Wyszukiwarka

Madagaskar – nowe terminy

Na Madagaskarze sezon trwa przez cały rok. Zamiast lipca 2020, proponujemy dwa nowe terminy: w listopadzie 2020 i czerwcu 2021.

Madagaskar – największa wyspa kontynentu afrykańskiego, o obszarze niemal dwukrotnie większym niż obszar Polski, oddzielona od stałego lądu naturalnym Kanałem Mozambickim, którego szerokość w najwęższym miejscu to niespełna 500 kilometrów. Można by powiedzieć – Afryka… A jednak, jeśli porównamy ten kraj z pobliskim Mozambikiem, Tanzanią czy Kenią, to stwierdzimy, że bardziej pasuje do niego określenie „mały kontynent”, jedyny w swoim rodzaju, inny od reszty Afryki, inny od jakiegokolwiek miejsca na Ziemi. Wystarczy zauważyć, że spośród wszystkich gatunków zwierząt i roślin spotykanych obecnie na świecie, 5 procent żyje właśnie tam. I tylko tam. Madagaskar jest królestwem endemicznych roślin i zwierząt, wymarzonym celem podróży wszystkich miłośników przyrody, a także niesamowitych krajobrazów.

Jest krajem o niewielkiej gęstości zaludnienia, ubogiej infrastrukturze, bardzo krótkiej „bezpiecznej” porze roku, kiedy niespodziewane zjawiska przyrodnicze nie komplikują podróży i dlatego też fascynującym tych, którzy dobrze się czują z dala od przewidywalności i zdobyczy cywilizacji. Słowo „cywilizacja” nabiera tu szczególnego znaczenia – gdy po całym dniu zmagań ze skwarem, kurzem, a być może innymi przeszkodami, podróżnik trafia w miejsce zamieszkałe przez ludzi, może liczyć na doznania z zupełnie innego świata. Na wspaniały posiłek. Wspaniały według wszelkich norm i wymagań – o tym kraju, który sześćdziesiąt lat temu uzyskał niepodległość, uniezależniając się od Francji, znawcy dobrej kuchni mówią, że może pochwalić się jakością serwowanych dań porównywalną, a nawet przewyższającą najlepsze restauracje w Paryżu czy Lyonie. Czego jeszcze trzeba, by zachęcić do podróży z Adventure Club na tę niezwykłą wyspę?

Więcej informacji tutaj: https://adventure-club.eu/wyprawa/madagaskar-lemury-i-spolka/

Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.