Wyszukiwarka

Wycieczka do Japonii – Kiedy odwiedzić kraj kwitnącej wiśni?

Japonia staje się coraz częściej wybieranym przez Polaków celem podróży, co nie może dziwić. Jest to niezwykle urokliwy kraj, który jest dla nas wciąż nieco egzotyczny, a do tego ma nam do zaoferowania mnóstwo ekscytujących atrakcji. Jaka pora roku i jakie miesiące są zatem najlepsze na wycieczkę do Japonii? Oto nasz krótki poradnik, który pomoże wam podjąć najlepszą decyzję.

Wiosna

Okres od marca do maja to bardzo dobry czas na wyprawę do Japonii. Temperatury sprzyjają wówczas zwiedzaniu, a my możemy delektować się widokiem tak charakterystycznych dla tego kraju kwitnących wiśni. Pozwoli nam to w pełnej krasie obserwować budzącą się do życia przyrodę, która bez wątpienia stanowi bardzo ważną atrakcję tego urokliwego kraju.

Lato

Większości z nas lato kojarzy się właśnie z wyjazdami i odpoczynkiem, ale okres od maja do lipca nie jest najlepszym momentem na wizytę w Japonii. To właśnie wtedy trwa tam pora deszczowa, która nie sprzyja  przyjemnemu korzystaniu z atrakcji tego państwa. Oprócz dużej ilości opadów, musimy się też liczyć z bardzo uciążliwą, wysoką wilgotnością powietrza oraz prawdziwą plagą komarów, które skutecznie uprzykrzają nam życie.

Jesień

Okres od sierpnia do listopada to czas, który wielu uważa za najlepszy moment na odbycie podróży do Japonii. Możemy wówczas liczyć na wiele słonecznych dni, znacznie niższą wilgotność i przyjemne temperatury, dzięki którym możemy swobodnie zwiedzać różne zakątki tego wyjątkowego miejsca. A to wszystko wśród pięknych jesiennych krajobrazów, z tak charakterystycznymi dla tej pory roku kolorowymi liśćmi.

Zima

Jeśli nie przeszkadzają nam niskie temperatury, okres od grudnia do lutego również może być dobrym czasem na zwiedzanie Japonii. Turystów jest tam wówczas zazwyczaj mniej, choć wyjątkiem jest przypadający na ten czas okres świąteczno-noworoczny. Zima może okazać się idealną porą roku na wyprawę po Japonii dla miłośników sportów zimowych. Japonia to przecież nie tylko piękne świątyni i zabytki, ale także góry, w których obfite opady śniegu to standard.

Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.