Wyszukiwarka

MEKSYK – Stany Indiańskie i Karaiby

MEKSYK – Stany Indiańskie i Karaiby

1 Warszawa lub Berlin - Mexico City

Spotkanie na lotnisku i wylot do Mexico City. Przylot i nocleg w Mexico City.

2 Teotihucan - Mexico City

O poranku poznamy starożytne miasto Teotihuacan. Możliwe wejście na piramidę Słońca i Księżyca. Fabryka obróbki obsydianu i degustacja tequilli. Następnie udamy się do serca miasta na Zocalo. Odwiedzimy Katedrę, Pałac Narodowy z freskami Diego Rivery i Wieżę Ameryki Łacińskiej, skąd rozpościera się fantastyczny widok na całe miasto. Wieczorem wyjście na Plaza Garibaldi, show z pokazem mariachis. Nocleg w Mexico City.

3 Guadelupe - Mexico City - Xocimilco

Wizyta w Sanktuarium Maryjnym Guadalupe, gdzie Matka Boska objawiła się Indianinowi Juanowi Diego w 1531 roku. Przejazd Paseo del Reforma do największego w Amerykach Muzeum Antropologicznego. Rejs łodziami w rytmie muzyki mariachis po dawnych kanałach Azteków - Xocimilco. Nocleg w Taxco.

4 Cacahuamilpa - Taxco - Acapulco

Wędrówka przez jaskinie Cacahuamilpa największą w Meksyku. Dla chętnych przejazd tirolesą nad wąwozem. Prezentacja srebra w Taxco i czas wolny na zakupy. Po południu przejazd stromymi zboczami lokalnym taksówkami, garbusami na punkt widokowy Guadalupe. Spacer po Mieście Srebra. Nocleg w Acapulco.

5 Acapulco

Wypoczynek nad zatoką Acapulco. Po południu imprezowy rejs statkiem po zatoce i wieczorny pokaz zapierających dech skoków do wody z wysokości 30 metrów. Nocleg w Acapulco.

6 Acapulco- Puebla

Wizyta w Hacjendzie Cortesa. Zwiedzanie Miasta Kościołów i Aniołów - Puebli. Wizyta na lokalnym targu El Parian. Możliwość zakupu ceramiki. Mawia się, że na talerzach z Puebli jadał sam Monctezuma. Możliwość spróbowania słynnego mole poblano kury w czekoladzie. Nocleg w Puebla.

7 Cholula - Oaxaca

Wizyta w Kościółku Tonantzintla o niepowtarzalnym stylu indiańskiego baroku. Krótki przystanek w Cholula, aby zobaczyć największą piramidę Meksyku. Nocleg w Oaxaca.

8 Monte Alban - Oaxaca

Wizyta w starożytnym mieście Zapoteków i Misteków w Monte Alban. Zwiedzanie indiańskiego Oaxaca. Degustacja lokalnej czekolady. Przystanek w Tule, aby zobaczyć największe drzewo Meksyku. Degustacja mezcalu w lokalnej wytwórni. Nocleg nad cieśniną Tehuantepec.

9 Kanion Sumidero - San Cristobal De Las Casas

Rejs motorówką po kanionie Sumidero. Podziwianie fauny i flory stanu Chiapas. Możliwe spotkanie sępów, krokodyli i małp. Przejazd do kulturalnej stolicy stanu Chiapas -San Cristobal De Las Casas. Nocleg w San Cristobal De Las Casas.

10 Zinacantan - Palenque

Dzień 10. ZINACANTAN - PALENQUE
Poranek we wiosce indiańskiej Zinacantan. Odwiedzimy dom Indian Tzozil. Niesamowity synkretyzm religijny w San Juan Chamula. Nawiedzimy Kościół Św. Jana Chrzciciela, gdzie Indianie do dnia dzisiejszego przynoszą dary i składają ofiary ze zwierząt. Kaskady wodne Agua Azul lub wodospad Misol- Ha. Przejazd i nocleg w Palenque.

11 Yaxchilian - Golondrinas

Wczesne, niesamowite śniadanie w dżungli, a potem rejs łódką po rzece Usumacinta na granicy z Gwatemalą. Wizyta w ukrytym w dżungli Yaxchilian. Kąpiel w wodospadach Golondrinas, nocleg w Palenque.

12 Palenque - Merida

Zwiedzanie starożytnego Miasta Majów, potężnego Palenque. Wieczorne zwiedzanie dorożkami kolonialnej Meridy. Nocleg w Meridzie.

13 Chichen Itza - Genote Ik Kill

Przejazd do Chichen Itza obecnego na liście Siedmiu Nowych Cudów Świata. Odkryj z nami sekrety Piramidy Kukułkana, Boiska do Gry w Pelotę, Ołtarza Czaszek, Świątyni Wojowników, Świętej Cenoty i Obserwatorium Astronomicznego. Na obszarze strefy archeologicznej znajdziesz wiele straganów z lokalnym rękodziełem. Czas wolny na zakup pamiątek. Kąpiel w Cenote Ik – Kill. Nocleg w dżungli w okolicy Chichen Itza.

14 Destylarnia Tequili - Lokalny market - Wioska majańska - Tulum - Rajska plaża

Wizyta na plantacji agawy niebieskiej połączona z degustacją zacnego meksykańskiego trunku. Dowiemy się, która tequila jest najlepsza i jak powstaje. Następnie odwiedzimy lokalny targ, gdzie poznamy smaki Jukatanu. Możliwość zakupu meksykańskich sals i przypraw. Poznamy mieszkańców majańskiej dżungli i weźmiemy udział w szamańskiej ceremonii. Można zabrać dary, które chcemy przekazać lokalnej ludności. Odwiedzimy spektakularne usytuowane na klifach dawne miasto Majów Tulum. Wypoczynek na rajskiej plaży. Nocleg na Riviera Maya.

15 Wyspa Kobiet (Isla Mujeres)

Fakultatywnie rejs katamaranem na Wyspę Kobiet - Isla Mujeres. (140 USD)
W trakcie rejsu do Państwa dyspozycji na pokładzie jest wciąż otwarty bar z nielimitowanymi napojami oraz lokalnymi alkoholami. Wizyta na Wyspie Kobiet nie miałaby swojego uroku bez relaksu na plaży i meksykańskiego lunchu w formie bufetu. To będzie dzień pełen atrakcji, a nurkowanie na rafie i słynne muzeum podwodne Musa będą jego częścią. Nocleg na Riviera Maya.

16 Riviera Maya

Dzień wolny na wypoczynek i zakupy.
Nocleg w Riviera Maya.

17 Playa del Carmen

Wypoczynek na Riviera Maya. Przejazd na lotnisko. Wylot.

Termin/y:

10.03.2022 - 27.03.2022

06.11.2022 - 23.11.2022

Cena:

2550 USD

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 400 USD


Cena obejmuje:
 • noclegi w pokojach dwuosobowych z łazienkami w hotelach 4*/ 5* oraz w bungalowach i/lub w hacjendach; w Acapulco hotel z bezpośrednim dostępem do plaży;
 • śniadania
 • poczęstunek tequilą podczas rejsu łodziami w Xochimilco
 • opiekę pilota Adventure Club i polskojęzycznego przewodnika podczas realizacji częsci objzadowej programu
 • podatki
 • przejazd wszytskimi środkami komunikacji opisanymi w programie
 • wstępy do zwiedzanych obiektów oraz Parków Narodowych wraz z opłatami dojazdowymi
 • napiwki dla pokojówek, boyów hotelowych i kelnerów w restauracjach
Cena nie obejmuje:
 • przelotów: Warszawa/Berlin – Mexico City – Warszawa/Berlin (około 4000 PLN)
 • innych zwyczajowych napiwków (około 34 dolary)
 • kolacji (około 10 dolarów dziennie)
 • ubezpieczenia
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.