Wyszukiwarka

Kongo – kultura i tradycje Królestwa Loango i Teke

Kongo – kultura i tradycje Królestwa Loango i Teke

Republika Kongo, zwana inaczej Kongo Brazzaville to kraj Afryki Środkowej ze spektakularnymi krajobrazami i tropikalnymi lasami zamieszkałymi przez goryle. Stolica Brazzaville oferuje atrakcje w postaci tradycyjnych targów rzemiosła, czy ciekawej architektury Bazyliki św. Anny. W Kongo Brazzaville spotkamy tez piękne plaże, a przede wszystkim zachwycimy się ciekawą kulturą i tradycjami mieszkańców tego kraju.

1 Warszawa lub Berlin - Hexagone - Pointe-Noire

Przylot do Pointe Noire, gospodarczej stolicy Konga-Brazzaville, transfer do hotelu. Kolacja i nocleg.

2-3 Pointe Noire

Po śniadaniu wyruszymy na odkrywanie atrakcji turystycznych miasta Pointe Noire, które swoją nazwę zawdzięcza odkrytym w pobliżu złożom naturalnego asfaltu. Odwiedizmy m.in. Muzeum Etnograficzne Loango, rezerwat Tchimpounga i wąwóz Disso, Pointe Idienne, spotkamy się z plemieniem Vili. Wieczorem powrót do hotelu na kolację i nocleg.

4 Pointe Noire - Conkouati - Douli

Dziś czekają nas atrakcje Parku Narodowego Conkouati-Douli ze spektakularnymi krajobrazami i wieloma zagrożonymi wyginięciem gatunkami fauny.
Wieczorem zakwaterowanie w pensjonacie, kolacja i nocleg.

5 Rzeka Ngongo - Conkouati

Po wczesnej pobudce i śniadaniu wyruszymy na wycieczkę pirogami po rzece Ngongo wpływającej do malowniczej laguny, gdzie można obserwować słonie, szympansy i inne gatunki małp. Będziemy przepływać przez bujnie rosnące lasy bagienne, w których żyją ciekawe gatunki fauny. Po lunchu w pensjonacie będziemy kontynuować wodną wędrówkę. Odwiedzimy malownicze wysepki ukryte wśród namorzyn, być może uda nam się spotkać żyjące tam szympansy. Nie zabraknie również odpoczynku na uroczej plaży. Wieczorem powrót do pensjonatu, kolacja i nocleg.

6 Park Narodowy Conkouati-Douli

Po wczesnym śniadaniu wyruszymy na piesze safari w sawannie, gdzie będziemy obserwować zamieszkujące ją słonie, szympansy, pantery, mandryle, koczkodany i inne egzotyczne zwierzęta. Po lunchu w formie pikniku dalsza eksploracja Parku.
Wieczorem kolacja w pensjonacie i nocleg.

7 Conkouati-Douli

Drugi dzień w Parki Conkouati-Douli. Obserwacja zwierząt, lunch w formie pikniku.
Wieczorem kolacja w pensjonacie i nocleg.

8 Conkouati - Point Noire

Po wczesnym śniadaniu udamy się na obserwację karmienia szympansów, a potem wyruszymy do Pointe Noire, do którego dotrzemy po lunchu. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem kolacja i nocleg.

9 Pointe Noire - Brazzaville

Po sniadaniu przejazd na lotnisko i przelot do Brazzaville. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Potem zwiedzanie miasta, ciekawostką będzie wizyta w szkole malowania poto poto. Wieczorem kolacja w restauracji w mieście. Nocleg w hotelu.

10-11 Brazzaville - Mbé

Po śniadaniu przejazd do Mbé, królestwa Teke z ludów Bantu. Zwiedzanie różnych miejsc związanych z tą ciekawą kulturą i historią królestwa Teke. Udział w wieczorze kulturalnym.
Kolacja i nocleg.

12 Mbé - Brazzaville - Hexagone

Wczesna pobudka i powrót do Brazzaville. Czas wolny, możliwość wycieczki pirogą na wyspę Faignond. Wieczorem kolacja w restauracji i transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

13 Warszawa lub Berlin

Przylot i zakończenie wyprawy.

Termin/y:

12.08.2024 - 23.08.2024

Cena:

3690 EUR*

*cena gwarantowana dla grupy minimum 6 osób


Cena obejmuje:
 • zakwaterowanie w hotelach
 • wyżywienie: śniadania, obiady, kolacje
 • transport Mini Bus wyłącznie do naszego użytku oraz auta 4 x 4
 • łodzie na wyłączność grupy
 • wszelkie pozwolenia, permity
 • opiekę pilota Adventure Club
Cena nie obejmuje:
 • przelotów: Warszawa/Berlin – Pointe Noire  i Brazzaville – Warszawa/Berlin
 • przelotu: Pointe Noire – Brazzaville (około 200 euro)
 •  zwyczajowych napiwków (50 euro)
 • napojów
 • ubezpieczenia
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.