Wyszukiwarka

USA – KULTUROWE KORZENIE AMERYKI

USA – KULTUROWE KORZENIE AMERYKI

Niezwykła wyprawa w poszukiwania innych Stanów, osadzonych w kulturze i muzyce. Szlak po jazzowych, bluesowych, country’owych i rockowych klimatach. Nie zabraknie spotkań z naturą, ale i wielkomiejskością. Wyprawa dla tych, których zauroczyła Ameryka i ciągle są jej głodni oraz dla tych, którzy nigdy nie tknęli tej krainy, ale muzyka i kultura zawsze ich inspirowała.

Będzie czas na odpoczynek na plażach i na spacery wśród drapaczy chmur. Impreza nie jest napięta, mamy sporo czasu na poczucie atmosfery, a nie na gonitwę od punktu do punktu. Zdajemy sobie sprawę, że nie będzie tanio, ale mamy Wam do pokazania bardzo wiele, co i tak w sumie uda nam się za relatywnie niewiele, biorąc pod uwagę amerykańskie ceny. Zapraszamy wszystkich miłośników dobrych klubowych klimatów i świetnej zabawy.

1 Warszawa lub Berlin - Chicago

Wylot i przylot wieczorem do Chicago. Po przylocie transfer do hotelu.

2 Chicago

Zapomnij o Paryżu, Londynie, a nawet Nowym Jorku. Teraz na topie jest Chicago, miasto wiatru, Ala Capone i… jedno z największych skupisk polonijnych poza granicami naszego kraju. W programie Millennium Park, Mosty na Chicago River, John Hancock Center i taras widokowy na 105 piętrze Skydeck Chicago.

3 St Louis

Ruszamy w trasę słynną historyczną trasą Route 66 do St Louis. Po drodze liczne postoje, między innymi w Springfield, stolicy stanu Illinois. Odwiedziny pod starym i nowym Kapitolem stanowym i spacer po urokliwych uliczkach starego miasta do domu Abrahama Lincolna. Dalej droga wiedzie do stanu Missouri, do miasta jazzu nad rzeką Mississippi. Przyjazd wieczorem. Wizyta na Delmar Boulevard, najdłuższej ulicy St Louis. Zatrzymamy się obok pomnika Chucka Berry'ego i odwiedzimy przepiękny Forrest Park. Wieczór spędzimy w jednym z licznych klubów jazzowych na kolacji i koncercie.

4 Nashville

Po śniadaniu wjazd na Gateway Arch, będący częścią Jefferson National Expantion Memorial z pięknym widokiem na rzekę i całe Downtown. Wyjazd w kierunku Nashville, wszak dla miłośników muzyki country - wszystkie drogi prowadzą do Nashville. Przyjazd po południu. Odwiedziny w niezwykłym Country Music Hall of Fame oraz spacery po centrum. Podczas wizyty w tym mieście nie może zabraknąć odwiedzin w bodaj najsłynniejszym studiu nagrań w USA czyli Studio B, gdzie nagrywały niemal wszystkie wielkie gwiazdy muzyki lat 60 i 70. Wieczorem wyjście na koncert muzyki Country w Downtown lub na Music Row.

5 Lynchburg - Arkansas

Po śniadaniu odwiedzimy muzeum największej gwiazdy Country - Johnnego Casha, a potem ruszamy w drogę do maleńkiego Lynchburga, do słynnej dystylarni Jacka Daniel's. Po drodze postój na polach bitewnych Stones River, miejscu jednej z kluczowych i krwawych bitew Wojny Secesyjnej. W dystylarni możliwość degustacji i obejrzenia całego procesu produkcji najsłynniejszej whiskey. Zakupy niemal obowiązkowe. Przydadzą się na dalszą część wycieczki. Z Lynchburga wyruszamy do Memphis, miasta dwóch stanów: Tennessee i Arkansas. Wieczór na Beale Street, gdzie poza kolacją odwiedzimy liczne bary bluesowe od najsłynniejszego BB King po rockowe, takie jak Hard Rock Cafe.

6 Nowy Orlean

Rano wyjazd do wytwórni płytowej SUN i wizyta w studiach, gdzie nagrywały niezwykłe gwiazdy na czele z królem rock&rolla Elvisem Presleyem. Następnie przejazd do rezydencji Elvisa, Graceland. Zwiedzanie jego domu i przybliżenie tej niezwykłej postaci muzyki światowej. Po południu ruszamy na południe. Przez lesiste tereny stanów Mississippi i Luizjany docieramy do legendarnego Nowego Orleanu. Po drodze postój w maleńkim miasteczku Kosciusko, upamiętniającym bohatera wojen za „Wolność Naszą i Waszą”. Przyjazd do Orleanu przez jezioro Pontchartrain po niezwykłym, ponad 40-kilometrowym moście Pontchartrain Causeway. Dziś niemal do rana będziemy włóczyć się po barach słuchając jazzu nowoorleańskiego, dixielandu, swingu czy po prostu doskonałej muzyki.

7 Nowy Orlean

Nieśpieszny poranek i ruszamy na bagna Cajun Swamps. Wyprawa łodzią płaskodenną na wypatrywanie aligatorów, szopów, licznych ptaków i dzikich świń. Tu zobaczymy niezwykłe oblicze południowej Luizjany. Następnie wracamy do miasta, aby odwiedzić Park Louisa Armstronga i pospacerować po malowniczych uliczkach Kwartału Francuskiego, próbując ostrych sosów i słuchając ulicznych grajków. Po południu rejs klasycznym parowcem po rzece Mississippi - rzece-matce - z widokiem na miasto i i przy dźwiękach dixielandu w tle. Późne popołudnie do samodzielnego ogarnięcia. Może uda się zobaczyć jakiś ciekawy mecz futbolu amerykańskiego na Mercedes Benz Superdome?

8 Miami

Po śniadaniu ruszamy na lotnisko i lecimy do Miami na odpoczynek na plażach Miami Beach. Po przylocie transfer do hotelu nieopodal plaży i czas na popołudniowy relaks.

9 Key West

Całodniowa wycieczka na wyspy Key West. Będzie trochę zwiedzania ale też odpoczynku na przepięknych plażach. Staniemy na najdalej na południe wysuniętym punkcie USA skąd ledwie 160 km dzieli nas od Kuby. Powrót późnym wieczorem.

10 Everglades

Półdniowa wycieczka na rozlewiska Everglades, następna szansa na obserwację aligatorów, ale i spotkania z lokalnymi Indianami. Popołudnie wolne na odpoczynek.

11-12 Miami lub Bahamy

Całe dwa dni na odpoczynek, no chyba, że ktoś ma ochotę na jednodniową wyprawę do Fort Lauderdale i rejs na bajeczne Bahamy. (Wycieczka fakultatywna cena około 200 USD wraz z transferami.)

13 Miami

Dziś przed wylotem ruszamy odwiedzić samo Miami. W programie Little Havana z kubańskimi klimatami, nabrzeże oraz spacery i przejażdżka kolejką Monorail po centrum miasta. Wieczorem wylot do Nowego Jorku. Transfer do hotelu na Manhattanie i odpoczynek po podróży.

14 Nowy Jork

Po śniadaniu odwiedziny na Manhattanie: Strefa Zero, Most Brookliński, China Town, Little Italy, Union Square i Park Waszyngtona. Spacer po Times Square.

15 Nowy Jork

Cały dzień na Nowy Jork, rejs na wyspę Staten Island z widokiem na Statuę Wolności, Spacery po Fifth Ave, Seventh Ave i po Central Parku. Możliwość odwiedzenia muzeum Guggenheima, Muzeum Historii Naturalnej i MoMa (za dodatkową opłatą). Ponadto odwiedzimy dworzec Grand Central i wjedziemy na taras widokowy Rockefeller Center - Top Of The Rock lub Empire State Building. Wieczór na muzyczne zakończenie w klimatycznym barze jazzowym nieopodal rozświetlonego Times Square. Ostatnia noc w USA.

16 - 17 Nowy Jork - Warszawa lub Berlin

Po śniadaniu, w zależności od godziny wylotu czas wolny i transfer lub od razu transfer na lotnisko i wylot w drogę powrotną. Przylot, w zależności od rozkładu lotów, w 16 lub 17 dniu przed południem.

Termin/y:

11.06.2022 - 27.06.2022

Cena:

4250 USD


Cena obejmuje:
 • Zakwaterowanie motele i hotele klasy turystycznej, w Nowym Jorku standard 3*
 • Codzienne śniadania
 • Opieka pilota – kierowcy Adventure Club
 • Transport minibusem na trasie od Chicago do Nowego Orleanu i na Florydzie, w Nowym Jorku transport Metrem z 3 dniową kartą na wszystkie przejazdy.
 • Bilety wstępu
 • Chicago : Skydeck
 • St Louis: Gateway Arch
 • Nashville: Country Music Hall of Fame, Johnny Cash Museum i Studio B
 • Lynchburg: Dystylarnia Jack Daniel’s z degustacją
 • Memphis: Graceland i Studio SUN
 • Nowy Orlean: Wycieczka na Cajun Swamps i rejs po Mississippi
 • Miami: rejs po Everglades
 • Nowy Jork: Top Of The Rock lub Empire State Building
Cena nie obejmuje:
 • Przelotu na trasie: Warszawa/Berlin – Chicago, Nowy Jork – Warszawa/Berlin ( około 2500 – 3000 PLN )
 • Przelotu na trasie: Nowy Orlean – Miami, Miami – Nowy Jork ( około 400 USD )
 • Wstępów do barów z muzyką
 • Obiadów,  kolacji i napojów
 • Innych muzeów i wejściówek na wydarzenia w trakcie imprezy
 • Wizy
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.