Wyszukiwarka

Mongolia – Orlarze (Golden Eagle Festival)

Mongolia – Orlarze (Golden Eagle Festival)

1 Warszawa lub Berlin

Przelot do Mongolii przez jeden z międzynarodowych portów lotniczych.

2 Ułan Bator

Przylot do Ułan Bator, stolicy Mongolii. Transfer do hotelu. Zwiedzanie miasta: Pałac Zimowy Bogh Chana, przywódcy duchowego buddyzmu tantrycznego w Mongolii. Wizyta w Narodowym Muzeum Historii Mongolii, które posiada bardzo bogate zbiory archeologiczne, historyczne i etnograficzne. Pokaz tradycyjnych tańców mongolskich. Kolacja i nocleg w hotelu w Ułan Bator. (HB)

3 Ulgii - Park Narodowy Tawan Bogd - Dolina Rzeki Białej

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do stolicy Mongolii Zachodniej – Ulgii (ok. 2 godz 15 min). Przejazd do bram Parku Narodowego Tawan Bogd (Góra Pięciu Świętych). Po drodze wizyta u rodziny z plemienia Tuvan i możliwość degustacji lokalnej wódki. Nocleg w namiocie w Dolinie Rzeki Białej. (FB)

4 Lodowiec Potanina

Po śniadaniu przejazd konny (20 km) w stronę Masywu Tavan Bogd - położonego na granicy trzech państw – zachodniej Mongolii (w ajmaku bajanolgijskim z najwyższym szczytem kraju górą Chujten o wysokości 4374 m n.p.m.), Rosji (południowa część Syberii Zachodniej w Republice Ałtaju) oraz Chin (północna część zachodnich Chin, region autonomiczny Sinciang). Torby z bagażem głównym przetransportowane będą przy pomocy wielbłądów dwugarbnych. Podczas przejazdu zobaczymy długi na 20 km lodowiec Potanina. Rozbicie obozowiska w pobliżu lodowca. Nocleg w namiocie. (FB)

5 Malchin Peak

Po śniadaniu trekking na czwarty co do wysokości szczyt Mongolii - Malchin Peak (4050 m n.p.m). Podejście nie wymaga specjalistycznego sprzętu alpinistycznego. Przy korzystnych warunkach pogodowych ze szczytu możemy podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę Ałtaju. Powrót do obozowiska. Nocleg w namiocie. (FB)

6 Dolina Khar Salsa

Po śniadaniu powrót na koniach (20 km) do bram Parku Narodowego. Przejazd do Doliny Khar Salsa, gdzie będziemy podziwiać starożytne malowidła naskalne. Nocleg w namiocie. (FB)

7 Choton - Churgan

Po śniadaniu przejazd (200 km) w stronę malowniczych jezior Choton i Churgan, gdzie zamieszkują plemiona zajmujące się rybołówstwem. Wizyta u kazachskich nomadów. Rozbicie obozowiska nieopodal. Możliwość obserwacji życia codziennego i zwyczajów. Kolacja. Nocleg w namiocie. (FB)

8 Jezioro Tolbo

Po śniadaniu przejazd (ok 210km) w okolice jeziora Tolbo, gdzie spotkamy się z rodzinami orlarzy. Będziemy mieć okazję na sprawdzenie swoich możliwości w dosiadaniu mongolskich rumaków i jazdy z sokołem na ramieniu. Kolacja. Nocleg w jurtach kilkuosobowych. (FB)

9 Jezioro Tolbo - Festiwal Orlarzy dzień I

Po śniadaniu przejazd do miejsca, gdzie odbywa się doroczny Festiwal Sokolników (35km). W 2016 roku zwyciężczynią festiwalu została 13 letnia dziewczynka, która jako pierwsza kobieta wzięła w nim udział i jednocześnie zajęła pierwsze miejsce. Oglądanie różnych konkurencji wymagających szybkości, zwinności i dużej sprawności zarówno od ptaków, jak i jeźdźców: tradycyjna gra BushKushi, "pocałuj kobietę na koniu", "podnieś monetę z ziemi w czasie jazdy" i wiele innych. Kolacja. Nocleg w jurtach kilkuosobowych. (FB)

10 Jezioro Tolbo - Festiwal Orlarzy dzień II

Kolejny ekscytujący dzień festiwalu. Tym razem zobaczymy „polowanie na skórę lisa” przytwierdzoną do siodła. Oceniana będzie szybkość i zwinność ptaków, a także techniki łapania „zwierzyny”. Czekają nas również popisy sprawności jeździeckiej podczas konkurencji „kekbar”. Po południu dekoracja zwycięzców. Wieczorem uroczysta kolacja. Nocleg w jurtach kilkoosobowych. (FB)

11 Ulgii – Ułan Bator

Po śniadaniu wczesny przejazd do Ulgii (ok 80km). Przelot do Ułan Bator i transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek i zakupy. Pożegnalna kolacja. Nocleg w hotelu.

12 Warszawa lub Berlin

Transfer na lotnisko i powrót przez jeden z międzynarodowych portów lotniczych. (B)

Termin/y:

14.09.2024 - 25.09.2024

Cena:

2520* EURO

*cena gwarantowana dla grupy minimum 8 osób


Cena obejmuje:
 • zakwaterowanie: hotel turystyczny ( 2 noce Ułan Bator, 5 noclegów w namiotach, 3 noclegi w jurtach )
 • transfery w stolicy busem, pozostałe przejazdy rosyjskim busem z napędem 4 x 4
 • posiłki wymienione w programie: śniadania, lunche, pikniki, kolacje
 • opiekę angielskojęzycznego przewodnika mongolskiego
 • opiekę pilota Adventure Club
 • przelot lokalny RT
 • bilety wstępu i opłaty w Parkach Narodowych
 • udział w Festiwalu Orlarzy
 • sprzęt kempingowy
Cena nie obejmuje:
 • przelotu na trasie: Warszawa/Berlin – UłanBator – Warszawa/Berlin
 • posiłków niewymienionych w programie
 • napojów
 • ubezpieczenia
 • wydatków osobistych
 • zwyczajowych napiwków dla przewodników, kierowców, tragarzy
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.