Wyszukiwarka

Jordania – klejnot Bliskiego Wschodu

Jordania bez COVID otwiera się dla turystów! Wystarczy zrobić test przed wylotem – jeśli wynik negatywny, lecimy.

To wymarzony wyjazd dla tych, którzy mają szansę tylko na krótki urlop. Jordania – niewielki kraj, w którym w ciagu ośmiu dni czeka nas ogrom wrażeń.

Jordania to klejnot bliskiego wschodu. Zachwyca krajobrazami, przyjazną atmosferą i wspaniałymi zabytkami. W czasie 8 dniowej wyprawy zobaczymy najważniejsze i najbardziej unikalne atrakcje kraju – miasto nabatejczyków Petra, pustynię Wadi Rum, nurkowanie w Morzu Czerwonym i relaks nad Morzem Martwym. 

Jordania zaskakuje różnorodnością. Od kilku tysiącleci wspólną historię pisały tu największe religie judaizm, chrześcijaństwo i islam. O wpływy walczyli tu Grecy, Rzymianie, Imperium Otomańskie i wyprawy krzyżowe. Każda z nich pozostawiła tu swój ślad w zwyczajach, architekturze i kuchni. Choć pierwszą myślą jest pustynny krajobraz Jordania to przede wszystkim potężne skaliste pasma gór, kaniony i wąwozy. W żyznych dolinach od 10 tysięcy lat uprawiane są figi, winorośl, owoce cytrusowe i warzywa oraz soczewica i ciecierzyca głównym składnik pysznego hummusu.

Jordanię przemierzymy krętymi górskimi drogami i pustynnymi szosami. Na Wadi Rum autami 4×4 a nawet na grzbiecie wielbłąda. W czasie wyprawy zatrzymamy się w miejscach w których stopy stawiali Abraham i Mojżesz. Na drodze królów zobaczymy zamki Krzyżowców które miały bronić Ziemi Świętej przed Saracenami a w słynnej Petrze spędzimy 2 noce  w beduińskim obozie, żeby poczuć jej magiczną atmosferę i dotrzemy do niej mniej uczęszczanymi ścieżkami aby poczuć się jak Indiana Jones. Zapewnimy sobie dawkę adrenaliny w kanionie biblijnej rzeki Arnon. Zanurzymy się w błękitnych wodach nurkując wśród raf i wraków Morza Czerwonego. Marsjańską pustynię Wadi Rum poznamy z Beduinami którzy będą nas gościć w swoich obozach pod rozgwieżdżonym niebem. Na koniec odpoczniemy unosząc się na powierzchni Morza Martwego. Nie zabraknie też autentycznej atmosfery bliskiego wschodu, miast i wiosek, meczetów, malowniczych dróg oraz smaków i zapachów Lewantu.

Zapraszamy! Tylko 6 miejsc!

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://adventure-club.eu/wyprawa/jordania-klejnot-bliskiego-wschodu/

Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.