Wyszukiwarka

Dożynki w krainie Voo Doo

Benin czyli dawne Królestwo Dahomeju przyciąga swoją tajemniczością i egzotyką związaną z kultywowaniem Voo Doo i innych rytuałów oraz ogromną różnorodnością etniczną. Zapraszamy na wyjątkową wyprawę do tego wyjątkowego kraju na autentyczne spotkania z jego niesamowitą kulturą, z dala od klasycznych turystycznych tras.

Zapuścimy się na rzadko odwiedzaną północ, na spotkania z ostatnimi społecznościami Peulh żyjącymi tak jak ich przodkowie i pielęgnującymi kult przodków i dawnych tradycji, poznamy zwyczaje Bariba i będziemy świadkami niesamowitego widowiska tańców na koniach.

Weźmiemy udział w dożynkach Savalou, imprezie z tańcami i ceremoniami, aby poprosić o prosperującą ziemię i oferowanie dobrych produktów, obejrzymy rytuały i uroczystości, odwiedzimy najbardziej etniczne plemiona w kraju, w tym odległe i praktycznie niezbadane (Fulani Borgu) i wiele więcej.

Wyjątkowa trasa, specjalnie zaprojektowana do tej podróży przez specjalistów i miłośników kultury Benińskiej oraz dla ludzi, którzy naprawdę chcą zagłębić się w kulturze Beninu.

Będziemy mieszkać w komfortowych hotelach, ale nie moglibyśmy powiedzieć, że naprawdę zanurzyliśmy się w tej autentycznej atmosferze, gdybyśmy nie spędzili jednej nocy w namiotach w Basso wśród ludu Peulh. To będzie ekscytująca wyprawa!

Zapraszamy w sierpniu. Więcej informacji tutaj: https://adventure-club.eu/wyprawa/benin-dozynki-w-krainie-voo-doo/

Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.