Wyszukiwarka

Indie Południowe i Andamany

Indie Południowe i Andamany

1 Warszawa lub Berlin

Spotkanie na lotnisku. Przelot do Cochin przez jeden z międzynarodowych portów lotniczych.

2 Cochin

Przylot do Cochin. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja i nocleg w Cochin.

3 Cochin – Munnar

Po śniadaniu zwiedzanie fortu Cochin: zobaczymy m.in. kościół św. Franciszka – najstarszą budowlę wzniesioną przez Portugalczyków na początku XVI w., gdzie pierwotnie pochowany był Vasco da Gama oraz chińskie sieci, którymi można sterować z lądu. Wizyta w Pałacu Holenderskim – dawnej siedzibie władców Cochin oraz spacer po Miasteczku Żydowskim, gdzie poza licznymi sklepikami znajduje się synagoga Paradresi (zamknięta w piątki). Przejazd do Munnar (136km – ok 4 godz.). Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg w Munnar.

4 Munnar

Po śniadaniu kierujemy się do 2 interesujących miejsc: Aranya Naturals i DARE (Development Activities in Rehabilitative Education). Są to projekty ekologiczne mające na celu ochronę środowiska naturalnego oraz kultywowanie wielowiekowych tradycji rękodzielniczych. Ponadto projekt DARE daje zatrudnienie osobom niepełnosprawnym, tak dzieciom, jak i dorosłym, pozwalając im tym samym na aktywne uczestniczenie w życiu społecznym oraz na zbudowanie zaplecza finansowego. Następnie zobaczymy ogród kwiatów i zatrzymamy się na punkcie widokowym Eko–Point. Kolacja i nocleg w Munnar.

5 Munnar – Madurai

Po śniadaniu przejazd do Madurai (152km - ok. 4 godz.), miasta będącego skarbnicą sztuki sakralnej i kultury tamilskiej. Zwiedzanie świątyni Meenakshi, jednej z największych świątyń Indii. Kompleks świątyń w stylu drawidyjskim jest poświęcony Meenakshi – bogini o rybich oczach, małżonce Śiwy czczonego jako Sundareśwara – przystojny bóg. Wieczorem możliwość uczestnictwa w ceremonii zaślubin Meenakshi i Shiva, które odbywają się codziennie w świątyni. Kolacja i nocleg w Madurai.

6 Madurai – Trichy

Po śniadaniu przejazd do Trichy (135km - ok. 3 godz.). Zwiedzanie Rock Fort. Wizyta w pobliskim Śrirangam, kompleksie świątynnym położonym na wyspie pomiędzy dwiema rzekami, gdzie najsłynniejszym obiektem jest poświęcona Wisznu majestatyczna świątynia Sri Ranganathanswami. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg w Trichy.

7 Trichy – Mahabalipuram

Po śniadaniu przejazd do Mahabalipuram (286km – ok. 5 godz.). Zwiedzanie kompleksuś wiątynnego wzniesionego w VII w. przez dynastię Pallawów bezpośrednio nad Zatoką Bengalską. Wspaniałe kamienne monolity przedstawiają sceny z hinduskich eposów i mitologii. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg w Mahabalipuram.

8 Mahabalipuram – Chennai – Port Blair – Havelock

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Chennai (55km – ok 1,5 godz.). Przelot do Port Blair skąd popłyniemy promem na wyspe Havelock (ok 2 godz.). Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg w Havelock.

9-10 Havelock

Po śniadaniu czas wolny, który można poświęcić na odpoczynek lub wycieczki fakultatywne.

11 Havelock – Port Blair

Po śniadaniu czas wolny. Po południu transfer promem do Port Blair. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg w Port Blair.

12 Port Blair – Chennai

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Chennai. Zakwaterowanie w hotelu (możliwość odświeżenia się przed dalszą podróżą) oraz pożegnalna kolacja. Transfer na lotnisko w Chennaj skąd wyruszymy w drogę powrotną do Polski.

13 Warszawa lub Berlin

Przylot do Warszawy lub Berlina.

Termin/y:

05.04.2024 - 17.04.2024

06.11.2024 - 18.11.2024

Cena:

2150* EURO

*cena gwarantowana dla grupy minimum 10 osób

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 810 USD


Cena obejmuje:
 • zakwaterowanie w hotelach 4*
 • śniadania
 • bilety wstępu
 • przewodnika angielskojęzycznego
 • opiekę pilota Adventure Club
 • transport klimatyzowanym busem
Cena nie obejmuje:
 • przelotów: Warszawa/Berlin – Cochin, Chennai – Warszawa/Berlin
 • przelotów wewnętrznych: Chennai – Port Blair oraz Port Blair – Chennai
 • wizy indyjskiej
 • wyżywienia oprócz śniadań
 • ubezpieczenia
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.