Wyszukiwarka

Japonia – złote klony i egzotyczna Okinawa

Japonia – złote klony i egzotyczna Okinawa

1 Warszawa

Wylot z Warszawy do Tokio.

2 Tokio

Przylot do Tokio, przejazd z lotniska do hotelu, zameldowanie. Program dopasowany do rozkładu lotu. Nocleg w Tokio.

3 Tokio

Zaczynamy zwiedzanie Tokio zwanego dawniej Edo, od położonego na wzgórzach parku Ueno, w którym usytuowane są liczne świątynie. Będziemy mieć czas na tokijskie Muzeum Narodowe, gdzie podziwiać będziemy ciekawe zbiory związane z kulturą materialną kraju. Stroje, porcelanę, kaligrafię, przepiękne drewniane rzeźby z buddyjskich świątyń, czy też przyglądnąć się z bliska samurajskim mieczom.
Zaglądniemy też do Asakusa z najstarszą buddyjską świątynią w stolicy - Sensu - ji . Jest to bardzo popularne miejsce wśród Tokijczyków. Przy świątyni do której wiedzie brama Kaminariom z wielkim lampionem a następnie brama skarbca Hozomon, ulokowały się liczne pasaże handlowe. Tutaj także szansa na lunch w postaci “pływających” talerzyków - Kaiten sushi.
Na chwilę zatrzymamy się nad rzeką Sumida, skąd zobaczymy nowoczesny symbol miasta wieżę telewizyjną Sky Tree, najwyższą na świecie - 634 metry. My wjedziemy na platformę na wysokości 350 metrów aby spojrzeć z tej wysokości na tą największą metropolię świata mająca 40 milionów mieszkańców. Powrót do hotelu. Nocleg w Tokio.

4 Tokio

Dzień zaczniemy od Tsukiji, słynnego targu rybnego. (Część hurtowa targu została przeniesiona w 2020 roku poza centrum). Tutaj szansa na degustację owoców morza i ryb, których w ciagu całego roku przewija się ok 400 gatunków.
Czeka nas również spacer, podczas którego zobaczymy siedzibę teatru Kabuki, a chwilę później znajdziemy się w najbardziej eleganckiej dzielnicy miasta Ginza. Tutaj chwila przerwy na kawę lub wizyta w domach handlowych aby sprawdzić co jest modne w tym sezonie. Znajdziemy tu także sztandarowy 9-cio piętrowy sklep Uniqlo - japońskiej marki odzieżowej znanej na całym świecie.
Chwilę później znajdziemy się w oszklonym Tokio International Forum.
Dotrzemy do strzeżonej murami obronnymi dawnej rezydencji szogunów Tokugawa, (dziś w zachodniej części znajduje się rezydencja cesarska - zamknięta dla zwiedzających). To tutaj w ogrodzie Ninomaru, będziemy mieli szansę zobaczyć symbol jesieni złocące się klony.
Zaglądniemy także na zabytkowy Dworzec Tokijski. Stąd ruszymy na najbardziej ruchliwy dworzec świata Shinjuku, gdzie dziennie przemieszcza się 3,5 mln pasażerów. Odwiedzimy ratusz skąd z górnego piętra mamy szansę ujrzeć górę Fuji, symbol kraju i najwyższy szczyt 3776 m, który jest wygasłym wulkanem.
Wokół dworca ulokowała się niezwykle kolorowa dzielnica rozrywki dla zmęczonych po pracy salarymenów - pracowników korporacji. Zaglądniemy na uliczkę Omoide Yokcho, tak wyglądała spora część miasta jeszcze w zeszłym weku. A w Kabukicho podobno najbardziej niebezpiecznej dzielnicy w całym kraju, czekają na nas niezliczone bary, bary z hostessami i hostami męskimi.
Na sam koniec tego intensywnego dnia staniemy przed jedną z ulubionych atrakcji naszych grup - słynnym już bilbordem 3D na którym ukaże się nam kotek. Nocleg w Tokio.

5 Hiroszima

Czas na słynne Shinaknseny czyli pociągi pędzące z średnią prędkością 280/320 km. Pamietajmy ze ich historia sięga już lat 60-tych zeszłego wieku. Tego dnia do pokonania mamy 800 km przemieszczając się w kierunku miasta Hiroshima. Po drodze zatrzymamy się w Himeji, aby podziwiać słynny zamek Białej Czapli z początku XVII wieku. To jeden z trzech najważniejszych zamków Japonii. Zaglądniemy do tradycyjnego japońskiego ogrodu Koko-en aby sprawdzić czy złocą się już klony.
Wracamy na stację i kolejnym Shinaknsenem dojeżdżamy do Hiroszimy. Cala podróż to ok 4 godzin. Zameldowanie w hotelu. Wieczorem czeka nas kolacja, słynne Okonomiyaki, (zwane japońską pizzą), przygotowywane na naszych oczach. Nocleg w Hiroszimie.

6 Hiroszima

Rano odwiedzimy Park Pokoju upamiętniający zrzucenie bomby atomowej na Hiroszimę i Nagasaki. Staniemy przed pomnikiem Genbaku Domu - Kopułą Bomby Atomowej. Odwiedzimy Muzeum Pokoju gdzie bliżej poznamy historię tych wydarzeń.
Popołudnie spędzimy na wyspie Miyajima gdzie czeka na nas zanurzona w wodzie słynna brama Tori. Prowadzi ona do shintoistycznej świątyni Itsukushima, której początki sięgają VI wieku.
Dla smakoszy ostryg jest to świetne misce bo na wodach Morza Wewnętrznego znajdują się liczne hodowle, a restauracje na wyspie specjalizują się w tym afrodyzjaku.
Warto poczekać do odpływu bo wtedy można stanąć pod samą brama, a cały kompleks jest nastrojowo oświetlony.
Przeprawa promowa i pociągiem wracamy do Hiroszimy. Nocleg w Hiroszimie.

7 Kioto

Rano przejazd do Kioto - dawnej stolicy Japonii.
Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od świątyni buddyjskiej Kinkuji gdzie w przepięknym ogrodzie podziwiać można Złoty Pawilon. Po spacerze w tym urokliwym miejscu ruszymy do słynnego bambusowego lasu w dzielnicy Arashiyama. Powrócimy na futurystyczny dworzec, gdzie czeka nas punkt widokowy na Kioto. Zameldowanie w hotelu. Nocleg w Kioto.

8 Kioto

Zamek Nijo to dawna duma rodu Tokugawa. Ten reprezentacyjny pałac szogun Tokugawa-Isi wybudował na początku XVII wieku. Piękne zdobione wnętrza, tajemnicze słowicze podłogi na chwile przeniosą nas w czasy samurajów. Zajrzymy również do przyległego ogrodu.
Następnie przejedziemy do dzielnicy Gion. Czeka na nas świątynia Kiyomizu-dera, skąd mamy piękny widok na dawną stolicę. Sama świątynia jest wyjątkowa ponieważ znajduje się na drewnianych palach a cała konstrukcja została wybudowana bez użycia gwoździ. I tutaj czekają na nas słynne japońskie klony z kolorze czerwieni. Całe południe spędzimy w tej urokliwej dzielnicy, gdzie wąskie uliczki, świątynie, pagody oddają nastrój dawnej stolicy.
Dla chętnych możliwość wypożyczenia tradycyjnych kimon. Ceny od ok 6000Y. Będzie to okazja do świetnych zdjęć. Na koniec przejdziemy przez świątynię shinto Yasaka-jinja.
Wieczorem dla chętnych fakultatywnie możliwość uczestniczenia w przedstawieniu składającym się z różnych gatunków typowych japońskich form sztuki w tym teatru Kabuki, tańca Maiko / Gejsz, czy też pokazu ceremonii parzenia herbaty (ceny od ok. 5500¥) Krótki spacer po oświetlonej czerwonymi latarniami dzielnicy Gion, gdzie mamy szansę spotkać gejsze w drodze do pracy. Nocleg w Kioto.

9 Kioto - Osaka

Rano wymeldowanie z hotelu, a następnie przejazd do Świątyni Inarii. To kolejny shintoistyczny kompleks, w którym czekają na nas malownicze brami tori (podobno jest ich tu 10 tysięcy), poukładane w ciągnące się korytarze. To tu były kręcone sceny do filmu „Wyznania Gejszy”. Dalej lokalnym pociągiem pojedziemy do Nara - pierwszej stolicy Japonii. Czekają nas tu słynne już jelonki oraz największa świątynia drewniana Toda-ji, której początki to VIII wiek. W kolejnym malowniczym ogrodzie poszukamy oznak jesieni. Powrót do Kioto i przejazd do Osaki. Wieczorem czeka nas najbardziej kolorowa ulica ze street foodem Dotonobori . Nocleg w Osace.

10 - 12 Okinawa

Transfer na lotnisko Kansai, znajdującego się na sztucznej wyspie i przelot bezpośrednio na wyspy Okinawa. Lot do 3 godzin. Tym samym znajdziemy się na archipelagu tropikalnych wysp otoczonych rafą kolorową i turkusowymi wodami Oceanu Spokojnego, w kolebce prastarego Królestwa Rynku. Naszym celem jest relax, dlatego zameldujemy się na 3 noce w wygodnym hotelu blisko plaży.
Dla aktywnych możliwie są fakultatywne atrakcje:
- Kilkugodzinna (ok 7), wycieczka snoorklingowa łodzią w Parku Narodowym wyspy Kerama,
cena od ok 90 Euro za osobę, duża szansa zobaczenia żółwi morskich.
- Dla nurkujących jest możliwość zorganizowania wyprawy nurkowej ( 2 nurkowania od ok 120
euro)
- Wyprawa minivanem na przepiękne, często bezludne plaże - cena od ok 90 euro
Ceny fakultetów zależne od ilości osób, oraz opcji ich trwania.

13 Okinawa - Tokio

Przelot Okinawa - Tokio.
Wieczorem odwiedzimy kolorową dzielnicę Shibuya i najbardziej ruchliwe skrzyżowanie metropolii a może i świata. Tutaj także chwila przy słynnym pomniku psa Hachiko. Nocleg w Tokio.

14 Tokio

Program dopasowany do godziny wylotu. Wylot do Polski.

15 Warszawa

Przylot do Polski.

Termin/y:

13.10.2024 - 27.10.2024

11.10.2025 - 25.10.2025

Cena:

3220 EUR*

* cena gwarantowana dla grupy min. 8-osobowej

dopłata do pokoju jednoosobowego 800 EUR


Cena obejmuje:
 • zakwaterowanie w hotelach, pokoje dwuosobowe
 • śniadania
 • bilety wstępu (poza biletami na atrakcje fakultatywne)
 • opiekę pilota Adventure Club
 • przejazdy lokalnymi środkami transportu w tym super szybkimi shinakansenami 320 km/h
 • ubezpieczenie podstawowe
 • przelot: Osaka – Okinawa oraz Okinawa – Tokio (limit bagażu 20 kg)
Cena nie obejmuje:
 • przelotów Warszawa – Tokio i Tokio – Warszawa
 • atrakcji fakultatywnych na Okinawie
 • posiłków oprócz śniadań
 • wypożyczenia kimon i przedstawienia w Kioto
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.