Wyszukiwarka

Mauretania – znad Atlantyku w rude piaski Sahary

Mauretania – znad Atlantyku w rude piaski Sahary

Mauretania to kraj urzekający dzikością, w którym z rudych piasków Sahary wyłaniają się zabytkowe miasta i malownicze oazy, kraj zamieszkały głównie przez Nomadów opiekujących się stadami kóz.

Ten rzadko uczęszczany kraj oferuje wiele różnorodnych atrakcji, a niektóre można porównać z tymi najbardziej znanymi, wręcz ikonicznymi, będącymi wizytówką różnych innych miejsc na ziemi. Z tą tylko różnicą, że tutaj są to skarby praktycznie jeszcze nieodkryte przez masową turystykę.

1 Warszawa/Berlin - Nouakchott

Przylot do stolicy kraju - Nouakchott. Transfer do hotelu na nocleg.
Nouakchott oznacza w lokalnym języku wietrzne miasto." Jeszcze w latach pięćdziesiątych dwudziestego wieku było ono małą wioską rybacką, obecnie jest jednym z największych miast Sahary.

2 Nouakchott – Nouamghar - Iwik – Park Narodowy Banc d’Arguin

Już dziś opuścimy miasto i rozpoczniemy prawdziwą afrykańską przygodę.
W drodze do Parky Narodowego Banc d'Arguin odwiedzimy wioskę Nouamghar i rybacką osadę zamieszkałą przez lud Imragen - Iwik, w której będziemy nocować w namiotach.
Zanim zatrzymamy się na nocleg, odwiedzimy Park Narodowy Banc d'Arguin, położony na szlaku łączącym Europę z Afryką i licznie zamieszkały przez migrujące ptaki. Można w nim spotkać między innymi flamingi, pelikany i warzęchy oraz ponad sto innych gatunków. Oprócz ptaków, w Parku można spotkać żółwie morskie, delfiny, gazele, hieny, szakale, fenki. Delfiny są wykorzystywane przez lud Imragen do pomocy w połowach ryb.

3 Park Narodowy Banc d'Arguin

Dzisiejszy dzień spędzimy w całości na terenie Parku. Główną atrakcją dnia będzie przejażdżka tradycyjnymi łodziami, połączona z odkrywaniem dzikich wysp i obserwacją zamieszkujących je ptaków.
Nocleg w Iwik.
Ś, O, K

4 Nouadhibou – Cap Blanc

Przejazd do Nouadhibou, drugiego co do wielkości miasta w Mauretanii, będącego ważnym portem rybackim. Następnie udamy się na Cap Blanc nad Atlantykiem, gdzie znajdują się nieskazitelnie czyste, białe plaże. Odwiedzimy tez lokalne targi.
Nocleg w hotelu 3*.
Ś, O, K

5 Nouadibou - Ben Amera- Aicha – Choum – Atar

Przejazd przez pustynię do olbrzymiego, spektakularnego monolitu Ben Amera, drugiego największego na świecie po australijskim Uluru. Atrakcją tego jest również najdłuższy na świecie "pustynny pociąg" transportujący rudę żelaza z Zouerat do Nouadhibou. Jeśli będziemy mieli szczęście, uda nam się go zobaczyć. Odwiedzimy też inny monolit - Aicha.
Nocleg w motelu w Atar.
Ś, O, K

6 Azoughi

Dziś zwiedzimy najpiękniejszy region Mauretanii - Azoughi z efektownymi wydmami, malowidłami naskalnymi, zachwycającymi oazami i osadami nomadów.
W Atar odwiedzimy starą część miasta i tradycyjny targ.
Nocleg w motelu.
Ś, O, K

7 Atar - Guelb er Richat – Agouidir site - Ouadane

Przejazd do Guelb er Richat - krateru o średnicy 40 km, zwanego "okiem Sahary."
Odwiedzimy też Agoueidir , stare portugalskie miasteczko w pobliżu Richatt. Założone w XII w. Ouadane stanowi fascynujący kompleks budynków mieszkalnych i meczetów i jest wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Ś, O, K

8 Ouadane - Tenewchert – Chinguetti

Przejazd do uroczej oazy Tenewchert, położonej wśród malowniczych wydm, a następnie do Chinguetti, jednego z najświętszych miejsc islamu i prawdziwego klejnotu Mauretanii. Jego zabytkowa zabudowa sprawia, że jest jednym z najciekawszych miast Sahary o wyjątkowej atmosferze.
Nocleg w pensjonacie.
Ś, O, K

9 Chinguitty – Amogjar pass – Oaza Mheirith – Przełęcz Tivoujar - Oaza Tergit

Dziś będziemy się rozkoszować pięknymi widokami Adraru, podróżując przez malownicze oazy i góry.
Zatrzymamy się w Oazie Mheirith. Odwiedzimy Białą Dolinę zawdzięczającą swoja nazwę kolorowi wypełniających ją piasków kontrastujących z otaczającymi ją ciemnymi skałami. Następnie pojedziemy dalej do Oazy Tergit, zatrzymując się po drodze w lokalnej wiosce, w której spotkamy się z mieszkańcami. W oazie będziemy odpoczywać wśród bujnych gajów palmowych, strumieni i gorących źródeł.
Ś, O, K

10 Atar - Nouakchott

Po śniadaniu przejazd do stolicy. Czas wolny na zwiedzanie dzielnicy rybackiej i targu rybnego - tętniącego życiem miejsca, w którym na łodziach wyciągniętych na piasek odbywa się handel tym, co udało się złowić w danym dniu.
Nocleg w hotelu 3*.
Ś, O, K

11 Nouakchott - Warszawa/Berlin

Transfer na lotnisko i wylot w drogę powrotną.

Termin/y:

19.04.2023 - 29.04.2023

05.10.2024 - 15.10.2024

Cena:

1563 EUR


Cena obejmuje:
  • zakwaterowanie w hotelach
  • pełne wyżywienie
  • bilety wstępu do odwiedzanych obiektów i Parków Narodowych
  • opiekę pilota Adventure Club
  • transport – samochody 4 x 4 (4 osoby w jeepie)
  • Miejscowy kierowcy/przewodnik
Cena nie obejmuje:
  • biletu lotniczego: Warszawa/Berlin – Nouakchott – Warszawa/Berlin
  • wizy do Mauretanii (55 EUR)
  • napiwków (około 50 EUR)
  • ubezpieczenia
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.