Wyszukiwarka

Falklandy (Malwiny) – Podróż na Dalekie Południe

Falklandy (Malwiny) – Podróż na Dalekie Południe

1 Warszawa lub Berlin

Wylot z Europy do stolicy Chile.

2 Punta Arenas

Przylot do Santiago de Chile, przesiadka na lot krajowy do Punta Arenas. Transfer z lotniska do hotelu. Odpoczynek I zwiedzanie miasta.

3 Stanley

Po śniadaniu czas wolny. Transfer na lotnisko na lot do MPA – Falklandy. Po przylocie transfer do stolicy archipelagu Wysp Falklandzkich Stanley. Zakwaterowanie w hotelu.

4 Stanley

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Stanley – jest to małą miejscowość w której występują różne style architektoniczne związane z brytyjskim dziedzictwem. Podczas wycieczki zobaczymy: anglikańska Katedrę, Whalebone Arch, Jubilee Villas, pomnik Margaret Thatcher, Pomnik Wyzwolenia 1982. Odwiedzimy Historic Dockyard Museum gdzie zobaczymy wiele ciekawych eksponatów o znaczeniu społecznym i morskim. Na koniec pójdziemy zobaczyć Government House – dom i miejsce pracy gubernatora Wysp Falklandzkich. Po przerwie udamy się na wycieczkę do szczególnego miejsca nad oceanem zwanego Gypsy Cove, gdzie będziemy mieć przyjemność ujrzeć po raz pierwszy pingwiny Magellana. Tutaj odbędziemy spacer, po czym udamy się w drogę powrotna i zatrzymamy przy kultowym wraku znanym jako Lady Liz oraz poznamy jego historie. Powrót do hotelu na nocleg.

5-7 Sea Lion Island

Po śniadaniu wybierzemy się na kilkudniowa wycieczkę do Sea Lion Island. Jest to Narodowy Rezerwat Przyrody oraz obszar Ramsar (The International Convention for the Protection of Wetlands). Polecimy prywatnym charterem podczas którego będziemy podziwiać piękno oceanu a przy odrobinie szczęścia uda nam się zobaczyć fontanny wystrzelone przez przepływające wieloryby. Wyspa Sea Lion położona jest na południowym wschodzie grupy Falklandów, ma wysokie, skaliste klify i wyjątkową przyrodę. Na niżej położonych terenach znajdują się białe, piaszczyste plaże i duże obszary wysokiej trawy szałasowej które tworzą alternatywne siedliska i obszary chronione. Jak sama nazwa wskazuje, Sea Lion Island jest domem dla wspaniałych lwów morskich, które zwykle są widziane u stóp klifów lub pływające pod wodą. Te piękne zwierzęta możemy spotkać w osłoniętych zatokach na wschodzie wyspy, ale nie stanowią zagrożenia. Wyspa ma największą na świecie kolonię słonia morskiego, z prawie dwoma tysiącami osobników w szczycie sezonu lęgowego w październiku. Te olbrzymie zwierzęta wygrzewają się leniwie na plaży, lubią kopać piasek, wydają odgłosy chrząkania i od czasu do czasu rozglądają się po okolicy. Jest to jedno z najlepszych miejsc, w których można spotkać orki Killer Whale pływające blisko brzegu i polujące na zdobycz.
Sea Lion Lodge to jedyne miejsce na wyspie doskonale położone do obserwacji dzikich zwierząt, skąd można obserwować i usłyszeć żyjące w pobliżu pingwiny Magellana. W bliskim sąsiedztwie pingwinów Magellana żyją pingwiny Gentoos. Te miejsca są także naturalnym środowiskiem niezwykłych ptaków - są to południowe gigantyczne petrele. Mieszkańcami wyspy są także pingwiny Rockhopper, cesarskie kormorany i bardzo zainteresowane odwiedzającymi ich turystami pręgowane Caracaras – ptaki z rodziny sokołowatych i wiele innych ciekawych zwierząt do obserwacji.
Wyspa jest wyjątkowym miejscem ponieważ toczy się na niej życie zwierząt zgodnie z prawami natury, bez interwencji człowieka. Wyspa nie jest uprawiana, więc dominuje na niej rodzima roślinność.
Podczas trzydniowego pobytu będziemy odkrywać i eksplorować wyspę na pieszych wycieczkach. Możemy oczekiwać, ze będziemy jedynymi gośćmi wśród niezwykłego świata południowoatlantyckich zwierząt.
Ostatniego dnia pożegnamy się z tym urokliwym miejscem i udamy się w lot powrotny do Stanley. Po przylocie nocleg w hotelu.

8 Volunteer Point

Po śniadaniu udamy się na wycieczkę „off road” do Volunteer Point na obserwacje dzikich zwierząt na wschodzie Falklandów. Jest to miejsce będące domem dla wielu gatunków pingwinów (King, Gentoo i Magellanic), a także endemicznych i nie endemicznych gatunków ptaków. Podczas podroży będziemy przejeżdżać przez pola bitewne konfliktu z 1982 pomiędzy Wielka Brytania a Argentyna. Droga „off road” zaczyna się od Farmy Johnson’s Harbor. Pokonując 12 mil dość wyboistego szlaku, dotrzemy do naszego celu. Po zapoznaniu się z zasadami obowiązującymi na terenie Volunteer Point będziemy korzystać z wolnego czasu przebywając wśród zwierząt w tym pięknym miejscu. Możemy spacerować w pobliżu pingwinów i wykonywać niezapomniane fotografie. Pod koniec dnia wracamy do Stanley na nocleg.

9 Places of the Battelfields

Tego dnia udamy się na wycieczkę upamiętniającą konflikt w 1982 miedzy Wielka Brytania a Argentyna. Zaczniemy od spotkania z naszymi przewodnikiem. Następnie udamy się do Fitzroy Farm Settlement. Przewodnik opowie o życiu na Falklandach, konflikcie i jego następstwach. Podczas wycieczki zobaczymy Boot Hill kultowa kolekcje butów, która zaczęła się od samotnego, starego buta na patyku. Po obu stronach drogi znajdują się pola minowe, które są otoczone ciekawymi formacjami skalnymi, znanymi jako Stone Runs i Rivers of Stone. Po przybyciu do Fitzroy, zobaczymy jak mieszkańcy żyją na farmie. Okres letni na Falklandach to bardzo pracowity czas dla lokalnych rolników. Farma Fitzroy produkuje „prime” jagnięcinę i wełnę na eksport.
Następpnie odwiedzimy pomniki brytyjskich okrętów Sir Galahada i Sir Tristrama (oba zostały zbombardowane przez argentyńskie samoloty) i zobaczymy pomnik Welsh Guards poświęcony tym którzy stracili życie podczas bombardowania. Po krótkiej przerwie wracamy do Stanley. Po południu czas na ostatnie zakupy pamiątek i pożegnalny spacer po okolicy przed noclegiem w hotelu.

10 Punta Arenas

Po śniadaniu transfer na lotnisko MPA na lot do Chile - Punta Arenas. Po przylocie transport do hotelu. Czas wolny. Nocleg.

11 Santiago de Chile

Po śniadaniu transport na lotnisko na lot do Santiago de Chile. Po wylądowaniu w stolicy Chile transfer uczestników na nocleg do hotelu.

12 Warszawa lub Berlin

Powrót do Europy.

Termin/y:

17.02.2022 - 28.02.2022

Cena:

4090 USD


Cena obejmuje:
 • Zakwaterowanie w Chile: Punta Arenas : Hotel Cabo de Hornos 4* oraz Santiago de Chile: Hotel Plaza San Francisco 5*
 • Zakwaterowanie na Falklandach – Stanley : Malvina House Hotel
 • pełne wyżywienie w Sea Lion Lodge
 • 2 noclegi na wyspie Sea Lion z zakwaterowaniem i opcja FB
 • Bilet lotniczy na wyspę Sea Lion
 • Wycieczki według programu i bilety wejściowe do atrakcji
 • Transport prywatny
 • Serwis przewodnika polskojęzycznego Adventure Club na Falklandach
Cena nie obejmuje:
 • Przelotów międzynarodowych i lokalnych w Chile
 • Opłat lotniskowych
 • Ubezpieczenia podróżnego opcja rozszerzona z ewakuacja medyczna (wymagane) rekomendowane ubezpieczenie w razie rezygnacji z wycieczki
 • Wyżywienia (poza pobytem w Sea Lion Lodge)
 • Zwyczajowych napiwków

Wydatków o charakterze osobistym, tj. bar, telekomunikacja;

Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.