Wyszukiwarka

Japonia – w krainie kwitnących wiśni

Japonia – w krainie kwitnących wiśni

Sakura – kwitnięcie wiśni

1 Warszawa lub Berlin

Wylot z do Japonii.

2 Narita - Tokio

Przylot na lotnisko Narita położone około godzinę drogi od centrum Tokio. Przejazd pociągiem do hotelu, pozostawienie bagaży. Zwiedzanie Japonii rozpoczniemy od dzielnicy rozrywki Shibuya, gdzie czeka na nas wierny pies Hachik, tysiące neonów i najbardziej zatłoczone przejście dla pieszych na świecie, gdzie znajdują się liczne love hotele oraz automatyczna restauracja sushi. Wieczorem powrót do hotelu, zakwaterowanie.

3 Tokio

Dzisiejsze zwiedzanie Tokio rozpoczniemy od zamku należącego do rodu Tokugay, na terenie którego znajduje się zamknięty dla zwiedzających pałac Cesarski. Przez dwuprzęsłowy most i bramę Otemon (Brama Wielkiej Ręki), wejdziemy do Wschodniego Ogrodu Pałacu Cesarskiego i stąd wyruszymy na dalsze poznawanie miasta. Zajrzymy do przepięknego ogrodu Ninomaru, założonego przez Szoguna Lemitsu w roku 1630, przejdziemy przez elegancką dzielnicę Marunochi do dworca Tokijskiego, a chwilę później spacerkiem przejdziemy do zbudowanego ze szkła i metalu Tokyo International Forum.
Następnie udamy się do najmodniejszej dzielnicy Tokio Harajuku, po drodze odwiedzając Park Yoyogi (fascynatom pop kultury polecam książkę Joanny Bator - Rekin z parku Yoyogi) z dwoma olimpijskimi stadionami z 1964 r. Następnie aleją osłoniętą wielkimi cedrami przejdziemy pod tradycyjną bramą Torii i pójdziemy do najważniejszej shintoistycznej świątyni w Tokio - Meiji Jingu (świątyni cesarskiej), a potem powrócimy do mekki zakupoholików, gdzie warto odwiedzić ciekawe butiki. Można tu również spotkać słynne lolitki i innych przedstawicieli japońskich subkultur. Powrót do hotelu. Nocleg w Tokio.

4 Tokio

Kolejny dzień zwiedzania stolicy rozpoczniemy od parku Ueno w północnej części miasta. Na terenie parku znajdują się liczne muzea i galerie. My odwiedzimy Tokijskie Muzeum Narodowe, gdzie znajdują się zbiory sztuki japońskiej i azjatyckiej. Zajrzymy też do świątyni położonej na terenie parku.
Następnie dotrzemy do dzielnicy Asakusa, gdzie naszym oczom ukaże się słynna Tokyo Skytree - najwyższa na świecie wieża telewizyjna mierząca 634 m.
Potem przejdziemy do Sensoji, najstarszej świątyni w mieście z 628 r. Będzie też czas wolny w Nakami-se dori, gdzie znajdują się liczne sklepiki z wyrobami tradycyjnego rzemiosła.
Przejedziemy pod samą imponującą Sky Tree; dla chętnych możliwość wjazdu na platformę widokową (cena biletu 3000 JPY) . Pierwsza platforma znajduje się na 350 m, a ci którzy mają niedosyt mogą pod-jechać na następna platformę, położoną na wysokości 450m (dodatkowo płatne 1000 JPY). Nocleg w Tokio.

5 Kamakura - Tokio

Rano przejazd pociągiem do nadmorskiej Kamakury, będącej dawną siedzibą szogunów. Słynie ona licznych świątyń shintoistycznych i buddyjskich. Zatrzymamy sie w pięknie położonej swiątyni Hasadera z największym drewnianym posągiem bogini Kanon, a chwilę potem staniemy przed olbrzymim posagiem Buddy. Odwiedziny shintoistyczną świątynię rodową szogunów Hachimangu.
Po powrocie do Tokio udamy się do dzielnicy Shinjuku, gdzie odwiedzimy tokijski ratusz i wjedziemy na czterdzieste piąte piętro budynku, na położoną na wysokości 202 m na platformę widokową. Ten wieczór spędzimy w zachodniej części dzielnicy Shinjuku, wcześniej zaglądając na najbardziej zatłoczony dworzec świata . W Złotym Gai i dzielnicy czerwonych latarni czekają przeróżne atrakcje przygotowane głównie dla udających się tu po pracy Salarymenów: liczne bary, restauracje , sklepy, salony pachinko, bary z hostessami, bary z hostami męskimi... czy też "robot restaurants".
Późnym wieczorem powrót metrem do hotelu. Nocleg w Tokio.

6 Fuji

Dziś wyruszymy na krótką przejażdżkę szybkim pociągiem shinkansen, w celu której czeka na nas symbol Japonii - góra Fuji o wysokości 3776 m. Trzeba pamiętać, że góra ta jest tak naprawdę uśpionym wulkanem. Aby podziwiać jej majestat (widoczna przy dobrej pogodzie) udamy się w region Hakone - położonej na wzgórzach miejscowości z gorącymi źródłami i licznymi zjawiskami geotermalnymi. Jako uzdrowisko Hakone było znane już w IXw, a obszar ten znajduje się w zapadniętym kraterze wulkanu. Kolejkami górskimi i liniowymi dotrzemy do jeziora Ashi, gdzie czeka nas rejs statkiem wycieczkowym, z którego przy dobrej pogodzie mamy szansę jeszcze raz spojrzeć na majestatyczną Fuji. Z wybrzeża autobus zabierze nas do malowniczego, tradycyjnego Onsenu - japońskiego spa. Dla chętnych możliwość skorzystania z kąpieli termalnych. Powrót do hotelu na nocleg w Tokio.

7 Tokio - Matsumoto

Po śniadaniu wymeldowanie z hotelu.
Ostatni dzień zwiedzania Tokio rozpoczniemy od wizyty w najbardziej eleganckiej i najdroższej dzielnicy świata: Ginza, co oznacza "dom srebra". Będziemy mieli chwilę, aby rozglądnąć się po eleganckich domach towarowych i poobserwować Japonki podczas zakupów. Spacer zakończymy pod Teatrem Kabuki-Za, odbudowanym po trzęsieniu ziemi w latach 20 tych ubiegłego wieku. Obiekt został odbudowany w stylu japońskim, ale z użyciem zachodnich technik stosowanych w budownictwie.
Zajrzymy także na słynny tokijski targ rybny Tsukiji (targ hurtowy został przeniesiony w inne miejsce, jednak okolica nadal zachowała charakter). Jest to doskonałe miejsce na degustację morskich przysmaków.
Po południu odbierzemy bagaże z hotelu i pociągami udamy się do Matsumoto - bramy Alp Japońskich. Wieczorem zameldowanie w hotelu. Nocleg w Matsumoto.

8 Matsumoto

Rano udamy się na zwiedzanie urokliwego miasteczka Matsumoto. Zaczniemy od oryginalnie zachowanego zamku - pięciokondygnacyjny donżon jest najstarszym w Japonii, a z górnego piętra przy sprzyjającej pogodzie widoczna jest panorama gór. Odwiedzimy muzeum sztuki współczesnej - Matsumoto jest rodzinnym miastem jednej z najsłynniejszych współczenych japońskich artystek Kusama Yayoi.
W południe udamy się pociągiem do malowniczej farmy wasabi - przyprawy bardzo popularnej w japońskiej kuchni.
Nocleg w Matsumoto.

9 Alpy Japońskie - Takayama

Dziś przejedziemy w Alpy Japońskie. Kolejką górską wjedziemy na platformę widokową położoną na wysokości 2150 m, skąd roztacza się przepiękny widok na góry.
Po południu dotrzemy do urokliwego miasteczka Takayama z zachowanymi uliczkami z epoki Edo. Miejscowa górska czysta woda nadaje się idealnie do pędzenia Sake, którego będziemy mieli okazję spróbować wędrując po urokliwej dzielnicy Sannomachi. Nocleg w Takayama.

10 Takayama - Kioto

Przed południem odwiedizmy Skansen Wiejski Hida, gdzie znajduje się ponad 30 domów przeniesionych z różnych części Alp Japońskich. Jeszcze przez chwilę będziemy mogli cieszyć się urokami Takayamy, a po południu wyruszymy pociągiem do Kioto. Zakwaterowanie w hotelu, a dla chętnych wieczorny spacer po dawnej stolicy Japonii, pełnej świątyń, kaplic i zabytkowych domów. Nocleg Kioto.

11 Kioto

Zwiedzanie Kioto rozpoczynamy od świątyni Inari, znanej z setek bram torii. Następnie udamy się do wschodniej części dzielnicy Gion położonej u podnóża Gór Wschodnich. Ta niezwykle malownicza dzielnica z drewnianymi domkami i sklepikami z pamiątkami kryje sporo świątyń. Odwiedzimy świątynie Kiyomizu, skąd rozpościera się widok na miasto. Będziemy mieli okazje sfotografować Pagodę Yasaka, zajrzymy także do kaplicy o tej samej nazwie.
Popołudnie spędzimy w dzielnicy Gion i nad rzeką Kamo. Nocleg w Kioto.

12 Kioto

Zwiedzanie rozpoczniemy od znanego z bogatego zdobienia zamku Nijo, który został wybudowany przez pierwszego szoguna Tokugawy. Zajrzymy także do przyległych ogrodów, w tym również ogrodu ze słynnym Złotym Pawilonem. Popołudnie spędzimy w uroczej dzielnicy Aras-hiyama, spacerując po bambusowym lesie i zwiedzając buddyjską świątynię Tenryu - ji z przepięknym ogrodem.
Poźnym popołudniem ruszymy raz jeszcze do dzielnicy Gion na poszukiwanie Gejsz oraz Maiko - ich uczennic. Przy odrobinie szczęścia będziemy mogli spotkać je podążające do pracy. Przejdziemy się wąską alejką Ponocho i odkryjemy urok Gion po zmierzchu. Nocleg Kioto.

13 Hiroszima

Rano ponownei wsiądziemy do superszybkiego pociągu shinkansen i pognamy do Hiroshimy - miasta, na które została zrzucona pierwsza bomba atomowa. Hiroshima, mimo że ma tak straszną i smutną historię, jest tętniącym życiem miastem, po którym kursują zabytkowe tramwaje. Po południu odwiedzimy Muzeum Pokoju, gdzie zapoznamy się z historią sprzed 60 lat, następnie przejdziemy przez Park Pokoju do Kopuły Bomby Atomowej.
Wieczorem na chętnych czekają kulinarne przysmaki okonomiyaki, przygotowywane wprost na naszych oczach. Nocleg w Hiroshimie.

14 Hiroszima

Dziś czeka nas krótka przejażdżka lokalnym pociągiem i przeprawa promem na wyspę Miy-ajima. Tu nad Zatoką Hiroshimską znajduje się świątynia Itsukoshima, do której prowadzi olbrzymia brama Tori zanurzona w wodzie. Historia świątyni sięga końca VI w. Kolejką wjedziemy na górę Misen, z której po krótkim podejściu będziemy podziwiać widok na Morze Wewnętrzne. Na koniec czekają na nas morskie przysmaki; między innymi ostrygi z pobliskich hodowli. Po południu powrót do hotelu. Nocleg w Hiroszimie.

15 Osaka

Przejazd szybkim pociągiem do Osaki. Po drodze zwiedzimy jeden z najbardziej malowniczych zamków Japonii: Himeji - zamek Białej Czapli (niedawno zakończono jego renowację). Zajrzymy do przepięknego ogrodu Koko-en. Po południu dotrzemy do nowoczesnego miasta - Osaki. Wieczorem czekają nas kulinarne przysmaki i rozświetlone tysiącami neonów centrum. Nocleg w Osace.

16 Osaka

Znów przeniesiemy się w czasie o ponad 1000 lat wstecz i odwiedzimy pierwszą stałą stolicę Japonii (VIII w) - Nara, która dziś jest sennym miasteczkiem z licznymi świątyniami i parkiem pełnym jeleni. Zajrzymy do świątyni Kofokuji, a także do najsłynniejszej świątyni Todaiji z Pawilonem Wielkiego Buddy, gdzie znajduje się jego 16-metrowy posąg. Pójdziemy na spacer do malowniczego ogrodu z herbacianym pawilonem i powrócimy do Osaki. Nocleg w Osace.

17 Osaka - Warszawa lub Berlin

Transfer na lotnisko i wylot do Warszawy lub Berlina.

Termin/y:

09.04.2024 - 25.04.2024

28.03.2025 - 13.04.2025

Cena:

3150 EUR przy grupie minimum 8 osób


Cena obejmuje:
  • zakwaterowanie w hotelach, pokoje dwuosobowe
  • śniadania
  • bilety wstępu (poza biletami na atrakcje fakultatywne)
  • opiekę pilota Adventure Club
  • transport lokalnymi środkami komunikacji
Cena nie obejmuje:
  • przelotów: Warszawa/Berlin – Tokio, Osaka – Warszawa /Berlin
  • atrakcji fakultatywnych (sky tree: 3000 JPY oraz onsen 2000 JPY)
  • posiłków oprócz śniadań
  • zwyczajowych napiwków
  • ubezpieczenia
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.