Wyszukiwarka

Korea Południowa i Tajwan

Korea Południowa i Tajwan

1 Warszawa

Spotkanie na lotnisku, odprawa i przelot do Seulu - stolicy Korei Południowej.

2 Seul

Przylot na lotnisko Incheon, główne lotnisko w Korei, zbudowane na sztucznie utworzonym kawałku lądu pomiędzy dwiema wyspami.
Przejazd do Seulu, odpoczynek w hotelu, a dla chętnych spacer po najbliższej okolicy i kolacja.
Nocleg w Seulu.

3 Seul

Zwiedzanie rozpoczniemy od pałacu królewskiego Gyeongbokgung, z widowiskową zmianą warty w strojach z epoki. Spacer po urokliwej dzielnicy Bukchong Hanok, która zachowała dawny charakter. Zaglądniemy do zabytkowej świątyni buddyjskiej Jogye-sa. Po południu spacer ulicą Insadong z galeriami sztuki, sklepami z pamiątkami, antykami i herbaciarniami. Spacer rzeką - parkiem Cheonggyecheon.
Wieczór integracyjny w jednej z knajpek serwujących tradycyjne koreańskie BBQ, degustacja soju - wódki ryżowej. Nocleg w Seulu.

4 Seul

Dzień zaczniemy od królewskich sekretnych ogrodów przy pałacu Changdeokgung. Następnie czas nas nowoczesny Seul i podziwianie panoramy miasta z piętra widokowego w Lotte World Tower. Jest to najwyższy budynek na półwyspie - ma 555m wysokości. Późnym popołudniem znajdziemy się w nowoczesnej dzielnicy zakupoholików Myegdong, aby poobserwować współczesne życie w Korei.
Dla chętnych fakultatywnie możliwość wzięcia udziału w musicalu komediowym Nanta, z elementami tradycyjnej gry na bębnach. Na YouTube można zobaczyć trailer.
Cena biletu od 44000 KRW około 150PLN
Nocleg w Seulu.

5 Seul

Tego dnia mamy szansę stanąć na najbardziej strzeżonej granicy i zaglądnąć z wieży obserwacyjnej do Korei Północnej, przejedziemy do Panmunjon, leżącej w strefie zdemilitaryzowanej gdzie 27 lipca 1953 r podpisano zawieszenie broni. zobaczymy tzw. trzeci tunel, most wolności. Powrót do Seulu i wieczór spędzimy na jednym z tradycyjnych marketów z street food. Nocleg w Seulu.
Uwaga: wycieczka do strefy zdemilitaryzowanej może się nie odbyć w przypadku napiętej sytuacji pomiędzy Koreą Południową i Północną. Nocleg w Seulu.

6 Busan

Opuszczamy Seul i pociągiem ruszamy do Busan/Pusan. Zwiedzanie rozpoczniemy od największego targu rybnego. Zakwaterowanie w hotelu w pobliżu popularnej plaży. Czas wolny, a wieczorem wspaniała kolacja z owocami morza. Nocleg w Pusan.

7 Busan

Tego dnia przejazd na malownicze zielone tarasy plantacji herbaty. Spacer po wzgórzach a na koniec lody z zieloną herbatą. Możliwość zakupów. Powrót do Busan i czas na plażowanie. Nocleg w Busan.

8 Busan - Yangdong - Gyeongju

Ruszamy dalej, po drodze zawitamy do bambusowego lasu Ahopsan. Następnie Tondosa, jest to najstarszy klasztor buddyjski na półwyspie koreańskim z VII wieku. Odwiedzimy także wioskę Yangdong, która pełni funkcje żywego skansenu, a mieszkańcy udostępniają niektóre domy zwiedzającym. Przejazd do Gyeongju, dawnej stolicy królestwa Silla (I w p.n.e. - 10 w n.e.). Zwiedzanie zaczniemy od mieszczącej się na zboczu góry świątyni Bulguksa oraz granitowych grot Seokguram. Nocleg w Gyeongju

9 Gyeongju

Przed południem odwiedzimy Muzeum Narodowe ,gdzie zobaczymy skarby znalezione w stanowiskach archeologicznych królestwa Silla. Następnie spacer w parku Tumuli, gdzie zachowały się dawne grobowce w kształcie kopców tzw. kurhany. Zajrzymy też do starożytnego obserwatorium astronomicznego Cheomsungdae. Późnym popołudniem zwiedzanie Anabiji, kompleksu pałacowego antycznej Silla, zwanego również pałacem na wodzie. Nocleg w Gyeongju.

10 Jeju

Przejazd w kierunku miasta Daegu. Po drodze odwiedzimy kompleks buddyjski Haeinsa z VIII wieku, skarbem tej świątyni jest niezwykła biblioteka z XIVw gdzie przechowuje się 81350 drewnianych tabliczek z pismami buddyjskimi.
Transfer na lotnisko i przelot na wulkaniczną, tropikalną wyspę Jeju. Zakwaterowanie w hotelu, niedaleko plaży.

11 Jeju

Przed południem wybierzemy się na wygasły krater Seongsan. Trudy wdrapywania się po niezliczonych schodach wynagrodzi nam naprawdę niesamowity widok. U podnóża krateru możemy także spotkać kobiety Haenyeo, które tradycyjnie zajmują się wyławianiem małży, nurkując na głębokość dochodzącą nawet do 20 m (pokaz zależnie od pogody). Niezwykle widowiskowe będą również klify Jusangjeolli oraz wodospad łączący niebo i ziemię Cheonjiyeon. Nocleg na wyspie Jejeu.

12 Taipei

Przelot do Taipei, stolicy Tajwanu. Program w tym dniu zostanie dopasowany do godzin lotów.

13 Taipei

Dzień poświęcony na zwiedzanie stolicy Tajwanu rozpoczniemy od Placu Wolności. To tutaj znajduje się mauzoleum Czang- Kaj- Szeka. Widowiskowa zmiana warty. Następnie odwiedzimy pałacowe Muzeum Narodowe, gdzie zgromadzono setki eksponatów między innymi z zakazanego maista w Pekinie.
Wjazd na najwyższy budynek w kraju Taipei 101, skąd będziemy mogli podziwiać panoramę metropolii. Odwiedzimy najważniejszą w mieście świątynię buddyjsko - taoistyczną Lungshan i przylegający do niej jeden ze słynnych targów nocnych Guangzhou. Nocleg w Taipei.

14 Taipei - Yangmingshan - Taipei

Na jedne dzień opuszczamy metropolię i odwiedzimy sąsiadujący Park Nardowy Yangmingshan. Znajduje się w nim uśpiony wulkan, z którego szczeliny wydobywała się wyziewy gazów. Park słynie z gorących źródeł. Odwiedzimy także świątynię Bao’an. Wieczorem zobaczymy pokazy tańców aborygeńskich. Szacuje się, że rdzenna ludność wyspy stanowi około 5% populacji. Nocleg w Taipei.

15 Taipei - Warszawa

Wylot do Polski.
Program tego dnia dopasowany do godzin wylotu.

Termin/y:

24.05.2024 - 08.06.2024

20.09.2025 - 04.10.2025

Cena:

3350 EUR*

cena gwarantowana dla grupy minimum 10-osobowej

dopłata do pokoju jednoosobowego 650 EUR


Cena obejmuje:
 • wszystkie noclegi w komfortowych hotelach z łazienkami
 • śniadania
 • transport miejski w Seulu i Taipei
 • pozostały transport – prywatny BUS
 • Pilot/Przewodnik polskojęzyczny Adventure Club
 • wszystkie wstępy do zwiedzanych atrakcji oprócz teatru w Seulu
 • przekaz pociągiem Seoul – Busan
 • lot na Jeju i z Jeju do Taipei
 • podstawowe ubezpieczenie
Cena nie obejmuje:
 • posiłków poza śniadaniami
 • biletów lotniczych (Warszawa – Seul, Taipei – Warszawa)
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.