Wyszukiwarka

Argentyna – Urugwaj – Chile

Argentyna – Urugwaj – Chile

1 Warszawa lub Berlin - Buenos Aires

Wylot z Polski do Buenos Aires, z przesiadką na jednym z europejskich portów lotniczych.

2 Buenos Aires

Zwiedzanie Buenos Aires zwanego niegdyś Paryżem Południa. Zobaczymy kolorową dzielnicę La Boca, a także piękne uliczki San Telmo. Odwiedzimy Katedrę oraz Plaza de Mayo - główny plac miasta, miejsce wielu wydarzeń historycznych, m.in. rewolucji majowej, a także demonstracji i protestów. Następnie elegancka i arystokratyczna dzielnica Recoleta i słynny cmentarz, uważany za dzieło sztuki, będący miejscem spoczynku wielu sławnych osobistości np. Evity Peron. Po zwiedzaniu udamy się do hotelu. Nocleg w hotelu.

3 Colonia del Sacramento

Dziś wybierzemy się̨ promem do niewielkiego kolonialnego miasteczka, położonego w południowej części Urugwaju, około 175 km na południe od stolicy Urugwaju, Montevideo. Colonia del Sacramento, bo o nim mowa, to urugwajska perełka z historycznym centrum i brukowanymi uliczkami, założona przez Portugalczyków w 1680 r. Miasto otoczone z trzech stron wodą, przez długi czas było kością niezgody między Portugalczykami a hiszpańskimi osadnikami, którzy na przeciwległym brzegu rzeki założyli Buenos Aires. Po latach sporów, podczas których miasto przechodziło z rąk do rąk, ostatecznie znalazło się̨ w posiadaniu Urugwaju. Wspomniane klimatyczne centrum historyczne, które zwiedzimy, zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Promem pasażerskim wrócimy do Buenos Aires na nocleg.

4 Buenos Aires - Ushuaia

Transfer na lotnisko skąd polecimy do argentyńskiej Tierra del Fuego i znanego miasta na Końcu Świata – Ushuaia. Przejazd do hotelu. Nocleg.

5 Park Narodowy Tierra del Fuego i Kanał Beagle

Dziś wybierzemy się na wycieczkę do Parku Narodowego Tierra del Fuego. gdzie będziemy podziwiać ośnieżone szczyty, torfowiska, zachwycająco zielone doliny, rzeki i jeziora. Park utworzony został w 1960 roku w celu ochrony najbardziej wysuniętych na południe lasów Kanału Beagle i zajmuje powierzchnię 69 tysięcy hektarów. Z punktu widokowego spojrzymy na Kanał Beagle. Odbędziemy też krótkie spacery nady Zatokę Lapataia, Zatokę Ensenada i Jezioro Acigami. Popołudniu powrót to Ushuaia, gdzie po krótkiej przerwie wybierzemy się na rejs po Kanale Beagle. Podczas wycieczki przepłyniemy obok znanej latarni morskiej Les Eclaireurs i będziemy obserwować ptactwo i m.in. kormorany, jak również wypoczywające lwy morskie. Po około 4 godzinach powrót do Ushuaia. Nocleg w hotelu.

6 Ushuaia - El Calafete - El Chalten

Dziś żegnamy Ushuaia i udajemy się na lotnisko na lot do El Calafate. Po przylocie przejazd do miasteczka El Chalten - słynnej stolicy trekkingu w Argentynie. Miasteczko leżące u stóp Cerro Fitz Roy, otoczone lodowcami, jeziorami i lasami stanowi przyrodniczy klejnot Patagonii. Nocleg w hotelu.

7 Cerro Fitz Roy

Po śniadaniu udamy się na jeden z najbardziej spektakularnych i szlaków górskich w Patagonii. Drogą, z której rozpościerają się zapierające dech w piersiach widoki, wiodącą częściowo przez lasy, dotrzemy na punkt widokowy u podnóża szczytu Cerro Fitz Roy. Jego zdobycie jest marzeniem dla wielu wspinaczy wysokogórskich. Pomimo raczej umiarkowanej wysokości bezwzględnej, góra ma ściany o wysokości do 2300 metrów i jest uważana za twardego przeciwnika, wymagającego dużych umiejętności technicznych oraz zaskakującego zdradliwą pogodą. Nocleg w hotelu.

8 Cerro Torre

Dziś wybierzemy się na trekking drugim najpopularniejszym szlakiem, który zaprowadzi nas do podnóża pięknej góry Cerro Torre. Cerro Torre to najwyższy z 4-górskich łańcuchów (Cerro Torre, Torre Egger, Punta Herron i Cerro Standhart) położonych w Patagonii w Argentynie. Znajdują się tam drogi wspinaczki skałkowej uważane za jedne z najtrudniejszych na świecie. Po osiągnięciu celu naszej wędrówki - punktu widokowego Laguna Torre, powrót do miasteczka. Nocleg w hotelu.

9 El Chalten - El Calafateo O’Higins

Po śniadaniu przejazd autobusem publicznym do EL Calafate, miasta położonego w prowincji Santa Cruz nad brzegiem Jeziora Argentino. El Calafate, nazywane stolicą lodowców, jest zaopatrywane w wodę przez pobliskie lodowce, między innymi przez Perito Moreno. Czas wolny na zwiedzanie okolicy. Nocleg w hotelu.

10 Perito Moreno

Rankiem przejazd do Los Glaciares, Parku Narodowego wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajduje się tam słynny lodowiec Perito Moreno. Jego ściany sięgają 60-70 metrów wysokości, a czoło osiąga 4 km długości. Będziemy świadkami niezwykłego spektaklu przyrody - obrywających się kawałków lodu, świadczących o nieustannym ruchu lodowca. Po południu powrót do El Calafate i nocleg w hotelu.
Dla chętnych możliwość dodatkowego rejsu do czoła lodowca w cenie około $30 od osoby. Ponadto dla chętnych i wytrwałych jest możliwość Mini Trekkingu na lodowcu lub Big Ice Trekkingu pod okiem wykwalifikowanych przewodników. Chęć udziału trzeba zgłosić przed wylotem. Koszt: Mini Ice Trekking - około $220, Big Ice Trekking - około $360.

11 El Calafate - Puerto Natales

Po śniadaniu czeka nas przejazd autobusem publicznym w kierunku granicy z Chile i dalej do Puerto Natales - miasta położonego nad zatoką Ostatniej Nadziei - „Ultima Esperanza” - stanowiącego wrota do parku Torres del Paine. Nocleg w hotelu.

12 Park Narodowy Torres del Paine

Po śniadaniu wyruszymy na całodzienną wycieczkę do najpiękniejszego górskiego parku narodowego południowoamerykańskiego kontynentu - Torres del Paine. Park wpisany jest na listę UNESCO, a według National Geographic jest piątym najpiękniejszym miejscem na świecie. Nazwany ósmym Cudem Natury zachwyca każdego odwiedzającego. Podczas wycieczki odwiedzimy miejsca jak Cueva del Milodon - jaskinie, w których zostały odkryte szczątki wymarłego leniwca olbrzymiego Mylodon Darwini, a także punkt widokowy na piękne jezioro Lago Nordenskjold, Lago Grey z unoszącymi się̨ po jego powierzchni bryłami lodowymi. Stamtąd wyruszymy na trekking do punktu widokowego na lodowiec Grey, zatrzymując się też w punkcie widokowym na Lago Pehoe z widokiem na majestatyczne Cuernos del Paines i Górę Paine Grande. Na koniec odwiedzimy wodospad Cascada Paine. Powrót do Puerto Natales. Nocleg w hotelu.

13 Base las Torres

Dzisiaj czeka nas wymagający szlak do jednego z najważniejszych miejsc w Parku Narodowym Torres del Paine - Base las Torres. Wędrówkę w górę rozpoczniemy od Hosteria las Torres. Pokonamy Valle Ascencio i przekroczymy rzekę Ascencio. Panoramiczne widoki na pampę, jeziora i samą dolinę wynagrodzą nam trudy 2,5-kilometrowego marszu w górę w porywistym wietrze. Następnie szlak schodzi do Refugio El Chileno. Typ roślinności w tym miejscu odpowiada preandyjskiemu matorralu, a poniżej szybko zmienia się w las. Ostatni etap jest najtrudniejszy. Pokonanie 800 metrów zajmie około 45 minut. Szlak prowadzi do punktu widokowego Las Torres, skąd można podziwiać trzy gigantyczne granitowe wieże. Po odpoczynku wyruszymy w kierunku Hosteria Las Torres, a następnie powrót do Puerto Natales.

14 Park Narodowy Bernardo O’Higgins - Punta Arenas – Santiago De Chile


Rankiem udamy się w rejs do fiordów Ultima Esperanza u stóp lodowców Balmaceda i Serrano położonych w Parku Narodowym Bernardo O'Higgins. Krótki trekking do ściany lodowca Serrano. Po powrocie do łodzi miły przerywnik - unikatowy aperitif z lodu z lodowca. Powrót do Puerto Natales i pożegnanie z Zatoka Ostatniej Nadziei. Przejazd na lotnisko do Punta Arenas. Przelot do stolicy Santiago de Chile. Nocleg w hotelu.

15 Santiago de Chile

Dziś pora na zwiedzanie kosmopolitycznego Santiago. Zobaczymy Plaza de Armas, słynny plac w samym sercu Santiago, Katedrę, budynek Poczty Głównej, Pałac Prezydencki La Moneda, urokliwą dzielnicę Paris – Londres wraz z zabytkowym kościołem San Francisco oraz słynne wzgórze San Cristobal z piękną panoramą miasta i widokiem na łańcuchy górskie Andów. Nocleg w hotelu.

16 Santiago - Europa

Żegnamy Chile: transfer na lotnisko i lot powrotny do Europy.

Termin/y:

03.02.2024 - 18.02.2024

25.11.2024 - 10.12.2024

03.02.2025 - 18.02.2025

25.11.2025 - 10.12.2025

Cena:

3770 USD

*cena gwarantowana dla grupy minimum 9 osób

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 660 USD


Cena obejmuje:
 • transport prywaty
 • bilet na autobus publiczny na trasie: El Chalten – El Calafate oraz El Calafate – Pto.Natales
 • hotele 3*, bazy turystyczne ze śniadaniami
 • rejs katamaranem do Colonia Del Sacramanto
 • rejs Balmaceda & Serrano Glaciers
 • bilety wstępu do wszystkich atrakcji i parków
 • opiekę polskojęzycznego Pilota Adventure Club
 • ubezpieczenie
Cena nie obejmuje:
 • biletu lotniczego na trasie: Warszawa – Buenos Aires, Santiago de Chile – Warszawa
 • lotów wewnętrznych: Buenos Aires – Tierra del Fuego, Punto Arenas – Santiago de Chile (około 450 – 500 USD)
 • lunchów, kolacji, napojów
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.