Wyszukiwarka

Argentyna – Chile

Argentyna – Chile

1 Warszawa lub Berlin - Quito

Spotkanie na lotnisku. Wylot do Buenos Aires z przesiadką na jednym z europejskich portów lotniczych.2 Buenos Aires

Przylot do Buenos Aires. W drodze do hotelu zobaczymy kilka najbardziej charakterystycznych miejsc argentyńskiej stolicy: Plaza de Mayo, Casa Rosada, Katedra, Plaza de Congreso, budynek parlamentu, a także przejedziemy najważniejszą aleją Argentyny - Avenida 9 de Julio. Po południu spacer ulicami Paryża Południa. Wieczorem czeka nas przygoda z tangiem, który jest żywym symbolem kultury argentyńskiej. Powrót do hotelu na nocleg.

3 El Calafate

Wcześnie rano przejazd na lotnisko i wylot do El Calafate, skąd rozpoczniemy naszą patagońską przygodę. Miasto położone jest nad brzegiem Jeziora Argentino, będącego największym jeziorem kraju i nazywane jest stolicą lodowców, gdyż stoi u wrót do lodowca Perito Moreno. Po przylocie transfer do hotelu. Po południu czas wolny na zwiedzanie okolicy, a wieczorem obejrzymy zachód słońca nad Laguną Nimez. Nocleg w hotelu.

4 Lodowiec Perito Moreno

Rano wyjazd do Parku Narodowego Los Glaciares, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, na spotkanie z jednym z trzech majestatycznych lodowych olbrzymów. Urzekający swoim pięknem i rozmiarem lodowiec Perito Moreno, którego ściany osiągają 60-70 m wysokości, oglądać będziemy zarówno z wody, jak i z lądu. Jeśli dopisze nam szczęście, obejrzymy cudowny spektakl przyrody i zobaczymy jak ogromne bloki lodu odrywają się z czoła lodowca i wpadają do wody. Po południu powrót do El Calafate.

 Nocleg w hotelu.

Uwaga: dla chętnych i wytrwałych możliwość minitrekkingu na lodowcu lub Big Ice Trekking pod okiem wykwalifikowanych przewodników. Chęć udziału trzeba zgłosić do biura na długo przed wylotem do Argentyny, koszt mini-trekking 140 USD/os, Big Ice Trekking - 210 USD/os.

5 El Chalten

Po śniadaniu transfer na dworzec i wyjazd lokalnym autobusem do El Chalten, będącego stolicą trekkingu w Argentynie. Miasteczko leżące u stóp Cerro Fitz Roy, otoczone lodowcami, jeziorami, rzekami i lasami stanowi przyrodniczy klejnot Patagonii. Pojedziemy odcinkiem legendarnej Ruta 40, przejedziemy rzekę Rio Leona, łączącą jeziora Argentino i Viedma, a także obok miejsca, gdzie kiedyś ukrywali się słynni rewolwerowcy Butch Cassidy i Sundance Kid. Po południu czas wolny na indywidualne poznawanie uroków tego miejsca, można również wybrać się na spacer do punktu widokowego Mirador de los Condores. Dla chętnych fakultatywnie i tylko przy dobrych warunków pogodowych - trekking w kierunku Lago Torre, skąd rozpoczyna się jeden z najtrudniejszych szlaków górskich wiodących na Cerro Torre (3128 m n.p.m). Uwaga: trekking trwa 7 godzin, jest obowiązek wynajęcia wykwalifikowanego przewodnika lokalnego - koszt 220 USD na grupę. Nocleg w hotelu.

6 Cerro Fitz Roy

Z samego rana udamy się na jeden z najbardziej malowniczych szlaków górskich w Patagonii. W towarzystwie wykwalifikowanego przewodnika górskiego dotrzemy na punkt widokowy u podnóża szczytu Cerro Fitz Roy (3359 m n.p.m.), którego zdobycie jest marzeniem wielu amatorów wspinaczki wysokogórskiej oraz do Laguny de Los Tres, skąd rozpościera się wspaniały widok na szczyty Fitz Roy, Poincenot i Torre. Dla osób, które nie mogą czy nie lubią dużo chodzić możliwość fakultatywnego rejsu po Lagunie Desierto (koszt 75 USD/os).

 Nocleg w hotelu.

7 El Chalten - El Calafate

Śniadanie w hotelu, a następnie dzień wolny na samodzielną eksplorację tego miejsca i poznawanie jego uroków. Można wybrać się na spacer lub trekking do Laguny Capri czy Laguny Torre. Dla chętnych fakultatywnie wyjazd w kierunku lodowego olbrzyma Parku Narodowego Los Glaciares - lodowca Viedma, połączony z rejsem i trekkingiem po lodowcu. (Uwaga: chęć udziału trzeba zgłosić do biura na długo przed wylotem do Argentyny, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, szczególnie w sezonie. Koszt 160 USD/os). Jeśli ktoś chciałby zobaczyć lodowiec Viedma, ale nie jest zainteresowany trekkingiem po lodowcu, istnieje opcja wycieczki Viedma Light - 

rejs po Jeziorze Viedma i oglądanie lodowca z pokładu łodzi (Koszt 80 USD/os). Inna opcją to może być rejs po Lagunie del Desierto (koszt rejsu 75 USD/os). Wieczorem transfer na dworzec i wyjazd lokalnym autobusem do El Calafate. Nocleg w hotelu.

8 Puerto Natales

Po śniadaniu transfer na dworzec autobusowy i wyjazd lokalnym transportem w stronę granicy z Chile. Po przekroczeniu granicy udamy się prosto do Puerto Natales. Przyjazd do hotelu. Po południu czas wolny na zwiedzania miasteczka lub okazja do delektowania się smakiem dań z owoców morza i chilijskim winem. 

Nocleg w hotelu.

9 Park Narodowy Bernardo O’Higins

Z samego rana transfer na przystań Muelle de Bories, skąd wypłyniemy w całodzienny rejs w stronę lodowców Parku Narodowego Bernardo O’Higins. Będziemy mieli okazję pływać pomiędzy górami lodowymi, a także podziwiać piękne lodowe i górskie krajobrazy. Lunch wliczony w cenę wycieczki. Wieczorem powrót do Puerto Natales.

 Nocleg w hotelu.

10 Park Narodowy Torres del Paine

Wcześnie rano wyjazd prywatnym busem na całodzienne zwiedzanie Parku Narodowego Torres del Paine, uważanego za jeden z najpiękniejszych parków narodowych obu Ameryk. Zobaczymy między innymi Jasknię Milodon, Lagunę Amarga, punkty widokowe Sarmiento i Lago Nordensjöld oraz Jezioro Pehoe. Czeka nas również spacer po lesie, przeprawa wiszącym mostem, aż dotrzemy do punktu widokowego, skąd będziemy mogli podziwiać lodowiec Grey i przepływające obok góry lodowe. Ponadto po drodze będziemy mieli możliwość spotkania guanako, nandu, królików patagońskich a nawet kondorów. Nocleg w hotelu

Uwaga: dla chętnych i wytrwałych istnieje możliwość samodzielnego trekkingu pod legendarne wieże Paine, wymagane jest jednak bardzo dobre przygotowanie fizyczne! Szlak jest dobrze oznaczony, można iść samodzielnie. W przypadku wynajęcia lokalnego przewodnika, jego koszt wynosi 200 USD na całą grupę. Czas trwania trekkingu 8 h.

11 Punta Arenas

Z samego rana transfer na dworzec autobusowy i wyjazd lokalnym transportem do Punta Arenas, najdalej na południe położonego miasta Chile, będącego kiedyś perełką w stylu europejskim i jednym z najbogatszych miast w regionie, w czasach kiedy Kanał Panamski nie był jeszcze otwarty, a statki z całego świata przepływały przez Cieśninę Magellana. Czas wolny na zwiedzanie okolicy lub spacer po mieście. Po południu wycieczka do Fortu Bulnes. Nocleg w hotelu.

12 Wyspa Magellana

Rano po śniadaniu czeka nas rejs w kierunku Wyspy Magellana. Odwiedzimy jedną z największych kolonii pingwinów magellańskich, do której należy ponad 150 tysięcy ptaków i przyjrzymy się z bliska życiu tych fascynujących zwierząt, spacerując po Wyspie Magellana. Możliwe, że w czasie rejsu zobaczymy również delfiny południowe lub delfiny czarnogłowe, zwane również delfinami Commersona. Po południu powrót do Punta Arenas. Nocleg w hotelu.

13 Ziemia Ognista - Ushuaia

Wcześnie rano transfer na dworzec autobusowy i wyjazd lokalnym transportem w całodzienną podróż przez Ziemię Ognistą. W czasie drogi przekroczymy mityczną Cieśninę Magellana, granicę między Argentyną i Chile, a następnie ruszymy dalej na południe, aż dotrzemy do Ushuaia, najdalej na południe wysuniętego miasta świata, otoczonego górami i z widokiem na Kanał Beagle. Nocleg w hotelu.

14 Park Narodowy Ziemi Ognistej

Z samego rana po śniadaniu udamy się prywatnym busem na wycieczkę, by zobaczyć dziewiczą przyrodę w jednym z ciekawszych przyrodniczo miejsc Ameryki Południowej - Parku Narodowym Ziemi Ognistej, gdzie wciąż możemy podziwiać formacje roślinne, które porastały Antarktydę zanim jeszcze została pokryła się lodem. Przejdziemy głównymi szlakami Parku Narodowego, gdzie oprócz unikalnego ekosystemu zobaczymy także Zatokę Lapataia, Jezioro Roca czy Zatokę Ensenada. Nocleg w hotelu.

15 Kanał Beagle

Rano po śniadaniu spacer na przystań, skąd udamy się w rejs (3-4 h) po kanale Beagle, podczas którego zobaczymy mieszkańców okolicznych wysp, takich jak lwy morskie czy kormorany. Jeśli podczas rejsu dopisze nam szczęście, być może uda nam się zobaczyć wieloryby. W zależności od warunków pogodowych wybierzemy się na krótki spacer na jednej z wysp Bridges, skąd rozpościerają się przepiękne widoki na Argentynę i Chile. Następnie przepłyniemy obok latarni morskiej Les Eclaireurs. Wieczorem czas wolny w Ushuaia. Nocleg w hotelu.

16 Buenos Aires

Z samego rana przejazd na lotnisko i wylot do Buenos Aires. Po przylocie na miejsce transfer do hotelu. Po południu pojedziemy prywatnym transportem na zwiedzanie najbardziej urokliwych dzielnic Buenos Aires. Zobaczymy klimatyczną San Telmo z jej brukowanymi uliczkami, a także kolorową La Boca, gdzie króluje tango. Na koniec udamy się do eleganckiej i arystokratycznej dzielnicy Recoleta, gdzie zobaczymy wiele pozostałości po dawnej świetności miasta, z czasów kiedy było zwane Paryżem Południa. Nocleg w hotelu.

17 Buenos Aires

Wylot do Europy.

18 Warszawa lub Berlin

Przylot do Warszawy lub Berlina.

Termin/y:

25.11.2021 - 19.12.2021

27.02.2022 - 17.03.2022

Cena:

3750 USD

*cena gwarantowana dla grupy minimum 8 osób

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 660 USD


Cena obejmuje:
 • zakwaterowanie w hotelach
 • śniadania
 • bilety wstępu
 • transport prywatny i przejazdy lokalnym autobusem
 • przewodników lokalnych wyznaczonych miejscach
 • opiekę pilota Adventure Club
 • rejsy, opłaty portowe i lotniskowe
Cena nie obejmuje:
 • przelotów: Warszawa/Berlin – Buenos Aires – Warszawa/Berlin (ok. 3500 PLN)
 • przelotu wewnętrznego: Buenos – El Calafate, Ushuaina – Buenos Aires (ok. 390 USD)
 • pozostałych posiłków
 • zwyczajowych napiwków
 • ubezpieczenia
 • wycieczek fakultatywnych
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.