Wyszukiwarka

Botswana – Delta Okovango i Wodospady Wiktorii – dwa cuda natury

Botswana – Delta Okovango i Wodospady Wiktorii – dwa cuda natury

1 Warszawa lub Berlin

Wylot do Zimbabwe przez jeden z międzynarodowych portów lotniczych w Europie Zachodniej.

2 Victoria Falls

Lądowanie około południa w Victoria Falls w Zimbabwe, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, wycieczka nad Wodospady Wiktorii, kolacja w lokalnej restauracji, podczas której będziemy mogli spróbować tradycyjnych potraw i być może nawet suszonych gąsienic mopane.
Wyżywienie: we własnym zakresie
Nocleg w hotelu.

3 Park Narodowy Chobe

Po wczesnym śniadaniu pojedziemy transferem do miejscowości Kazungula, gdzie po odprawie granicznej zostaniemy odebrani przez organizatora naszego safari w Botswanie.
Nasze prywatne safari rozpoczniemy od Parku Narodowego Chobe, gdzie po zakwaterowaniu wyruszymy najpierw na safari samochodowe po parku, zjemy lunch, a popołudniem popłyniemy w piękny rejs łodzią po rozlewiskach rzeki Chobe. Na mokradłach zobaczymy żerujące hipopotamy, słonie i ogromne ilości wodnych ptaków. Z łodzi obejrzymy także malowniczy zachód słońca. Po rejsie zjemy pyszną kolację, przygotowaną w naszym obozowisku.
Wyżywienie: śniadanie, lunch, obiadokolacja
Nocleg na kempingu w namiotach z łóżkami.

4 Park Narodowy Chobe - Savuti

Śniadanie, safari przez Park Narodowy Chobe, w czasie którego mamy szanse zobaczyć największe drapieżniki. W malowniczym miejscu zatrzymamy się na lunch i po krótkim odpoczynku będziemy kontynuować emocjonujące safari. Przed zachodem słońca dojedziemy do kampingu w Savuti. Zjemy przygotowaną dla nas kolację i spędzimy wieczór przy ognisku.
Wyżywienie: śniadanie, lunch, obiadokolacja.
Nocleg na kempingu w namiotach z łóżkami.

5 Park Narodowy Chobe - Park Narodowy Moremi

Wcześnie rano zjemy śniadanie i wyruszymy na safari samochodem terenowym przez Park Narodowy Chobe, by około południa zakwaterować się w naszym obozie w Parku Narodowym Moremi (Delta Okavango), zjeść lunch i popołudniem popłyniemy na safari łodzią. Kiedy wrócimy, będzie czekała świeżo ugotowana dla nas kolacja. Noc spędzimy w namiotach, słuchając bliskich głosów dzikich zwierząt.
Wyżywienie: śniadanie, lunch, obiadokolacja.
Nocleg na kempingu w namiotach z łóżkami.

6-7 Park Narodowy Moremi

Te dni spędzimy z tropicielami zwierząt - pójdziemy na piesze safari, żeby z bliska poznać przyrodę i zwierzęta Delty Okawango. Po śniadaniu i chwili odpoczynku pojedziemy na safari samochodowe, a popołudniem popłyniemy na safari tradycyjnymi łódkami mokoro.
Wieczór spędzimy w obozie, jedząc przygotowaną dla nas kolację, pijąc wino i ciesząc się zachodem słońca.
Wyżywienie: śniadanie, lunch, obiadokolacja.
Nocleg na kempingu w namiotach z łóżkami.

8 Moremi - Maun

Po śniadaniu o świcie spakujemy się i pojedziemy na safari przez południowa część Delty Okavango, zatrzymamy się na lunch, a po południu dotrzemy do miasteczka Maun. Po zakwaterowaniu w hotelu zjemy kolację w restauracji.
Wyżywienie: śniadanie, lunch
Nocleg w hotelu.

9 Maun

Rano, zwiedzimy miasteczko, natomiast osoby chętne będą mogły skorzystać z lotów widokowych helikopterem lub awionetką nad Deltą Okawango. Następnie przejedziemy do wioski ludu Herero, gdzie będziemy mogli poznać sposób życia, niezwykle ciekawą historię i kulturę tego ludu, tak bardzo powiązaną z kulturą Himba, którą być może niektórzy z Was okazję poznać w Namibii. Wczesnym popołudniem wyruszymy w tę część Kalahari, gdzie wciąż żyją Buszmeni. Przenocujemy w pobliżu wioski w namiotach i tego wieczoru sami ugotujemy kolację w naszym obozie.
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Nocleg na kempingu.

10 Maun

Wcześnie rano, po śniadaniu pójdziemy z Buszmenami na wycieczkę, by móc zobaczyć jak wyglądało kiedyś tradycyjne polowanie, jakie rośliny lecznicze i jadalne można znaleźć w buszu oraz jak strzec się przed groźnymi zwierzętami i wężami. Zobaczymy też jak wygląda tradycyjna wioska i codzienne życie Buszmenów.
Wieczór spędzimy na kampingu, przy ognisku i sami przygotujemy traperską kolację.
Wyżywienie: we własnym zakresie
Nocleg na kempingu.

11 Maun - Park Narodowy Makgadikgadi

Rano wyruszymy w drogę, przez malownicze okolice Delty Okawango do Parku Narodowego Makgadikgadi. Centrum parku jest ogromne solnisko, które o tej porze roku, jest suche, co tworzy niezwykły i abstrakcyjny krajobraz, niekończącej się białej przestrzeni. W płynącej przez park rzece Boteti przez cały rok jest woda, co w porze suchej przyciąga duże stada antylop gnu oraz bawołów afrykańskich. W parku tym mamy szansę zobaczyć także lwy, które podążają za stadami antylop.
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Nocleg na kempingu.

12 Park Narodowy Makgadikgadi

Po wczesnym śniadaniu wyruszymy na safari po parku oraz dotrzemy do wyjątkowego miejsca, do wyspy Kubu. Jest to malownicza wyspa składająca się grupy skał znajdujących się na rozległej płaszczyźnie jeziora Makgadikgadi.
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Nocleg na kempingu.

13 Przejazd w kierunku Gabarone

Tego dnia rozpoczniemy podróż w kierunku stolicy Botswany, przejedziemy przez malownicze okolice rzeki Boteti i zatrzymamy się w jednym z prywatnych rezerwatów, osoby chętne będą mogły skorzystać z dodatkowych atrakcji, takich jak safari samochodowe lub piesze i tropienie zwierząt (atrakcje dodatkowo płatne).
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Nocleg na kempingu.

14 Gabarone

Po śniadaniu będziemy kontynuować podróż do do stolicy Botswany – Gabarone. Po drodze zatrzymamy się na lokalnych targach z rękodziełem. Przyjazd do Gabarone, zakwaterowanie w hotelu, zwiedzanie miasta (ilość czasu zależna od godziny przyjazdu), wspólna, pożegnalna kolacja w restauracji.
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Nocleg na kempingu.

15 Gabarone

Po śniadaniu, zwiedzimy Gabarone (ilość czasu będzie zależała od godziny wylotu).
Przejazd na lotnisko, odprawa i wylot do Europy.

16 Warszawa lub Berlin

Przylot i zakończenie wyprawy.

Termin/y:

30.10.2022 - 13.11.2022

01.07.2023 - 16.07.2023

Cena:

3250 EUR


Cena obejmuje:
  • wszystkie noclegi wag programu
  • wstępy do parków i rezerwatów, safari
  • transport i paliwo
  • prywatne safari w Parku Narodowym Chobe i w Delcie Okavango oraz wszystkie atrakcje (wg programu) i pełne wyżywienie w czasie tegoż safari (3 posiłki, kawa, herbata)
  • opiekę lokalnego i polskiego przewodnika Adventure Club
  • wypożyczenie sprzętu kempingowego
Cena nie obejmuje:
  • wizy do Zimbabwe (50 EUR)
  • ubezpieczenia
  • biletu lotniczego (ok. 1000 EUR)
  • wyżywienia wg programu
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.