Wyszukiwarka

Meksyk – nieokiełznany, poza utartym szlakiem

Meksyk – nieokiełznany, poza utartym szlakiem

Zapraszamy na wyprawę do północnego Meksyku, autentycznego, nieokiełznanego, poza zatłoczonymi turystycznymi trasami. Zobaczymy fascynujące miejsca, poznamy autentyczne smaki Meksyku, zachwycimy się pięknymi widokami, poczujemy atmosferę dawnych czasów spacerując uliczkami zabytkowych miast i odwiedzajac miejsca związane z barwną historią tego fascynującego kraju, między innymi dom, w którym mieszkała Frida Kahlo oraz miasto El Fuerte, w którym – jak głosi legenda – urodził się słynny El Zorro. Pojedziemy słynnym pociągiem El Chepe, zażyjemy kąpieli w gorących źródłach w niesamowitej scenerii… Każdy dzień będzie obfitował w różnorodne atrakcje.

A po tym wszystkim oferujemy opcję przedłużenia wyprawy o tydzień wypoczynku na Jukatanie.

1 Warszawa - Mexico City

Przylot do Mexico City. Przyjazd do hotelu w pobliżu centrum miasta. Zakwaterowanie i nocleg.

2 Mexico City

Po śniadaniu przejazd do dzielnicy Coyoacan, spacer i zwiedzanie słynnego niebieskiego domu, w którym żyła Frida Kahlo. Pojedziemy też dalej na południe do Xochimilco, gdzie czeka nas godzinny rejs po kanałach. Powrót do centrum miasta, spacer po historycznej części mista wpisanej na listę UNESCO. Nocleg Mexico City.

3 Mexico City - Cacahuamilpa - Taxco - Mexico City

Śniadanie. Przejazd do jaskiń Cacahuamilpa, jednych znajwiększych w Ameryce Łacińskiej. Ponad godzinny spacer po jaskini i podziwianie stalaktytów i stalagmitów. Przejazd do Taxco, wjedziemy lokalnym transportem na punkt widokowy, spacer po krętych uliczkach, zwiedzanie kościoła Santa Prisca. Powrót do Mexico City na nocleg.

4 Tolantongo

Śniadanie. Przejazd do gorących źródeł w kanionie Tolantongo. Kąpiele w naturalnych basenach wewnątrz górskich jaskiń, hydromasaże gorącymi biczami spadających zewsząd wodospadów. Nocleg w pobliskim ośrodku.

5 Queretaro - San Miguel de Allende

Śniadanie. Przejazd do Queretaro. Spacer po uroczym centrum historycznym wpisany na listę UNESCO. Dalszy przejazd do miasta artystów, San Miguel de Allende. Nocleg.

6 Atotonilco - Guanajuato

Po śniadaniu pojedziemy do Atotonilco, gdzie odwiedzimy sanktuarium zwane Kaplicą Sykstyńską Ameryki. Następnie przejazd do Guanajuato, klejnotu epoki kolonialnej. Spacer po mieście, w programie, Aleja Pocałunku i wjazd kolejka na punkt widokowy. Wizyta w jedynym na świecie Muzeum Mumii, w którym zgromadzono ponad
100 naturalnie zmumifikowanych ciał z pobliskiego cmentarza. Nocleg w Guanajuato.

7 Guadalajara

Śniadanie. Przejazd do Guadalajara i zwiedzanie starówki, nocleg w pięknej dzielnicy artystów Tlaquepaque.

8 Tequila - Chihuahua

Po śniadaniu przejazd do miejscowości Tequila znanej z produkcji narodowego trunku Meksykanów. Na miejscu zapoznamy się z procesem produkcji oraz weźmiemy udział w degustacji. Następnie przejazd na lotnisko i wylot do Chihuahua. Nocleg w Chihuahua.

9 Cuauhtemoc - Creel

Śniadanie. Przejazd do Creel. Po drodze przystanek w Cuauhtemoc, gdzie żyje mniejszość Mennonitów, degustacja tradycyjnych serów. Dalsza podróż w góry Sierra Tarahumara. Przystanek przy wodospadzie Basaseachi. Nocleg w Creel.

10 Creel

Śniadanie. Wyjazd nad Jezioro Arareko. Wizyta u Indian Tarahumara nadal mieszkających w jaskiniach. Spacer do formacji skalnych Doliny Grzybów i Mnichów. Zwiedzanie dawnej jezuickiej Misji św. Ignacego. Wodospad Cusarare. Nocleg w Creel.

11 Creel - Barancas

Śniadanie. Wyprawa na punkty widokowe. Przejazd kolejką kabinową nad kanionem. Dla chętnych (fakultatywnie) zjazd na tyrolce. Nocleg w Barrancas.

12 El Fuerte

Po śniadaniu wsiadamy do pociągu EL CHEPE. Czterogodzinny przejazd jednym z najsłynniejszych pociągów na świecie do miejscowości El Fuerte, gdzie według legendy urodził się słynny El Zorro. Spacer po mieście i nocleg w El Fuerte.

13 Las Mochis - Mexico City

Po śniadaniu przejazd na lotnisko do miejscowości Los Mochis, przelot do Mexico City. Wizyta w Narodowym Muzeum Antropologicznym. Wieczorem wizyta na Placu Garibaldi, gdzie codziennie wieczorem zbierają się mariachi. Nocleg w Mexico City.

14 Mexico City

Śniadanie. Zwiedzanie bazyliki Matki Boskiej z Guadalupe, patronki obu Ameryk. przejazd do Teotihuacan, zwiedzanie kompleksu archeologicznego z Piramida Słońca i Księżyca. Przejazd na lotnisko i wylot do Europy.

15 Warszawa

Przylot do Warszawy.

Termin/y:

29.09.2024 - 11.10.2024

29.09.2025 - 11.10.2025

Cena:

13.900* PLN

cena gwarantowana dla grupy min. 8-osobowej

Dopłata do pokoju jednoosobowego, gdzie to możliwe – 2500 PLN


Cena obejmuje:
 • wszystkie noclegi w hotelach 4*
 • śniadania
 • wstępy i permity do wszystkich atrakcji
 • doświadczonego miejscowego przewodnika
 • polskojęzycznego pilota Adventure Club
 • prywatny transport
 • dwa loty wewnętrzne (z Guadalajara do Chihuahua i z Los Mochis do Mexico City)
 • ubezpieczenie
Cena nie obejmuje:
 • biletów na przeloty międzynarodowe Warszawa – Mexico City i Mexico City – Warszawa
 • napiwków (ok. 80 USD)
 • dodatkowej opcji tygodniowego wypoczynku na Jukatanie
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.