Wyszukiwarka

Australia

Australia

1 Warszawa

Spotkanie na lotnisku Okęcie i przelot do Sydney z przesiadką w jednym z portów lotniczych.

2 Sydney

Docieramy do najpiękniejszego miasta na kontynencie, Sydney. To tu ponad 250 lat temu rozpoczęła się współczesna historia Australii. Przejazd do hotelu zameldowanie w zależności od godziny przybycia. Spacer aby poznać topografię miasta.

3 Sydney

Poranny spacer zaczniemy od Hyde Parku i Katedry Św Marii. Wjedziemy na punkt widokowy Sydney Tower Eye, czyli wieżę telewizyjną, skąd rozpościera się spektakularny widok na całe miasto a także zatokę. Odwiedzimy centrum miasta biznesowe CBD, zajrzymy do eleganckiego Queen Victoria Bulding.
Następnie przez ogród botaniczny, dotrzemy do samej zatoki i symbolu miasta słynnej Opery. Tutaj czas wolny i powrót do hotelu. Wieczorem integracja jednym z pubów.
Nocleg w Sydney.

4 Sydney

Rano przejdziemy na drugi brzeg zatoki, dotrzemy do dzielnicy Kirribili. Spacer słynnym Harbor Bridge do jednej z najstarszych dzielnic miasta The Rocks, chwila odpoczynku i znów zawitamy w ruchliwym porcie. Stąd promem wyruszymy poprzez zatokę do Manly. Ta nadmorska dzielnica, popularna wśród surferów, ma klimat nadmorskiego kurortu. Czas wolny na lunch - może słynne fish and chips, albo plażowanie i pływanie w Oceanie. Do wyboru mamy dwie plaże Manly oraz malutką plażę Shelly. Późnym popołudniem wracamy de centrum i jeszcze raz podziwiamy ikoniczne widoki. Wieczór spędzimy w jednej z tętniących życiem dzielnic miasta.
Nocleg w Sydney.

5 Sydney

Rano czeka na nas klifowe wybrzeże, tak jak wielu mieszkańców miasta wybierzemy się na najbardziej urokliwy spacer. Przez małe plaże Bronte, Tamarama, jeden z najpiękniej położonych cmentarzy nas świecie Waverley dotrzemy do innej wizytówki miasta plaży Bondi. Wieczór spędzimy kosztując smaków w China Town. Obok sąsiaduje malutka dzielnica koreańska. Powrót do hotelu. Nocleg w Sydney.

6 Sydney - Alice Springs

Wymeldowanie z hotelu, przejazd na lotnisko i lot do serca kontynentu miasteczka Alice Springs. Stąd ruszamy w prawdziwy outback. Przejazd przez park Narodowy MacDonnell, z punktami widokowymi. Wokół nas czerwone skały i piasek, jesteśmy w środku czerwonego lądu, mamy szansę wypatrzeć dzikie zwierzęta. Jakim zaskoczeniem będzie możliwość kąpieli w wąwozie Glen Helen. Nocleg na trasie.

7 Ayers Rock

Wcześnie rano ruszamy na spacer do Kings Canyon - Królewski Kanion. O tej porze mamy także szanse zobaczyć tutaj dzikie zwierzęta, jakie występują na tym terenie. Wyruszamy dalej w kierunku świętej góry Aborygenów - Uluru. Jeszcze tego popołudnia rozpoczniemy podziwianie tego nie samowitego monolitu. Niezapomniany będzie zachód słońca w jednym z punktów widokowych. Trzeba pamiętać że w Uluru - Kata Tjuta National Park, znajdują się dwie formacje Olgas - Kata Tjuta i Uluru, obie w naszym programie. Nocleg w bazie noclegowej Ayers Rock.

8 Uluru - Alice Springs

Wcześnie rano czeka na nas spacer u podnóża świętej góry Aborygenów. Mamy szanse zobaczyć kangury, dzikie wielbłądy i wiele gatunków ptaków. Czekają nas malowidła skalne i miejsca taboo związane z ludem Anangu, zamieszkującymi te tereny. Aby bliżej poznać ich kulturę odwiedzimy także Centrum Kultury Aborgenów. Na terenie parku jest kilka wiosek tych ludzi.
Ruszamy w kierunku Alice Springs. Zachód słońca na wzgórzu ANZAC. Nocleg w Alice Springs.

9 Cairns

Odpoczynek na basenie i przelot do Cairns, bramy Wielkiej Rafy Koralowej. Wieczorem poznajemy uroki miasteczka. Nocleg w Cairns.

10 Cairns

Przejazd malowniczym wybrzeżem, po południu czas na plażowanie w okolicach kurortu Port Douglas. Jednak naszym celem jest Park Narodowy Daintree - najstarszy na świecie zachowany tropikalny las deszczowy. Dodatkowo leży on na brzegu morza koralowego.
Nocleg w Cairns.

11 Cairns

Dzień przeznaczony na odpoczynek na plaży.
Wycieczka fakultatywna: snurkowanie a dla odważnych możliwość nurkowania/scuba diving na Wielkiej Rafie Koralowej. Dla tych którzy nie czują się pewnie w wodzie jest możliwość skorzystania z łódki ze szklanym dnem.
Wielka Rafa Koralowa jest to największa struktura wytworzona przez organizmy żywe na ziemi, widoczna jest ona z kosmosu jako biała smuga na tle błękitnego oceanu. Jest to także schronienie dla wielu gatunków ryb, mięczaków, delfinów i żółwi morskich.
Cena fakultetu zależnie od opcji, rodzaju łodzi. Jest to całodzienna wyprawa, z napojami i posiłkiem na pokładzie. Ceny od 179 AUS.
Nocleg w Cairns.

12 Cairns

Tego dnia wybierzemy się na całodzienną wycieczkę do górniczego miasteczka Kuranda. Po drodze czeka nas sanktuarium misiów Coala, z opcją pamiątkowej fotki i przytulenia się do tego sympatycznego zwierzaka. Do Cairns zjedziemy koleją widokową trasą.
Wieczór w miasteczku. Nocleg w Cairns.

13 Melbourne

Przelot do Melbourne. Czeka nas spacer wzdłuż rzeki Yarra, gdzie rozpościera się centrum stolicy stanu Victoria. Zaglądniemy do ogrodu botanicznego. Przejedziemy się zabytkowym tramwajem. Wieczór spędzimy w jednym z pubów. Nocleg w Melbourne.

14 Melbourne

Droga wzdłuż wybrzeża Great Ocean Road, poprowadzi do jednej z największych atrakcji stanu: The Twelve Apostles - Dwunastu Apostołów. Sprawdzimy ile z wapiennych klifów zanurzonych w Oceanie pozostało do dziś. Spacer lasem eukaliptusowym gdzie mamy szanse zobaczyć dzikie misie Koala. Nocleg w Melbourne.

15 Melbourne

Rano słynna plaża z malowniczymi kolorowymi domkami, znana z każdej widokówki związanej ze stanem Victoria. Po południu odwiedzimy jeden z licznych regionów winnych w Australii Yarra Valley, czeka nas spacer i oczywiście degustacja win. Wieczór spędzimy odkrywając uroki Melbourne.

16 Melbourne

Wylot do Polski.

17 Warszawa

Przylot i zakończenie wyprawy.

Termin/y:

02.12.2024 - 18.12.2024

08.03.2025 - 24.03.2025

Cena:

4350 EUR*

*  cena gwarantowana dla grupy min. 8-osobowej

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 1000 EUR


Cena obejmuje:
 • 14 noclegów hotele/motele 2* i 3* ze śniadaniem
  transfery na lotniska
 • wynajęcie samochodów Alice Springs
 • wynajęcie minibusu w Cairns i Melbourne
 • wstępy do parków narodowych
 • wstęp na wieżę telewizyjną w Sydney
 • rejs na Manly
 • transport miejski w Sydney
 • wstęp do sanktuarium coala
 • widokowy pociąg w Kuranda
 • degustacja wina
 • trzy loty wewnętrzne: Sydnay – Alice Springs, Alice Springs – Cairns, Cairns – Melbourne
Cena nie obejmuje:
 • przelotów na trasie  Warszawa – Melbourne – Warszawa
 • obiadów i kolacji
 • wizy
 • atrakcji dodatkowych, takich jak np. rejs na Wielką Rafę
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.