Wyszukiwarka

Falklandy i Chile – Podróż na Dalekie Południe

Falklandy i Chile – Podróż na Dalekie Południe

1 Warszawa

Wylot z Europy do stolicy - Santiago de Chile.

2 Santiago de Chile

Przylot do Santiago de Chile. Po krótkiej przerwie i zostawieniu bagaży w hotelu udamy się̨ na zwiedzanie Santiago – kosmopolitycznej stolicy Chile. Zobaczymy Plaza de Armas, słynny plac w samym sercu Santiago, Katedrę̨, budynek Poczty Głównej, jak również Pałac
Prezydencki La Moneda, malutką dzielnicę Paris – Londres wraz z zabytkowym kościołem San Francisco.
Na koniec udamy się na słynne wzgórze San Cristobal gdzie skorzystamy z kolejki i wjedziemy na punkt widokowy skad podziwiać będziemy panoramiczny widok na stolice i pasma górskie Andów. Nocleg w hotelu.

3 Punta Arenas

Transfer na lotnisko, lot krajowy do Punta Arenas. Transfer z lotniska do hotelu. Odpoczynek i zwiedzanie miasta.

4 Stanley

Po śniadaniu transfer na lotnisko na lot do MPA – Falklandy. Po przylocie transfer do stolicy archipelagu Wysp Falklandzkich Stanley. Zakwaterowanie w hotelu. Następnie zwiedzanie Stanley – jest to mała miejscowość w której występują różne style architektoniczne związane z brytyjskim dziedzictwem. Podczas wycieczki zobaczymy: anglikańska Katedrę, Whalebone Arch, Jubilee Villas, pomnik Margaret Thatcher, Pomnik Wyzwolenia 1982. Odwiedzimy Historic Dockyard Museum gdzie zobaczymy wiele ciekawych eksponatów o znaczeniu społecznym i morskim. Na koniec pójdziemy zobaczyć Government House – dom i miejsce pracy gubernatora Wysp Falklandzkich. Po przerwie udamy się na wycieczkę do szczególnego miejsca nad oceanem zwanego Gypsy Cove, gdzie będziemy mieć przyjemność ujrzeć po raz pierwszy pingwiny Magellana. Tutaj odbędziemy spacer, po czym udamy się w drogę powrotna i zatrzymamy przy kultowym wraku znanym jako Lady Liz oraz poznamy jego historie. Powrót do hotelu na nocleg.

5-6 Sea Lion Island

Po śniadaniu wybierzemy się na dwudniowa wycieczkę do Sea Lion Island. Jest to Narodowy Rezerwat Przyrody oraz obszar Ramsar (The International Convention for the Protection of Wetlands). Polecimy prywatnym charterem podczas którego będziemy podziwiać piękno oceanu a przy odrobinie szczęścia uda nam się zobaczyć fontanny wystrzelone przez przepływające wieloryby. Wyspa Sea Lion położona jest na południowym wschodzie grupy Falklandów, ma wysokie, skaliste klify i wyjątkową przyrodę. Na niżej położonych terenach znajdują się białe, piaszczyste plaże i duże obszary wysokiej trawy szałasowej które tworzą alternatywne siedliska i obszary chronione. Jak sama nazwa wskazuje, Sea Lion Island jest domem dla wspaniałych lwów morskich, które zwykle są widziane u stóp klifów lub pływające pod wodą. Te piękne zwierzęta możemy spotkać w osłoniętych zatokach na wschodzie wyspy, ale nie stanowią zagrożenia. Wyspa ma największą na świecie kolonię słonia morskiego, z prawie dwoma tysiącami osobników w szczycie sezonu lęgowego w październiku. Te olbrzymie zwierzęta wygrzewają się leniwie na plaży, lubią kopać piasek, wydają odgłosy chrząkania i od czasu do czasu rozglądają się po okolicy. Jest to jedno z najlepszych miejsc, w których można spotkać orki Killer Whale pływające blisko brzegu i polujące na zdobycz.
Sea Lion Lodge to jedyne miejsce na wyspie doskonale położone do obserwacji dzikich zwierząt, skąd można obserwować i usłyszeć żyjące w pobliżu pingwiny Magellana. W bliskim sąsiedztwie pingwinów Magellana żyją pingwiny Gentoos. Te miejsca są także naturalnym środowiskiem niezwykłych ptaków - są to południowe gigantyczne petrele. Mieszkańcami wyspy są także pingwiny Rockhopper, cesarskie kormorany i bardzo zainteresowane odwiedzającymi ich turystami pręgowane Caracaras – ptaki z rodziny sokołowatych i wiele innych ciekawych zwierząt do obserwacji.
Wyspa jest wyjątkowym miejscem ponieważ toczy się na niej życie zwierząt zgodnie z prawami natury, bez interwencji człowieka. Wyspa nie jest uprawiana, więc dominuje na niej rodzima roślinność.
Podczas trzydniowego pobytu będziemy odkrywać i eksplorować wyspę na pieszych wycieczkach. Możemy oczekiwać, ze będziemy jedynymi gośćmi wśród niezwykłego świata południowoatlantyckich zwierząt.
Ostatniego dnia pożegnamy się z tym urokliwym miejscem i udamy się w lot powrotny do Stanley. Po przylocie nocleg w hotelu.

7 Bleaker Island

Dziś polecimy na kolejna wyspę Bleaker Island, należąca do grupy wysp uznawanych na całym świecie za ostoję ptaków, a północna część wyspy została wyznaczona jako Narodowy Rezerwat Przyrody w 1970 roku. Główna wyspa obejmuje 2070 ha (5155 akrów) z niskimi klifami, piaszczystymi plażami, zatokami i osłoniętymi zatoczkami. To łatwy teren do spacerów, a zachód słońca nad Sandy Bay z mieszanką pingwinów gentoo i magellańskich gromadzących się na białym piasku to tylko jeden ze spektakularnych widoków, którymi można się cieszyć na Bleaker Island! Na wyspie możemy obserwować 2100 par pingwina gentoo, pingwiny magellanskie gniazdujące w norach nie daleko plaży, pingwiny rockhoppers około 800 par wzdłuż południowej strony Long Gulch, a skaliste klify są miejscem lęgowym kormoranów skalnych, a największa kolnie stanowi ponad 8000 par kormoranów cesarskich i wiele innych ptaków. Na Bleaker Island zarejestrowano 47 gatunków lęgowych. Na plaży można spotkać lwy morskie, a na ocenie delfiny Commersona i wielorybów południowych i płetwali zwyczajnych, szczególnie zauważalne miedzy marcem a czerwcem podczas ich migracji na północ z Antarktydy. Nocleg spędzimy w lodge.

8 Cape Pembroke

Po śniadaniu i w zależności od wyznaczonej godziny naszego lotu wrócimy do Stanley. Po krótkiej przerwie udamy się do Cape Pembroke i Latarnii położonej ponad 7 mil od Stanley w najbardziej wysuniętym na wschód punkcie Falklandów. Tutaj również znajduje się pomnik upamiętniający zatoniecie statku marynarki Atlantic Conveyor podczas konfliktu w 1982 roku i śmierć 12 marynarzy. Nocleg w hotelu.

9 Volunteer Point

Po śniadaniu udamy się na wycieczkę „off road” do Volunteer Point na obserwacje dzikich zwierząt na wschodzie Falklandów. Jest to miejsce będące domem dla wielu gatunków pingwinów (King, Gentoo i Magellanic), a także endemicznych i nie endemicznych gatunków ptaków. Podczas podroży będziemy przejeżdżać przez pola bitewne konfliktu z 1982 pomiędzy Wielka Brytania a Argentyna. Droga „off road” zaczyna się od Farmy Johnson’s Harbor. Pokonując 12 mil dość wyboistego szlaku, dotrzemy do naszego celu. Po zapoznaniu się z zasadami obowiązującymi na terenie Volunteer Point będziemy korzystać z wolnego czasu przebywając wśród zwierząt w tym pięknym miejscu. Możemy spacerować w pobliżu pingwinów i wykonywać niezapomniane fotografie. Pod koniec dnia wracamy do Stanley na nocleg.

10 Places of the Battelfields

Dziś udamy się na wycieczkę upamiętniającą konflikt w 1982 miedzy Wielka Brytania a Argentyna. Zaczniemy od spotkania z naszymi przewodnikiem. Następnie udamy się do Fitzroy Farm Settlement. Przewodnik opowie o życiu na Falklandach, konflikcie i jego następstwach. Podczas wycieczki zobaczymy Boot Hill kultowa kolekcje butów, która zaczęła się od samotnego, starego buta na patyku. Po obu stronach drogi znajdują się pola minowe, które są otoczone ciekawymi formacjami skalnymi, znanymi jako Stone Runs i Rivers of Stone. Po przybyciu do Fitzroy, zobaczymy jak mieszkańcy żyją na farmie. Okres letni na Falklandach to bardzo pracowity czas dla lokalnych rolników. Farma Fitzroy produkuje „prime” jagnięcinę i wełnę na eksport.

11 Punta Arenas

Po śniadaniu transfer na lotnisko MPA na lot do Chile - Punta Arenas. Po przylocie przejazd do Puerto Natales – miasteczka położonego nad słynną Zatoka Ostatniej Nadziei. Nocleg w hotelu.

12 Park Narodowy Torres del Paine

Po śniadaniu udamy się na całodzienną wycieczkę̨ do najpiękniejszego górskiego parku narodowego południowoamerykańskiego kontynentu - Torres del Paine. To park narodowy, który został wpisany na listę̨ UNESCO, a według National Geographic jest piątym najpiękniejszym miejscem na świecie. Nazwany ósmym Cudem Natury zachwyca każdego odwiedzającego. Podczas wycieczki odwiedzimy miejsca jak Cueva del Milodon - jaskinie słynne z odkrycia szczątków wymarłego leniwca olbrzymiego Mylodon Darwini. Punkt widokowy na piękne jezioro Lago Nordenskjold, Lago Grey z unoszącymi się̨ po jego powierzchni bryłami lodowymi. Tutaj udamy się na trekking do punktu widokowego na lodowiec Grey. Zatrzymamy się na punkcie widokowym na Lago Pehoe z widokiem na majestatyczne Cuernos del Paines i Górę̨ Paine Grande. Na koniec żegnając się z parkiem odwiedzimy wodospad Cascada Paine. Powrót do Puerto Natales. Nocleg w hotelu.

13 Puerto Natales

Rankiem udamy się w rejs do fiordów Ultima Esperanza u stóp lodowców Balmaceda i Serrano położonych w Parku Narodowym Bernardo O'Higgins. Najpierw dotrzemy do Monte Balmaceda i lodowca, skąd kontynuujemy rejs do Puerto Toro. Wysiadamy na ląd i odbywamy krótki trekking poprzez las, aż docieramy do ściany lodowca Serrano. Po powrocie do łodzi umili nam czas unikatowy aperitif z lodu lodowca. Powrót do Puerto Natales. Czas wolny. Nocleg w hotelu.

14 Puerto Natales - Santiago de Chile

Dziś żegnamy się z Patagonią i transferem udajemy się na lotnisko na lot do Santiago de Chile. Po przylocie zostawimy nasze bagaże w hotelu i wybierzemy się do Sky Costanera Center, najwyższego budynku Ameryki Południowej i jego wyjątkowego miejsca, gdzie możesz podziwiać Andy i kultowe miejsca w Santiago de Chile z zupełnie nowej perspektywy w 360°. Powrot do hotelu na nocleg.

15 Santiago de Chile - Warszawa

Transfer na lotnisko na lot powrotny do Europy.

Termin/y:

13.03.2024 - 27.03.2024

Cena:

4830 USD*

* cena gwarantowana dla grupy min. 8-osobowej

UWAGA:

 1. Opisany wyżej program może ulec zmianie ze względu na dostępność, ekstremalne warunki pogodowe jak i lokalizacyjne.
 2. Uczestnicy zobowiązani są do wykupienia ubezpieczenia podróżnego, obejmującego anulowanie, rezygnację oraz rozszerzone ubezpieczenie medyczne, które musi obejmować ewakuację medyczną – rekomendowana wartość 200 000 USD.

Cena obejmuje:
 • Zakwaterowanie w Chile – pokoje dwuosoboe ze śniadaniem
 • Zakwaterowanie na Falklandach:
 • 1 nocleg w hotelu w Stanley
 • 2 noclegi na wyspie Sea Lion z zakwaterowaniem i opcją FB
 • 1 nocleg na wyspie Bleaker Island z zakwaterowaniem i opcją FB
 • Bilet lotniczy na wyspę Sea Lion
 • Bilet lotniczy na wyspę Bleaker Island
 • Rejs Balmaceda & Serrano
 • Wycieczki według programu
 • Wyżywienia według programu wycieczki
 • Bilety wejściowe do atrakcji
 • Transport prywatny
 • Serwis przewodnika polskojęzycznego na Falklandach
 • Opieka pilota Adventure Club
Cena nie obejmuje:
 • Przelotów międzynarodowych i lokalnych w Chile
 • Opłat lotniskowych
 • Opłaty wyjazdowej z Falklandów £ 25
 • Opłaty za serwis przewodnika-pilota w Chile – 285 USD/os
 • Ubezpieczenia podróżnego (opcja rozszerzona)
 • Wyżywienia
 • Zwyczajowych napiwków
 • Wydatków o charakterze osobistym
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.