Wyszukiwarka

Kambodża

Kambodża

1 Warszawa

Wylot z Warszawy do Siem Reap z tranzytem w międzynarodowym porcie lotniczym.

2 Siem Reap

Przylot do Siem Reap, miasta w Północno Zachodniej Kambodży, w okolicach którego znajdują się pozostałości dawnej stolicy imperium Khmerskiego – Angkoru („stolica”,”święte miasto”). Nazwa miasta oznacza „Klęskę Syjamu”, na cześć zwycięskiej bitwy, którą Khmerzy stoczyli z Tajami. Transfer do hotelu. Czas wolny. Wieczorem spacer po słynnej Pub Street – ulicy barów oraz większych i mniejszych restauracji, gdzie będzie można zapoznać się ze specjałami kuchni khmerskiej. Powrót do hotelu tuk tukami. Nocleg w Siem Reap.

3 Siem Reap - Angkor Wat

Po śniadaniu zacznie się nasza przygoda z barwną historią imperium Khmerskiego. Na początek zwiedzimy Angkor Thom – miasto założone przez króla Jayavarmana VII w XIIw. Zobaczymy tu słynną Bramę Południową, bogato zdobioną licznymi rzeźbami nawiązującymi do mitologii hinduskiej, Phimeanakas – świątynię hinduistyczną z Xw, położoną na terenie dawnego kompleksu pałacowego, a także Taras Słoni oraz Taras Trędowatego Króla. Po przerwie na lunch przejedziemy do najpiękniejszej i chyba najbardziej znanej khmerskiej świątyni hinduistycznej z przełomu XII/XIIIw – Ta Prom. Świątynia ta, podobnie jak cały kompleks Angkor oraz świątynia Preah Vihear, wpisana jest na listę UNESCO. Zwiedzanie kompleksu Angkor Wat, który łącznie zajmuje 81ha i stanowi kwintesencję architektury i sztuki dawnego imperium Khmerskiego. Jeśli pogoda na to pozwoli, zobaczymy jeszcze dzisiaj zachód słońca ze szczytu świątyni Pre Rup. Powrót do hotelu. Nocleg w Siem Reap. (Ś)

4 Siem Reap - Góry Kulen

Po wczesnym śniadaniu wybierzemy się w góry Kulen, góry „owoców liczi”, położone ok 30km na północ od kompleksu Angkor Wat. Do 1999 roku obszar ten był okupowany przez bojówki Czerwonych Khmerów. Góry Kulen uznane są za święte miejsce buddyzmu i hinduizmu. Można tu spotkać wielu pielgrzymów. Pierwsze 2km trekkingu będą prowadziły w górę, po skalisto – kamiennym podłożu, następnie wejdziemy w leśną gęstwinę aby dotrzeć do pięknych wodospadów, miejsc kultu buddyzmu i hinduizmu oraz krystalicznie czystych rzek. Możliwość kąpieli. Obiad będzie na nas czekał w lokalnej restauracji. Powrót do Siem Reap. Po drodze zwiedzimy pochodzącą z Xw świątynię boga Shivy - Bantey Srey. Przyjazd do hotelu. Czas wolny. Nocleg w Siem Reap. (Ś, O)

5 Beng Maelea - Koh Kier

Po śniadaniu przejazd do położonej ok 65km od Siem Reap, świątyni Beng Mealea (Staw Lotosów), zbudowanej, podobnie jak kompleks Angkor Wat, w XIIw. Świątynia jest w dużym stopniu pozostawiona w stanie takim, jak ją odnaleziono, w gąszczu otaczającej ją dżungli. Po drodze do Beng Mealea czekają na nas liczne atrakcje: poznamy uroki kambodżańskiej prowincji, dowiemy się, jak przygotowuje się tradycyjny „lepki ryż w bambusie”, odwiedzimy targowisko Dom Dek. Lunch w lokalnej restauracji. Po południu zwiedzimy świątynię Koh Ker, zbudowaną w pierwszej połowie Xw. Powrót do hotelu późnym popołudniem. Czas wolny. Nocleg w Siem Reap. (Ś, O)

6 Siem Reap - Mondulkiri

Po śniadaniu pożegnamy się ze Siem Reap i ruszymy w długą drogę (ok 10h) do regionu Mondulkiri, słynącego ze wspaniałej przyrody i wiosek, których mieszkańcy wciąż kultywują tradycje przodków. Po drodze przejedziemy przez prowincje Kampong Thom, Kampong Cham, Tbong Khmun i Kratie. Do hotelu dotrzemy późnym popołudniem. Czas wolny. Nocleg w hotelu. (Ś)

7 Leng Kun - Leng Ong - Putang - Sen Monorom

Po śniadaniu trekking przez leśną gęstwinę do wysokiego na 30m wodospadu Leng Kun. Następnie zatrzymamy się na obiad w formie pikniku przy wodospadzie Leng Ong, gdzie będzie można skorzystać z kąpieli w krystalicznie czystej wodzie. Po obiedzie kontynuujemy spacer do jaskini nietoperzy i wodospadu Leng Ret. W czasie dzisiejszego spaceru będziemy mijać ogrody, gdzie uprawia się kassawę (maniok jadalny), papryczki chilli, trawę cytrynową, dziki ryż, ananasy i orzechy nerkowca. Wizyta w wiosce Putang, słynącej z tradycyjnej zabudowy Bunong i kultywowania zwyczajów przodków. Powrót do miejscowości Sen Monorom, a następnie do hotelu. Czas wolny. (Ś, O)

8 Sen Monorom - Phnom Penh

Po śniadaniu czeka nas długi przejazd (ok 7-8h) do stolicy Kambodży – Phom Penh. Przyjazd do Phnom Penh późnym popołudniem. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Ś)

9 Phnom Penh

Po śniadaniu wyruszymy na całodniową wycieczkę po stolicy Kambodży – Phnom Penh. W pierwszej części dnia zobaczymy Pałac Królewski zbudowany przez króla Norodoma w 1866r, Srebrną Pagodę, która zawdzięcza swoją nazwę posadzce wyłożonej 5000 srebrnych płytek oraz Muzeum Narodowe, które poszczycić się może największą kolekcją eksponatów sztuki khmerskiej. Budynek muzeum zaprojektowany przez francuskiego architekta i kuratora sztuki, George’a Groslier’a, wzniesiony został w 1917roku. W drugiej części dnia skupimy się na historii Pol Pota i Czerwonych Khmerów. Odwiedzimy Pola Śmierci, gdzie wykonano egzekucje na ponad 17 tysiącach ludzi, zwiedzimy również Muzeum Tuol Sleng, gdzie torturowano i przesłuchiwano przede wszystkim więźniów politycznych. Powrót do hotelu. Czas wolny. Nocleg w Phnom Penh. (Ś)

10 Phnom Penh - Park Narodowy Kirirom

Po śniadaniu opuszczamy Phnom Penh i kierujemy się do Parku Narodowego Kirirom (ok 120km), położonego we wschodniej części pasma Gór Kardamonowych. Nazwa Kirirom oznacza „Radosną Górę”, a sam park założony w 1993 roku jest pierwszym oficjalnie wyznaczonym parkiem narodowym w Kambodży. Zakwaterowanie w resorcie na terenie parku. Wczesnym popołudniem wybierzemy się na pieszą wycieczkę po wyznaczonych ścieżkach, które doprowadzą nas do urokliwych zakątków, jezior i wodospadów. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg. (Ś, K)

11 Park Narodowy Kirirom

Po śniadaniu przejazd do punktu, skąd rozpoczniemy trekking na niewielkie wzgórze wśród otaczających nas lasów sosnowych. Na szczycie czeka na nas Stary Pałac Króla oraz przepiękne widoki. Po powrocie przejazd do Sihanoukville. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Ś)

12 Sihanoukville - Koh Rong

Po śniadaniu transfer do przystani promowej. Przeprawa łodzią na wyspę Koh Rong (ok 45min). Przejazd do hotelu na wyspie. Zakwaterowanie. Czas wolny. (Ś)

13 - 14 Koh Rong

Czas wolny na odpoczynek. (Ś)

15 Koh Rong - Sihanoukville - Lotnisko Phnom Penh

Po wczesnym śniadaniu skierujemy się do przystani promowej, skąd popłyniemy do Sihanoukville. Następnie przejazd na lotnisko w Phnom Penh. Wylot do Warszawy. (Ś)

16 Warszawa

Przylot do Warszawy.

Termin/y:

27.12.2023 - 11.01.2024

25.04.2024 - 10.05.2024

Cena:

1850* USD

* cena gwarantowana przy grupie co najmniej 8-osobowej

dopłata do pokoju jednoosobowego 350 USD


Cena obejmuje:
 • wszystkie noclegi w hotelach 4 stars
 • śniadania, 3 obiady i jedna kolacja
 • wstępy do wszystkich atrakcji
 • prywatny transport busem
 • łódź na  wyspę Koh Rong
 • opiekę lokalnego i polskiego przewodnika Adventure Club
Cena nie obejmuje:
 • wizy  do Kambodży (40 USD)
 • ubezpieczenia
 • biletu lotniczego 
 • napiwków (30 USD)
 • napojów
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.