Wyszukiwarka

Na szczytach Alp

Szybka akcja wakacyjna, tylko 4 wolne miejsca.

MIEJSCE: Alpy Austriackie, region Dachstein, Schladming

TERMIN: 15 – 22 lipca (ewentualnie 16 – 23 lipca) – w zależności od dostępności noclegów

CENA: 2300 zł + transport ( 350 PLN ) komfortowy BUS

ILOŚĆ NOCLEGÓW W CENIE : 7

PRZYKŁADOWY PROGRAM:

I. całodzienny trekking na szczyt Sinabell 2349 m przez Schronisko Guttenberghaus z opcją wejścia ferratą (łatwiejszą lub trudniejszą)

II. całodzienny trekking przez malowniczy wąwóz Silberkarklamm, Schronisko Silberkarhütte i szczyt Grubach do jeziora Silberkarsee (Hölltalsee)

III. wjazd gondolą Reiteralm (opcja), stąd trekking przez jezioro Spiegelsee „Mirror Lake” (z widokiem na masyw Dachstein) na szczyt Rippetegg (2126 m)

IV. trekking przez schronisko Gollinghütte na Gollingwinkel

V. opcja wejścia na najwyższy szczyt Niskich Taurów – Hochgolling 2862 m (tylko z opcją spania w schronisku – nocleg dodatkowo płatny)

VI. wjazd gondolą na Dachstein i kilka opcji do wyboru:

– wejście łatwą ferratą / ubezpieczona ścieżka trekkingowa na Kleiner Gjaidstein 2734 m oraz podejście przez lodowiec (udeptana ścieżka) do schroniska Seethalerhütte

– wejście na Hoher Dachstein 2995 m, najwyższy szczyt masywu Dachstein (UWAGA ! wejście tylko ferratą, nie ma innej opcji, wymagałoby wczesniejszego przejścia kilku ferrat)

VII. ferraty szkoleniowe (dla poczatkujących) w Ramsau am Dachstein: Kali, Kala, Kalo, Heidi oraz, jeśli ferraty przypadną Wam do gustu, to inne ferraty w rejonie (np. Hias, Siega, Franzi, Sinabell)

NOCLEGI:

Apartamenty w Schladming lub Ramsau, bo to najlepsza baza wypadowa na trekkingi.

Niektóre lepsze pensjonaty (a takie staramy się wybierać) oferują kartę Sommercard Schaldming – Dachstein w ramach noclegu lub płatną ok. 7 EUR, w ramach której wjazd gondolami (w tym na Dachstein) i wejścia na basen w Schladming i Ramsau jest gratis.

Wszelkie informacje, zapisy u Martyny: https://www.facebook.com/MartynaAdrenaliner?fref=gs&__tn__=%2CdK-R-R&eid=ARBhcu_TqLdCCGVnWA63d3f0Yt8Um7ezWEEZAju_xD5VGOd21iq1NxAuMtJG3j1iWuiyweC6f6QUsn33&dti=398789943931777&hc_location=group

Będzie się działo!

Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.