Wyszukiwarka

Botswana – Delta Okowango i Wodospady Wiktorii

Botswana – Delta Okowango i Wodospady Wiktorii

1 Warszawa

Wylot do Botswany.

2 Maun

Po przylocie zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Kolacja w restauracji we własnym zakresie, nocleg w hotelu.

3 Park Narodowy Makgadikgadi

Rano wyruszymy w drogę, przez malownicze okolice Delty Okawango do Parku Narodowego Makgadikgadi. Centrum parku jest ogromne solnisko, które o tej porze roku, jest suche, co tworzy niezwykły i abstrakcyjny krajobraz, niekończącej się białej przestrzeni. W płynącej przez park rzece Boteti przez cały rok jest woda, co w porze suchej przyciąga duże stada antylop gnu oraz bawołów afrykańskich. W parku tym mamy szansę zobaczyć także lwy, które podążają za stadami antylop.
Wyżywienie: wspólne gotowanie kolacji.
Nocleg na kempingu.

4 Park Narodowy Makgadikgadi – Nata

Po wczesnym śniadaniu wyruszymy na safari po parku i jeśli warunki pozwolą, dotrzemy do wyjątkowego miejsca, do wyspy Kubu. Jest to malownicza wyspa składająca się z grupy skał znajdujących się na rozległej płaszczyźnie jeziora Makgadikgadi. Popołudniem dojedziemy do lodgu, który jest rezerwatem słoni. Wieczorna obserwacja zwierząt.
Wyżywienie: we własnym zakresie – śniadanie na campingu, obiadokolacja – restauracja.
Nocleg w namiotach safari.

5 Nata - Wodospady Wiktorii

Rano wyruszymy w drogę i około południa przekroczymy granicę Zimbabwe. Popołudniem pójdziemy na wycieczkę nad Wodospady Wiktorii, by podziwiać kaskady wody w pięknym świetle. Po zameldowaniu w hotelu pojedziemy na kolację do lokalnej restauracji, podczas której będziemy mogli spróbować tradycyjnych potraw z antylop oraz suszonych gąsienic mopane. Będziemy mogli posłuchać również gry na bębnach.
Wyżywienie: śniadanie w hotelu, obiadokolacja we własnym zakresie – restauracja.
Nocleg w hotelu.

6 Wodospady Wiktorii

Wcześnie rano osoby zainteresowane będą mogły wziąć udział w fakultatywnej atrakcji (dodatkowo płatnej około 150 EUR), jaką jest widokowy lot helikopterem nad Wodospadami oraz innych ekstremalnych atrakcjach – skok na bangee ze 100 metrowego klifu przy Wodospadach, tyrolka nad Zambezi, rafting. Popołudniem pójdziemy na spacer na most łączący Zimbabwe z Zambią, z którego również rozpościera się piękny widok na Wodospady Wiktorii.
Wyżywienie: śniadanie w hotelu, obiadokolacja we własnym zakresie – restauracja.
Nocleg w hotelu.

7 Wodospady Wikorii – Kasane

Dziś dojedziemy do granicy z Botswaną, w Kasane zrobimy zakupy, a po dotarciu do naszego obozowiska wspólnie ugotujemy kolację i spędzimy wieczór przy ognisku.
Wyżywienie: we własnym zakresie – wspólne gotowanie kolacji.
Nocleg na kempingu.

8 Park Narodowy Chobe

Wcześnie rano rozpoczniemy nasze safari po Parku Narodowym Chobe. W czasie przejazdu przez park będziemy mogli zobaczyć duże rodziny słoni, antylopy i najprawdopodobniej największe drapieżniki. Popołudniem popłyniemy w piękny rejs łodzią po rozlewiskach rzeki Chobe. Na mokradłach zobaczymy żerujące hipopotamy, słonie i ogromne ilości wodnych ptaków. Z łodzi obejrzymy także malowniczy zachód słońca.
Wyżywienie: we własnym zakresie – wspólne gotowanie kolacji.
Nocleg na kempingu.

9 - 11 Delta Okawango

Wcześnie rano zjemy śniadanie i wyruszymy na safari do Delty Okawango, gdzie spędzimy kilka najbliższych dni. Pojedziemy w odległe zakątki mokradeł, żeby z bliska poznać przyrodę i zwierzęta Delty, a dzięki temu, że będzie z nami doskonały tropiciel zwierząt, będziemy mogli zobaczyć wiele antylop, słonie, hipopotamy i prawdopodobnie lwy, lamparty oraz dzikie psy. W czasie pobytu w Delcie popłyniemy także na safari tradycyjnymi łódkami mokoro, by dotrzeć do zalanych wodą rejonów. Wieczory będziemy spędzać przy ognisku, ciesząc się dźwiękami dzikiej przyrody i opowieściami przewodnika, znającego Deltę Okawango jak nikt inny.
Wyżywienie: we własnym zakresie – wspólne gotowanie kolacji
Nocleg na kempingu.

12 Rezerwat Moremi - Maun

Po śniadaniu o świcie spakujemy się i pojedziemy na safari przez południowa część rezerwatu Moremi, a wczesnym popołudniem dotrzemy do hotelu w miasteczka Maun, na zasłużony odpoczynek.
Wyżywienie: we własnym zakresie – śniadanie na kempingu, kolacja – restauracja
Nocleg w hotelu.

13 Maun

Wcześnie rano osoby chętne będą mogły skorzystać z lotu helikopterem nad Deltą Okawango. Około południa przejazd na lotnisko, odprawa i wylot do Europy.
Wyżywienie: śniadanie w hotelu

14 Warszawa lub Berlin

Przylot do Polski.

Termin/y:

06.10.2024 - 19.10.2024

Cena:

12 400 PLN*

*  cena gwarantowana dla grupy min. 10-osobowej


Cena obejmuje:
 • wszystkie noclegi – hotele (4) i namioty (7)
 • wstępy do parków narodowych i rezerwatów, safari
 • rejs po rzece Chobe
 • wycieczkę łódkami mokoro w Delcie Okawango
 • kolację w restauracji Boma (Victoria Falls)
 • śniadania w hotelach
 • transport samochodami terenowymi (self drive) kierowcy, wymagana prawo jazdy międzynarodowe
 • wypożyczenie sprzętu campingowego
 • opiekę lokalnego przewodnika i polskiego przewodnika Adventure Club
Cena nie obejmuje:
 • wizy do Zimbabwe (50 EUR)
 • ubezpieczenia
 • biletu lotniczego  (ok. 1200 EUR)
 • wyżywienia wg programu
 • dodatkowych atrakcji
 • lotów helikopterem
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.