Wyszukiwarka

Madagaskar – wśród lasów deszczowych, baobabów i lemurów

Madagaskar – wśród lasów deszczowych, baobabów i lemurów

1 Warszawa - Antananarivo

Przylot do Antananarivo, transfer do hotelu.
Kolacja i nocleg.

2 Antananarivo - Andasibe

Rozpoczynamy naszą madagaskarską przygodę. Rankiem, po śniadaniuwyruszymy na wschodnią część wyspy, zatrzymując się po drodze w Marozevo, aby odwiedzić prywatna farmę, na której żyją różne gatunki egzotycznych gadów, płazów i ssaków.
Po przybyciu do Andasibe zakwaterowanie w hotelu, a potem spacer na spotkanie z nocnymi gatunkami lemurów i kameleonów.
Kolacja i nocleg w hotelu.

3 Analamazaotra

Dziś przez cały dzień będziemy poznawać endemiczne gatunki fauny i flory w rezerwacie Analamazaotra. Wczesnym rankiem, po śniadaniuwyruszymy pieszo do lasu deszczowego na spotkanie z największymi lemurami Indiri indiri, które wydają niesamowite odgłosy, słyszane już przy wejściu do Parku.
Po południu odwiedzimy prywatną farmę krokodyli oraz wyspę, na której żyją lemury, pozwalające zbliżyć się na niewielką odległość. Będziemy mogli tez obserwować je z łodzi.
Kolacja i nocleg w hotelu.

4 Andasibe - Antsirabe

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Antsirabe. Po drodze zatrzymamy się, aby zwiedzić odlewnię aluminium w Ambatolampy, ośrodku przemysłu aluminiowego. Po lunchu będziemy kontynuować przejazd do Antsirabe.
Wieczorem zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

5 Antsirabe – Miandrivazo

Po śniadaniu wyruszymy w dalszą drogę do Miandrivazo wiodącą brzegiem Jeziora Andraikiba, gdzie handlarze oferują sprzedaż kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Dalsza droga poprowadzi nas przez Betafo i inne osady zamieszkałe przez ludność Malagasy.
Wieczorem zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

6 Miandrivazo – Kirindy

Po śniadaniu przejazd do Kirindy, prywatnego lasu, w którym rosną baobaby i żyją endemiczne madagaskarskie drapieżniki fossa.
Po przyjeździe na miejsce zakwaterowanie w hotelu, a wieczorem wyruszymy na nocny spacer po lesie.

7 Miandrivazo – Kirindy

Dziś czeka nas podróż pustynną drogą i wędrówka w suchym lesie, którego ozdobą są olbrzymie baobaby. Spotkamy tam zapewne różne gatunki lemurów oraz inne endemiczne zwierzęta, w tym największe żyjące na Madagaskarze drapieżne ssaki fossa.
Po południu przejazd do Bekopaka, będącego bazą wypadową do zwiedzania Tsingy De Bemaraha, parku narodowego o nieziemskim krajobrazie. Przeprawimy się promem przez dwie rzeki i wieczorem dotrzemy do miejsca, w którym zatrzymamy się na nocleg.

8 Park Narodowy Tsingy De Bemaraha

Cały dzień przeznaczymy na zwiedzanie tego niezwykłego parku narodowego, który w roku 1990 został wpisany na listę UNESCO. Ostre wapienne skały tworzą tu niesamowite formacje o wysokości dochodzącej do 30 metrów. W parku żyje mnóstwo różnych gatunków fauny i flory.
Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

9 Bekopaka – Morondava

Po śniadaniu wyruszymy do Morondavy drogą łączącą Zakochane Baobaby z Aleją Baobabów. Na Madagaskarze występuje sześć z ośmiu gatunków tych drzew.
Zanim dotrzemy do celu, zatrzymamy się, aby podziwiać zachód słońca w tej niesamowitej scenerii.
Nocleg w hotelu.

10 Morondava – Antsirabe

Po kilku dniach odkrywania zachodniej części wyspy wracamy do Antsirabe. Po drodze odwiedzimy Mahabo, dawne królewskie miasto ludu Sakalava.
Wieczorem dotrzemy do Antsirabe, kurortu z czasów francuskich, w którym znajdują się źródła termalne i który z tego powodu nazywany jest wodnym miastem.
Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

11 Antsirabe – Ranomafana

Rano wycieczka rikszami do warsztatu, w którym wykonywane są ozdoby z rogu zebu. Potem przejazd do Ambositry, gdzie zatrzymamy się, aby obejrzeć wyroby miejscowych rzemieślników słynących z produkcji pięknych markieterii i rzeźb z drewna. Następnie będziemy kontynuować przejazd do Ranomafana.
Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

12 Park Narodowy Ranomafana

Rankiem wyruszymy z lokalnym przewodnikiem na około trzygodzinną wędrówkę po lesie w Parku narodowym Ranomafana. W parku występuje ogromne bogactwo fauny i flory, między innymi różne gatunki lemurów oraz wiele endemicznych roślin. Odwiedzimy też wioskę "leśnych ludzi" Tanala, którzy opowiedzą nam o swojej kulturze i codziennym życiu.
Po południu powrót do hotelu.

13 Ranomafana – Ranohira

Po śniadaniu wyruszymy w drogę do Ranohira. Na trasie odwiedzimy prywatny park Anja prowadzony przez miejscową społeczność. Lokalny przewodnik opowie nam legendę o trzech braciach. Będziemy mogli też spotkać się z przyjaznymi lemurami catta.
Następnie wyruszymy w dalszą drogę, podziwiając krajobraz zmieniający się na coraz bardziej pustynny.
Nocleg w hotelu w Ranomafana.

14 Ranohira - Park Narodowy Isalo

Miejscowość Ranohira stanowi bramę parku narodowego Isalo z ogromnymi formacjami skalnymi z piaskowca, który ulegał erozji w czasach jurajskich. Podczas wędrówki przez park napotkamy grobowce grupy etnicznej Bara, odwiedzimy ogród botaniczny, spojrzymy na malowniczą okolicę z punktu widokowego, a na koniec zażyjemy orzeźwiającej kąpieli w krystalicznie czystej wodzie.
Nocleg w hotelu.

15 Ranohira – Zombitse – Ifaty

Po sniadaniu ruszymy droga krajową w kierunku Ifaty, wioski rybackiej zamieszkałej przez nomadów Vezo. Odwiedzimy też niewielką osadę Ilakaka, w której poszukiwacze drogocennych kamieni sprzedają znalezione szafiry. Odwiedzimy też park narodowy Zombitse, w którym znajdziemy endemiczne okazy madagaskarskiej fauny i flory, między innymi różne gatunki baobabów i "tańczące lemury" sifaka.
Nocleg w hotelu.

16 Ifaty

Rano odwiedzimy rezerwat Reniala ze słynnymi baobabami. Po powrocie, przez resztę dnia czas wolny i relaks na pięknej plaży w Ifaty. Fakultatywne atrakcje to między innymi snorkeling, łowienie ryb i wizyta w farmie żółwi.

17 Ifaty – Toliara – Antananarivo

Dziś, po wielu dniach odkrywania piękna wyspy i odpoczynku powrócimy do stolicy Madagaskaru. W zależności od godziny odlotu transfer na lotnisko w Toliara i przelot do Antananarivo.
Transfer do hotelu.

18 Antananarivo

Ostatni pełny dzień wyprawy poświęcimy za odkrywanie atrakcji Antananarivo oraz jego zabytkowej i nowoczesnej architektury. Odwiedzimy targ rzemiosła, na którym będziemy mogli kupić pamiątki. Lunch w mieście, a wieczorem pożegnalna kolacja w hotelu.

19 Antananarivo - Warszawa

W zależności od godziny odlotu transfer na lotnisko i wylot do Europy.

Termin/y:

15.07.2024 - 03.08.2024

Cena:

3200 EUR*

*  cena gwarantowana dla grupy min. 8-osobowej

Dopłata do pokoju jednoosobowego tam, gdzie jest to możliwe: 750 EUR


Cena obejmuje:
 • wszystkie noclegi w hotelach lokalne 3*
 • dwa posiłki dziennie
 • wstępy i permity do wszystkich atrakcji
 • opiekę doświadczonego miejscowego przewodnika
 • opiekę polskojęzycznego pilota Adventure Club
 • prywatny transport, samochody 4 x 4
 • butelka wody mineralnej podczas podróży
Cena nie obejmuje:
 • wizy ( aktualnie 35 euro dostępna na lotnisku )
 • ubezpieczenia
 • biletów lotniczych (Warszawa – Antananarivo – Warszawa)
 • lotu: Toliara – Antananarivo (około 270 euro)
 • napiwków (100 euro)
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.