Wyszukiwarka

Kirgistan – eko-wyprawa konno

Kirgistan – eko-wyprawa konno

1 - 2 Warszawa lub Berlin – Biszkek

Spotkanie na lotnisku Manas, transfer do hotelu, śniadanie. Pierwszy dzień poświęcimy na zwiedzanie Biszkeku . Krótka wycieczka na Ploshad Pobedy (Plac Zwycięstwa), Duboviy Park (Park Dębowy), Ploshad Ala-Too (Plac Ala-Too), do Muzeum Historii, Filharminii Narodowej oraz do innych ciekawych miejsc zależnie od życzenia. Nie byłoby to prawdziwe zwiedzanie miasta bez odwiedzenia azjatyckiego bazaru Central-Asian Bazaar. Nocleg w hotelu. (BLD)

3 Biszkek - Kochkor

Przejazd do wioski Kochkor (260 km). W drodze zaplanowane jest zwiedzanie zabytkowego kompleksu Burana Tower usytuowanego12 km na południowy-zachód od miasta Tokmak i będącego jedną z najstarszych budowli na terenie Azji Środkowej (minaret meczetu Jami z przełomu X-XI wieku), gdzie w strukturze i dekoracyjnych detalach można zaobserwować elementy architektury przedislamskiej. Po przybyciu do wąwozu Boom zorganizujemy piknik. Słowo “Boom” w starożytnym języku oznacza “wysokie, strome, skaliste klify”. W Kochkor odwiedzimy warsztat, w którym są wytwarzane filcowe dywany i można zakupić ręcznie robione, lokalne pamiątki. Nocleg w pensjonacie. (BLD)

4 Kochkor - Kilemche

Wczesne śniadanie, następnie przejazd do doliny Jumagal, gdzie pod przełęczą Kyzart rozpoczniemy jazdę konną. Spotkanie przewodnika z jeźdźcami. W zasięgu wzroku skrzyżowanie Kyzyl-Kiya jailoo i ogromnea, stosunkowo płaska połać traw. Kontynuacja podróży przez przełęcz Chaar-Archa (3 061 m) do doliny Chaar-Archa. Przerwa na pyszny posiłek w Kilemche jailoo, z widokiem na świętą górę (4400 m) Baba-Ata. Znaczenie nazwy “jak dywan,” ze względu na warstwę trawy, która pokrywa całe pasmo górskie, z odcieniami tak subtelnymi jak każdy shyrdak (shyrdak to dywan z filcu kirgiskiego). Nocleg w jurcie. (BLD) Czas jazdy około 4-6 godzin.

5 Kilemche – Song Kol Lake

Śniadanie wczesnym rankiem, następnie spotkanie grupy z końmi. Po krótkiej instrukcji rozpoczynamy naszą wyprawę konną do jeziora Song Kol. Po drodze przekraczamy przełęcz Jalgyz Karagai (3400 m). Na szczycie podziwiamy panoramiczny widok na jezioro. Obiad w obozie jurt Jaman Echki (Jezioro Song Kol). Nocleg w obozie jurt. (BLD) Czas jazdy około 5-6 godzin.

6 Song Kol Lake – Tulpar Tash

Po śniadaniu jedziemy konno około 4-6 godzin wzdłóż jeziora, gdzie żyją lokalni mieszkańcy i wypasają bydło na łąkach. Posmakujemy tu dzikiej przyrody i wolności koczowniczego trybu życia. Będzie okazja do skosztowania tradycyjnego napoju - kumysu (fermentowanego mleka klaczy). Nocleg w Jurtach. (BLD) Czas jazdy około 4-6 godzin.

7 Tulpar Tash – Tulga-Tash

Dziś podczas naszej wędrówki po parku Son Kol, odkryjemy niesamowitą kulturę życia koczowniczego. Po trzech lub czterech godzinach jazdy konnej spotkanie z lokalną rodziną. Obiad pod błękitnym niebem. Po południu skorzystamy ze szkoleniana temat koni. Następnie będziemy mieli szansę wziąć gorący prysznic w ręcznie robionej kabinie prysznicowej. Kolacja i noc w jurcie. (BLD) Czas jazdy około 4-6 godzin.

8 Tulga Tash – Kumdu Suu

Po śniadaniu rozpoczynamy jazdę konną. W trasie zorganizujemy piknik w historycznym miejscu Manas Stones, po czym będziemy kontynuować jazdę konną. Nocleg w obozie jurt. (BLD) Czas jazdy około 4-6 godzin.

9 Kumdu Suu – Batay Aral - Jaman Echki (Jezioro Son Kol)

Wyruszamy o 9.00. Obiad w Batay Aral. W Batay Aral, na brzegu jeziora nie wyrastają wysokie drzewa, ale tylko tutaj można nacieszyć wzrok ogromnymi połaciami szarotki, a także innymi jasnymi, pięknymi, a czasem bardzo rzadkimi kwiatami. Nocleg w obozie jurt. (BLD) Czas jazdy około 4-6 godzin.

10 Jaman Echki - Biszkek

Po śniadaniu przejazd do Biszkeku przez przełęcz Kalmak Ashuu (3446m). Przyjazd do Bishkeku. Wolny dzień, czas na zakupy na kolorowych i gwarnych targowiskich w Osh i Orto. Pożegnalna kolacja w lokalnej kirgiskiej restauracji. Zakwaterowanie w hotelu. (BLD) Czas transportu 5-6 godzin (350 km).

11 Biszkek - Warszawa lub Berlin

Przejazd na lotnisko; wylot w drogę powrotną.

Termin/y:

26.06.2022 - 06.07.2022

Cena:

1600 USD


Cena obejmuje:
 •  zakwaterowanie w pensjonatach, hoptelach i w jurtach
 •  wyżywienie wdg programu 3 posiłki dziennie
 •  bilety wstępu
 •  przewodnika angielskojęzycznego
 •  opiekę pilota Adventure Club jeżdżącego konno
 •  konie oraz obsługa
 •  transport
Cena nie obejmuje:
 • przelotów: Warszawa/Berlin – Biszkek – Warszawa/Berlin (około 1600 PLN)
 •  zwyczajowych napiwków
 •  alkohol
 •  ubezpieczenia
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.