być może uda nam się dostać na audiencję u niego lub któregoś z jego przedstawicieli. Następnie samochodami pojedziemy do Kano, jednego z najstarszych miast w Afryce, będącego centrum politycznym i biznesowym Nigerii i całego Sahelu. Obejrzymy mury miejskie, z których zachowało się tylko około 40%, odwiedzimy starówkę i wczujemy się w klimat tego tętniącego życiem miasta. Odwiedzimy zabytkowe budynki, między innymi najciekawszy z nich - Gidan Dan Hausa muzeum i farbiarnię tkanin o 500-letniej historii. Podczas zwiedzania poznamy interesującą kulturę Sahelu, będziemy też mogli kupić pamiątki - na przykład barwne tkaniny, z których słynie to miejsce.
Nocleg w hotelu.

10 Kano - Lagos

Śniadanie w hotelu, a potem jeszcze jeden spacer po starówce na zakończenie wizyty w Kano. Przejazd na lotnisko i przelot do stolicy. Transfer do hotelu, a potem zwiedzanie najludniejszego miasta Afryki Subsaharyjskiej, miasta gwarnego i tłocznego, miasta o wielu obliczach, takich jak Makoko na wodzie czy elegancka Victoria Island.
Nocleg w hotelu.

11 Lagos - Warszawa/Berlin

Śniadanie w hotelu. W zależności od godziny odlotu zwiedzanie Muzeum Narodowego lub Muzeum Fala Kuti, najsłynniejszego nigeryjskiego muzyka.
Transfer na lotnisko i wylot do Europy.

Termin/y:

02.12.2022 - 12.12.2022

02.12.2023 - 12.12.2023

Cena:

3720 EUR*

* cena gwarantowana dla grupy minimum 8 osób

dopłata do pokoju jednoosobowego 565 EUR


Cena obejmuje:
 • wszystkie noclegi, pokoje dwuosobowe 
 • śniadania
 • wstępy i permity do wszystkich atrakcji
 • wszelkie permity i pozwolenia
 • prywatny transport
 • opiekę lokalnego i polskiego przewodnika Adventure Club
Cena nie obejmuje:
 • wizy do Nigerii
 • ubezpieczenia
 • biletu lotniczego (około 4000 PLN)
 • napiwków (30 euro)
 • obiadów i kolacji (około 10-15 euro dziennie)
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.