Wyszukiwarka

Czad – Festiwal Gerewol

Czad – Festiwal Gerewol

1 Warszawa - N'Djamena - Dourbali - obozowisko plemienia Mbororo

Przylot do stolicy Czadu i przejazd w kierunku południowym, do Dourbali. Załatwienie formalności związanych ze wstępem, a następnie zakwaterowanie w obozie plemienia Mbororo, gdzie odbywa się Festiwal.
Nocleg w formie biwaku.

2 - 4 Mbororo

Przez trzy dni będziemy uczestniczyć w obchodach święta Gerewol przez członków pasterskiego plemienia nomadów Mbororo - spotykać się z miejscowymi rodzinami, przyglądać się pokazom i konkursom. Gerewol to festiwal piękna, radości i miłości, podczas którego mężczyźni starają się o względy kobiet, które chcieliby poślubić. W tym celu wkładają odświętne stroje, wykonują efektowne fryzury i makijaże, zakładają przeróżne ozdoby, tańczą i śpiewają. Będziemy mogli obserwować wszystkie te przygotowania, a potem podziwiać ich efekty.
Festiwal będzie na pewno najważniejszym i niezapomnianym przeżyciem z tej wyprawy, choć i w następnych dniach nie zabraknie różnorodnych atrakcji.
Noclegi w formie biwaku.

5 N'Djamena - Massaguet - Massakory - Barh El Ghazel

Wygodną asfaltową drogą pojedziemy z N'Djameny do niewielkiego miasteczka Massakory, gdzie rozpoczyna się szlak do Mossoro.
Nocleg w formie biwaku w pobliżu miejscowości Chadra.

6 Barh El Ghazel - Bathandjene

Dziś dotrzemy do niewielkiego miasteczka Mossoro, gdzie zatankujemy samochody, zrobimy zakupy i ruszymy w dalszą drogę wśród malowniczych wzgórz, przez piaski i zagajniki.
Nocleg w formie biwaku.

7 Bathadjene - Kalait

Dziś pożegnamy góry i dalej będziemy poruszać się płaskimi, piaszczystymi drogami, wypatrując żyjących w tej okolicy gazel.
Nocleg w formie biwaku.

8 Kalait - Guelta De Bachikele

Dziś na trasie czekają nas takie atrakcje jak jeden z największych na świecie łuków skalnych Alouba-Toukou, malowidła naskalne w jaskini Mandingueli i labirynt Oyo, a także rajski ogród Guelta De Bachikele.
Nocleg w formie biwaku.

9 Guelta d'Archeï - Terkei

Rankiem wyruszymy do Guelta d'Archeï, gdzie będziemy obserwować krokodyle. Po południu przejazd do Terkei, gdzie zobaczymy ciekawe malowidła naskalne.
Biwak w pobliżu Arche Julia.

10 Bachiké - Jaskinia Młodości

Bachiké to zachwycający kanion, w którym nomadzi kopią studnie, aby czerpać wodę dla swoich stad. Jaskinia Młodości to dawne miejsce spotkań nomadzkiej młodzieży z okolic Ennedi. Młodzi ludzie przyjeżdżają tu, do bram Masywu Ennedi, na wielbłądach, aby wspólnie tańczyć i bawić się.
Nocleg w formie biwaku.

11 Bachiké - Houbaike - Fada

Dziś nasza droga będzie prowadzić przez depresję Mourdi i masyw Ennedi wśród łańcuchów wydm. W dawnych czasach jeździły tędy karawany.
Poczujemy tę niesamowitą atmosferę podczas biwaku wśród wydm.

12 Dime Deguidei - Saliny Ounianga Kebir

Salina Dimé lub Deguidei to małe jezioro otoczone oazą Palmerai. Odwiedzimy też jezioro Boukou i mieniące się wieloma barwami jezioro Ounianga Kebir, największe z jezior Ounianga.
Kolacja i nocleg w namiocie nad jeziorem.

13 Jezioro Serir

Poranny spacer wokół jeziora Serir , w którym będziemy mogli wykapać się i popływać. Następnie udamy się nad cztery większe jeziora Ounianga Kebir, nad którymi z racji ich wielkości można się poczuć jak nad morzem. .
Kolacja i biwak nad jeziorem.

14 Ounianga Serir - Ounianga Kebir

Po śniadaniu kontynuujemy naszą eksplorację pięknego Ounianga Kebir, z wodą metalicznie lśniącą zachwycającymi odcieniami błękitu, otoczonego zielonymi palmami i wysokimi pomarańczowymi klifami. Wkrótce pojawią się też łańcuchy wydm depresji Mourdi, tworzące wyjątkowy pejzaż.
Kolacja i nocleg w namiocie nad jeziorem.

15 Bir - Koran

Dalsza droga przez depresje Mourdi-Kalait i Abéché. W Kalait zrobimy zakupy na jednym z najlepiej zaopatrzonych targów w regionie, a potem przez Arada-Biltine i Abéché, drugie co do wielkości miasta w Czadzie dotrzemy do asfaltowej drogi, która prowadzi aż do N'Djameny.
Nocleg w formie biwaku.

16 Oum - Hadjer - Mangalme - Mongo - Bitkine - Bokoro

Dzisiejsza trasa prowadzi początkowo przez górzysty region Guerra z najwyższym szczytem zwanym Królową Guerra. Za ostatnim masywem Pic Granitude of Abtouyour, droga wypłaszcza się i na odcinku łączącym o Bokoro jest w niektórych miejscach pokryta asfaltem.
Nocleg w formie biwaku.

17 Bokoro

Dziś będziemy poznawać Bokoro, drugie pod względem wielkości miasto regionu Hadjer Lamis. Jest ono chętnie odwiedzane ze względu na liczne atrakcje turystyczne - przejażdżki łódkami, parki tematyczne i rozrywkowe, meczety, ogrody i trasy widokowe.
Nocleg w formie biwaku.

18 N'Djamena

Droga powrotna N'Djameny przez Massaguet. W stolicy zameldujemy się po południu. Transfer na lotnisko i wylot do Europy.

Termin/y:

25.10.2024 - 12.11.2024

Cena:

3910 USD*

cena gwarantowana dla grupy min. 8-osobowej


Cena obejmuje:
 • zaproszenie do Czadu w celu otrzymania wizy
 • samochody 4 x 4 wraz z kierowcami
 • namioty, sprzęt biwakowy, materace
 • kucharza
 • wodę mineralną
 • pełne wyżywienie oprócz Ennedi
 • wszelkie opłaty, permity, pozwolenia
 • organizacje święta Gerewol
 • opiekę polskojęzycznego pilota Adventure Club
 • ubezpieczenie
Cena nie obejmuje:
 • przelotu głównego Warszawa – N’Djamena – Warszawa
 • wizy
 • zwyczajowych napiwków
 • atrakcji opisanych jako opcjonalne
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.