Wyszukiwarka

Indie – Festiwal Holi

Indie – Festiwal Holi

1 Warszawa lub Berlin

Wylot do Delhi przez jeden z międzynarodowych portów lotniczych.

2 Delhi

Przylot do New Delhi – stolicy Indii. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie kompleksu Qutub Minar, wpisanego w 1993 roku na listę Światowego Dziedzictwa Unesco. Wysoki , 73-metrowy minaret stanowił niegdyś integralną część pierwszego meczetu wzniesionego na terenie Indii. To także ważne stanowisko archeologiczne pierwszego i drugiego miasta delhijskiego. Przejazd przez Nowe Delhi – administracyjne i rządowe centrum miasta, gdzie poza parlamentem i rezydencją prezydencką znajdziemy także liczne budynki ministerialne i ambasady. Kolacja i nocleg w Delhi.

3 Delhi

Po śniadaniu czeka nas wizyta w Starym Delhi, gdzie doświadczymy kolorytu lokalnych targowisk i odkryjemy tajniki słynnej delhijskiej kuchni. Będziemy mieć okazję skosztowania przekąsek w tradycyjnych punktach gastronomicznych, w których przepisy są przekazywane z pokolenia na pokolenie od niemal 120 lat. Po kulinarnych emocjach czeka nas moment duchowego wyciszenia w Gurudwara Bangla Sahib – świątyni sikhijskiej upamiętniającej życie i działalność wielkiego nauczyciela, Harkrishan Deva. Wedle tradycji, woda ze zbiornika znajdującego się na terenie świątyni ma właściwości lecznicze. Ciekawostką jest również swiątynna kuchnia, gdzie wolontariusze przygotowują posiłki dla każdego potrzebującego – niezależnie od narodowości czy wyznania. Po południu wizyta w centrum rzemiosła kaszmirskiego. Możliwość skosztowania regionalnego naparu herbacianego z dodatkiem szafranu. Kolacja i nocleg w Delhi.

4 Chandigarh

Wczesny wyjazd z Delhi (śniadanie w postaci boxu) w stronę Chandigarh, miasta będącego stolicą dwóch stanów: Pendżabu i Haryany. Miasto uważane jest za jedno z najlepiej rozplanowanych urbanistycznie miast Indii, powstało w latach pięćdziesiątych dzięki projektom polskiego architekta Macieja Nowickiego i Francuza Le Corbusier’a. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Kolacja i nocleg w Chandigarh.

5 Chandigarh – Dhramsala

Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Dhramsali, miejsca pobytu tybetańskiego przewodnika duchowego Dalai Lamy. Miejscowość położona jest w malowniczej dolinie Kangra, na wysokości 1475 m nad poziomem morza. Otaczają ją majestatyczne cedry, ośnieżone szczyty i tajemnicze klasztory buddyjskie. Wieczorem zachód słońca z punktu widokowego Naddi skąd przy dobrej widoczności podziwiać można pasmo Dhaulagiri. Kolacja i nocleg w Dhramsali.

6 Dhramsala

Po śniadaniu całodzienne eksplorowanie Dhramsali: kompleks Tsuglag Khang – siedziba Dalaj Lamy, XVI tantryczny klasztor Namgyal, gdzie można czasem spotkać debatujących mnichów, TIPA – Tybetański Instytut Sztuk oraz Instytut Norbulinki dbający o ciągłość tybetańskiej literatury i tradycji sztuk plastycznych. Kolacja i nocleg w Dhramsali.

7 Dhramsala – Amritsar

Po śniadaniu ruszamy w stronę Amritsar, miasta położonego w stanie Punjab, a założonegoprzez Rama Dasa – czwartego guru sikhów w 1577 r.. Jego syn i następca Ardźan wzniósł świątynię na wyspie pośrodku Ambit Sarovar – „jeziora boskiego nektaru” zwanego też Jeziorem Nieśmiertelności, a wewnątrz umieścił świętą księgę sikhów – Granth Sahib. Jest ona do dnia dzisiejszego odczytywana bez przerwy w dzień i w nocy przez zmieniających się co dwie godziny kapłanów. Przejazd na granicę indyjsko-pakistańską i oglądanie niezwykle spektakularnej ceremonii Wagah Borded. Kolacja i nocleg w Armitsar.

8 Amritsar – Jaipur

Po śniadaniu zwiedzanie Złotej Świątynni - najważniejszego celu pielgrzymkowego Sikhów. To właśnie ta świątynia była niemym świadkiem operacji Niebieskiej Gwiazdy, która przypieczętowała smutny lot ówczesnej premier Indii – Indiry Ghandi. Wczesnym popołudniem transfer na lotnisko i przelot do Jaipuru (przez Delhi). Kolacja i nocleg w Jaipur.

9 Jaipur HOLI

HOLI - Jedna z legend związanych z barwnym świętem Holi głosi, iż ciemnoskóry bóg Krishna zazdrościł swej pięknej wybrance o imieniu Radha jej jasnej karnacji. Nieszczęśliwy młodzian zwierzył się matce ze swych trosk, a ta poradziła mu, by obsypał dziewczynę kolorowym proszkiem wedle własnego wyboru. Skory do żartów i psikusów Krishna natychmiast przystąpił do realizacji pomysłu, traktując Radhę i inne jasnolice pasterki wielobarwnym pyłem. Od tego czasu gra w kolory stała się nieodzownym elementem Holi: indyjskiego festiwalu wiosny, miłości i zrównania stanów.
Tego dnia świętujemy! Po przybyciu do Dera Amer Rajputana powitają nas gorące lokalne rytmy i kaskada kolorowego proszku. Będziemy jednak przygotowani na wszelką okoliczność dzięki tradycyjnym strojom, jakie wręczone zostaną nam dzień wcześniej. Holistyczna metamorfoza trwa, dla odważnych będzie możliwość skosztowania świątecznego „napoju”: „Bhaang”. Czekają nas przepyszne przekąski i lokalne trunki wyskokowe. Po lunchu czas na relaks i odpoczynek. Kolacja i nocleg w Jaipur.

10 Jaipur – Delhi

Po śniadaniu skierujemy się do bajecznego fortu Amber. Maharaja Mansingh – najlepszy pośród generałów mogolskiego cesarza Akbara, rozpoczął budowę fortu w XVII wieku. Choć lata jego świetności przeminęły wraz z budową miasta Jaipur, nadal możemy podziwiać wspaniałe komnaty, barwne freski i rozległe dziedzińce kompleksu. Następnie piesza wycieczka po Forcie Nahargarh (Fort Tygrysa), który górując nad miastem Jaipur gwarantuje niezapomnianą panoramę. Przyjazd do Delhi. Zakwaterowanie w hotelu (opcja wash & change). Kolacja. Przejazd na lotnisko. Wylot z Delhi.

11 Warszawa lub Berlin

Powrót przez jeden z międzynarodowych portów lotniczych.

Termin/y:

11.03.2022 - 21.03.2022

Cena:

1790* EURO

*cena gwarantowana dla grupy minimum 8 osób

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 320 EURO

 


Cena obejmuje:
  • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych – hotele 4*
  • śniadania, kolacje
  • transport prywatnym busem, jeepami
  • przewodnika angielskojęzycznego
  • bilety wstępu do wszystkich atrakcji
  • Celebracja Festiwalu Holi (tradycyjny turban – Pagri, nauka tańca ludowego Rajastanu, przekąski, alkohol, ekologiczne kolorowe proszki)
Cena nie obejmuje:
  • przelotów: Warszawa/Berlin – Delhi – Warszawa/Berlin ( około 2300 PLN )
  • zwyczajowych napiwków
  • napojów do posiłków, lunchów
  • wizy do Indii
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.