Wyszukiwarka

Argentyna – Chile

Argentyna – Chile

1 Warszawa lub Berlin - Buenos Aires

Wylot z Polski do Buenos Aires, z przesiadka na jednym z europejskich portów lotniczych.

2 Buenos Aires

Zwiedzanie Buenos Aires zwanego niegdyś́ Paryżem Południa. Zobaczymy kolorową dzielnicę La Boca, a także piękne uliczki San Telmo. Odwiedzimy Katedrę̨ oraz Plaza de Mayo - główny plac miasta, miejsce wielu wydarzeń́ historycznych, m.in. rewolucji majowej, a także demonstracji i protestów. Następnie elegancka i arystokratyczna dzielnica Recoleta i słynny cmentarz, uważany za dzieło sztuki, będący miejscem spoczynku wielu sławnych osobistości np. Evity Peron. Po zwiedzaniu udamy się̨ do hotelu. Nocleg w hotelu.

3 Colonia del Sacramento

W tym dniu wybierzemy się̨ promem do niewielkiego, kolonialnego miasteczka, położonego w południowej części Urugwaju, około 175 km na południe od stolicy Urugwaju, Montevideo. Colonia del Sacramento, bo o nim mowa, to urugwajska perełka z historycznym centrum i brukowanymi uliczkami, założona przez Portugalczyków w 1680r. Miasto otoczone z trzech stron wodą, przez długi czas było kością̨̨ niezgody między Portugalczykami a hiszpańskimi osadnikami, którzy na przeciwległym brzegu rzeki założyli Buenos Aires. Po latach sporu, podczas których miasto przechodziło z rąk do rąk, ostatecznie znalazło się̨ w posiadaniu Urugwaju. Wspomniane klimatyczne centrum historyczne, które zwiedzimy, zostało wpisane na listę̨̨ światowego dziedzictwa UNESCO. Promem pasażerskim wrócimy do Buenos Aires na nocleg.

4 Buenos Aires - Ushuaia

Transferem udamy sie na lotnisko skąd polecimy do argentyńskiej Tierra del Fuego i znanego miasta na Końcu Świata – Ushuaia. Przejazd do hotelu. Nocleg.

5 Park Narodowy Tierra del Fuego i Kanał Beagle

Dziś udamy się na wycieczkę do Parku Narodowego Tierra del Fuego podczas której będziemy podziwiać ośnieżone szczyty, torfowiska, doliny wspanialej zieleni, rzeki i jeziora. Park utworzony został w 1960 roku w celu ochrony najbardziej wysuniętych na południe lasów Kanału Beagle i zajmuje powierzchnie 69000 hektarów. Zobaczymy punkt widokowy na Kanał Beagle. Podczas wycieczki odbędziemy krótkie spacery i zobaczymy Zatokę Lapataia, Zatokę Ensenada i Acigami Lake. Popołudniu powrót to Ushuaia, gdzie po krótkiej przerwie wybierzemy się na rejs po Kanale Beagle. Podczas wycieczki przepłyniemy obok znanej latarni morskiej Les Eclaireurs i będziemy obserwować ptactwo i m.in.. kormorany, jak również wypoczywające lwy morskie. Po około 4 godzinach wracamy do Ushuaia. Nocleg w hotelu.

6 Ushuaia - El Calafete - El Chalten

Żegnamy się z Ushuaia i udajemy się na lotnisko na lot do El Calafate. Po przylocie przejedziemy do miasteczka El Chalten - słynnej miejscowości będącej stolicą trekkingu w Argentynie. Miasteczko lezące u stóp Cerro Fitz Roy, otoczone lodowcami, jeziorami i lasami stanowi przyrodniczy klejnot Patagonii. Nocleg w hotelu.

7 Cerro Fitz Roy

Po śniadaniu udamy się na jeden z najbardziej spektakularnych i niezapomnianych szlaków górskich w Patagonii. Przez imponujące krajobrazy i lasy dotrzemy na punkt widokowy u podnóża szczytu Cerro Fitz Roy. Jego zdobycie jest marzeniem dla wielu wspinaczy wysokogórskich. Pomimo raczej umiarkowanej wysokości bezwzględnej, góra ma ściany o wysokości do 2300 metrów i jest uważana za ciężkiego przeciwnika, wymagająca dużych umiejętności technicznych oraz zaskakując zdradziecką pogodą. Nocleg w hotelu.

8 Cerro Torre

Dzisiejszego dnia wybierzemy się na trekking drugiego najpopularniejszego szlak, który zaprowadzi nas do pięknej góry Cerro Torre i otaczających ją gór. Cerro Torre to najwyższy z 4-górskich łańcuchów (Cerro Torre, Torre Egger, Punta Herron i Cerro Standhart) położonych w regionie Patagonii w Argentynie i uważany jest za jeden z najtrudniejszych na świecie – do wspinaczki skałkowej. Po osiągnieciu naszego punktu widokowego Laguna Torre, wracamy w kierunku miasteczka. Nocleg w hotelu.

9 El Chalten - El Calafateo O’Higins

Po śniadaniu przejedziemy autobusem publicznym do EL Calafate, miasta położonego w prowincji Santa Cruz, nad brzegiem Jeziora Argentino, które nazywane jest stolicą lodowców, a zasilane jest w wodę̨ przez pobliskie lodowce, między innymi przez Perito Moreno. Czas wolny na zwiedzanie okolicy. Nocleg w hotelu.

10 Perito Moreno

Rankiem wyjazd do Los Glaciares, Parku Narodowego wpisanego na listę̨ światowego dziedzictwa UNESCO. Znajduje się̨ tam słynny lodowiec Perito Moreno. Jego ściany sięgają̨ 60-70 metrów, a czoło osiąga 4 km. Będziemy świadkami niezwykłego spektaklu przyrody - obrywających się̨ kawałków lodu, świadczących o nieustannym ruchu lodowca. Po południu powrót do El Calafate i nocleg w hotelu.
Dla chętnych możliwość́ dodatkowego rejsu do czoła lodowca w cenie około $30 od osoby. Ponadto dla chętnych i wytrwałych jest możliwość́ Mini Trekkingu na lodowcu lub Big Ice Trekkingu pod okiem wykwalifikowanych przewodników. Chęć́ udziału trzba zgłosić́ przed wylotem. Koszt: Mini Ice Trekking - około $220, Big Ice Trekking - około $360.

11 El Calafate - Puerto Natales

Po śniadaniu czeka nas przejazd autobusem publicznym w kierunku granicy z Chile i dalej do Puerto Natales - miasta położonego nad zatoka Ostatniej Nadziei „Ultima Esperanza” stanowiącego wrota do parku Torres del Paine. Nocleg w hotelu.

12 Park Narodowy Torres del Paine

Po śniadaniu udamy się̨ na całodzienną wycieczkę̨ do najpiękniejszego górskiego parku narodowego południowoamerykańskiego kontynentu - Torres del Paine. To park narodowy, który został wpisany na listę̨ UNESCO, a według National Geographic jest piątym najpiękniejszym miejscem na świecie. Nazwany ósmym Cudem Natury zachwyca każdego odwiedzającego. Podczas wycieczki odwiedzimy miejsca jak Cueva del Milodon - jaskinie słynne z odkrycia szczątków wymarłego leniwca olbrzymiego Mylodon Darwini. Punkt widokowy na piękne jezioro Lago Nordenskjold, Lago Grey z unoszącymi się̨ po jego powierzchni bryłami lodowymi. Tutaj udamy się̨ na trekking do punktu widokowego na lodowiec Grey. Zatrzymamy się na punkcie widokowym na Lago Pehoe z widokiem na majestatyczne Cuernos del Paines i Górę̨ Paine Grande. Na koniec żegnając się̨ z parkiem odwiedzimy wodospad Cascada Paine. Powrót do Puerto Natales. Nocleg w hotelu.

13 Base las Torres

Dzisiaj czeka nas wymagający szlak godny swej reputacji do jednego z najważniejszych miejsc w Parku Narodowym Torres del Paine - Base las Torres. Wędrówkę̨̨ w górę̨̨ rozpoczniemy od Hosteria las Torres. Pokonamy Valle Ascencio i przekroczymy rzekę̨̨ Ascencio. Panoramiczne widoki na pampę̨̨, jeziora i samą dolinę̨̨ wynagrodzą̨̨ nam jednak 2,5 kilometrowy marsz w górę̨ po porywistym wietrze. Następnie szlak schodzi do Refugio El Chileno. Roślinność́ tutaj odpowiada preandyjskiemu matorralu, następnie szybko zmienia się w las. Ostatni etap jest najtrudniejszy. Prowadzi 0,8 km, zajmie około 45 minut i prowadzi do punktu widokowego Las Torres na trzy gigantyczne wieże granitowe. Po odpoczynku powrót w kierunku Hosteria Las Torres i powrót do Puerto Natales.

14 Park Narodowy Bernardo O’Higgins - Punta Arenas – Santiago De Chile


Rankiem udamy się̨ w rejs do fiordów Ultima Esperanza u stóp lodowców Balmaceda i Serrano położonych w Parku Narodowym Bernardo O'Higgins. Odbędziemy krótki trekking do ściany lodowca Serrano. Po powrocie do łodzi umili nam czas unikatowy aperitif z lodu z lodowca. Powrót do Puerto Natales i pożegnanie z Zatoka Ostatniej Nadziei. Przejazd na lotnisko do Punta Arenas. Przelot do stolicy Santiago de Chile. Nocleg w hotelu.

15 Santiago de Chile

Dzis zwiedzanie kosmopolitycznego Santiago. Zobaczymy Plaza de Armas słynny plac w samym sercu Santiago, Katedre, budynek Poczty Głównej, jak również Pałac Prezydencki La Moneda, malutka dzielnice Paris – Londres wraz z zabytkowym kościołem San Francisco oraz słynne wzgórze San Cristobal z piękna panorama miasta i widokiem na łańcuchy górskie Andów. Nocleg w hotelu.

16 Santiago - Europa

Zegnamy Chile i przyjeżdżamy na lotnisko, skąd polecimy z powrotem do Europy.

Termin/y:

25.11.2023 - 10.12.2023

03.02.2024 - 18.02.2024

25.11.2024 - 10.12.2024

Cena:

3810 USD

*cena gwarantowana dla grupy minimum 9 osób

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 660 USD


Cena obejmuje:
 • transport prywaty
 • bilet na autobus publiczny na trasie: El Chalten – El Calafate oraz El Calafate – Pto.Natales
 • hotele 3 stars z śniadaniami
 • rejs katamaranem do Colonia Del Sacramanto
 • rejs Balmaceda & Serrano Glaciers
 • bilety wstępu do wszystkich atrakcji i parków
 • opiekę polskojęzycznego Pilota Adventure Club
Cena nie obejmuje:
 • ubezpieczenia
 • biletu lotniczego na trasie: Warszawa – Buenos Aires, Santiago de Chile – Warszawa 
 • lotów wewnętrznych: Buenos Aires – Tierra del Fuego, Punto Arenas – Santiago de Chile (około 450 – 500 USD)
 • lunchów, kolacji, napojów
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.