Wyszukiwarka

USA – National Parks Explorer

USA – National Parks Explorer

Wycieczka do Nevady, Idaho, Montany, Wyoming, Utah i Arizony to wyprawa dla tych którym piękno przyrody jest szczególnie bliskie. Czekające nas tam widoki nie mają sobie równych nigdzie na ziemi. Aparaty fotograficzne rozgrzeją się nam do czerwoności. Jest to, jednakże, wycieczka bardzo wymagająca. Odległości w Stanach Zjednoczonych bywają ogromne, a co za tym idzie, nasze przejazdy będą często długie. Może niekoniecznie męczące, bo przewidujemy postoje, aby też coś pooglądać, posilić się i wyprostować kości. Na tej trasie będzie kilka naprawdę długich przejazdów, ale komponujemy to w taki sposób, aby ogromne wrażenia tłumiły zmęczenie podróżą w kilka chwil.

Odwiedzamy miejsca oczywiste, ale lubimy zbaczać z ubitych turystycznie szlaków, dobieramy ciekawe, butikowe i nietuzinkowe hotele w perfekcyjnych lokalizacjach, nasze zwiedzanie zwykle w trakcie rozrasta się o miejsca nie opisane w programie. Wiemy też, że można tę wycieczkę zrobić taniej, ale po latach doświadczeń wiemy, że nie cena czyni cuda a wrażenie jaki pozostawia wyjazd. Zadbaliśmy o szczegóły wynikające z opinii Waszych poprzedników z lat wcześniejszych.

UWAGA:

Program jest tak skomponowany, aby dla chętnych dokładnej eksploracji zachodu USA dołączyć do innej, odrębnej wycieczki (USA – CALIFORNICATION), która stać się może preludium. Wedy trzeba, co oczywiste, poświęcić więcej czasu i werwy podróżniczej. Zapraszamy zatem do udziału w preludium kalifornijskim i zobaczyć niemal wszystko. Trasa Californication zaczyna się 18 dni wcześniej.

1 Warszawa lub Berlin - Las Vegas

Przelot do Las Vegas. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie.

2 Park Narodowy Great Basin - Ely

Po śniadaniu wyjazd na północ do Parku Narodowego Great Basin słynącego z nieprawdopodobnych formacji skalnych i wysokich gór otaczających głęboką dolinę. Można też tu wypatrzyć, uważane za najstarsze drzewa na świecie, tzw. Sosny długowieczne (Bristlecone pine). Dalej przejazd do Ely na nocleg (dzienny dystans ok. 560 km)

3 Ely - Twin Falls

Przecinamy tereny północnej Nevady i uprawy Idaho jadąc w kierunku miasteczka Twin Falls. Nasz pierwszy cel to Bonneville Salt Flats, wielkie płaskie solniska, miejsce słynne z bicia rekordów prędkości pojazdami z napędem rakietowym. Po drodze zatrzymamy się też przy malowniczych głazowiskach, jednych z najrozleglejszych w USA. Po południu wizyta przy wodospadach Shoshone Falls, w i nad kanionem rzeki Snake spiętą mostem słynnym ze skoczków base jump, zeskakujących ze spadochronem z kilkudziesięciu metrów do dna doliny. Kolacja i nocleg w Twin Falls lub okolicach. (dzienny dystans ok. 490 km)

4 Twin Falls - Zachodnie Yelowstone

Przejazd przez Idaho Falls do osady West Yellowstone. Dzień przeznaczony na drogę przez półpustynne ostępy i rolnicze Idaho. Celem jest dotarcie do rubieży Parku Narodowego. Po drodze jawić nam się będą już szczyty masywu Grand Teton, odwiedzimy też piękny wodospad Mesa Falls, pierwszy przejaw niezwykłości Yellowstone. (dzienny dystans ok. 420 km)

5 Północne Yellowstone

Dziś cały dzień spędzimy w pierwszym Parku Narodowym na świecie. Północne Yellowstone to dziesiątki obszarów geotermalnych pełnych gejzerów, fumaroli, tarasów wapiennych i stawów z wrzącą wodą, doliny rzek, w tym najpiękniejszy kanion rzeki Yellowstone. Próbujemy wypatrywać dzikich zwierząt: bizonów, jeleni wapiti, łosi a może i niedźwiedzi. Będzie to jeden z najbardziej niezapomnianych dni naszej wyprawy. Powrót do hotelu wieczorem. (dzienny dystans ok. 200 km)

6 Yellowstone

Rano, po śniadaniu ruszamy do południowego Yellowstone, nad wielkie jezioro, do słynnego gejzeru Old Faithfull. Następnie wzdłuż dolin rzek przebijamy się do wspaniałego Parku Narodowego Grand Teton z masywem górskim sięgającym niemal 4200 mnpm. Na nocleg zacumujemy w miasteczku Jackson Hole. (dzienny dystans ok. 200 km)

7 Jackson Hole - Salt Lake City

Dzień po śniadaniu rozpoczniemy drogą do Salt Lake City, lecz nie bezpośrednio. Czeka nas sporo kilometrów, bo jedziemy nad wielkie słone jezioro, gdzie wypatrywać będziemy pięknych widoków a na Wyspie Antylopy, będącej Parkiem Stanowym mamy nadzieję spotkać dziesiątki dziko żyjących bizonów. Salt Lake City – światowa stolica Mormonów. Odwiedzimy Centrum Religijne składające się ze świątyni i muzeum historycznego, zajrzymy na wzgórze, na którym stoi Capitol stanowy Utah. Po kolacji jedziemy do Provo na nocleg. (dzienny dystans ok. 560 km)

8 Parki Narodowe Arches i Canyonlands - Moab

Po śniadaniu wyjazd na południe. Zwiedzamy Park Łuków Sklanych (Arches National Park). Trekking dla chętnych (ok. 2 godz.) do słynnego Delicate Arch oraz do zapierającego dech Lanscape Arch (1,5 godz.). Po południu krótka wizyta w Parku Stanowym Canionlands – Dead Horse Point. Przejazd do hotelu w Moab. (dzienny dystans ok. 420 km)

9 Moab - San Juan River - Monument Valley

Po śniadaniu ruszamy, by podziwiać jedne z najpiękniejszych widoków Utah i Arizony. Zjedziemy jeszcze do dna wielkich kotlin Canyonlands następnie zakole Goosenecks rzeki San Juan, na krótko wjedziemy po szutrach w dolinę ostańców skalnych Valley of the Gods. Na koniec Park Plemienny Navajo, Monument Valley. Nocleg nieopodal Monument Valley. (dzienny dystans ok. 260 km)

10 Glen Canyon - Capitol Reef - Escalante

Po śniadaniu dzień parkowy kolejny. Nieoczywista trasa, na którą zapędzają się nieliczni. Jedziemy przez północne rubieże Parku Narodowego Glen Canyon do kolejnych Parków słynnych z niezwykłych formacji skalnych, tęczowych kolorów ziemi, poprzecinanych dolinami. Na trasie Capitol Reef NP i Park Grand Staircase – Escalante. Na wieczór docieramy do okolic Parku Narodowego Bryce na kolację I nocleg. (dzienny dystans ok. 500 km)

11 Parki Narodowe Bryce i Zion

Dziś dzień na odwiedziny w kolejnych dwóch Parkach Narodowych. Po śniadaniu, zanim dotrą tu tłumy: Bryce z niezwykłymi formacjami skalnymi z małym trekkingiem pomiędzy kamiennymi iglicami, postoje w kilku punktach widokowych. Następnie przejazd do Parku Zion. W miarę możliwości rezerwacyjnych wymagający trekking na punkt widokowy Angels Landing, dla pozostałych, niewprawnych w górskich wędrówkach możliwość przejazdu parkowym busem do licznych punktów widokowych jak Big Bend, Temple of Sinawava czy Canyon Lodge. Wspólny wyjazd z parku przez wschodnie pogórza wypatrując dzikich zwierząt. Wieczorem dojedziemy na nocleg do Kanab. (dzienny dystans ok. 220 km)

12 Kanab - Wielki Kanion South Rim - Page

Po wczesnym śniadaniu jedziemy do jednego z największych hitów USA – Wielkiego Kanionu Kolorado. Odwiedzimy to miejsce na naszej trasie dwukrotnie. Dziś, pierwsze wrażenie na północnej krawędzi, rzadziej odwiedzanej a nie mniej imponującej. Następnie przejazd przez klify Vermillion i Marble Canyon do Page. Zatrzymamy się jeszcze na zakolu rzeki Kolorado i przy jeziorze Powell. Jeśli czas pozwoli odwiedzić jeszcze możemy jeden z kanionów szczelinowych jak Waterhole Canyon lub Antelope Canyon (tu wizyta zależy od warunków pogodowych - deszcz, lub prognoza deszczu uniemożliwia zwiedzanie). Nocleg w Page. (dzienny dystans ok. 400 km)

13 Page - Wielki Kanion North Rim - Williams - Flagstaff

Rano po śniadaniu ruszamy na nowo do Wielkiego Kanionu, tym razem na południową krawędź. Postoje w kilku punktach widokowych. Dla chętnych możliwość przelotu helikopterem nad kanionem. Zgłoszenie chęci udziału i opłacenie rezerwacji jednak należy dokonać jeszcze w biurze na minimum 2-3 tyg. wcześniej – cena około 300 USD. Dalej ruszamy do Williams miasteczka będącego bramą do Grand Canyon i jednocześnie małą stolicą tej części słynnej drogi Route 66. Nocleg we Flagstaff. (dzienny dystans ok. 370 km)

14 Flagstaff - Sedona - Route 66 - Hoover Dam - Las Vegas

Po śniadaniu ruszamy na południe do regionu Sedona, słynącego z wielkich czerwonych skalnych ostańców niezwykłej urody. Następnie kierujemy się na powrót do drogi 66 gdzie poczujemy powiew dawniejszych czasów wielkich eskapad samochodowych i motocyklowych lat ’60 i ’70. Po południu dotrzemy do Tamy Hoovera, tu ostatni rzut oka na rzekę Kolorado i zmierzamy do miasta grzechu. Zakwaterowanie i nocleg. (dzienny dystans ok. 550 km)

15 Las Vegas

Cały dzień na odwiedziny w mieście plastikowego przepychu. Odwiedzimy kilka słynnych kasyn, pospacerujemy po głównej ulicy Las Vegas Boulevard zwanej The Strip. Dziś niemal cały dzień wolny do samodzielnego zagospodarowania.

16 Las Vegas

W zależności od godziny wylotu odwiedziny w północnej części miasta z możliwością wjazdu na wieżę widokową The Strat oraz na ewentualne zakupy w słynnych Outletach. Następnie wylot do domu.

17 Warszawa lub Berlin

Przylot do lotniska docelowego i zakończenie wycieczki.

Termin/y:

17.07.2024 - 02.08.2024

Cena:

3890 USD


Cena obejmuje:
 • Bogaty, unikalny autorski program wyjazdu przygotowany przez naszego pilota specjalnie dla tej grupy
 • Transfery wynajętym busem na całej trasie, prowadzi pilot wycieczki
 • Bilety wstępu do Parków Narodowych, Stanowych, atrakcji wymienionych w programie
 • Opieka pilota-przewodnika z ramienia Adventure Club na całej trasie
 • Zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej z dużymi wygodnymi w pokojach dwuosobowych
 • Śniadania w hotelach lub na trasie w lokalnych restauracjach lub suchy prowiant przy wczesnych wyjazdach
Cena nie obejmuje:
 • Przelotu na trasie Warszawa/Berlin-Las Vegas-Warszawa/Berlin
 • Ubezpieczenia turystycznego
 • Obiadów i kolacji (około 20-30 USD za posiłek)
 • Napiwków w restauracjach (standardowo i obowiązkowo doliczane do rachunków – około 15-20 %)
 • Napojów do posiłków i wydatków osobistych
 • Dodatkowych propozycji wymienionych w programie jako „opcjonalne”
 • Dopłata do jedynki (również, jeśli do pokoju brakuje drugiej osoby – 1100 USD)
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.